mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 28.06.2024 : 20:59:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 337   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 309249 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #195 : nedelja, 07.11.2004 : 19:33:57 »

Živjo, Marjana!

Čestitke za bodočega člana! Boš vzela samčka ali samičko? Pa barva? In ime? Oprosti vsem tem vprašanjem, sem res firbec  sram pa tudi okoli vseh teh preprodajalcev kar je govora, sem postala čisti paranoik. Upam, da si dobro prebrala vse teme tukaj na forumu in da je kuža od dobrega vzreditelja...

Glede kletke in povodca pobrskaj malo na forumu pod opremo. Lahko pa ti povem iz izkušenj, da je zaradi varnosti kužka, ki je pri 2 mesecih še zelo majhen, boljše, da je ob tvoji odsotnosti ali ponoči v boksu. Mi smo ga pri Bubi uporabljali do približno 4. meseca starosti. Za povodec ti pa močno svetujem fiksnega- da se kuža navadi hoditi poleg tebe. Če hoče tekat okoli, da pa spusti s povodca (samo pazi, kje). Mi smo ga precej polomili, ko smo Bubo navadili na fleksi (tisti, ki se raztegne do 5 metrov), rezultat je ta, da se še vedno zelo matramo s poveljem poleg  Sad

Sicer pa dobrodošla med francozki  Wink in upam, da se še kaj javiš (pričakujemo seveda fotke).

Lp,
Tina
Logiran
marjana
odvisnež
*****
Sporočil: 554


« Odgovor #196 : nedelja, 07.11.2004 : 20:37:03 »

Hvala za nasvete! Seveda ni govora, da bi psa vzela pri preprodajalcu. Nas je iz legla ga. Kojek in je seveda najlepsi fantek od vseh! Grin Grin Grin.

Je pa temno rjave barve z resicami, ki vlecejo na oranzno oziroma bolj rdeckasto rjavo. Mislim, da je bolj pisan kot Buba, ki sem jo videla ne teh straneh in se mi zdi prava lepotica - da o njenem stilu spanja ne govorim - naravnost bozansko!!!!

Smo ga pa cakali zelo dolgo, tako da sem sedaj resnicno ze neucakana in dobesedno odstevam dneve. Imena se nismo zbrali, moral bi biti na "D", pa mislim, da bo potem vse kaj drugega. Slikco pripnem cim prej!

Kaj pa se ti zdi pasja sola - je primerna za take crkljavcke?


LP

Marjana  Smiley
Logiran
midi
novinec
*
Sporočil: 43


« Odgovor #197 : nedelja, 07.11.2004 : 21:57:31 »

Marjana tudi jaz ti čestitam.Izbrala si prave vzreditelje.Kojakovi imajo res lepe mladičke.Vedno skrbno izbirajo samce za svoje psičke,in jih tudi z ljubeznijo in strokovno negujejo.Popolnoma se strinjam s Tino.
Marjana šola nikomur ne škoduje.Jaz bi bil celo zato da bi bila vsaj mala šola obvezna za vse.Tam se nekaj nauči kužke nekaj pa tudi lastnike,predvsem pa se tam kužki socilarizirajo,saj se pod strokovnim vodstvom spoznavajo z veliko novimi kužki in ljudmi.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #198 : ponedeljek, 08.11.2004 : 11:01:51 »

Marjana!

Še enkrat čestitke, še posebej, ker si izbrala tako dobrega vzreditelja, kot so Kojekovi. Tudi midva sva dolgo čakala na psa pri njih, potem pa lani niso imeli sreče s paritvijo, tako da sva šla po Bubo v Srbijo (ta naš vzreditelj je tam po odličnosti nekaj takega kot pri nas Kojekovi). Je pa v planu za bližnjo prihodnost sigurno tudi en kužek od Kojekovih  Wink

Pasjo šolo bi ti zelo priporočila, mi se je žal nismo udeležili in imamo z Bubo določene težave- npr. trenutna je ta, da ne prenese drugih psov, razen sestrine psičke, s katero pa se poznata že od majhnega. Ker jo (skoraj preveč) crkljava, je postala totalno zaščitniška do naju in smatra vsakega psa, ki ga ne pozna, za nevarnost. Naredi sicer nič, malo se repenči, skače po psu, ga ne ugrizne, zraven pa laja. kot bi preizkušala, kaj bo drug pes naredil. Zadeva je zelo moteča, potencirana je ravno v tem času, ko ima Bubica namišljeno brejost in misli, da je kraljica sveta, midva pa njena mladiča, ki ju mora branit. Sliši se mogoče smešno, ampak ni. Krivda je povsem na najini strani in za naslednjega psa si bova dala na stran še en denarni zalogaj za pasjo šolo (od igralnih uric do tečaja poslušnosti). Nekaj osnovnega znanja sem sicer odnesla takrat, ko sem s sestrino psičko hodila na vse te tečaje, tako da Buba zna osnovne ukaze in odpoklic, ni pa dovolj za socializacijo psa.

Želim ti, da ti čas do prihoda kužka čim hitreje mine, če pa imaš še kakšno vprašanje, se pa kar javi (lahko tudi meni na privat). BTw., od kod pa si? Sprašujem namreč zato, ker bi tvojega cukrčka enkrat zelo rada videla...

Lp,
Tina
Logiran
ursha
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #199 : ponedeljek, 08.11.2004 : 13:20:11 »

lep pozdrav,
mene pa zanima ali bi bil francozki buldog primeren za prvega psa? ali so zahtevni? teli pesoti so mi namrec ful vsec in ze dolgo razmisljam,da bi mela takega,pa sem si zadala,da ce naredim diplomo,bo to moja nagrada  Grin,ampak se mi,ko berem vse tele forume in vase izkusnje,da ne bom mogla cakati tako dolgo.trenutno mam eno ponudbo dobiti tako samicko,k je cist po mojmu okusu,samo.......  Grin Grin
ali kdo pozna vzreditelje iz okolice smlednika,ki imajo trenutno eno leglo?
hvala vsem za odgovore in veliko uzitka z vasimi francozki  Wink
p.s.: tinaz,tvoja buba mi je se posebno simpaticna  Grin Grin
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #200 : ponedeljek, 08.11.2004 : 13:55:47 »

Ursha,

me veseli, da ti je všeč. moram pa ti povedat, da sem tudi jaz čakala dolgo na Bubo. Pri tako občutljivi pasmi je NUJNO, da izbereš pravega vzreditelja, da o nujnosti rodovnika o podobnem sploh ne izgubljam besed.

Za vzreditelje iz Smlednika še nisem slišala (če imaš še kaj več informacij, bi te prosila, da mi jih javiš na privat), dvomim torej, da ima psička rodovnik. Zato ti svetujem, da pokličeš gospo Marijo Ferlež in njo vprašaš, če jih pozna. Njena številka je objavljena nekje tukaj, par strani nazaj. Nikakor ne kupuj psa, ki je brez rodovnika, saj boš prihranjeni denar porabila (ali celo potrojila) za veterinarske stroške.

Upam, da boš svojega francozka izbrala po pameti, četudi bi to pomenilo, da boš nanj morala čakati več mesecev (ali celo let).

Lp,
Tina
Logiran
marjana
odvisnež
*****
Sporočil: 554


« Odgovor #201 : ponedeljek, 08.11.2004 : 19:32:45 »

Poznam celo zgodbo z neuspelimi paritvami pri Kojekovih, ker cakam na mojega buldogca ze debelo leto. Ampak se je splacalo.  Iz obupa sem kontaktirale par rejcev iz Ceske, pa moram reci, da se je za ta bitjeca treba grebst kar par mesecev preden se skotijo, sicer ostanes praznih rok. Pri tem pa nimas moznosti, da bi se kaj posebnega zmisljeval glede spola, barve..... Zivim pa v Ljubljani, lahko se kaj srecamo...

Tudi jaz se nisem slisala za nobenega vzreditelja iz Smlednika ?!

Marjana

Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #202 : torek, 09.11.2004 : 10:16:35 »

Tole s Smlednikom tudi meni "smrdi". Se mi zdi, da je to še ena tistih variant, ko nekdo prodaja pse, ki niso iz njihove vzreje, ampak jim jih je kdo dal za prodat tukaj v Sloveniji  Angry
Marjana, kdaj pa greš po kužka? Si kar predstavljam, da sploh ne moreš spat od pričakovanja  Grin Vsaj jaz nisem, preden sva šla iskat Bubo. Se pa priporočam za obisk, ko bo mali že navajen novega okolja (seveda brez Bube- s tako malimi psi še nima izkušenj). Si pa tudi vi vabljena k nam, če želiš požulit našo že malo večjo zverinico  Wink
Lp vsem,
Tina
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #203 : četrtek, 11.11.2004 : 14:07:33 »

Hojla, francozoljubci  Grin

A pride kdo od vas v nedeljo na ljubljansko razstavo?
Logiran
marjana
odvisnež
*****
Sporočil: 554


« Odgovor #204 : četrtek, 11.11.2004 : 20:33:50 »

Zivjo,

tako sem v luftu zaradi mladica, da sploh ne registriram ostalega dogajanja. Za kaksno razstavo gre?



M.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #205 : četrtek, 11.11.2004 : 20:35:56 »

CAC Ljubljana. V soboto na Gospodarskem razstaviscu, zacne se ob 10h.
http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=27;action=display;threadid=2099;start=90#lastPost
m.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #206 : petek, 12.11.2004 : 10:39:02 »

Zivjo,

tako sem v luftu zaradi mladica, da sploh ne registriram ostalega dogajanja...



M.

He he, verjamem! Verjetno tudi nič ne spiš  Grin
No, če ga še ne dobiš v nedeljo, pridi pogledat na razstavo.

Lp,
Tina

P.S.: A ja, Marjana, poslala sem ti privat sporočilo...
Logiran
marjana
odvisnež
*****
Sporočil: 554


« Odgovor #207 : nedelja, 14.11.2004 : 18:34:02 »

Kako je bilo na razstavi?

M.
Logiran
marjana
odvisnež
*****
Sporočil: 554


« Odgovor #208 : ponedeljek, 15.11.2004 : 00:20:32 »

http://www.moj-album.com/uredi/marjana/35539/?sprdostop=2&aid=35539=mojpes.net

Poskuaam pripeti slikice od nasega ta malga, pa ne vem, ce mi uspeva.

M.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #209 : ponedeljek, 15.11.2004 : 10:53:59 »

Živjo!

Marjana, slikic se (vsaj pri meni) ne vidi  Huh Kako pa vam gre sicer? Spite ponoči ali razgrajate  Grin

Na razstavi je bilo fajn, na srečo so bili francozki prvi na vrsti. Prijavljeni s(m)o bili samo trije- poleg Bube še bež psička (lastnica Tatjana Urek iz Trbovelj) in tigrast pes iz Hrvaške. Mi smo dobili naš prvi PRM, BOB je dobila Tatjanina psička (res je krasna), mi smo bili drugi, hrvaški francozek pa tretji (smo bile punce kar ponosne, da smo premagale fanta  Wink ). Popoldne v BISu pa nas med približno 40 psmi v razredu mladih niti ni bilo opaziti  Grin

Lp,
Tina
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 337   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines