mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 03.10.2024 : 18:24:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: 1 ... 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 ... 337   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 316055 krat)
0 članov in 30 gostov pregleduje to temo.
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #1050 : torek, 17.05.2005 : 09:39:31 »

Tina, a je prišla ponudba za majčke?
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #1051 : torek, 17.05.2005 : 10:01:37 »

Katja K., še čakam na ponudbo  Roll Eyes Sem pa včeraj govorila z njimi in je problem, ker so stroški tiska precej visoki, sploh glede na to, da je pri nas majhna količina majic (leprav smo jih nabrali okoli 30)- tisti, ki jih naročijo več, se jim na eno majico pač te stroški zelo zmanjšajo... Sem jim pa rekla, da bi radi kakšno ugodno ceno, ampak vseeno da so majčke kvalitetne. Cena majic je sicer v redu (moške okrog 850 SIT, ženske pa okoli 1200 SIT), ampak tisk je drag. Ko dobim vse na papirju, bom pa še kakšno alternativo poiskala. Se pa spomnim, da so mi enkrat nekje v centru (okrog Gregorčičeve) za zelo dobro ceno potiskali par majic... Samo spomnit se moram, kako se tisti "lokalček" imenuje  Wink Javim takoj, ko zvem kaj več...
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #1052 : torek, 17.05.2005 : 10:46:14 »

Jaz pa sem vesela vsakega komentarja, zato se nikar ne vzdržujte svojih mnenj glede česarkoli. Undecided
Vsako in res prav vsako mnenje se mi zdi dobrodošlo, več glav pa več ve... Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes

A da imajo moški teke privilegije da so cenejši??? Shocked Sej jih je pa ja več skupaj kot nas.. Huh

Tina en trgovinica oz. firma ki s tem ukvarja je res v Ferentovemu vrtu, cca na križišču med Gregorčičevo in Igriško. V bistvu je Igriška ul., zraven sta res dva lokalčka, ta firma ki se ukvarja s tiskom pa stoji čisto na vogalu te hiše. Wink
Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #1053 : torek, 17.05.2005 : 10:48:15 »

Pa res, kako pa to da so ženske skoraj še enkrat dražje?  Angry No, saj, če so še enkrat lepše, pol ni panike!  Wink
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #1054 : torek, 17.05.2005 : 11:11:22 »

Pojma nimam, zakaj so ženske majčke dražje- ni pa prvič, da sem naletela na to razliko  Huh

Baguska (ali pa kdo drug), če boš hodila kaj tam okoli, ali mi lahko sporočiš, kako se ta firma imenuje ali pa če skočiš notri in vprašaš, koliko stane dvobarvni dvostranski tisk na majico (če prinesemo že pripravljen logo)?
Logiran
dudo
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #1055 : torek, 17.05.2005 : 11:15:38 »

No, baguska, to se pa 110% strinjam s tabo, da več glav več ve! Ker pri vsakem problemu (pa ne samo z našimi malčki) je sigurno bolje, da imaš 5 različnih rešitev kot pa 1.

Katja, sej glede tega, da pedigree ni ravno na visokem nivoju glede kvalitete, sploh ni dileme. To vemo vsi. Ni pa tako zanič, ko si misliš. Najbrž ne veš, da vsak proizvajalec pasje hrane potrebuje vsako leto licenco za proizvodnjo. Standardi za pridobitev le-te pa so na zelo visokem nivoju. Tako da če pes dobro prenaša pedigree,  friskies ali pa runo konzerve, mu ne bo nič hudega. Ker če bi kakšen kužek zaradi npr. pedigreeja močno zbolel ali pa celo umrl, verjemi da bi v zahodni Evropi ali pa Ameriki sledila taka odškodninska tožba, da bi, če bi bilo treba, odstranili tudi vso sol iz svojih malce preslanih briketov, hehe.

O tej temi sem se lani pogovarjal z gospodom iz našega naselja, ki je generalni uvoznik za hills v sloveniji. Ko sem ga vprašal, kakšna je razlika v kakovosti med najdražjimi in najcenejšimi proizvajalci pasje hrane, mi je odgovoril, da je razlika v ceni 100%, v kakovosti pa največ 15%. Kvalitetna prehrana je pomembna predvsem za pasme, ki so posebej občutljive. Vsekakor je za psa najboljše, če ima najboljšo prehrano (tako kot za nas), ni pa z friskiesi in pedigree nič narobe, če jih le naš ljubljenček dobro prenaša (tudi na dolgi rok; naša dva terierja in ptičar so jih jedli celo življenje, pa so bili zdravi kot dren).

Naša Tajka je npr. razne Nutro, Hills,... in ostale dražje brikete zelo slabo prenašala. Edini briketi, na katere ni alergična, so Chicopee - ki pa so, zanimivo - v nižjem cenovnem rangu.

Skratka, tej temi se ne da priti do konca, hehe Wink!

J&T&D
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #1056 : torek, 17.05.2005 : 11:17:22 »

Jaz pa sem se spomnila, da smo enkrat, za nek r.d. dali potiskati par majčk v neko fotokopirnico, ki pa se ukvarja tudi s tiskom te vrste (s tem, da majčke sam prineseš). In sicer na Ribjem trgu, zraven Zlate ribice. Vendar pa nimam pojma, kakšno kvaliteto se dobi ven.  Undecided
No, vseeno pa sem presrečna, da imaš živce in voljo, Tina, ukvarjati se z nabavo majčk!!!  Wink  Kar se mene tiče - "tolar gor ali dol" - mislim da ne bo nihče kompliciral pri ceni.
Jaz osebno tudi odrekam Jenny kakršno koli hrano, ki ni premium kvalitete! Tako je moje osebno prepričanje pač. Aja, edino kosti za čiščenje zob so bolj "sumljive kakovosti", ostalo pa naj bo kvalitetno! Zato tudi nikdar ne dobi kuhane hrane, ki jo jeva midva, s fantom. Vstrajam na briketih, ki jih sem ter tja popestrim z ribicami, rumenjakom, skuto, jogurtom, sadjem, zelenjavo...  ali res res redko s kako kuhano polento in kuhanim mesom.
Logiran
GregorF
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 670


« Odgovor #1057 : torek, 17.05.2005 : 11:18:05 »

Hi...Piflarji
Vidim daste se na gradu zelo zabavali!!!!
Super slike.. Tongue Tongue Tongue
Logiran
GregorF
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 670


« Odgovor #1058 : torek, 17.05.2005 : 11:21:10 »

Hi...Majckarji...
Pri majicah ne sparajte...Tina...ti si mislila Panno na Gregorcicevi, ki je ni vec...Hm ne vem ce je ta varianta  prav dobra, ker to lahko potem kar sami potiskamo-gre pa takole/ kupis poseben pair folijo za printerje v vsaki trgovini ki imajoracunalnisko opremo sprintas motiv na folijo potem pa likallnik in hop na majco...samo ni pa to nevem kako obstojno...g
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #1059 : torek, 17.05.2005 : 11:25:42 »

Ne, ni ta varianta- jaz sem takrat prinesla disketo z logotom (v vektorjih) in so mi natiskali oni. Lahko pa da je bila uporabljena tista varianta s pair folijo, to pa ne vem, ker jih nisem spraševala. Je bil pa tisti moj logo enobarven in sestavljen samo iz črk... Se bomo verjetno res morali vržt malo v stroške  Undecided

Kako je bilo pa na morju, Grega? Se je DeeDee kaj pokazala na Internautici  Wink
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #1060 : torek, 17.05.2005 : 11:25:48 »

Vsekakor je za psa najboljše, če ima najboljšo prehrano (tako kot za nas), ni pa z friskiesi in pedigree nič narobe, če jih le naš ljubljenček dobro prenaša (tudi na dolgi rok; naša dva terierja in ptičar so jih jedli celo življenje, pa so bili zdravi kot dren).

Ja, Dudo, pravzaprav je tudi tvoje razmišljanje lahko povsem pravilno. Namreč jaz sem prepričana, da bi moj pes, ki je pravi požeruh, poglodal npr. pedigree brikete ravno tako, kakor brikete višnjega (in kvalitetnejšega razreda). Pa najbrž ne bi imela kakih prebavnih motenj. To sicer lahko le predvidevam, ker nisem poskusila, pa vseeno.
Ampak bojim pa se, da se dolgoročno posledice  lahko  vseeno poznajo?! Morda ravno zaradi npr. višje vsebnosti soli oboli na ledvicah.  Kot rečeno - to je moje osebno mnenje in bom vstrajala na kvalitetni hrani.
Je pa tudi res, da je moj stari ata svoje pse hranil (med drugim) tudi z briketi neke xyz kvalitete in so VSI dočakali zelo lepo starost in priznati je treba, da noben pes ( 2x NO, kraški ovčar) ni imel kakih zdravstvenih problemov!
Morda res preveč kompliciram(o)!?!
Logiran
pixy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #1061 : torek, 17.05.2005 : 11:34:02 »

Hej!
Koliko polemik glede hrane Smiley ne vem, meni se pa zdi, da vsak najbolj ve za svojega psa, kaj mu paše in kaj ne. Sama sicer nisem pristaš Pedigreeja, na drugi strani pa prav rada dam Šanu kaj mlečnega (mleko, sir, skuta,...), čeprav naj bi mlečni izdelki škodovali psom. Se mi zdi, da je odvisno od vsakega posameznika, kako prenaša določeno hrano. Se strinjam z Jenny,  da mogoče res malo preveč kompliciramo, je pa tudi res na drugi strani, da so francozki ena občutljivejših pasem - za kar smo pa tudi najbrž sami ljudje krivi (uf, globoke  misli!)  Wink

Kar se pa Šanovih jajčk tiče... sem mislila, da bo z njimi, sedaj ko je pomlad kaj hujše, pa so zaenkrat kar uredu. Tako da bomo s kremo še malo počakali, in bomo poskusili potem, ko se bodo spet začeli kazati znaki kakšne alergije...

Ta vikend s Šanom na žalost ne moreva priti na srečanje (greva na morje - yuppie!!!  Cheesy ), sem pa definitivno za tedenska srečanja.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #1062 : torek, 17.05.2005 : 11:35:10 »

Se mi zdi, da ste tukaj malo (ornk) zasli!!!

Tema Pedigree je ze odprta, zato lahko mnenja o njej pisete v tisto temo in ne med francoze! Wink

Moje mnenje imate ze podano v tisti temi - tukaj pa se naprej uzivajte ob pisanju (nekateri ob prebiranju!) na temo francozki buldog! Smiley

Lp, Ursa
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #1063 : torek, 17.05.2005 : 11:45:24 »

Hm ne vem jaz se ne bi spuščala v doma potiskane majčke oz. v prav poceni variante. Res da si vsi želimo imet majčke čimbolj poceni a če damo malenkost več bojo tudi bolj kvalitetno narejene in jih bomo imeli lahko za dalj časa.. Da ne bomo z njimi čez 2 meseca že praha brisali.. Undecided

Tudi jaz sem imela v mislih tisto firmo Panna, a priznam da že dlje časa nisem bila na tistem koncu..
Logiran
dudo
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #1064 : torek, 17.05.2005 : 11:46:03 »

Jenny, se popolnoma strinjam s tabo. Tudi jaz še nikoli nisem kupil kakšne xy hrane za moje kužke, vedno samo najboljšo kvaliteto (razen 1x pedigree na petrolu, ker ni bilo drugega). Sploh pa ker sem imel slabe izkušnje s sharpejko.

Ampak poslušajte tole, kakšne menije so imeli psi pri mojih starih starših. Babi je vsak dan skuhala ene 2kg makaronov, potem je pa v veliko olja spekla mal špeha pa najslabših kosov mesa, pa kože,... No, potem je pa to mastno "zmes" vrgla v tisti lonec makaronov, pa močno zmešala. Nakar je odprla hladilnik, pa iz njega pobrala vse kar je bilo pred rokom - pa še to noter vrgla (kakšne stare jogurte, mleko, sir, zelenjavo, ocvirke,...). Ampak pozor!, to še ni konec priprave: na koncu je pa deda v ta okusni "makaronflajš" zlil še cca. 1 dcl navadnega olja(!!), da je bilo bolj "žmohtno". Skratka, da počiš od smeha Grin Grin Cheesy!

Ampak kaj je najbolj čudno od vsega - psi vsi zdravi pa veseli celo življenje - skratka, ne moreš verjeti Huh

T&J&D
Logiran
Strani: 1 ... 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 ... 337   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines