mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 05.07.2024 : 04:46:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet tekmovanj  |  Tema: Agility
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 37   Dol
Natisni
Avtor Tema: Agility  (Prebrano 92947 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #60 : sreda, 11.10.2006 : 11:14:58 »

.polona močno dvomim, da ti bo landseer delal agility. sicer je res, da so veliko bolj živahni kot bi pričakoval in tudi zelo dovzetni za učenje trikcev ampak za ta 'šport' je pa čisto preveč ogromen. pa tudi kar nerodni so, saj boš hitro opazila.
pa še eno opozorilo: vsaj dokler je še mlad ga ne matraj s kakšnimi preskakovanji in podobno ker zna biti nevarno za razvoj. že svojo težo komaj nosijo, kaj šele večji napori. tudi kasneje bodi pri tem karseda zmerna.
Za rekreacijo ti veliko bolj priporočam skupno plavanje, zdravju bolj prijazno je, pa garantiram ti, da bo tudi kuža veliko veliko bolj užival.
Logiran
.polona
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #61 : četrtek, 12.10.2006 : 12:47:28 »

Spraševala sem zato, ker nama je vzrediteljica rekla da so primerni za agility. Stella ne skrbi, ne bova ga preveč obremenjevala.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #62 : četrtek, 12.10.2006 : 18:55:00 »

Mitja se čisto ne strinjam s tabo. Z vsakim psom se da delati Agility, samo eni hitreje napredujejo, drugi pa počasneje. Z mojo sem začela šele, ko je dopolnila leto in pol (po končani OŠ) in ne mislim odnehati. Ni ravno tako kot pri borderjih ipd pasmah. Sej uživa v tem, samo ponavljanj ne mara kaj preveč, počasi pa bo, prej jaz naredim napake. Vem, da ni ravno najbolj primerna pasma, samo vseeno, pač samo, da neki delava Smiley....lp
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #63 : četrtek, 12.10.2006 : 19:14:57 »

Jaz mislim, da Mitja ni govoril o tem, da se psa ne bi dalo naučiti, ampak da so skoki za nekatere pasme bolj utrujajoči in v končni fazi celo škodujejo...
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #64 : ponedeljek, 16.10.2006 : 17:53:30 »

kaj ima kdo izkušnje, če lahko pes s "pokvarjenimi" kolki dela agility? moji psički so danes potrdili okvaro kolkov, kar pa sem že dolgo sumila tudi sama.  Sad sicer je ne boli, pa tudi hodi in teće lahko, vendar ima zadnji nogi nekako trdi pri hoji in hodi z ukrivljeno hrbtenico.... 

zanima me, će ji lahko agility škodi ali morda celo koristi? drugače se tudi precej gibava, je zelo hiper psička.

malo me je zamorilo to danes.... moram priznati, kljub temu, da sem bila skoraj sigurna, da ni vse vredu Undecided
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #65 : ponedeljek, 16.10.2006 : 19:12:02 »

Dodajam še tukaj link do fotk iz sobotine tekme agility iz Naklega:
http://nol2006.moj-album.com/album/5352212/
Večinoma sem jaz fotkala, malenkost pa lastnik tega digitalca s katerega sem fotkala. Sledilo pa jih bo še nekaj narejenih z navadnim fotkičem, ko jih poskeniram in pomanjšam...lp

 
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #66 : ponedeljek, 16.10.2006 : 21:40:19 »

malo off topic: varja ti pa mas res smolo Lips Sealed posiljam  Kiss annieki
 pa saj ves pridita kaj na obisk, jaz se kar niamm avta Roll Eyes
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #67 : ponedeljek, 16.10.2006 : 21:55:22 »

varja, kaj pa vet pravi?
Lahek pes z displazijo B/C lepo in hitro šiba po parkurju. Se mu čisto nič ne pozna. Malo dvomim pa da bi lahko preskakovala ovire in udarjala z gugalnico ob tla in šibala po palisadi. Vodenje med ovirami je pa še vedno mogoče. Zakaj pa ne. Sama si pa več nebi upala, dokler nebi do potankosti izvedela za kakšno poškodbo gre.

Želim vso srečo! Kiss
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #68 : ponedeljek, 16.10.2006 : 22:57:13 »

V agiju tekmuje kar nekaj psov z okvarami kolkov in komolcev. Sama vem vsaj za enega z D kolki, ki veselo laufa po parkurju...
Logiran
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #69 : torek, 17.10.2006 : 07:55:45 »

Varja, oglasi se kaj na drustvu in se pogovori z Nino o tem.

Drugace pa naj bi dobro razvite misice zadnjega dela telesa pomagale drzati kolke skupaj. In pri skakanju se krepijo ravno te misice istocasno pa kolki niso pretirano obremenjeni. Pravzaprav so pri skakanju kolki se najmanj obremenjeni, najvecje obremenitve prenasajo sklepi sprednjih tac in ramenskega obroca.
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #70 : torek, 17.10.2006 : 13:25:07 »

hm, saj bom v četrtek povprašala o tem.  Smiley

annie pravzaprav šiba kar hitro, boli je zaenkrat tudi ne. edino zadnji nogi ima trdi pri hoji in teku, pa hrbtenico zelo ukrivi. ko stoji, jo ima skoraj ravno.

jasmina, hvala. ma, res nisva z annie pod srečno zvezdo rojeni.  Sad saj se mi je že dolgo zdelo, da ni vse ok, samo sem še vedno malo upala... začelo se ji je nekje pri 4. mesecih, pa je počasi vedno slabše.
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #71 : četrtek, 16.11.2006 : 00:31:25 »

1. Agility4fun na Obali
Vsem agilitašem, ki jih ne moti primorska burja in morsko sonce, z velikim veseljem sporočamo, da bomo v soboto, dne 25.11.2006 na poligonu KD OBALA v KOPRU organizirali 1. Agility4fun na Obali.

Neuradna tekma se bo začela ob 9.00 uri, prijave od 7:30 naprej. Teče lahko vsak z vsakim psom, če je le-ta le dovolj star. Teklo se bo v razredih A1/J1, A2/J2 in A3/J3.

Štartnina za prvega psa je 700 sit, za vsakega naslednjega pa 500.

Sodnica bo Ivana Kirik.

Tekma bo na poligonu KD Obala (nasproti trgovine Harvey Norman, pred PC Supernova; iz AC zavijete desno za center, na prvem semaforiziranem križišču desno, na drugem semaforju naravnost, poligon je takoj na desni). Sponzor tekme je ORKA k.d., Trgovina za male živali.

Vabljeni v čim večjem številu! Če Vas podplati že srbijo, in če že računate dosežke Zimskega pokala, pohitite s prijavami. Pričakujemo tudi vse tiste, ki ste nas moralno podprli pri realizaciji te ideje.

Prijave do 23.11.2006 na e-mail agility.obala@gmail.com. Za dodatne inf. lahko pokličete na 00386 40-384-155 (Petra) ali 00386 51-301-058 (Nadija)
Logiran
Nikolina
otrok do 14 let
***
Sporočil: 121


« Odgovor #72 : nedelja, 19.11.2006 : 20:24:53 »

Živjo,tudi jaz imam doma hiper psičko škotsko ovčarko in sva danes bile prvič na agilityju,kjer sva sprobali,če je primerna,ter se vračava spomladi,ker je še premlada.Najbolj je uživala skozi tunel Cheesy,ki se je ves čas daljšal  Smiley.Je pa malce predebela za agility(kolki,poškodbe,...) in se bova do spomladi potrudili da bo imela nižjo težo.Bo pa zdaj zima in mora imeti "zaloge" Smiley.Bova pa čimveč delali na pozornosti in vajah.Agility mi je zelo dober šport za psa in je zelo lepo gledati psa pri delu in z vso njegovo hitrostjo.Se pa tudi psi zmatrajo in v nekaj vložijo svojo energijo,da dobijo igračo ali priboljšek.
lp
Logiran
Nikolina
otrok do 14 let
***
Sporočil: 121


« Odgovor #73 : četrtek, 23.11.2006 : 18:16:53 »

Čeprav mi je agility zelo vredu šport za psa,pa zadnje čase veliko premišljujem o nekaterih stvareh.Res je da se pes razgiba je živahen itd.,ampak me skrbi kakšne so lahko poškodbe.Ker ima moja učiteljica psičko s katero trenira agility,pa je psička že imela operacijo hrbtenice,ki je povrhu vsega draga in lahko imaš takšne in drugačne posledice in pes nikoli več ne bo enak.A ima kdo takšne težave?
lp Smiley
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #74 : četrtek, 23.11.2006 : 18:53:10 »

Nikolina, če ti je v veselje in tvoji psički tudi kot praviš, potem ne vidim ovir, da ne bi spomladi šle to trenirati. Glede takšnih težav, ki jih navajaš, še nisem slišala.. Z mojo tudi hodim na agilty, pa čeprav ni ravno primerna pasma za to. Pač enkrat ji gre bolje, drugič slabše, najrajši ima pa most, palisado in slalom. Se pa ponavadi kar hitro naveliča ponavljan...lp
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 37   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet tekmovanj  |  Tema: Agility
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines