mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 08.10.2024 : 01:23:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: 1 ... 265 266 267 268 269 [270] 271 272 273 274 275 ... 337   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 318049 krat)
0 članov in 37 gostov pregleduje to temo.
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #4035 : sreda, 03.05.2006 : 16:26:13 »

Oj.

O kliniki le tolk, da imajo preveliko gužvo in vsak neki posvoje lapa... niso enotni sploh in vsak pove po svoje ali pa le ugiba.. Res žalostno, da iz ene stvari eni naredijo tako paniko, da že mislim, da bo s Torom konec, potem pa me naslednji tko pomiri, kot da nič ni..  Huh Niso odločni, še manj pa prepričljivi. Kar neke poizkuse bi delal, kot da mali sploh ni živo bitje. Najbolj so me pa razočarali, ko sem zagledala, kaj so storili neki psički, ki je ravno tisti čas prišla tja... Cry Cry Pa da ne govorim kolk je treba čakat, kljub temu da si naročen na uro. Potem ti pa še zaračunajo tolk.. Pa ves čas moram kar na neke preglede hodit, da mam na računu že precejšen minus, naredili niso pa še NIČ. Še slabše je vse z njim.. Na dieti je, pa sploh ni alergičen na hrano, drugače bi alergija že zdavnaj zginila, posledično je izgubil kile.. Po operaciji tudi še ni izboljšanja.. Še kar hrope, vendar trdijo, da je to normalno. Ne vem..
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #4036 : sreda, 03.05.2006 : 16:28:38 »

In to je le nekaj od vsega.

Resnično bom šla najprej pogledat v Mestni log, ker sem tudi od drugih že slišala pohvale, v nasprotnem primeru ga peljem v Logatec.
Logiran
ajka333
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #4037 : sreda, 03.05.2006 : 18:38:07 »

bagusta, si pomislila morda na alergijo, ki jo povrocajo trave, cvetenje trav ali pa kaksnega drevja, kar tudi povzroca tezave z dihanjem oz. hropenjem. Ne vem, kam ga vodis na sprehod, lahko bi bilo tudi to, kaj vem... je pa hudo ko ne ves kako mu pomagati, ko hrope oz. ga dusi, jaz sem naso Ajko  ponavadi gladila po prsnem kosu toliko casa, da se je umirilo hropenje. Upam, da se tvoj Torci pozdravi ali pa se mu vsaj olajsajo tezave...

lp, ajda
Logiran
ajka333
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #4038 : sreda, 03.05.2006 : 18:38:39 »

se oproscam, ker sem te prekrstila v bagusto Roll Eyes
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #4039 : sreda, 03.05.2006 : 21:59:01 »

V redu je. Wink

Toru se je alergija začela že pred cvetenjem, še ko je bil sneg.. Tko da nisem čist sigurna, da bi to lahko bilo to. Tudi drugače ga zdaj že od operacije ne peljem dlje od vrta, ker mora še vedno mirovati. Itak se že po stanovanju preveč razmiga, tako da travo izključujem. Pa čeprav živiva sredi gozda. Ampak kot sem rekla, ko se je vse tole začelo, je bil še sneg. Lahko da ga nekaj doma moti, ker so se teli problemčki začeli tudi s selitvijo, a sem poskusla že vse možno umaknit, pa nimam pojma kaj naj še umaknem.. Ali bi blo možno da je alergičen na parket? Ker v prejšnjem stanovanju je bil po tleh laminat!? Huh Mah sej je tolk enih možnosti, da si resnično želim, da bi končno ugotovili. V kratkem ga odpeljem. Spet, le tokrat nekam drugam. Ravno malo prej sem izvedela še za nekoga.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #4040 : četrtek, 04.05.2006 : 08:29:53 »

Bagi, če je alegija na hrano (kar zelo verjetno tudi je- saj ravno ta traja najdlje, tudi mesece dolgo, da izgine oz. da se jo ugotovi), bodi pripravljena na to, da z nobenim veterinarjem ne boš zadovoljna, dokler se zadeva ne bo rešila. Je pa res malo ceneje, če greš v Mestni Log ali v Logatec. Pa tudi alergijski testi, če izključevanje alergenov ne deluje (kar pri vama očitno ne), so zelo zahtevni za psa in dragi za lastnika. So pa žal najbolj zanesljivi.
Saj res, kakšno ležišče pa ima Torči? Sem pomislila tudi na pršice ali sintetiko... V bistvu sploh ne vem, na kakšne način se mu alergija pojavlja (se ne spomnim več, ker si sigurno kdaj napisala)- ali ima izpuščaje, se praska ali se mu pozna na dihanju?

Glede hropenja po operaciji, je pa to res čisto normalno- se spomnim, da mi je Katja govorila isto glede Jirija po operaciji, je kar dolgo trajal da je nehal hropst...

Držim pesti, da se bo malček čim prej pocajtal!
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #4041 : petek, 05.05.2006 : 14:52:41 »

Ja saj vem da bo drago.. A bom poizkusila vse, le da bi ga rešila.

Ja spuščaje ma, praska se in pozna se pri dihanju.. Čeprav dihanje povezujem z operacijo. Saj bo enkrat boljše. S tem se tolažim, upam le, da bo on zdržal.

Aja nekaj dni nazaj sem kontaktirala tisto kliniko blizu Velenja in so mi odpisali, da povsej verjetnosi res ni alergičen na hrano, torej bodo potrebni nadaljni testi. Čimprej. Tko da greva kmalu v akcijo.
Logiran
glihy
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #4042 : nedelja, 07.05.2006 : 09:15:24 »

Lep pozdrav vsem na forumu!
Evo jaz sem tudi odlocil za nakup francoskega buldoga:)
Res  si ga ze dolgo želim ter imam tezko nasparan denar, Cry zato me zanima kje bi ga lahko kupil?Maticko  ali so morda tisti francoski buldogi ze vsi prodani? ali bo mozno se kaksnega rezerverati oz kupiti?
Lep pozdrav vsem in ostanite tako dobri se naprej!
Logiran
maticko
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #4043 : nedelja, 07.05.2006 : 12:27:33 »

živjo

glihy, kolkor jst vem sem biu prvi in to je bilo prejšni četrtek...je pa rekla vzrediteljica da je veliko povpaševanja tako da...pohiti. oddani bodo ta vikend. bom uprašal vzeditelco pa ti pol povem.

joj ne vem če bom zdržal še teh šest dni. doma imamo box pa še tisti ta mali za u auto...in to je tudi use Roll Eyes ta tedn se bom malo sprehodu po trgovinah.

mislim ne bom se delal pametnega a u trgovini so mi rekli ko sem se zanimail za hrano, da eukanuba (ne vem kako se napiše) povzroča veliko alergij na pasme kot so bokser pa buldog. js bom najbrž kupoval royal canin (tudi ne vem če sm prou napisal) tko so mi usaj svetovali.

upam da bo hmali ozdravu tvoj torči Cry

lep pozdrav!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #4044 : ponedeljek, 08.05.2006 : 09:23:04 »

Maticko, najbolje, da nadaljuješ z isto hrano, ki jo mladički dobivajo že pri vzrediteljici in če želiš, zelo postopno zamenjša za drugo.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4045 : ponedeljek, 08.05.2006 : 09:26:41 »

glihy in maticko, legla se oglasujejo na portalu mojpes.net in konkretno za francoske buldoge ga najdeta na http://www.mojpes.net/modules/legla/index.php?storytopic=44
Logiran

glihy
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #4046 : ponedeljek, 08.05.2006 : 16:19:16 »

Jaja sem opazil in jutri jih grem ze pogledat Grin Grin komaaaajjjj cakaaakaaaaamm Cool  edino malo dragi so sram no ja bo ze Undecided
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #4047 : sreda, 10.05.2006 : 11:31:18 »

Jaja sem opazil in jutri jih grem ze pogledat Grin Grin komaaaajjjj cakaaakaaaaamm Cool  edino malo dragi so sram no ja bo ze Undecided

Ja, sprijaznite se že enkrat, da so francoski buldogi dragi. In če se vam zdi že začetek tako zelo drag, potem sploh na razmišljajte o nakupu. Ker stroški se začneje šele potem, ko psa že pripeljete domov. Kupnina ni nič v primerjavi s tem, kakšni so stroški, če pes zboli ali se poškoduje.

Vsakemu priporočam, da si da poleg kupnine vsaj še 100 jurjev na stran, za "težke" čase... Ker ko je kriza, ne moreš ravno reči "no ja, bo že"...

Pes ni štruca kruha in ne nekaj, kar dobro izgleda in je pač treba imet, ker ga ima pač sosed. Je živo bitje, 100x bolj nebogljeno kot človek. Razmislite o tem, preden kupite francozka.

Bi pa imela še eno pripombo (sem ravno razpoložena): nekaj razsaja po francoskem delu forumu, opažam pa, da se je razpaslo čez celo IX. FCI grupo. Vsa vprašanja postavljate sem, sploh kar se tiče zdravja verjetno ne bi škodilo, če bi kdaj pogledali in predvsem zastavili vprašanje še pod ostale teme, kjer bi zelo verjetno hitreje dobili odgovore na svoj vprašanja... Glede hrane velja isto (btw. glihy, tisto z Eukanubo je čista neumnost, kar so ti rekli v trgovini- na vsako hrano ima lahko pes alergijo, odvisno je samo od prodajalca, kaj ti želi prodati).
Logiran
GregorF
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 670


« Odgovor #4048 : sreda, 10.05.2006 : 11:52:29 »

Jaja sem opazil in jutri jih grem ze pogledat Grin Grin komaaaajjjj cakaaakaaaaamm Cool  edino malo dragi so sram no ja bo ze Undecided

Ja 100% podpiram TINO!!!

No mojih mladickov sigurno ne bi dobili na tak nacin.
To je proces, resen proces med katerim spoznamo lastnike, rejce in ostale stvari ki so pomembne za tako odlocitev. Naloga rejca je da oceni osebo ali je zrela za psa in ce ima vse moznosti, ki jih zahteva kuzek.
Poznam kar nekaj primerov med francozko druscino, ki so kuzka pozneje oddali drugim, ker niso zmogli zaradi obveznosti zadostno skrbeti za kuzka. Vseeno je pa to bolje kakor da je kuza nesrecen...

Francozi so zelo zelo navezani na gospodarje to pa pomeni, da ne znajo biti sami in trpijo ce nimajo cloveske druzbe.
O cenah smo zeee veliko govorili in nima smisla premlevati ze vedeno. Vsem ki pa ste zamudili to temo pa priporocam ogled starejsih postov.


Logiran
glihy
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #4049 : četrtek, 11.05.2006 : 16:51:56 »

Mah kok ste  prec vsi vzkipljivi.Me prov zanima kaksni ste bili vi kot začetniki brez izkušenj,ter kot novinci na tem foromu.
Logiran
Strani: 1 ... 265 266 267 268 269 [270] 271 272 273 274 275 ... 337   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines