mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 26.06.2024 : 00:40:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 337   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 309155 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
ziga_mc
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #150 : sobota, 18.09.2004 : 11:51:19 »

tnx za odgovor...hehe.moj pesek je zaj komaj 2 meseca pa en tedn star.je pa celi beli z črnim flekom na oki.kupil sem pa ga pri enem vzreditelju,ki ga mama pozna...Sej bi dodal sliko,samo nevem kak?
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #151 : sobota, 18.09.2004 : 15:05:07 »

ziga_mc

pošlji sliko jani pa ti bo ona dala gor Grin

lp nina
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #152 : ponedeljek, 20.09.2004 : 14:48:59 »

Žiga,

a lahko prosim mamo vprašaš, kateri je ta vzreditelj- imam namreč dva potencialna bodoča lastnika francozkov, ki bi sigurno rada vedela, če je še kakšen "na voljo". Pleeeeeeease  Wink Lahko mi pošlješ tudi na privat...

Črn z belim flekom  Smiley kot moja Buba- črni vražiček. Za ušesa se pa nič ne sekiraj, se bodo že postavila pokonci  Wink

lp,
Tina
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #153 : ponedeljek, 27.09.2004 : 14:09:10 »

Zdravo francozki!

 :(Kje ste vsi? Upam, da ni bolezen vzrok vaše odsotnosti. Upam, da uživate s svojimi nagubančki! Jaz z mojim angležem zelo. Smiley

Ali morda kdo od vas ve, zakaj pes ko spi, pri vsakem vdihu trza s telesom oz. z nogami. Huh Drugače je živahen in poje vse kar dobi. Sem vprašal tudi na strani pri angležkih, pa pravijo da več ljudi več ve.
Hvala za morebitne odgovore.

Lep dan vam želim!
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #154 : ponedeljek, 27.09.2004 : 15:08:32 »

Tole trzanje mi je pa znano- buba največkrat trza v spanju, kadar je malo bolj utrujena. Ne vem pa, kaj to pomeni. Trzale so tudi naše mačke, tako da je to verjetno čisto normalno (trzajo tudi nekateri ljudje, kadar spijo).

Imam pa tudi jaz eno vprašanje- ali kdo svojemu francozku kdaj zamenja brikete s kakšnim drugim obrokom? Razmišljam, da bi Bubi kdaj "podarila" nebriketiran dan, npr. samo skuto z rumenjakom ali bolj zelenjavni obrok. Najraje od vsega ima namreč sadje in zelenjavo, ob briketih pa zadnje čase samo zaviha nos. Jo imam na sumu, da je bolj vegetarijanske sorte  Roll Eyes

Lp vsem,
Tina
Logiran
pixy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #155 : petek, 01.10.2004 : 11:40:28 »

Živjo vsem skupaj,
me že tako dolgo ni bilo tukaj, da sem si rekla, da moram it pa sedaj spet malo pogledat.
Ja, s šanom se še nisva lotila velikega projekta - umivanja zob, ker imava trenutno druge probleme (vsaj po mnenju šana, se mi zdi  Roll Eyes). Pred kratkim sem mu kupila "varnostni pas" za v avto. Pred tem je gospodič užival v prtljažniku in skozi zadnje okno opazoval okolico - zato mu je bila vožnja z avtom v velik užitek. Sedaj pa ko vidi tisto njegovo oprsnico postane ves otožen, ko pa mu jo nadenem, se sploh ne premakne nikamor. Ko sem ga prvič pelajla, se revež sploh ni usedel na sedež in je samo strmel v tla  Cry. Sedaj je že malce bolje - se na vsake toliko časa tudi uleže, še vedno pa mu ne morem dopovedati, da lahko opazuje okolico tudi skozi druga okna... No, bomo videli, kako se bo vse skupaj obneslo.

Kar se trzanja tiče - baje naj bi takrat kužeki sanjali )tako so meni rekli). Prejšna psička je ob trzanju tudi lajala in zavijala z očmi, kar se nam je zdelo na začetku zelo čudno, ampak smo se potem navadili.

Tina, glede vegetarijanstva pa... šan je čisto mahnjen na zelenjavo in sadje, tako da smo tudi mi že mislili, da je kaj na tem. Zadnjič sem mu za hec kupila majhno vrečko sojinih birketkov (se mi zdi da od tehni cala) in je bil totalno navdušen. Kar se pa menjave obrokov tiče. Meni so rekli, naj ga do 1 leta hranim samo z briketki in konzervami, potem pa mu lahko tudi kaj dodam. Tako da mu sedaj dam včasih tudi samo makarone in tuno, ali pa riž in konjski meso. Drugih vrst mesa (goveji, svinjski) mu ne dajemo... Zgleda, da se je buba malo naveličala briketov, ampak s kakšnimi "dobrimi" dodatki jo boš sigurno prepričala.  Wink

Lep pozdrav vsem,
Ana
Logiran
pixy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #156 : petek, 01.10.2004 : 12:35:41 »

Še eno vprašanje imam... mogoče je že bilo kdaj kje napisano, ampak jaz nisem našla... pa tudi rada bi kakšno vašo izkušnjo slišala.
Zanima me, kako francoz dobi vzrejno dovoljenje? Mislim, ali so določeni datumi, kdaj se ga pelje na telesno oceno, kaj mora vse opraviti, preden sploh lahko pride do vzrejnega dovoljenja, ali se to opravi v klubu angleških buldogov, ali kje drugje itd.

Hvala za odgovore,
nevedna Ana  Smiley
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #157 : petek, 01.10.2004 : 13:28:58 »

Ana,

za vzrejni pregled sem zadnjič klicala gospo Tatjano Urek in mi je povedala, da so vzrejni za francozke samo enkrat na leto, tako da bo naslednji marca ali aprila 2005 v Mariboru. Bo pa sigurno objavljeno v Kinologu.

Se mogoče vidimo tam?

Mislim pa (naj me kdo popravi, če se motim), da lahko dobi pes vzrejno dovoljenje tudi z ocenami na razstavah (če so seveda dovolj dobre)  Undecided Nisem prepričana, včasih je bilo tako pri pasemskih mačkah  Grin Ne vem, če velja tudi za pse. Mogoče bi to vprašanje zastavile pod drugo temo...

Enega  Kiss Šanu, tebi in ostalim pa lep vikend!

Lp,
Tina

P.S.: Za oprsnico v avtu se pa nič ne sekiraj, se bo že navadil- Buba tudi ni bila preveč navdušena na začetku, zdaj se je pa navadila ), čeprav se včasih še zaplete, ko nekaj motovili okrog svoje osi (če je pa zunaj vse tako zanimivo)  Grin
Logiran
ajka333
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #158 : nedelja, 03.10.2004 : 10:30:59 »

1.Kaksna je poprecna starost frencijev in ce starost 10 let
sodi med veterane Smiley za to pasmo?
2. Ali ti vzreditelj lahko da "garancijo", da pes ne bo imel
problemov z dlako oz. alergijami in ce je sploh mozno
priti do  psicka te pasme, da ne bi imel tovrstnih
tezav?

Lp

Mojca
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #159 : nedelja, 03.10.2004 : 16:26:48 »

Mojca,

10 let star francozek definitivno sodi med veterane (mislim da je po razstavnih kriterijih meja 7 let), ni pa nujno, da je pes takrat tudi po obnašanju veteran. Bubini stari starši, babica in dedek, sta bila lani, ko smo ju videli, stara 9 in 10 let pa tako živahna (skakala sta 1 meter v zrak), da nismo mogli verjet, da imata res že toliko let. Povprečna starost.... Malo je odvisno seveda tudi, koliko let so psičkovi starši dočakali pa od zdravja (torej načina življenja, prehrane, ...). Mislim pa, da je okoli 9 ali 10 let (čeprav boš v nekaterih knjigah našla tudi 6 let, kar je zame odločno premalo), seveda pa lahko živijo tudi dlje (upajmo).

Garancije ti noben vzreditelj ne more dati, sploh pri pasmi, kot je ta, ki je, kot že veš, nagnjena k alergijam. Manjša možnost je seveda odličen rodovnik in pameten vzreditelj, ki nikoli ne pari psov s takimi problemi. Seveda je možno priti do psička, ki ima možnosti za take težave skrčene na minimum, nihče pa ti ne bo garantiral, da ravno tvoj pes ne bo imela teh težav. Potem je odvisno tudi od lastnika, s čim psa hrani (razni Pedigreeji in Friskies so čisto zanič), nujna je visokokvalitetna hrana.

Upam, da sem ti vsaj malo pomagala, drugače pa se še kaj javi in bomo francozkoljubci  Grin stopili skupaj in našli pravi odgovor. Drugače pa se mi lahko javiš na privat pa ti bom posredovala nekatere naslove dobrih in preverjenih vzrediteljev te pasme. Nikakor pa se za psička ne odloči na vrat na nos, torej ga nikakor ne kupi pri preprodajalcu (ali komurkoli, ki ima hkrati več pasem in pari psice samo za zaslužek). Moraš pa vedeti, da na francoskega buldoga lahko čakaš tudi več let, saj imajo te pasme pri parjenju in kotitvi velike probleme, pa še legla so ponavadi maloštevilčna (povprečno samo 3 mladički na leglo).

Lep pozdrav,
Tina
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #160 : torek, 12.10.2004 : 08:57:16 »

Živjo!

Če koga zanima- Kojekovi v Kočevju imajo leglo, 3 samčki in ena samička (druga samička je žal poginila). Drug teden letimo gledat  Smiley (samo firbcat, da ne bo pomote).

Lp,
Tina
Logiran
KajZ
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #161 : sobota, 16.10.2004 : 13:44:24 »

Lep pozdrav vsem.
Sem prvič na tem forumu in vas lepo prosim,če bi mi približno lahko povedali(preden pokličem koga od rejcev)koliko ti psi stanejo,taki z pedigrejem in brez.
Doma imamo že tri pse( Cheesy) dva nemška bokserja in pritlikavega pinča.
zares me zanima nakup Francoza,tako da lepo prosim za odgovor.Hvala
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #162 : ponedeljek, 18.10.2004 : 09:21:08 »

Živjo, KajZ!

O cenah smo tukaj že govorili, računaj pa, da boš pri nas zagotovo za francozka odštel okoli 1000 evrov. Seveda bo tak pes imel rodovnik in krasne starše pa tudi vzreditelji ti bodo na voljo kadarkoli boš imel kakšno vprašanje glede psička.

Brez rodovnika...  Undecided Vse, kar ti prodajo preprodajalci (razni Arm d.o.o. in podobni)- preberi si pod temo Preprodajalci tukaj na forumu- so pa psi brez rodovnika, čeprav ti bodo trdili nasprotno in da boš dobil rodovnik naknadno (lahko si 100 % prepričan, da ga ne boš nikoli videl). Cene so pri njih nižje, ampak to potem ni francoski buldog (če nima rodovnika, potem samo izgleda kot francozek). Moje mnenje je, da če sploh pomisliš na to, da bi kupil francozka (ali katerokoli drugo pasmo) brez rodovnika, se raje zapelji do prvega zavetišča in si tam izberi psa (bo ravno tako mešanec)  Wink

Me pa zanima, kako to, da si se odločil ravno za to pasmo, glede na to, da že imaš 3 pse doma, od tega dva hiperaktivca  Grin Računaj tudi na to, da je francozek, ko ga pripelješ domov pri dveh mesecih, zelo zelo majhen pes, ki ga bo zaradi družbe še treh psov treba imeta pod kontrolo 24 ur na dan.

Drugače pa imajo Kojekovi v Kočevju ravno sedaj leglo, pokliči njih in se dogovori za obisk, računaj pa z visoko ceno, ker pri njih so psi z vrhunskim rodovnikom in res zelo zelo lepi  Smiley (to ti lahko potrdi tudi Darja (pod nick-om ARISTID), ki ima enega njihovega samčka).

Upam, da boš pametno izbral svojega frenchija, če pa te še kaj zanima, se pa kar oglasi, lahko tudi na privat.

Lep pozdrav,
Tina
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #163 : ponedeljek, 18.10.2004 : 13:32:05 »

Najdena francoska buldoginja z belo liso na vratu ... kje nisem slisala, je bilo pa objavljeno na Radiu Hit!

Kdor jo pogresa naj poklice na st 041-241-720!
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #164 : ponedeljek, 18.10.2004 : 13:46:24 »

Boga revica  Cry Sem takoj klicala domov, če je Buba na varnem  Wink pa od prijateljice buldogca je tudi lepo doma. Drugih samičk pa ne poznam, me pa matra, da bi poklicala najditelje, da izvem, od kje so...
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 337   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines