mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 28.09.2024 : 23:00:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet tekmovanj  |  Tema: Agility
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 37   Dol
Natisni
Avtor Tema: Agility  (Prebrano 95014 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #255 : sobota, 22.03.2008 : 15:03:29 »

italijancek,
jaz sem v skandinaviji videla male italijancke laufati agility, pred cca 10 let je pa en whippet celo v Sloveniji tekmoval.
Bo slo, bos vidla!
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #256 : sobota, 22.03.2008 : 15:56:12 »

italijancek super, da vama gre tako dobro Smiley..Kar vstrajajta še naprej Smiley
Logiran
italijancek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


« Odgovor #257 : sobota, 22.03.2008 : 21:39:47 »

hvala vsem za vzpodbudne besede!  Wink
zaenkrat še ne upamo razmišljati o kakšnih morebitnih tekmovanjih. zelo zadovoljna bom že, če bo našemu fakinu, ta šport všeč in bo z veseljem stekel čez vse ovire.
barbka, sama sem si ogledala nekaj filmčkov na spletu, kjer italijančki dirjajo kot nori in je videti, da resnično uživajo v tem športu. zato sem sploh upala pomisliti, da bi s tem tudi midva poizkusila. tile posnetki so me prav prevzeli. sem prepričana, da je te kužke v živo še večji užitek opazovati Wink
inštruktorica mi je povedala, da trenutno v sloveniji v agilityu ne tekmuje noben hrt. škoda, ker se mi osebno zdijo hrti v tej disciplini med najbolj elegantnimi psi;) morda pa se najde kakšen whippet.  v tečaj se nam je imela namen pridružiti znanka z whippetom, vendar trenutno ne utegne. držim pesti, da bo uspela najti čas.
sem prepričana, da se bom še obrnila na vas, ko bom potrebovala nasvete kako psu najbolje približati posamezno oviro, torej kako jo spoznati in tudi premagati.
opazila sem namreč, da moj pes na vsako neznano stvar v prostoru (tudi na sprehodih) odreagira s strahom in velikim nezaupanjem. potrebuje čas, da predmet v miru ovoha in spozna. potem pa je led prebit. pri ovirah se moram zato precej potruditi in biti iznajdljiva kako ga zmotivirati, da ga pričnejo sploh zanimati in ga več ne plašijo. da bo v celoti pretekel raztegnjen (kaj šele zvit  Roll Eyes) tunel, bo pravi projekt  Roll Eyes
zaenkrat preizkušam več oblik motivacije hkrati. se mi zdi, da se najbolje obnese intenzivna pohvala pri spoznavanju nove ovire, ko jo premaga pa igračka, hrana, besedna pohvala in božanje...se počutim kot kakšen hiperaktiven in naspidiran cirkusant, ki skače okoli kužka....a deluje Wink vedno znova ga želim namreč presenetiti z novo obliko motivacije, da mu vse skupaj ne postane dolgčas, saj se hitro naveliča. ves čas skušam ohranjati zanj občutek igre in nek sproščen odnos. v primerjavi z malo šolo se veliko bolj odziva in ima večji interes za delo kot pri klasičnih vajah poslušnosti.
imate za naju kakšen nasvet?  Wink vnaprej hvala za odgovore 
Logiran
rapgirl
rad pišem
****
Sporočil: 264


« Odgovor #258 : ponedeljek, 24.03.2008 : 00:31:45 »

Kar potrudi se z motivacijo, najboljše da s tistim kar ima res najrajši pa bo šlo.
No še en video posnetek za motivacijo. Tale avstralček na posnetku je star 6 mesecev in jima gre super. Nekaj ovir sta že spoznala in jih že povezujeta. Wink
http://www.youtube.com/watch?v=I54QzkdbGpg
Logiran
x.Loty.x
novinec
*
Sporočil: 36


WWW
« Odgovor #259 : nedelja, 22.06.2008 : 09:28:01 »

Pozdravljeni,

jaz sem tukaj nova in zanima me (upam, da tega še nikjer ne piše), pri koliko mesecih se lahko začne trenirati agility.


Lp, Nina
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #260 : nedelja, 22.06.2008 : 10:15:09 »

Z Asko sva začeli to trenirati po končani OŠ, se pravi pri njenih dobrih 14. mesecih.

Koliko pa je stara tvoja pasja mrcinčica?

lp
Logiran
x.Loty.x
novinec
*
Sporočil: 36


WWW
« Odgovor #261 : četrtek, 03.07.2008 : 16:27:30 »

Moja je stara 9 tednov.  Tongue

Seveda nisem mislila začeti sedaj, saj je tko veliiiiko prekmalu!!!!! Lips Sealed


Lp, Nina
Logiran
Mayč
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 173


« Odgovor #262 : petek, 04.07.2008 : 22:55:14 »

Ami lahko pove   neki baje je jutr tekma v LJ  na enem stadijonu ilirija  kako se pride do tja   po kateri cesti se morem peljat  in vse ostale podatke prosim
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #263 : petek, 04.07.2008 : 23:04:55 »

Mayč Jutri je res agility tekma, ki jo prireja KD Agility-Ilirija. Bo pa potekala na poligonu KD Ljubljana na Brdu. To je blizu hotela Mons. Če se pelješ iz avtoceste smer ZOO ne moreš zgrešiti. Ne vem s katere smeri bi prišla?
http://www.kin-drustvo-lj.si/default.asp?mID=Menu1&pID=Menu1_03

lp
Logiran
x.Loty.x
novinec
*
Sporočil: 36


WWW
« Odgovor #264 : sobota, 05.07.2008 : 14:39:47 »

Je sedaj, v tem mesecu še kakšna tekma v okolici Ljubljane ali v Ljubljani???  Smiley

Zelo rada bi sii šla kakšno pogledat.



Lp, Nina
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #265 : sobota, 05.07.2008 : 14:44:04 »

Ami lahko pove neki baje je jutr tekma v LJ na enem stadijonu ilirija kako se pride do tja po kateri cesti se morem peljat in vse ostale podatke prosim
Kdaj se pa začne ta tekma? Bi si jo šla ogledat.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #266 : sobota, 05.07.2008 : 15:14:19 »

Je sedaj, v tem mesecu še kakšna tekma v okolici Ljubljane ali v Ljubljani???  Smiley
Zelo rada bi sii šla kakšno pogledat.
Naslednjo soboto bo tekma v Portorožu. Potem pa mislim, da do konca avgusta jih ni. Konec avgusta je v Železnikih.

Kdaj se pa začne ta tekma? Bi si jo šla ogledat.
Ob 9 h zjutraj se je začela, trajala bo pa še en lep čas. Tako, da če pohitiš, še kaj ujameš.

Naju z Asko pa žal tokrat nisva na tekmi, so ji očitno eni sosedje vrgli nekaj pokvarjenega in posledica hude prebavne motnje ter bruhala je tudi Undecided Je sedaj malenkost bolje in več ali manj bolj počiva.

lp
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #267 : nedelja, 20.07.2008 : 19:21:52 »

Jaz imam eno vprašanje, na katerega je bil mogoče sicer že dan odgovor: kje bi lahko nabavila nekaj agility ovir za domače dvorišče in približno koliko bi me to stalo? Če ima kdo kakšno info, bi lepo prosila, lahko tudi na ZS, če se kontakti ne smejo objavljat javno.

Z možem sva namreč premalo tehnično nadarjena, da bi jih izdelala sama. Sva pa o tem že razmišljala če sva odkrita. A bi recimo kot tunel lahko uporabil tudi tega otroškega iz raznih trgovin? Po velikosti bi nam namreč ustrezal.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #268 : nedelja, 20.07.2008 : 22:41:44 »

McKruster moje tri preskokce sem nareidla sama no v bistvu skupaj s kolegom in on je več bil na delu. Za 3 ovire sem dala za material (les, šravfe, barvo,..) okoli bivših 15.000,00 SIT (malo manj.
Glede na to, da imaš višavce, bi tisti otroški tunel bil za tvoje čisto primeren, za mojo psičko je prenizek Undecided
Če rabiš samo za probo ovire, ti jih lahko posodim. Piši mi na ZS.

lp
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #269 : ponedeljek, 21.07.2008 : 09:49:47 »

McKruster lahko pogledaš na slovenski agility portal, tam imaš celo mere/načrte ovir.
Če boš pa kaj v tujino hodila, imajo ponekod v Fressnapf trgovinah nekaj ovir za agility od znamke Trixie. Sem ravno pred kratkim nabavila 2 taka preskoka in slalom, so pa ovire iz plastike in lahke za postavit/pospravit.

Dejasnko bi se jih bp dalo doma naredit, pa magari iz kakšnih cevi itn.. Wink
Logiran

Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 37   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet tekmovanj  |  Tema: Agility
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines