mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 19.08.2024 : 17:31:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 ... 121 122 123 124 125 [126] 127 128 129 130 131 ... 187   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 220738 krat)
0 članov in 44 gostov pregleduje to temo.
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1875 : torek, 28.08.2007 : 20:12:48 »

suzy1

spet bom napisala svoje mnenje, zaradi katerega bom naletela na bog ve kaj...odvisno koliko je yorkie star...da prvo tole razcistimo! odrasel yorkie mora imeti pokoncna trikotna usesa!!!!! kar je poveseno, ni trikotno ali kakorkoli odstopa od standardov je napaka!!! ne bom pisala ali je ta yorkie ki si ga videla rodovniski ali ne, ampak rodovniski mora pri treh mesecih imeti usesa pokonci!!!!za prej ne bom govorila, moj je imel pri dveh mesecih pokoncna!
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1876 : torek, 28.08.2007 : 20:18:06 »

honki, lahko kar vsi nekoliko ustavite konje in malo zadihate.

Samo po zgornjem citatu ocenjujete dlako tega mladica, saj ga ocitno se nihce med vami ni videl od blizu, niti potipal njegove dlake, medtem ko ocitno Nataska nima prevelikih izkusenj, sicer najbrz ne bi sprasevala tukaj, kajne?
Torej?

Jana, tocno to je tisto, ce ze laik napise da misli da je slaba dlaka, potem verjetno je res tako. svilena in volnasta dlaka sta na otip, zelo razlicni in ni tezko prepoznat da je slaba dlaka.
Logiran
suzy1
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #1877 : torek, 28.08.2007 : 20:27:36 »

Yorkica je stara 3mesece in pol in po tem takem bi morala biti ušesa že zdavnaj gor.Gospa je dejala,da sta oče in mamica rodovniška oče je iz Srbije,mami pa iz Italije.Vidla sem oba saj jih ima doma in oba imata ušesa normalno gor ta pikica pa ne in tudi njen bratec jih še nima gor in zato je rekla,da tudi nista dobila rodovnika!Imela sta še dva bratca ,ki pa sta imela normalna ušesa vendar sta že prodana.Je smiselna kakšna operacija al to ni potrebno?Drugače pa kar se tiče dlake je svilnata in mehka kot puh,repek ima odrezan(žal)Težka pa je 1.3kg!
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1878 : torek, 28.08.2007 : 20:32:03 »

jao jao

boljse da ne napisem kaj ker bo spet vse narobe....
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1879 : torek, 28.08.2007 : 20:40:43 »

Honki, ja citiram kar mi pase. V tem primeru sem odgovarjala gigosy, ki je vprasala:
Citat
Kaja kdo pa je koga obtožil za steparja in preprodajalca ?

In kaj naj bi drugega odgovorila kot, da sem prilepila tvoje citate? Roll Eyes
Na vse ostalo pa mislim, da je odgovorila kar vzrediteljica sama. In ocitno Natasko rodovnik ze caka. V kakovost dlake pa se nimam namena vmesavat, je nisem videla, niti potipala, sklepam pa, da tudi ti ne. Oglasila sem se izkljucno zato, ker ste nekateri pripravljeni skocit v luft zaradi enega samega posta in na podlagi tega delati neke zakljucke.

Jaz tukaj zakljucujem. Honki, mislim pa, da imate zdaj res pravo delo. Suzy se ocitno odloca kupit psa pri resnicnem nategovalcu. Bogpomagaj... Roll Eyes
Logiran

Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1880 : torek, 28.08.2007 : 20:47:33 »

Yorkica je stara 3mesece in pol in po tem takem bi morala biti ušesa že zdavnaj gor.Gospa je dejala,da sta oče in mamica rodovniška oče je iz Srbije,mami pa iz Italije.Vidla sem oba saj jih ima doma in oba imata ušesa normalno gor ta pikica pa ne in tudi njen bratec jih še nima gor in zato je rekla,da tudi nista dobila rodovnika!Imela sta še dva bratca ,ki pa sta imela normalna ušesa vendar sta že prodana.Je smiselna kakšna operacija al to ni potrebno?Drugače pa kar se tiče dlake je svilnata in mehka kot puh,repek ima odrezan(žal)Težka pa je 1.3kg!

Čakaj Suzy1 tukaj mi sedaj nekaj res ni jasno. Torej 2 mladička imata rodovnik, dva ne. Ja pa saj ne moreš verjeti, kaj vse se bodo še spomnili. Ne nasedaj takim in drugačnim zgodbicam.
Ali ima pes rodovnik ali ne sploh ni pomembno. Če hoče imeti mladičke z rodovnikom mora imeti vzrejno dovoljenje. Če vzrejnega dovoljenja starša (ali eden od njiju) nimata za to obstaja nek razlog. Razni izgovori, da se niso hoteli ukvarjati s papirologijo itd.... so popolna laž. Če pes ne dobi vzrejnega dovoljenja je razlog bodisi kakšna dedna napaka, izgled yorkija, ki je popolnoma izven standarda (npr. povešena ušesa), manjko zob... itd. Torej razlog, da kužek nima rodovnika zato, ker ima pri 3 mes. še povešena ušesa pa je več kot smešen.

Zakaj ne kupiš mladička pri kakšnem normalnem vzreditelju? Res ne razumem. Če pa je problem cena pa se raje odloči za kakšnega kužka iz zavetišča. Tam je namreč precej bistveno lepših kužkov kot je npr. nek slab primerek yorkija, ki v bistvu sploh ni yorki. Poleg tega narediš dobro delo Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1881 : torek, 28.08.2007 : 21:10:38 »

suzy1, prosim, da pred navajanjem novih in novih neumnosti, ki ti jih klatijo prodajalci psov, preberes sledece:

clanke na portalu:
- Kako kupimo psa?
- Nerodovniški, zakaj pa ne?
- Prišel bo mladič
- Pasje trpljenje
- Smo osveščeni potrošniki?
- Umirajo za denar...

forumske teme:
- vse kar se skriva v rubriki Rodovniški ali nerodovniški?
- Opozorilo vsem kupcem psov!
- Nabava hišnih živali - kaj je potrebno vedeti predno se odločimo

Toliko zaenkrat. Za nic od navedenega ti ni treba placati, vse ti je dostopno samo s klikom na zgornje linke. Prepricana sem, da ti mora biti slika o tem, zakaj rodovnik mora biti oz. zakaj pravijo prodajalci, da ga pes nima, kristalno jasna in pricakujem, da takih vprasanj in pojasnil prodajalcev tukaj ne bo vec napisanih.
Ce menis, da potrebujes se dodatne in konkretnejse podatke, imamo tukaj na voljo uporabniske pakete, ki ti omogocajo kontakt z drugimi clani in na splosno vec pomoci tudi s strani mojpes.neta.
Logiran

honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1882 : torek, 28.08.2007 : 21:18:33 »

Yorkica je stara 3mesece in pol in po tem takem bi morala biti ušesa že zdavnaj gor.Gospa je dejala,da sta oče in mamica rodovniška oče je iz Srbije,mami pa iz Italije.Vidla sem oba saj jih ima doma in oba imata ušesa normalno gor ta pikica pa ne in tudi njen bratec jih še nima gor in zato je rekla,da tudi nista dobila rodovnika!Imela sta še dva bratca ,ki pa sta imela normalna ušesa vendar sta že prodana.Je smiselna kakšna operacija al to ni potrebno?Drugače pa kar se tiče dlake je svilnata in mehka kot puh,repek ima odrezan(žal)Težka pa je 1.3kg!

ok ne stekam...sta druga dva imela rodovnik ali ne? ker ce sta imela mi ni nic jasno, ce pa nista imela, je pa zato ker eden ali obeh od starsev nista opravila vzrejnega pregleda, ker je to nek mali strosek, ali ker pac nista dovolj kvalitetna. mladici od rodovniskih starsev z vzrejnim dovoljenjem dobijo rodovnik. to da ga ni dobil ker ima usesa povesena je totalna bedarija!!!!
zdej pa kdo se zeli spravit na mene ker sem to napisala naj se spravi, ampak glede na to kar je napisala suzy1 je to se en navaden nategovalec, ki si izmislja stvari zakaj pes nima rodovnika!!!

ce imajo starsi opravljen vzrejni pregled, ki ga opravija psi brez hib in z rodovnikom, potem dobijo mladici rodovnik, ce ne so to navadni mesancki in dejte ljudje ze odpret oci in se naucit nekaj kar je bilo ze miljonkrat napisano!!!! rodovniski pes je pes ki ima rodovnik in pika! rodovnik pa ne dobijo vsi psi katerih starsi imajo rodovnik!!!!!!
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1883 : torek, 28.08.2007 : 21:47:06 »

 Grin Grin honki ja kaj sem pa jst napisala  Roll Eyes

Ja no zdej če so bili 4 v leglu, 2 nista imela ušesa gor, kar je razlog, da nimata rodovnika, se pravi ostala 2, ki pa imata ušesa gor predvidevam, da imata tudi rodovnik  Grin Samo sta na žalost že prodana  Grin dej k me bo pobral od smeha!

Dost je jaz se te debate več ne grem, kaj tako neumnega še nisem slišala Tongue

Res pa ne razumem kako nekateri gredo v nakup, če tudi osnovnih stvari prej ne preberejo.
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1884 : sreda, 29.08.2007 : 00:10:32 »

suzy1, prosim, da pred navajanjem novih in novih neumnosti, ki ti jih klatijo prodajalci psov, preberes sledece:

clanke na portalu:
- Kako kupimo psa?
- Nerodovniški, zakaj pa ne?
- Prišel bo mladič
- Pasje trpljenje
- Smo osveščeni potrošniki?
- Umirajo za denar...

forumske teme:
- vse kar se skriva v rubriki Rodovniški ali nerodovniški?
- Opozorilo vsem kupcem psov!
- Nabava hišnih živali - kaj je potrebno vedeti predno se odločimo

Toliko zaenkrat. Za nic od navedenega ti ni treba placati, vse ti je dostopno samo s klikom na zgornje linke. Prepricana sem, da ti mora biti slika o tem, zakaj rodovnik mora biti oz. zakaj pravijo prodajalci, da ga pes nima, kristalno jasna in pricakujem, da takih vprasanj in pojasnil prodajalcev tukaj ne bo vec napisanih.
Ce menis, da potrebujes se dodatne in konkretnejse podatke, imamo tukaj na voljo uporabniske pakete, ki ti omogocajo kontakt z drugimi clani in na splosno vec pomoci tudi s strani mojpes.neta.

Jana, morem pa cestitat za vztrajnost, saj je samo  na forumu o yorkijih ze kar nekajkrat prilepljeno vse tole, pa se nikakor nihce ne loti prebrat, da bi koncno dostekali kaj je rodovnik in kaj je "cistokrvno", in kaj je mešanček....res imaš živce da tole opominjaš neštetokrat...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1885 : sreda, 29.08.2007 : 00:29:57 »

hehe, honki, na vsake kvatre se pa le en spravi k branju in zakapira, da tukaj nismo zato, da bi koga nategnili, temvec mu prvenstveno zelimo pomagati predvsem - da bi spregledal.
Naredijo itak vsak po svoje, samo potem, ko jim tole prilimam, ne morejo vec tukaj gor bluzit, da cesa niso vedeli.
To je pa v glavnem meni v zadovoljstvo - poskusiti, pa ce rata, rata.

Uzivajte yorkasice Wink Smiley
Logiran

honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1886 : sreda, 29.08.2007 : 00:37:56 »

kako se pa vam nazaj napise...uzivajte dogašice, Cheesy bokserašice.. Cheesy..? Grin
Logiran
suzy1
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #1887 : sreda, 29.08.2007 : 08:32:24 »

Joj,joj narobe smo se razumele nobeden od mladičkov nima rodovnika samo da imata dva ušesa gor dva pa ne:glede vzrejnega lista oče ga ima mamici pa je rekla da še ga ni dala delat.Kljub temu pa sem se že odločla da pri njej ne bom kupla pa hvala za vaše nasvete
Logiran
arieta
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


« Odgovor #1888 : sreda, 29.08.2007 : 08:48:28 »

Ajoooooooj ,citam i ne vjerujem ....
Ovako ,prvo i osnovno nije moguce da pola legla ima rodovnik ,a druga polovica nema!
Ili svi imaju rodovnik ili nitko nema iz jednog legla. Isto tako u nekim evropskim zemljama moguce je odluciti hocete li tetovirati stence ili mikrocipirati ,ali svi stenci u jednom leglu moraju ili biti tetovirani ili cipirani ...ne moze pola jedno pola drugo!!!!
Sva legla uzgojena po pravilima FCI su registrirana u Kinoloskom Savezu zemlje u kojoj uzgajac zivi i prijavio je psetaru!
Tako da je lako provijeriti ima li taj uzgajac  prijavljeno leglo ili ne -samo nazovite u savez !
Sto se usiju tice moguce je da se nekim stencima ranije usprave ,a nekim kasnije ,ovisi o samoj uski ( da li je mala ,velika ,mesnata i teska ili vrlo slaba ) kliko joj treba da ojaca dovoljno da se uspravi. I naravno o prehrani stenaca koja mora biti bogata kalcijem da bi uske ocvrnule (ali ne dodavajte kalcij kako mislite nego pitajte prvo veterinara)  .
Osim toga kakav uzgajac yorkia proda stene sasvim spustenih usiju !!!! procijenite sami !
Jana Vam je ok napisala ,ako su problem novci pri kupnji yorkia od ozbiljnog uzgajaca ,a zelite psa ....nemojte ici kod uzgajaca koji to nisu i koji izrabljuju kuje pareci ih 2 puta godisnje ,ucinite dobro dijelo i udomite napustenog psa ili stedite za yorkia sa rodovnicom od uzgajaca koji se drzi propisa i radi za dobrobit svojih pasa ,a onda i cijele pasmine!
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #1889 : sreda, 29.08.2007 : 08:49:05 »

suzy1, ne nasedaj. Dokler ne opravi vzrejnega pregleda za mamo in dobi vzrejno dovoljenje niam kaj parit psice. In noben ji ne bo naknadno dal vzrejnega dovoljenja za leglo, ki že obstaja. To je klasičen primer nategovanja kupcev, lahko bi rekli že skoraj šolski primer. Mama očitno ni dobila vzrejnega dovoljenja iz kakršnihkoli razlogov, gospa pa se je vseeno odločila malo zaslužit in sedaj takole nateguje kupce zakaj mladiči nimajo rodovnika. Ti psi so mešanci, ki bodo mogoče podobni yorkijem.

V leglu, kjer imata oba starša rodovnik in vzrejno dovljenje dobijo vsi mladiči, ne glede na število, rodovnik. Če bo s katerim od mladičev kaj narobe ali ne bo ustrezal standardu pasme potem on ne bo dobil vzrejnega dovoljenja in ne bo mogel imeti rodovniških mladičev.

Moj Gal je imel ušesa gor se preden je bil star 2 meseca. Pri treh mesecih bi jih moral imeti pa že vsak pravi rodovniški yorki.
Logiran
Strani: 1 ... 121 122 123 124 125 [126] 127 128 129 130 131 ... 187   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines