mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 19.08.2024 : 17:29:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 ... 119 120 121 122 123 [124] 125 126 127 128 129 ... 187   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 220729 krat)
0 članov in 38 gostov pregleduje to temo.
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1845 : ponedeljek, 27.08.2007 : 13:36:07 »

Sasenka kdo je rekel, da tetoviranje ni potrebno???
Seveda če ni tetovirana, tudi rodovnika ne bo, to je jasno. Jaz sem hotla samo informativno povedat da se na export rodovnik čaka, ker so nekateri pisali, da se ga dobi takoj.

Nataša pokliči na njihovo kinološko zvezo in vprašaj kako in kaj!
Logiran
Bugs
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #1846 : ponedeljek, 27.08.2007 : 13:54:07 »

Bugs pol kile pri 4 mes. je pa zelo zelo premalo. Kakšna je pa njegova teža sedaj???

Ja tam nekje okol pol kilce je mel nč več, tak res minijaturn (me je blo že strah, da bo premejhen, ker nisem tega iskala), zdej ma pa tam okol 4,5 kg.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #1847 : ponedeljek, 27.08.2007 : 14:34:24 »

Plačala sem 700eur. Oprosti samo ne vem po čem me sprašuješ o tetovirni št kužka? Psička ima v ušesu čip katere številke je preveril veterinar in to je ok.

tetovaže nima mi j bilo pa pri veterinarju rečeno da zadostuje čip. Mi lahko poveste kdaj se kužka lahko prvič postriže, ker naša je prava zaraščenka pri 4 mes. Kopamo jo z šamponom chiot douceur za mladičke samo sem zelo razočarana nad njeno dlako. Sigurno imate več izkušenj pa bom zelo vesela če mi priporočite kaj drugega ker je dlaka popolnoma suha, kravžlja se pri koži pa se delajo vuzlički kljub temu da jo redno češemo vsak dan.
hvala!

Torej nima tetovirne številke in tudi rodovnika ne.
Saj vem, da si hotela samo to povedat, ker smo vsi spregledali, da gre za kužata iz tujine. Wink
Jaz sem hotela pa samo dati vedeti, da je brez veze govoriti o rodovniku, če je jasno da ga Nataška žal ne bo dočakala. Nataška, naredi tako kot ti je svetovala Gigosy in če res ni rodovnika zahtevaj nazaj del denarja, če se nočeš odpovedati psički. Tako bi jaz naredila.
Logiran
lilly zoya
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #1848 : ponedeljek, 27.08.2007 : 19:11:37 »

Lep pozdrav ! Že nekaj časa spremljam ta forum, ker imam tudi sama yorkico in  me pač zanima vse na temo "yorkiji"......
Tale zadnja debata o  rodovnikih in tetovirnih številkah pa me je malo zaintrigirala, zato bom povedala še svoje izkušnje......
Sama sem imela s svojima yorkicama dva legla.....en cel kup težav, carski rez, pogin dveh mladičkov.......sploh nima smisla, da
govorim o tem........Obe mamici sta bili rodovniški, ena Camparis, seveda z vzrejnim, ocena odlično, oče je bil  zelo znan......Vse
lepo in prav....Vendar  pa, ko naj bi jih vzrejni referent prišel tetovirat,je sam povedal, da nima tako majhnih "klešč" , ker pač na
tem koncu ni bilo  še nobenega legla yorkijev, ampak  tetovira samo velike terijerje(pit bule, mehkodlake pšenične in ostale večje.....)....Če torej vtisne v tako majno uho , se bo itak poznala samo ena ali max dve številki........Smisel....Huh? Zato sem
vsakega bodočega lastnika v naprej vprašala, če jim to ustreza ali naj bodo brez cifre in so vsi rekli, da nima smisla.......Sploh se
pa že od takrat govori, da bodo tetoviranje počasi ukinili (kar mi je sam tetovirni referent potrdil).Sama sem tudi obdržala  eno yorkico in jo nisem tetovirala........Kar se pa tiče rodovnikov, so jih meni poslali čez 4 mesece!!!!!!!! Iz ljubljanske KZ.......Vzrok-meni
nepoznan......Tudi na vzrejno knjižico sem čakala nekaj mesecev, psički sta že skoraj skotili, nekajkrat sem telefonirala in težila
na KZ, vzrejni referentki, vsi so samo nekaj "mutili".....Čeprav  navadno knjižico dobiš  ob pregledu.......
Res je, da je največkrat vmes nepoštenost vzreditelja, da se prodajajo nerodovniški psi, pa z lažnimi papirji........Tudi sama bi
najprej pomislila na to, če bi se mi kaj takega zgodilo...Ampak, včasih so pa tudi izjeme.........
Kar se pa tiče  vsem nam znane vzrediteljice iz Češke, jaz jo osebno poznam, večkrat sem bila pri njej v Pragi.......Poznam eno
gospo, ki ima njeno yorkico, sedaj staro že kakšno leto-pa je dva meseca nazaj še vedno čakala na rodovnik........Jaz sem od nje
nekaj naročila, pa je tudi trajalo precej časa.....Mislim, da je samo zelo zaposlena na raznih koncih- in da jo je treba zelooooo
velikokrat spomniti........Sama sem nekaj časa razmišljala, da bi pri njej kupila yorkija, ker so se mi zdeli zelo srčkani vsi,ki jih
ima......Vendar pa mi je po dolgotrajnem premisleku zdaj jasno, da tako kot pri vseh vzrediteljih, tudi pri njej obstaja enak
riziko.......Nikoli niso čisto vsi v leglu enake kvalitete....malo znanja je potrebno, malo izkušenj in malo sreče-da dobiš takega
yorkija, kot si ga želiš.........
Pa še tole.......Veliko je bilo govora o tem, kako so pri nas cene za vse yorkije enake......Spet lahko povem iz lastnih izkušenj,
ko sem sama hotela malo prilagoditi cene kvaliteti posameznega mladička-se pravi, da bi bili eni cenejši, ker so bili po moji oceni manj  kvalitetni, sem takoj dobila cel kup "grozilnih" telefonskih klicov od drugih vzrediteljev, kaj se grem in zakaj tako nižam ceno yorkijem, ker potem oni težje prodajo svoje........Tako sem potem v oglas navedla eno ceno, ki sem jo kasneje pač spustila, ko je prišel  nov lastnik po kužka.......Pri nas je očitno tako........Ampak, jaz seveda govorim sama zase, ne rečem, da je tudi drugje tako.........
Mene je v glavnem po tem, ko smo mladičke oddali,pa še kasneje, ko sem videla, da je večina novih lastnikov resnično neprimernih (čeprav so bili na začetku vsi "sladki in ljubeči" ), minilo vse veselje do resne vzreje.......Sedaj imam pri sebi samo eno psičko, ostali dve sta pa pri starših-ker  bi se sicer med sabo dobesedno pobile........In ne razmišljam več niti o novem leglu niti o še kakšnem yorkiju......
Uživajte še naprej s svojimi srčki!!!!
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1849 : ponedeljek, 27.08.2007 : 19:50:31 »

Lilly zoya to ni nobeno opravičilo, da je preveč zaposlena. A ko pa je treba psa prodat pa ni preveč zaposlena. Takrat ima pa čez glavo časa, da kupca prepriča v nakup  Angry To je neodgovorno!

Imaš kakšno fotko od Camparisa???
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1850 : ponedeljek, 27.08.2007 : 20:15:08 »

Malo spremljam tole debato, pa bi rada samo nekaj pripomnila. Prvo kar se tice tetoviranja. Tudi v Sloveniji se je ze zgodilo, da kaksno leglo na zeljo vzreditelja ni bilo tetovirano (od forumasev se spomnim, da Binini mladici, ki so sli v tujino, niso bili tetovirani, temvec le cipirani). In seveda so vsi imeli rodovnik.
Kot drugo, pa kilaza...nikoli vsi mladici v leglu niso enaki, kajne. Marsikateri yorki, ceprav z rodovnikom lahko zraste prevec. Je pac "pet" kvalitete. Mogoce je tudi Dali? Ceprav bi rekla, da temu ni tako in bo psicka nekje pri 8 mesecih koncala svojo rast in pristala na kaksnih 3 kg. lp
Logiran

Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1851 : ponedeljek, 27.08.2007 : 20:30:55 »

Malo spremljam tole debato, pa bi rada samo nekaj pripomnila. Prvo kar se tice tetoviranja. Tudi v Sloveniji se je ze zgodilo, da kaksno leglo na zeljo vzreditelja ni bilo tetovirano (od forumasev se spomnim, da Binini mladici, ki so sli v tujino, niso bili tetovirani, temvec le cipirani). In seveda so vsi imeli rodovnik.
Kot drugo, pa kilaza...nikoli vsi mladici v leglu niso enaki, kajne. Marsikateri yorki, ceprav z rodovnikom lahko zraste prevec. Je pac "pet" kvalitete. Mogoce je tudi Dali? Ceprav bi rekla, da temu ni tako in bo psicka nekje pri 8 mesecih koncala svojo rast in pristala na kaksnih 3 kg. lp


Pri kilaži res nikoli ne moreš biti prepričan. Jaz sem kupila mojo pri 3 mes in je imela 1.5 kg, no danes je stara 7 mes. in se mi zdi da ima že 3 mesece 2 kg Wink

Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #1852 : ponedeljek, 27.08.2007 : 21:23:46 »

Mene pa zanima nekaj izven teme. Malo sem gledala po internetu in našla eno slovensko psarno yorkijev. Iz njihove internetne strani je razbrati, da imajo dve psički. No, in obe psičke parijo 2x na leto. Z eno psičko so imeli leglo maja 2007 in imajo planirano še eno leglo konec leta, čeprav še ni minilo 12 mesecev od zadnjega legla, z drugo psičko pa so že imeli 2 lega v manj kot enem letu. Malo sem gledala zakonodajo in ugotovila, da je dovoljeno eno leglo v koledarskem letu, to pomeni eno legla na 12 mesecev.
Mi je pa čudno, ker so mladiči rodovniški, torej je morala dobiti vzrejno dovoljenje. Ali je to dovoljeno?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1853 : ponedeljek, 27.08.2007 : 21:28:08 »

Pa se nekaj sem preverila, ceprav bi rajsi dobila odgovor od njihove zveze, ampak mislim, da imam vseeno verodostojen vir. Na Ceskem tetoviranje ni potrebno, ce so mladici cipirani. Smiley

Eno leglo v koledarskem letu pomeni, da ima psicka lahko leglo decembra in potem spet recimo junija. Ni treba, da pretece 12 mesecev vmes. Ja, neumnost, zal. lp
Logiran

Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #1854 : ponedeljek, 27.08.2007 : 21:37:27 »

Nekdo, ki producira mladičke na 6 mesecev je navaden štepar in si ne zasluži ime vzreditelj...pa čeprav ima kao rodovniške mladičke, vse se da podkupiti.

Tudi vzreditelj, ki se ne potrudi toliko, da bi v najkarajšem možnem času dostavil rodovnik za mladička, za mene ni pravi vzreditelj in prezasedenost ni izgovor. Za moje pojme morajo biti mladički na prvem mestu, in če ona samo proda mladička in ji je to edini cilj, jo ne zanima kaj se potem dogaja z njim, to za mene ni odnos.

Za mojo kitajčico, uvoženo iz Hrvaške, smo se na začetku zmenili, da se je dal takoj narediti export pedigre, ki sem ga dobila po kakšnem mesecu - ker so bili glih poletni dopusti in ni šlo prej. In vem, da je ta človek zelo zaposlen, ampak mu ni bilo vseeno za psa in za kupca.

Ne vem sicer kaki yorkiji izhajajo iz te Češke psarne, ampak upam, da je Nataša videla vsaj mamo svoje malčice, ker dvomim, da bi morali imeti volnato dlako. Tudi glede teže je fejst sumljivo, tako da bi morali preveriti prednike kužka. Dvomim, da če imata starša okoli 2.5 kil, da bo kateri mladič imel 4 ali 5 kil. čeprav vse je možno, posebno še vzreja ni vzreja, ampak parjenje po načelu najmanjšega napora....
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #1855 : ponedeljek, 27.08.2007 : 21:51:47 »

Pravilnik o strokovnem delu KZS pravi:

26. člen

Psica sme imeti v koledarskem letu praviloma samo eno leglo, število mladicev ni omejeno.

Koledarsko leto v pravnem tolmačenju je 12 mesecev, torej eno leglo na 12 mesecev in ne eno leglo konec 2006 in drugo sredi 2007. Eno leglo na 12 mesecev. Praviloma v pravnem tolmačenju pomeni, da so sicer možne izjeme, ki do določene s kakšnim drugim predpisom ampak pri tej psarni gre že kar za stalnico, saj načrtno pari psice 2x na leto. Recimo letos maja je imela leglo in z isto psičko ima že napovedano drugo leglo proti koncu leta, kar je komaj malo več kot pol leta.
Logiran
yorkie-luce
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 76


WWW
« Odgovor #1856 : ponedeljek, 27.08.2007 : 21:53:38 »

Dobar vecer svima,

neznam slovenacki pa se izvinjavam da cu vam se obracati bosanski i vjerujem da cete me sporozumiti. Trenutno sam u velikoj guzvi i jako redovno posecujem hrvatski forum ljubimc,i nemam vec duze vreme, ni za to jer u zajednickom projektu sa sloveniom transportitam greyhounde iz irske. Ipak danas su mi divni ljudi napunili inbox na tom forumu informacijam o meni koje bas nisu u lepom tonu. Pokusala sam nesto procitati no nista nisam bas razumjela pa mi jedna divna zena prevela

Citat
ja, žena kaze, da ima Dali več 1,8 kg a stara je 4 mjeseca. I ostali su ju pitali, da li je tetovirana i ako nije, onda nema rodovnice. Ma, citam te jako dugo i ne mogu vjerovati, da si prodala kuju bez rodovnice i zato sam te i opozorila na ovo. Sada sam ji napisala, da moze i bez tetoviranja dobit rodovnicu - jel tako?
Nisam se htjela mjesati u ovo ali ne želim, da se piše ovakve gluposti.

Jer vrlo dobro znam sta znaci biti poznati covek u kinologii i covek koji kada pobjediva ima dosta neprijatelja koji odmah cekaji da mogu tumaciti neke pogresnosti. Pa sam dosla da rascistim neke nesporozume.
 
Evo Natasa od mene uzela kujicu, jer meni jako stalo do mojih stenaca, izasla sam njoj maximalno u susret i za natasu kao za sve ostale sam uvjek na mailu i na telefonu. Daly je naravno kujica sa rodovnicom. Nisam svercer niti imam farmu pasa i zestoko se borim protiv pasa bez rodovnice. I sada vec u mnogo drzava je dovolna identifikacija samo sa cipom. I kada prodajem peseka ISKLUCIVA za kucnog ljubimca cesto ga netetoviram ali samo cipiram. Jer da pas se prodaje za izlozbu u drzavu koja zahteva obavezno tetoviranje naravno bi ga morala tetovirati i jako to zestoko nevolim. Zasto to nevolim? pas koji lepo pocne dizati usi mora se tetovirati. tetovirati su makaze koje vrlo bolno moraju probusiti uho kroz, uho krvari i cesto nakon toga padne. ako nekom prodajem kucnog ljubimca kao u slucaju Natase nevidim razlog peseka patiti ovom bolom.Jer totivaranje smatram patnjom zivotinja vise od rezanja repa. U ceskoj se veterinari dosta broi protiv tetoviranju jer nema smisla ako je dovlno za identifikaciju cip, kojeg broj je naravno na rodovnici. Jos nesto ima broja kojima 6 broja vrlo cesto je tezko ugurati njih u uho i kako mozete videti na mom Adamu je veoma ruzno ako pogledate peseka i nadljinu vidite samo broj tetoviranja.

Izvadenje rorovnica ipak traje neko vreme to moze u malim savezima da to ide odmah sad pa sada pa nekada se rodovnica ceka. Dalyna rodovnica je vec izvadena  i cim se sretnem sa natasom, sto ona jako dobro zna, ona c enju dobiti. 3 puta sam slala postom rodovnice i jedno charliem koji cesto pise po forumima drzi lhase, pa se izgubile. posle su problem sa vadenjem duplikata pa njih nesalejm ali predajem samo iz ruke u ruku.

Imam dosta neizvadenih rodovnica i to iz razloga da me cesto kontaktiraju ljudi koji zele kucnog ljubimca i uzimaju sa rodovnicom jer to je njima garancija exteriera sto ja garantiram i rado se hvalim nasim stencima. I kada izvadim rodovnicu desi se da nju vlastnik netrazi,jednostavno nezeli z anjega to je komad nepotrebnog papira. vec sa jednim divnim ljudima iz slovenie koji imaju decka od mene smo se sastali sigurno 8 puta kada sam malog sredival i sisala i njegove rodovnice je stalo kod mene. Uvjek mahnu rukom, zato u ugovu i u pocetnim pregovorima zestoko trazim razlog " za sta je pas kupljen" kucni ljubimac nebi trebao na izlozbe ni u uzgoj zbog toga se prave selekcije. Nazalost nemogu zabraniti ljudima sta ce oni u buducnosti raditi to je na njima. ali svaki moji kucni ljubimac ima rodvnicu imam neka 4 legla u godini.

Inace Daly je sestra Darle njena vlastnica mnogo pise po forumu ljubimci i sestra mog dante kojeg sam ostavila u suvlastnistvu, cini mi se da bi on mogao biti za izlozbe i takodje nije tetoviran jer to nije neophodno. btw pola mojih izlozbenih pasa nije tetovirano samo cipirano to vec iz maticnih zemalja.

sto se tice tezine jorkia. Neznam kde se rodila ideja da najmanji jorkie ja taj najbolji. Cak naprotiv premali jorkie je pogresan primjerak pasmine i nedobiva dozvolju. jorkie terier je od 1,8 do 3,25. Dalyna tezina je savsim u redu. Njena majka je kuja koja ima preko 3 kile i  njen tata je izlozbeni pesek frupper in yoki go koji ima nekde oko 2,5kg. Stenci najvise povuku na svoju mamu.
Svi moji izlozbeni jorkici imaju nekde oko 3 kile i ja licno to smatram sasvim ok. jer moj najpoznati jorkie albert oma 2,5kg uvjek bio najmanji na celoj izlozbi i sada imam lizu koja je uvezena iz polske /takodje netetovirana samo cipirana/ i ona je dosta lepa kuja kojoj je uvjek zamjerena tezina i pisu njoj veoma sitna kuja. kuja ima 2,5kilograma. I jos nesto na forumu ljubimci mozete videti mnogo slika mojih pasa su poredeni pored sebe tako da mozete videti razliku. naprimjer vivien yoko vekdan sa filomenom arangels monchihi imaju potpuno istu tezinu ali potpuno drugu gradnju tjela i vivien izgleda veoma sitna pored filomene i nije to stvar tezine.

ima jorkie koji ubrzo rastu i zaustave se na nekih 6 mjeseci i vise nerasti usto tako ima malih jorkie koji sa 8 mjeseci znaju udvostruciti svoju tezinu. tako da razvoj je samo razvoj i najvazniji je geneticki kod.

I posto stvarno nerazumjem slovenacki i jako se mnogo trudim sve Natasina pitanja, cu rado objasniti i posavjetovati preko maila ili javno na hrvatskom forumu. I jako tamo cu biti tek nakon srede kada bude ostvaren transport 4O grehounda za cesku.
Nadam se da sam makar malo onima koje to zanima rasvetlila tajnu oko Dalynog porjekla.
topic mojih jorkia:
***
topic mojih hrtova
***

pozdrav svima yorkie ljubcima
Lucie Miric
****
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1857 : ponedeljek, 27.08.2007 : 22:12:08 »

Bez uvrede Luce, ali tu ne mozes stavljati kontaktnih podataka ili linkova na svoje strane ili na tudje forume, zato sam ih iz tvojeg posta izbrisala.
O svom uzgoju i psarni mogu sa svim podatcima tu pisati samo oni, koji imaju paket maksi (za uzgajivace i psarne).
Logiran

Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #1858 : ponedeljek, 27.08.2007 : 22:19:31 »

Spet jaz. Popravljam, koledarsko leto je res to, kar je rekla Kaja. Samo potem jaz ne razumem smisla tega člena, ker v vsakem primeru lahko mine samo 6 mesecev med dvema legloma in to je potem uredu?

Ampak, če je leglo maja 2007 in drugo leglo decembra 2007 z isto psico potem pa to ni prav, a ne?
Logiran
yorkie-luce
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 76


WWW
« Odgovor #1859 : ponedeljek, 27.08.2007 : 22:19:45 »

izvini nisam htela prekrsiti neka vasa pravila postavila sam da svi koji sebi uzimaju pravo suditi o meni ili o mom uzgoju mogu sve videti slikovito na svim ovim adresama. Jer ja se nesramim mojih stenaca naprotiv sam jako ponosna na njih.i to na stence prodate kao PET.

I stence volim davati iz kuci sto najkasnije jer kod mene ja njima mogu pruziti sto najvise. I Darlu su zurili uzeti sto prije kao i ostale pa sam rekla ok i dovezla njiam bebica kada to njima odgovaralo. To natasi nije odgovaralo pa sam rekla nije problem u sredini augusta idem ponovo u sloveniu i isli smo na izlozbu u Gradiscu in sonzo. tada je trebal dal biti isporucena i vec bi isa na put sa rodovnicom. To ali natase neodgovarala i ja posebno zbog nje sam isla na put 7 dana ranije nego sto bilo u planu. I akog nekom smeta sto sam prezauzeta jesam jer vidim smisla u spavasavanj jadnih zivotinja smatram u tom vetsi smisel nego kupovati samo kuje i praviti stence i trcati po izlozbama. Kinologija je mnogo vise od izlozbi i skupo prodanih stenaca.

Zao mi je sto nemogu postaviti linkove da svi vide moje peseke sa kojima se ponosim ali valda preko trazilice nas nanjusite. Ili u PM tu na foru me mozete sve pitati. Sada se izvinjavam ali nemogu pratiti forum pa nemogu odgovarati moj zivot pocine nakon tog velikog transporta spasenih zivotinja.
Logiran
Strani: 1 ... 119 120 121 122 123 [124] 125 126 127 128 129 ... 187   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines