mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 07.10.2024 : 01:12:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: 1 ... 217 218 219 220 221 [222] 223 224 225 226 227 ... 337   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 317490 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
GregorF
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 670


« Odgovor #3315 : četrtek, 22.09.2005 : 09:19:04 »

Hahahahaaaaa, tole je moj prvi post pod temo FB in se mi sedaj zdi prav malo prismuknjen. Cheesy Grin Cheesy Grin

Ja nasa zasigurno ne laja ker skoraj ni nikoli sama doma... ce pa je v boksu  pa hoce ven zjutraj potem pa zacne zavijat laja pa ne....   Tongue
Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #3316 : četrtek, 22.09.2005 : 09:35:03 »

Kako ste kaj, Frenchy loversi?

Najprej vse najboljše vsem knedljem! Kakšne krasne fotke Tanja, zvilo me je od smeha! Grin

Prejšniji teden je Jiri imel operacijo na dihalih, ker je večinoma dihal samo še skozi usta in bruhal ob vsakem manjšem naporu, ker ni mogel dihat. Odstranili so mu mehko nebo in razširili nosnice. Zdaj je že skoraj dober, mislim pa, da je tudi on prehlajen in gre danes spet na klliniko. Ni konca teh težav....

Sicer smo dobro, tudi mi smo včeraj dobili novega prijateljčka, plišastega seveda. Je gorila, imena pa še nima.  Wink

Me veseli, da ste dobro s svojimi buhteljčki, aja, pa čestitam za uspehe v Lendavi!!!  Smiley

Upam, da bosta Žuža in DD hitro zdravi in da se kaj vidimo. Če bo zdravje ok pridemo v nedeljo tudi mi.

Logiran
marjana
odvisnež
*****
Sporočil: 554


« Odgovor #3317 : četrtek, 22.09.2005 : 09:41:47 »

Dare je iz Name. V  paniki sem tekla tekla zadnji trenutekiz službe in ni bilo časa za zmišljevanje.  Roll Eyes

Tortica je iz kuhanega riža, v katerega je vmešano surovo mleto meso in malo rumenjaka, pa maslo in potem vse skupaj spečeno v pečici v modelčku.  Kiss

Hugiju tudi vsake toliko iz nosa zleti kak zelen šmrkelj.  Cool

A ima kdo podobne izkušnje: včeraj, ko sem prišla domov je imel takoj pod ritko eno še kar veliko izbočeno bunko, potem sva šla lulat (ne kakat) in je bilo boljše, vendar se je kasneje spet izbočila in spet izginila......Kaj bi to lahko bilo? Na otip je čisto trda.
Logiran
žuža
rad pišem
****
Sporočil: 388


WWW
« Odgovor #3318 : četrtek, 22.09.2005 : 09:44:57 »

Katja, držim pesti za tvojega lepotca Jirija. Ubogi revček, ali ga je hudo bolelo? Cry Cry Cry Cry
Ali so ti mogoče povedali od česa to pride, na kaj moramo paziti?
Kakšne preglede so naredili?
Kje je bil operiran?
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #3319 : četrtek, 22.09.2005 : 09:51:58 »

...
A ima kdo podobne izkušnje: včeraj, ko sem prišla domov je imel takoj pod ritko eno še kar veliko izbočeno bunko, potem sva šla lulat (ne kakat) in je bilo boljše, vendar se je kasneje spet izbočila in spet izginila......Kaj bi to lahko bilo? Na otip je čisto trda.

Mogoce ima zamasene analne zleze (ali vrecke, ne vem tocno)? Nekaterim se same praznijo, nekaterim pa jih je treba spraznit "rocno". Vec o tem je napisano tukaj A se kaj drsa po riti?

A ja, super receptek, bomo sprobali za vikend...
Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #3320 : četrtek, 22.09.2005 : 09:59:14 »

Žuža, mislim, da je kar bolelo, dva dni je bil na tabletih proti bolečinam, potem pa se je umirilo. V bistvu ne moreš nič paziti, odvisno je samo od tega, kako in koliko mu vse skupaj tam okoli dihal zraste. Naši kužki imajo vse isto, kot tisti z dolgimi gobčki, le  da imajo naši vse to stlačeno na precej krajšem prostoru. zato se lahko zgodi, da mehko nebo začne preraščati vhod v sapnik, kar se je zgodilo pri Jiriju.

Pri težavah z dihanjem lahko odstranijo mehko nebo, razširijo nosnice, odstranijo mandlje in ostranijo ene vrečke v sapniku, ki nimajo nobene funkcije, se pa ob oteženem dihanju še napihnejo in tako sapnik še bolj zaprejo. Jiri je imel nosnice zelo majhne, zdaj ima pa lepe okrogle luknjice. Mi smo mandlje in vrečke še pustili pri miru.

Naredili so osnovni vet. pregled in pregled krvi pa med operacijo so ga ves čas spremljali na monitorjih. Operiran je bil pri Dr. Erjavčevi v mestnem logu. Ona je krasna veterinarka in tudi naprej bomo za vse ostalo hodili k njim, saj smo bili zelo pozitivno presenečeni.
Logiran
marjana
odvisnež
*****
Sporočil: 554


« Odgovor #3321 : četrtek, 22.09.2005 : 10:02:06 »

Tudi sama sem pomilsila na to, samo se čisto nič ne praska, ali drsa in enkrat je zadeva povečana, drugič spet ne.  Do nadaljnjega je na opazovanju.

Katja, ne morem verjet! Pa saj mate skoz nekaj. Upam, da bo lupček hitro okreval. A so se težave začele kar iznenada?
Logiran
žuža
rad pišem
****
Sporočil: 388


WWW
« Odgovor #3322 : četrtek, 22.09.2005 : 10:05:01 »

Katja hvala za odgovor.
Ubogi lubček Cry
Res upam, da bo tole kmalu za njim in, da bo odslej zdrav in brez bolečin!!!!
Logiran
GregorF
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 670


« Odgovor #3323 : četrtek, 22.09.2005 : 12:15:53 »

Ja upajmo da je pocasi konec vasih zdravstvenih tezav... se je siromak odlocil za vse naenkrat... je mislil da je hrana... drgac pa hvala za cestitke... ja res moram eno velikooo plisasto igracko kupit...  Cheesy Cheesy Cheesy

Drgac pa pozdrav kavboja se v DD imenu...  Cheesy
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #3324 : četrtek, 22.09.2005 : 12:46:21 »

Hello na hitrco:

- nenormalno hude slikice od Hugijevega RD
- vsem bolnim knedljom želim čimprejšnje okrevanje
- na srečanje nas ne bo, ker sem zbolela jaz

Pridni bodite in počohajte svoje lubčke.

LpT.
Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #3325 : četrtek, 22.09.2005 : 15:56:07 »

Katja, ne morem verjet! Pa saj mate skoz nekaj. Upam, da bo lupček hitro okreval. A so se težave začele kar iznenada?

Ja, res je, skoz nekaj. Sad Okreval je že skoraj, no razen tega prehlada ali kar koli že ima zdaj.
On je vedno težko dihal, ampak.. kateri FB pa ne. Počasi se je stopnjevalo do te mere, ko je vedno, ko je vdihnil, zasmrčal. V zadnjem času je pa revček dihal veliko kar skozi usta, zraven pa pogrkaval in smrčal... skratka grozno se je matral. In tako je bilo stanje tudi kadar ni bil aktiven. Kadar je malo tekal je obvezno vedno bruhal od napora... Prej je ponoči spal, zdaj pa se je ves čas zbujal in se prekladal po postelji in iskal pravi položaj, v katerem bo najlažje dihal... Saj bom poročala, ko otekline splahnijo, če bo kaj bolje.
Logiran
žuža
rad pišem
****
Sporočil: 388


WWW
« Odgovor #3326 : petek, 23.09.2005 : 09:35:39 »

Katja, ko si tole Jirjijevo smrčkanje opisala, me zelo spominja na mojo Žužiko zdajle. Tudi ona pri vdihu vedno zasmrči in res upam, da je samo prehlad. Bomo videli, če bo kaj bolje po antibiotikih Cry
Logiran
GregorF
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 670


« Odgovor #3327 : petek, 23.09.2005 : 10:20:03 »

Katja, ko si tole Jirjijevo smr?kanje opisala, me zelo spominja na mojo Zˇuzˇiko zdajle. Tudi ona pri vdihu vedno zasmr?i in res upam, da je samo prehlad. Bomo videli, ?e bo kaj bolje po antibiotikih Cry

Ja nasa je dala skozi eno terapijo z antibiotiki... pa je sedaj spet zacela na norti kasljat... lahko je viroza...upam da se bo shladilo ali pa ogrelo to prehodno obdobje je najhujse za razne infekte... drzimo pa pesti za vse bolane in zdrave da ostanejo zdravi....  Cheesy Wink Cheesy
Logiran
marjana
odvisnež
*****
Sporočil: 554


« Odgovor #3328 : petek, 23.09.2005 : 11:01:09 »

Upam, da bodo antibiotiki takoj "zagrabli" in bo Žuža kmalu lahko normalno dihala. Ko je Hugi v stanovanju je ok, takoj ko pridemo ven, pa začne smrkati in mu moram ves čas brisati nos, saj v nasprotnem sam poliže vse svečke.   sram (žal ni smeška, ki bruha)

Zdraven naših blokov popravljajo toplovod, da je vse razrito in polno delavcev, ki so se danes zjutraj smejali Hugiju, kakšen, da je, nakar se Hugo, kot da bi vedel zakaj gre, ustavi, jih pogleda, na tisti njegov poseben izbuljen način, na ves glas pihne iz nosa eno ogromno svečko (v stilu, ko vas .....), da je odletela mimo smrčka na tla, še malo pogrgra in se odpravi dalje. Delavci so kar obnemeli. Res je bila ena hecna situacija. Sem bila prav ponosna nanj. Roll Eyes
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #3329 : petek, 23.09.2005 : 11:06:07 »

Go Hugi, go Hugi  Grin  Cheesy Tako se dela!

Je pa tole vreme zgleda na vse vplivalo- berem o samih prehlajenih in bolanih francozkih  Sad Našo Bubo pa zelo zebe zadnje čase. Ima mrzla ušeska in tačke, kadar jo pogledaš, se pa začne še trest (prav za poudarek, lej kako jaz trpim)... Danes je izjemoma v dnevni sobi, ko sem jaz v službi- leži na kavču, zraven ima še dekico, da je ne bo zeblo  Roll Eyes  Tongue Pa za spremembo smo bili zjutraj zunaj že ob pol sedmih, za kar je bilo potrebnih par minut prepričevanja (Bube, ne mene). Gledala me je pa tako, kot da jo mislim dat v zavetišče  Tongue (pa ne v tem mraaaaazuuuuu, no, Tina)
Logiran
Strani: 1 ... 217 218 219 220 221 [222] 223 224 225 226 227 ... 337   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines