mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 05.07.2024 : 01:00:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 337   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 309466 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #390 : torek, 22.02.2005 : 00:51:21 »

Živjo!
Bubica ima pri skoraj 17 mesecih trenutno okoli 10.5 kil (morda celo malo manj), pri 5 mesecih oz. 20 tednih pa je imela (samo računaj, da so samičke ponavadi lažje od samčkov) točno 6.7 kg  Grin
Sicer pa sama kilaža ni tako važna, treba je bolj gledat celega psa, v smislu, ali je presuh ali predebel- če se mu vidijo rebra ali jih pa težko otipaš- mora biti ravno nekaj vmes...
Za Novi Sad pa bom še sporočila, ko dobim vse informacije, kako, kdaj, (zakaj- to vemo vsi) in predvsem koliko na to pride... Še čakam na podatke od vzreditelja, da mi pošlje linke, kjer dobimo prijavnice. Lani smo žal zamudili prav to specialko, ki jo je organiziral Klub za francoske buldoge, mopse in bostonske terierje. Razstava je bila na Petrovaradinski trdnjavi nad Novim Sadom (res krasen razgled), imeli so super vreme, odličnega sodnika (nizozemskega vzreditelja francozkov), o vzdušju pa tako ali tako sploh ne dvomim... Gre še kdo?  Wink  Cheesy
Lahko noč vsem (rajši neham pisat, ob taki uri pišem že same neumnosti),
Tina
Logiran
ajka333
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #391 : torek, 22.02.2005 : 18:59:49 »

Nasa Ajka ima 12,5 kg in marsikomu se zdi debeluharica:). Ce bi se videla rebra, bi bila presuha, ne vem pa kaksna merila so na razstavah za to pasmo.
Logiran
marjana
odvisnež
*****
Sporočil: 554


« Odgovor #392 : torek, 22.02.2005 : 19:52:53 »

Hugo je imel včeraj 5 mesecev in ima 8,5 do 9 kg, ne morem ga namreč natančno zvagati. Reberca pa mu že tipam.  Grin

ok, Tina, sporoči za Novi sad, vsaj kje sploh lahko prijavnice stakneš. dans zjutraj je Hugo kot buldožer splužil trato pred blokom. Ima par mest kjer kaka od katerih ne odstopi tudi v zametih.


LP vsem,

M.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #393 : torek, 22.02.2005 : 20:03:22 »

Ajkica ima po mojem mnenju čisto prav kilc (vsaj kolikor se je spomnim po fotkah). Sicer pa so razstavne norme za psičke 12 kil, za pse pa 14, ampak če je pes lepo raščen in ni predebel ali presuh, se v kilažo nihče ne vtakne (bolj v višino ali dolžino).

Tegale malčka (na sliki je s sestrico - na desni) pa nestrpno pričakuje Katja K.

http://katja.moj-album.com/slike/163639/nBMS_M3Q_EeQEIMJ.v.jpg 70.81 KB

Lp,
Tina

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran
ajka333
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #394 : torek, 22.02.2005 : 20:52:41 »

Kdo pa dobi sestrico? Jaz bi imela kar oba:) Ajka dvignila eno uho, drugo ji vec ne stoji lepo pokonci, pac tegobe starosti, pa poslusa kaj trobezljam:).
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #395 : torek, 22.02.2005 : 22:03:49 »

Baje da gre sestrica tudi v Slovenijo, kaj več bo pa povedala Katja K.  Wink

Marjana,
a je buldožer Hugo že cepljen proti steklini? Ker za Srbijo (je na listi držav, kjer stekline še nimajo čisto pod kontrolo) moramo poleg tega še delat titracijski test za steklino (vsebnost protiteles oz. koliko je cepivo prijelo), pa mora preteči baje 3 mesece... Več je opisano tudi tukaj na forumu, je posebna tema odprta, čakam pa tudi na odgovor našega vzreditelja, da mi še iz srbske plati pove, kako in kaj. Sporočim takoj, ko kaj izvem (vključno s prijavnicami).

Pozdravček vsem pa uživajte s svojimi "plugci"  Grin
Tina

Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #396 : torek, 22.02.2005 : 22:18:44 »

To so samo govorice, jaz nič ne vem!  Wink Cool

Ko pa bo kaj, če bo kaj, pa sporočim. Smiley
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #397 : sreda, 23.02.2005 : 08:29:03 »

KatjaK,

ali ne bi raje vzela kar obeh? Če sta pa taka srčka!  Smiley
Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #398 : sreda, 23.02.2005 : 12:32:58 »

Še vprašaš!? Takoj bi imela oba!  Grin
Logiran
marjana
odvisnež
*****
Sporočil: 554


« Odgovor #399 : četrtek, 24.02.2005 : 22:16:05 »

Ravnokar sem si ogledala slikice Pacota - the kinga in je res kraljevič. Kako rad kaže svoj jeziček!

Tina, tole s cepljenjem pa zna biti problem. Hugota namreč malo "šparamo" imamo pa prav v krtkem namen izvesti tudi to akcijo.

M                                      
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #400 : petek, 25.02.2005 : 11:39:51 »

Tole s cepljenjem je res malo zakomplicirano, tudi mi še letos nismo cepljeni (hehe, vsi odlašamo s temi "strupi"), pa tudi ne vem, koliko so na mejah sploh obveščeni, da moraš to imet v (pasjem) potnem listu. Je pa boljše, za vsak slučaj... Predlagam, da vprašaš Olgo, kaj lahko narediš (ti pošljem še ZS) in če ima ona kakšne izkušnje s tem, ko toliko hodijo na razstave.

Komaj čakam, da pridem domov in da greva z Bubo noret po snegu  Grin

Pozdravčke vsem!
Tina
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #401 : petek, 25.02.2005 : 15:17:29 »

Da vam malo polepšan zaspan dan Wink Za tiste, ki znate angleško...

Dogs are our link to paradise.They don't know evil or jealousy or discontent. To sit with a dog on a hill side on a glorious afternoon is to be back in eden, where doing nothing was not boring - it was peace. (M.Kundera)

Čim več takih trenutkov s svojimi kužki vam želim!
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #402 : ponedeljek, 28.02.2005 : 13:35:44 »

No, da še malo nadaljujem s svojimi monologi tukaj  Wink eno vprašanje za tiste, ki imate samičke francozinje: kako je s hlačkami v času gonitve? Si pustijo namontirat hlačke? Kakšne pa nosijo? Sem dobila namreč predlog, da Bubi dam kar otroško plenico (a la Pampers)... Sicer sem to vprašanje že zastavila pod temu namenjeno temo, ampak verjetno je francozoljubci ne obiskujete prav pogosto  Wink
Bubico imam na sumu, da se bo zdaj zdaj gonila (ima že prav otečen zadek in čisto raznežena je), pa se bo treba malo pripravit (čeprav bo to že druga gonitev)...
Lp vsem,
Tina
Logiran
pixy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #403 : ponedeljek, 28.02.2005 : 14:09:45 »

Živjo Tina!
No, da se ti najprej opravičim, ampak v soboto (kot sem ti omenila že v petek) sva bila s Šanom zmenjena že drugje, tako da nisva mogla priti v Zajčjo - se bomo zmenili za kdaj drugič.
Glede gonitve pa, mi smo prejšnjo psičko oblekli kar v otroške spodnje hlačke, notri smo ji dali pa vložek - in je bila kot majhna damica  Smiley
Drugače pa tele gonitve delajo "preglavico" Šanu, ki se začne kar oblizovati, ko pride mimo kakšna takšna psička Roll Eyes

Lep pozdrav vsem,
Ana
Logiran
ziga_mc
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #404 : ponedeljek, 28.02.2005 : 19:31:35 »

Lep pozdrav!
mene zanimajo vzreditelji francoskih buldogov.....če ima kdo številke od njih,prosim če mi jih napiše.
Že vnaprej hvala.

Žiga
Logiran
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 337   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines