mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 01.07.2024 : 01:35:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 337   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 309331 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #285 : ponedeljek, 17.01.2005 : 11:21:57 »

He he, včeraj smo dobili še en PRM, ki ga sicer ne rabimo- prijavljeni smo bili za vsak slučaj, če nam v soboto ne bi uspelo zaključit šampionata. Če bi bolj zaupala v Bubico, bi jo včeraj prijavila v vmesni razred (tam pa ne bi imela šans, ker je v vmesnem tudi Buba od Kojekovih- starejša in zelo zelo zelo lepa psička, je na eni od fotk na tvojem linku, ima srebrn povodec). Smo pa dobili lepo napisano oceno do sodnika Šinka, ki je baje zelo strog sodnik. A ja, pa že tretjič smo premagali isto avstrijsko psičko  Wink

Hvala za link oz. za fotke!
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #286 : torek, 18.01.2005 : 14:10:58 »

No, da še malo zatežim (ampak če se nam pa tako fajn zdi)  Grin Tudi vzreditelj je ponosen na nas  Wink http://www.geocities.com/royallaszatti/shows_2005.htm
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #287 : torek, 18.01.2005 : 14:33:11 »

Tina, to se meni zdi prej kot teženje iskreno veselje Cheesy. Saj tudi imaš zakaj biti vesela Cheesy. Vzreditelju je to zraven ponosa tudi dobra reklama. Še veliko uspehov vama želim Cheesy Cheesy Cheesy!

Lep pozdrav tebi in seveda Bubi koš Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #288 : ponedeljek, 24.01.2005 : 10:52:43 »

Luka,

za prihodnje razstave bomo še videli- smo si vzeli malo pavze  Wink

Sicer pa vidim (v drugi temi), da imaš boks od Pacota dovolj velik, da bi šel noter še en francozek  Grin Kdaj? Od kje? Kakšen? Firbec sem...

Marjana,

na razstavi si mi omenila, da Hugotu 1x na dan kuhaš- a lahko zaupaš kakšen fajn recept? Zdaj, ko imamo šampionko doma, smo se odločili, da si zasluži en kuahn obrokec na dan  Wink Ne, hecam se, res bi mi kakšna ideja prav prišla...

Pa v vsej razstavni evforiji sem vama (še tukaj) pozabila čestitat za zelo perspektivno oceno, ki si jo je zaslužil Hugič- moramo pohitet z našim "odraslim" šampionatom, ker ko bo tvoj vragec odrasel, ne bomo imeli več šans  Wink

Pozdravčke vsem,
Tina
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #289 : ponedeljek, 24.01.2005 : 15:49:52 »

Sicer pa vidim (v drugi temi), da imaš boks od Pacota dovolj velik, da bi šel noter še en francozek  Grin Kdaj? Od kje? Kakšen? Firbec sem...

Tina, to je zaenkrat še samo pobožna želja Cheesy. sedaj delam na tem, da oba moja družinska člana prepričam, da bi francozek bil Pacotu zelo dobra družba in, da bi mu to zelo koristilo Wink. Potem bom zopet malo zagrizel v varčevanje, potem pa mogoče bo. Samo, ne pričakuj, da bo to hitro. Si bom vzel čas, oz. si ga bo vzela žena, preden se bo pustila prepričati Grin.

Se pa strinjam s tabo, da pohiti z nazivi, kajti zadaj je res Hugo, ki je tudi pravi mali lepotec Cheesy.

Uživajta z Bubo - in, ker pravijo da je danes najbolj depresiven dan v tem letu - se ne pustita vplivati črnogledosti!

Ps.: počohaj no Bubo malo tudi zame!
Logiran
marjana
odvisnež
*****
Sporočil: 554


« Odgovor #290 : sreda, 26.01.2005 : 18:05:48 »

No, končno sedaj lahko tudi jaz napišem par besed - doma se nam je namreč sesul računalnik, v službi pa kar ne najdem časa.

Kako super se mi zdi, da smo se končno malo spoznali. Luka, malo bedasto se počutim, se mi zdi, da sem te preveč na hitrco odpravla (se opravičujem) ampak sem bila res nervozna zaradi nastopa v "ringu". Hm, francozka bi - mislim, da so taki lepi štrukeljci, da žene ne bo težko prepričat!

Tina, kako cortkana je tvoja Bubica! Ne vem, kaj nekateri pravijo o njenem repku, ampak meni se zdi naravnost enkraten. Seveda pa čestitam za šampionat, tudi sama čakam, da bo Hugič lepo obvladal tisti sprehod po tepihu brez bruhanja.

Kar pa se kuhanja tiče sem mu zadnjič npr. pripravila polento s koščki purana, ko se je zadeva malo ohladila pa sem vmešala še nepasirano (kot gda je to najbolj pomemben podatek) skuto in zadevo potresla zaradi afnarije s praženim sezamom. Mislim, da sem tisti dan sama jedla sendvič! Drugače pa zelo rad je banane pokapane z medkom ali pa jabolka (tenstana ali surova), pa seveda mandarine in praktično vso zelenjavo, ki mu jo vmešam med meso. Naredila sem mu tudi že kus kus z mesom, pa ribice z rižem in tako naprej. Kalamare mu tudi privoščimo, ko jih sami jemo, npr. s kuhanim krompirjem in seveda peteršiljčkom  Grin Grin Grin. Zadeve zanj vedno kuham posebej in jih ne solim ali pa res minimalno, če imam kaj slabo vest. Roll Eyes

Upam, da imate prav, da bo Hugo lepotec, sama sem takoooooo neobjektivna glede tega, da bi mu dala medaljo tudi, če bi mu ušesa odpadla!


Se beremo in upam, da kaj vidimo.


M.
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #291 : četrtek, 27.01.2005 : 08:47:23 »

Kako super se mi zdi, da smo se končno malo spoznali. Luka, malo bedasto se počutim, se mi zdi, da sem te preveč na hitrco odpravla (se opravičujem) ampak sem bila res nervozna zaradi nastopa v "ringu". Hm, francozka bi - mislim, da so taki lepi štrukeljci, da žene ne bo težko prepričat!


Končno med živimi Cheesy! Marjana, ne sekiraj se. Te čisto razumem. Tudi jaz bi bil nervozen na tvojem mestu. Samo da smo se spoznali in da sem spoznal Hugota. Saj se nismo videli zadnjič.
Glede Hugota pa - to ni neobjektivnost. Vedno mora biti zate tvoj pes najlepši. Pa četudi brez ušes. Cheesy Pocartkaj ga še v mojem imenu!
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #292 : četrtek, 27.01.2005 : 11:22:46 »

Živjo,

me veseli, da lahko končno spet nekaj preberem, kar ni mojega ali pa od Silvota  Wink Tale tema je namreč že skoraj dialog postala  Grin

Marjana,
hvala za recepte, bomo začeli kuhat  Roll Eyes Vse opisano že dajem na seznam, razen skutke, ker imamo žal alergijo  Sad Se pa že dolgo nisem tako nasmejala, kot ko sem brala tvoj post, si tako simpatično napisala- nič se ne sekiraj zaradi Hugotovega bruhanja v ringu, tudi Buba bruha, kadar je nervozna, me zelo čudi, da v soboto ni pobruhala tepiha v ringu (je pa bruhala izven ringa, hehe). Glede neobjektivnosti se pa strinjam- tudi Bubica je zame naj naj pa če bi imela še eno dodatno taco, kaj me briga... Je pa lepo vedeti, da je pes lep tudi po standardu- tu se nama res ni treba bat  Wink Sta oba najina lepotca dobila res lepe ocene.

A si mogoče dala kakšne nove fotke v album? Jaz še vedno nimam dovolj časa za urejanje, ampak ene par jih pa je gor http://buba.moj-album.com/
Obljubim, da bom kmalu dodala še kakšno novo (ali pa staro, tiste z jadranja poleti so res super).

Lupčke Hugotu, ostalim pa en lep pozdrav iz mrzle, a čisto brez snega, Ljubljane,
Tina
Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #293 : ponedeljek, 31.01.2005 : 13:32:45 »

To je moj prvi post tule, zato najprej en lep pozdravček.

Trenutno kupujemo mladička f. buldoga. To bo naš drugi francozek. Bega me to, ker ima psiček, ki smo si ga izbrali, zelo majhna ušesa. Naš prvi, je imel zelo velika, že ko je bil čisto majhen.  Mi lahko pomagate? Tako naš bivši kužek kot tudi novi sta rodovniška, le ta razlika me bega. Hvala za odg.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #294 : ponedeljek, 31.01.2005 : 14:25:51 »

Živjo, Katja K.!

Dobrodošla na forumu  Cheesy

Meni se zdi, da je velikost ušesk čisto odvisna od velikosti ušes pri mladičkovih starših pa tudi, kako enakomerno malček raste. Moja Buba je rastla precej neenakomerno in je bila v različnih obdobjih rasti zelo smešna. Tudi ušesa so ji zrastla prej kot glava in so se nam zdelo ogromna  Grin

Ali je ta drugi francozek iz istega legla, kot je bil vaš prvi (od istih strašev, mislim- pa tudi če je tako, je zelo težko primerjati)? Nam mogoče zaupaš, pri katerem vzreditelju si ga izbrala? Pa kakšne fotke bi bili tukaj zelooo veseli  Wink

Lep pozdrav,
Tina
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #295 : ponedeljek, 31.01.2005 : 14:39:56 »

Tina in ostali,

ni ravno direktno za to temo, pa vendar.
Včeraj sem na sprehodu srečal francoskega buldoga bele barve s črnimi lisami in seveda njegove lastnike. Je samček, star okoli dve leti in zelo močan, skratka, čudovit. Vzeli so ga pa na Madžarskem preko nekega (vsaj jaz tako mislim - oni o tem nočejo govorit) preprodajalca, ker sedaj ne morejo dobiti rodovnika, ker je lastnik kao umrl. Pišem ti pa zato, ker si ga mogoče videla v Ljubljani na razstavi. Bili so baje nekaj časa ob ringu, potem so ga pa dali sodniku ocenit izven konkurence (ker nima papirjev - rodovnika), pa so dobili oceno odlično in po njihovih besedah zelo dobro opisno oceno. Naj še enkrat poudarim, da je pes res zelo lep, živahen in zvedav in da baje nimajo nobenih zdravstvenih težav.

Lep pozdrav vsem!
Silvo
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #296 : ponedeljek, 31.01.2005 : 14:55:08 »

Luka,

tega buldogca žal nisem videla (bom sedaj bolj napenjala oči)- mogoče zaradi živčnosti zaradi Bubinega razstavljanja ali pa zaradi velike gneče na razstavi (pa tudi v nedeljo sem bila točno pol ure tam). Me pa zanima, v čem je štos, da daš takega psa ocenit- zato, da ga bodo verjetno dali parit, in rekli lastnikom psičke "saj naš nima rodovnika, je pa zelo lep in je bil super ocenjen"  Angry Upam no, da ni tako... Pa srečni so lahko, da nimajo težav z zdravjem...
Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #297 : ponedeljek, 31.01.2005 : 15:30:46 »


Tudi ušesa so ji zrastla prej kot glava in so se nam zdelo ogromna  Grin

Ali je ta drugi francozek iz istega legla, kot je bil vaš prvi (od istih strašev, mislim- pa tudi če je tako, je zelo težko primerjati)? Nam mogoče zaupaš, pri katerem vzreditelju si ga izbrala? Pa kakšne fotke bi bili tukaj zelooo veseli  Wink

Lep pozdrav,
Tina

 Smiley Tudi naš prejšnji je imel ogromna, v primerjavi z glavo. Ampak bolj ko je rasel, bolj se je stanje normaliziralo.
Kužka sta iz različnih legel. Podatkov o vzrediteljih še nimam, so s Češke, predlagala pa nam jih je ga. Kojekova.

Tudi slike imam, a jih ne znam prilepiti, mislim, da so prevelike.  sram Lahko pa jih pošljem na mail.
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #298 : ponedeljek, 31.01.2005 : 15:44:44 »

Tina,

mislim, da jih je bolj zanimalo, ali je s psom vse v redu. Ni pa izključena tudi možnost, ki si jo omenila. Upajmo, da se motiva.

Pozdrav tebi, Bubi pa daj kakšen poljubček Cheesy!
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #299 : ponedeljek, 31.01.2005 : 17:23:02 »

Katja K.,
 
na ZS sem ti poslala moj email, poslji mi fotke, jih bom jaz prilepila...

Ce je pa ga. Kojek predlagala leglo, nas pa nic vec ne skrbi  Wink Prepricana sem, da bo s kuzkom vse OK- verjetno si ga do sedaj videla samo na fotkah, kjer se kaksen del telesa dostikrat zdi drugacen, kot je v resnici... Komaj cakam, da pride v Slovenijo se kaksen francozek  Cheesy

Lp,
Tina
Logiran
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 337   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines