mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 05.07.2024 : 00:09:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 337   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 309450 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #405 : ponedeljek, 28.02.2005 : 19:56:59 »

Živjo, Žiga!

Najbolje, da pokličeš gospo Marijo Ferlež, ki je predsednica Kluba za pritlikave pasme (kamor spadajo tudi francozi), in ima najboljši pregled na legli v Sloveniji. Nekaj strani nazaj sem že napisala njeno številko, jo pa lahko napišem še enkrat  Wink Torej: 02/332 3924 ali 040 856 411. Lahko pa pokličeš gospo Kojek iz Kočevja, ki je sama vzrediteljica te pasme (najboljša v Sloveniji, po mojem mnenju in tudi po rezultatih na razstavah), za njeno številko me kontaktiraj prosim na privat (je nimam namreč pri sebi). Lahko pa pogledaš tudi na stran vzreditelja moje Bube (je sicer malo dlje, iz Novega Sada) www.geocities.com/royallaszatti . Trenutno sicer nima nobenega legla, je pa na strani njegova telefonska in ti bo z veseljem razložil, če ima v bližnji prohodnosti kaj v planu. Škoda, da te ni bilo na ljubljanski specialki, je bilo kar nekaj francozkov na kupu  Cheesy pa še kakšno koristno informacijo bi lahko dobil...

Kot sem že enkrat napisala (in mislim,da ravno tebi), pa bodi zelo potrpežljiv, saj legla te pasme niso pogosta, zaradi nestrpnosti pa NIKAR ne kupi psa pri preprodajalcu- raje vprašaj za nasvet. mislim da je tudi odveč opozorilo, da ne kupuj francoskega buldoga brez rodovnika (ne glede na to, kakšen izgovor ti bo naložil lastnik psičke).

Lp in sporoči, če boš kaj zanimivega izvedel  Wink
Tina

P.S.: Za vse ostale- Bubica se je začela gonit  Roll Eyes Domnevanja so bila torej pravilna. Zdaj se moramo samo še nekako prekopat čez te 3 tedne...
Logiran
ziga_mc
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #406 : ponedeljek, 28.02.2005 : 20:12:26 »

Lep pozdrav tinaZ!
Res hvala za te informacije.
Moram povedat da sem fr. buldoga že imel in res je bilo tako kot si rekla,naj ne kupujem psa pri preprodajalcih.Kupil sem ga pri enem,ki ga je mama poznala,a kupil sem psa,ki je bil gluh,a tega nisem vedel....To sem opazil po dveh mesecih,ko sem videl da ne trza na nič.Res sem bil žalostn,saj je bil pes zelo lep,bil je celi beli z črno očko...Lahko ti pošlem kakšno slikco,če hočeš,ampak mi moraš dat email,ker ne znam dat sem gor slike.

Hvala še enkrat!!
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #407 : ponedeljek, 28.02.2005 : 20:18:32 »

Žiga, ni za kaj  Wink Upam, da je bil beli francozek vseeno dolgo s tabo in da bo naslednji, ki ga boš izbral zdrav.
Mail ti pošljem na privat...
Lp,
Tina
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #408 : torek, 01.03.2005 : 09:38:47 »

Takole, za lepši začetek mrzlega dneva- tole nam pošilja ziga_mc

Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #409 : torek, 01.03.2005 : 10:30:30 »

Ravnokar sem si ogledala slikice Pacota - the kinga in je res kraljevič. Kako rad kaže svoj jeziček.                                

Marjana, jeziček pa res rad kaže Cheesy. se mi zdi, da ga ima kar naprej zunaj. Še ko spi, ga ne "pospravi" vedno. Se kar malo bojim, da se mu bo presušil. Grin
Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #410 : torek, 01.03.2005 : 11:27:24 »

Joj Žiga kok je luškan!!!! Shocked Za požret je sladek! Kiss
Logiran
ziga_mc
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #411 : torek, 01.03.2005 : 13:07:57 »

jap saj je....Sam če pa ga več nimam.... Cry Cry :'(Sam kaj morem,če pa je bil gluh.

Pa hvala...
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #412 : sreda, 02.03.2005 : 09:17:06 »

TinaZ, kakor veš, imamo tudi mi sedaj "veselico" z Jenny (že 10.dan!!), ker pa res precej krvavi (ja, prav neverjetno za tako malo kepo od treh kil), sem šla po hlačke kar lepo v pasjo trgovino. In se ji prav lepo podajo, pa tudi dol jih ne vleče, kljub temu, da ji gredo na jetra. Vendar pa ne kupujem pasjih  vložkov, ampak sem kupila kar alldays small in ji namontiram v hlačke 1/2 vložka. Se obnese. Morda velja poskusiti?! Srečno in se opravičujem, ker vem, da je to tema o francozkih...
Mimogrede, Ziga_mc: kužonček je bil cuker, res! Mi je hudo, da se je končalo tako  kakor se pač je! Če pa ni preveč osebno vpr: zakaj si ga pa stran dal; in kam?
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #413 : sreda, 02.03.2005 : 10:21:47 »

JennyK,
hvala za nasvet glede vložkov (zaenkrat še ne krvavi dosti, samo par kapljic na dan), bo verjetno res najbolj simpl varianta. Hlačke grem pa danes iskat v Spar, kar tiste za otroke bom vzela... In upala, da gospodična ne bo znorela, ko bo oblečena   Tongue Je pa Jenny zelo pridna, da si jih ne trga dol  Kiss Pa že skoraj na polovici ste, tako da smo vam kar "fouš", ker boste prej svobodno naokrog tekali kot mi...
Lp,
Tina
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #414 : sreda, 02.03.2005 : 10:56:39 »

TinaZ, a je to njena prva gonitev? Saj bodo hitro minili 3-je tedni  Roll Eyes Roll Eyes (ja, ja in potem svizec zavije čokolado v folijo Tongue Wink)  Po pravici povedano, se meni vedno vlečejo. In sem na koncu že prav sita te njene gonitve. Ampak tako pač je Tongue

TULE si pa lahko pogledate slikico enega belega frenčija.  Grin Grin Grin

LP Jana
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #415 : sreda, 02.03.2005 : 11:13:18 »

Iiiiiii, kakšen cuker je tale belček  Kiss Hvala za slikico!

Drugače pa je to že Bubina druga gonitev (Bubica je stara 17 mesecev in prvič se je gonila lani avgusta), zaenkrat še nimamo večjih težav, ne s krvavitvijo (zelo malo je vsega skupaj), ne s samci (zaenkrat nam še noben ne sledi, včeraj se je igrala s samčkom nemške doge- ona seveda na povodcu- pa ga njen zadek niti ni zanimal). Upam, da nam bojo 3 tedni hitro minili ali pa da jih bo Buba (kot pri prvi gonitvi) skrajšala na 14 dni  Wink Rajši sploh ne pomislim, da bi naslednjič, ko se bo gonila, lahko že imela mladičke... Pa pri vas, bo Bina kmalu mamica?
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #416 : sreda, 02.03.2005 : 11:23:41 »

Iiiiiii, kakšen cuker je tale belček  Kiss Hvala za slikico!

Hehe, slikico sem našla v Franciji pri enem, ki ima bernardinca od mojega vzreditelja. Očitno je kupil še buldoga. Zakaj pa ne, saj je v Franciji Grin Grin Grin

Tudi moja Bina je zelo malo krvavela. Zato ji sploh nisem dajala gor hlačk. Je pa bilo kritičnih samo prvih 15 dni. Potem je pa Bero ni več naskakoval. In takrat je bilo konec gonitve. Z zunanjimi psi pa itak nikoli ni problemov.

Rajši sploh ne pomislim, da bi naslednjič, ko se bo gonila, lahko že imela mladičke... Pa pri vas, bo Bina kmalu mamica?

Vidiš, tega je mene strah Undecided Da jo bom predvidoma že ta mesec parila. Po drugi strani se pa že tudi full veselim  Wink

Lp Jana
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #417 : sreda, 02.03.2005 : 11:52:21 »

Tale "belko" je pa res pravi cuker!!!  Sicer pa - TinaZ; kar pogumno. Si v prednosti - že veš kako bo vsa stvar potekala.  Wink No, mi smo res skoraj na polovici in resnici na ljubo ni nikakršne panike. Sicer lezeva na Šmarno v urah, ko predvidevam, da bo malo soobiskovalcev. Tudi spustim jo tam, kjer se vidi daleč naokrog. Ampak preventivno pa jo bom te dni res imela non-stop na vrvici.
Domači tepih (in pa tudi sedežno) bom pa po koncu njene krvavitve najbrž mogla dati v čistilnico, ker je popackan z rdečimi flekci.  Huh No ja - še ene teden ali dva, pa bomo ven....
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #418 : sreda, 02.03.2005 : 11:56:47 »

Ampak preventivno pa jo bom te dni res imela non-stop na vrvici.

Pravilno! Jaz je v času gonitve nikoli, ampak res nikoli ne spustim, ker nikoli ne vem, kaj ji lahko šine v glavo (pa čeprav je drugače spuščena). Ker se bojim, da bi mi pobegnila. Ker pod vplivi hormonov itak ne razmišlja normalno Roll Eyes Tongue

LP Jana
Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #419 : torek, 08.03.2005 : 11:50:15 »

Trenutno smo v fazi iskanja primernega ležišča za našega tamalega.

Kako se pri francozkih kaj obnese ležišče COMFORT? http://www.bucer-sp.si/set.htm
Bojim se namreč, da bi ga zgrizel. Undecided Razmišljali smo tudi o plastični posodi, ki ima noter blazino, ker lahko blazino opereš, plastiko pa obrišeš pa je.

Kaj predlagate?

Logiran
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 337   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines