mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 07.07.2024 : 18:36:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: 1 ... 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 ... 337   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 309603 krat)
0 članov in 8 gostov pregleduje to temo.
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #465 : četrtek, 24.03.2005 : 14:09:23 »

Samo meni se pa to zdi zelo čudno: obe pasmi sta relativno redko zastopani pri nas.  Le zakaj bi jih pa še med seboj parili? Jaz bi zastopila, da bi parili redko pasmo z neko "pogosto" in  si na ta način še bolj nabijali dobiček. Tvoja logika, Luka, mi je pa malce čudna...  Undecided
Sicer so pa meni osebno obe pasmi fuuuul všeč. Za mimogrede: ravno pred dvema dnevoma sem na Šmarni videla tisto luštno bostonjko, italijanskega porekla.
Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #466 : četrtek, 24.03.2005 : 14:26:50 »

Jenny, mogoče se parjenje "zgodi po nesreči" pa je mladiče treba spravit v promet...

Ja, Luka, kužki o katerih govorim so bili sloki in vitki in višji od FB kot ga poznam jaz ter nič buldožerčkasti, kot naj bi bil buldog.
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #467 : četrtek, 24.03.2005 : 14:40:56 »

Jenny,

izvedel sem, da na Madžarskem parijo namerno, ker bostoni lažje kotijo in nimajo toliko dela z kotenjem in kasnejšimi skrbmi za mladiče. Naj se ti zdi še tako čudno, ljudje delajo vse za "biznis" Sad. Na žalost Sad Sad.
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #468 : četrtek, 24.03.2005 : 15:19:08 »

Oprosti, prosim. Potem pa vse svoje (laične) izjave vzamem nazaj. Res nisem vedela da je temu tako. Ampak kakor koli - je pa grozno. Pa ne samo pri BT-jih in FB-jih!  Cela ta štancarska politika.  Cry  Lips Sealed
Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #469 : četrtek, 24.03.2005 : 16:02:57 »

Uspelo mi je najti fotko boston terrier/FB mix kužka. Upam, da jo bom znala vstavit:

Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #470 : četrtek, 24.03.2005 : 16:04:36 »

Uspelo mi je najti fotko boston terrier/FB mix kužka. Upam, da jo bom znala vstavit:

Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #471 : torek, 29.03.2005 : 10:24:49 »

Naša tema je kar zaspala... Sad Kako ste se imeli z vašimi cukri čez praznike?

Pri nas nič novega, je bilo pa luštno, ko smo bili končno par dni vsi doma. Jiri pridno raste in se uči, za priboljšek sede in da glas Smiley . Naučil se je tudi, da je tiste igrače, ki se jih boji, najbolje dobro nalajati ker so baje potem bolj pridne. Baje... Wink Tako da se zdaj igra tudi z nogometno žogo, ki je večja od njega, samo najprej jo glasno pouči o tem kdo je šef. Po novem zdaj spi na hrbtu. Smiley

Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #472 : torek, 29.03.2005 : 11:44:59 »

Hoj,

praznike smo preživeli, Bubica je dobila svojo porcijo šunke in pirhov (briketi je seveda ne zanimajo več), drugače pa nas je spomladanska vročina že čisto utrudila, Buba je včeraj že ful sopihala... Sem ji hotela metat žogico, samo sem se potem premislila, ko ji je jezik visel iz gobca že po petih minutah. Saj se bo do poletja navadila.
Me pa skrbi, da bo spet imela namišljeno brejost, nekaj se čudno obnaša zadnje par dni. Upam, da se motim...

Katja K., nič ne verjamemo, da Jiri spi na hrbtu, po treba kakšen dokazni (foto)material predložit ;-)
Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #473 : torek, 29.03.2005 : 13:34:16 »

Upam, da bo z Bubo vse v redu! Kiss Slikice pa sledijo, upam, da kmalu.
Logiran
marjana
odvisnež
*****
Sporočil: 554


« Odgovor #474 : petek, 01.04.2005 : 14:39:31 »

Mi smo bili na morju in je Hugo skoraj splaval. Za palčko se je do vratu  zaletel v morje in potem kar ni vedel al bi al ne bi. Žal nismo imeli foto aparata s sabo. Me pa je bilo kar groza, ker je bilo 20 stopinj in je imel jezik do tal pa zelo hitro in plitko je dihal in razbojnik še pit ni hotel nič. A se to kaj privadijo, ker če se ne, me res skrbi kaj bo poleti.

Je pa neutruden - včasih se mi zdi, da imamo border collija. Neprestano (in to dobesedno) bi divjal - nosi nam copate in plastične flaše, kar je treba potem metat po stanovanju, on pa se podi za njimi. Naslednja, a nič manj zabavna igrica, ki si jo je izmislil, pa gre takole: v gobčku prinese kako stvar, za katero misli, da bi te lahko zanimala, in te potem z njo dreza v nogo, ko pa bi mu jo rad vzel kot petarda zdirja stran in čaka, da ga začneš loviti. Potem lovljenje komot traja več kot uro. Takrat se namreč tega naveliča in smo spet pri metanju copat. Sicer pa je strašno užaljen, če ga ne šmirglaš in se nekaj časa jokca nato pa zleze pod kavč in kuha mulo. Čeprav sedaj že ve, da se vztrajnost splača in da prej ko slej vse spustimo z rok in se ukvarjamo z njim.

Lepe pozdravčke vse,

M.
Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #475 : petek, 01.04.2005 : 15:12:42 »

KONČNO JE SPET NEKDO NEKAJ NAPISAL!  Cheesy

Wellcome back Marjana!

Si kar predstavljam kakšen hiperaktivec je. Ful sem se nasmejala ob tvojem opisu! Naš dela ravno obratno, če mu igračo vržeš jo sicer gre iskat ampak jo odnese v svojo škatlo, tako, da jo je potrebno potem it tja iskat in spet vržt. Roll Eyes Druga varjanta pa je, do jo vržeš, on steče za njo in potem tam čaka. Potem je potrebno it tja in od tam ponovit vajo.

Sicer pa smo zadnjič šli na travnik in sva s fantom hodila kakih 50m narazen, on pa je stalno letal od enega do drugega kot zmešan. Očitno imajo naši francozki ful energije.  Smiley

Pa nove slikce so ful srčkane Marjana! Kiss
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #476 : nedelja, 03.04.2005 : 19:49:06 »

... Naslednja, a nič manj zabavna igrica, ki si jo je izmislil, pa gre takole: v gobčku prinese kako stvar, za katero misli, da bi te lahko zanimala, in te potem z njo dreza v nogo, ko pa bi mu jo rad vzel kot petarda zdirja stran in čaka, da ga začneš loviti. Potem lovljenje komot traja več kot uro...

Zivjo!

Tale opis je pa kot bi gledala Bubico/
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #477 : nedelja, 03.04.2005 : 20:03:15 »

Jooooj, se opravicujem za tale post zgoraj- sem prehitro stisnila enter (nisem na svojem racunalniku, pa delam neumnosti)  Tongue

Sem hotela reci, da ima Bubica cisto isto foro- kot bi ti hotela dati igracko, pa se v istem hipu premisli in je noce izpustit  Smiley Na sreco sva jo naucila ukaz "izpusti", tako da na koncu le prideva midva do igrace, ona pa se mirno naleta in nama jo prinasa...

Drugace pa smo imeli danes kar dolg sprehod na Katarino, Buba se je celo pot igrala se z Baloo, bordojko, tako da zdaj obe spita kot ubiti. A ja, Marjana je sprasevala, ce se francozki navadijo vrocine- lansko poletje ni bilo ne vem kako hudo vroce, smo kar nekako preziveli... Smo pa daljsi sprehod prestavili na zjutraj, ko se ni velike vrocine, cez dan smo sli samo na hitro lulat, pa se zvecer enkrat, ce je vrocina popustila. Najhujse je bilo sedaj, ko je iz mraza ratalo na hitro zelo toplo, tega pa smrcki ne prenasajo prevec dobro. Poleti je treba samo kaksno senco poiskat pa veliko vode sabo nosit (vcasih Bubo kar po kozuscku polijem) in nobenega tekanja za zogami  Wink Pod nobenim pogojem pa se ne sme psa pustit v avtu, tudi ce je v senci in ce gremo ven za par minut! Poznam na zalost kar nekaj primerov, ko so kuzki takole umrli od vrocine le v parih minutah.
Tudi za dopust ni problemov, mi smo bili lani na jadrnici in je Bubica uzivala 100 na uro, kjer ji je malo pihljalo, malo se je kopala, na plazi je lezala v nizki vodi in si hladila trebuscek  Grin Skratka, manj kot kompliciras, boljse je...

Pozdravcek vsem!
Tina

P.S.: A pride kdo na vzrejni pregled 23. aprila?
Logiran
marjana
odvisnež
*****
Sporočil: 554


« Odgovor #478 : ponedeljek, 04.04.2005 : 00:00:27 »

Koliko pa morajo biti psi stari za vzrejni pregled - verjetno morajo biti že odrasli?

Našega sedaj že meče in se na vse načine skuša spravit na okolišnje psičke, če pa jih ni zunaj, zadostuje tudi njegov prijatelj Rolf.   Roll Eyes Lips Sealed

Ah, Hugo nam je včeraj "pobegnil".  Cry Na obisku smo imeli neke ljudi in smo stali pri odprtih vratah ter klepetali, nakar ugotovim, da psa ni nikjer. In sem letela do druge kleti gledat kam jo je ucvrl - mali pa je kar po stopnicah stekel v višji štuk in se tam, po moje od strahu, polulal in zbegano čakal. Take groze pa še dolgo ne! A so jo vam vaši lupčki tudi kdaj tako zagodli?


M.
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #479 : ponedeljek, 04.04.2005 : 11:46:35 »

TinaZ - se popolnoma strinjam s tvojo ugotovitvijo, da je najbolje (vsaj za živce), čimmanj komplicirati. Žal meni mnogokrat ne uspe biti nakulirana.  Undecided  Sad Sicer pa - ja, midve z Jenny prideva v MB, na vzrejnega & telesno. Marjana - pesjančki morajo napolniti 12 mesecev. Ker pa je vzrejno le 1x letno, se tolerira do 1 meseca odstopanja v minus. Tako mi je razložila ga. Ferlež!
Logiran
Strani: 1 ... 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 ... 337   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines