mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 19.08.2024 : 19:25:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 ... 118 119 120 121 122 [123] 124 125 126 127 128 ... 187   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 220784 krat)
0 članov in 33 gostov pregleduje to temo.
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1830 : nedelja, 26.08.2007 : 21:48:44 »

Aja pa še to! Vzreditelji dobro vedo, da tudi če ti bodo prodali slabega psa, ga ne boš hotela vrniti in na to karto igrajo. Kar se pa tiče prijaznosti je pa tako, da so neskončno prijazni dokler si potencialni kupec, razumljivo kajne??? No ko pa se pojavi kakšen problem pa ta prijaznost nenadoma čudežno splahni Wink
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1831 : nedelja, 26.08.2007 : 21:55:42 »

Gigosi slišala sem,da prodajaš psičko ali to drži?Jaz še namreč zmeraj kupujem yorkija,še vedno nisem našla to,kar si želim!Lp

Suzy1 žal ne. Če bi se pa eventuelno odločila za prodajo, pa je že obljubljena gospodu, ki je edini dolgoletni vzreditelj yorkijev v Sloveniji.

Da se še malo pohvalim, danes sva bili prvič na razstavi v Trboljah in dobili oceno "zelo perspektivna" v razredu najmlajših Smiley
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #1832 : nedelja, 26.08.2007 : 22:01:07 »

Export rodovnik se čaka!!! Samo pol leta je malo dolgo. Lahko pa rečeš, da želiš original rodovnik in ga potem kasneje sama, če boš želela, ni pa nujno, pošlješ na Češko kinološko društvo, da ti izdajo export rodovnik.

Ja, saj sem razumela. Samo sva istočasno pisali in nisem prebrala tvojega posta, ko sem pisala mojega. Kakorkoli, ne vemo ali bo psička rodovniška, definitvno bo pa prevelika.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #1833 : nedelja, 26.08.2007 : 22:02:02 »

Kaj, a to razmišljaš da bi Oddy prodala?
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1834 : nedelja, 26.08.2007 : 22:15:44 »

Ne ne Oddy ostane pri meni Wink
Logiran
Bugs
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #1835 : ponedeljek, 27.08.2007 : 09:22:26 »

Uf to pa je nat.. ja, 4 mesce pa že taka mrcina. Moj, ki je brez rodovnika je bil pri štirih pol kilce težek.
Ma zdej je kar je, slikco bi pa vidla kakšno  Smiley
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #1836 : ponedeljek, 27.08.2007 : 09:48:39 »

Export rodovnik se čaka!!! Samo pol leta je malo dolgo. Lahko pa rečeš, da želiš original rodovnik in ga potem kasneje sama, če boš želela, ni pa nujno, pošlješ na Češko kinološko društvo, da ti izdajo export rodovnik.

Kaj pa tetovrna številka, a te tudi ne dajejo tam?
Logiran
arieta
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


« Odgovor #1837 : ponedeljek, 27.08.2007 : 10:54:13 »

Pozdravljeni ,

evo bas smo se vratili sa puta pa sam otvorila forum da vidim nove fotke sa ljetovanja sa Vasim yorkicima.
Nazalost vidjela sam problem sa rodovnicom,ako sam dobro shvatila radi se o psu uvezenom iz Ceske koji bi trebao dobiti export pedigre .
Ja mogu reci iz svog iskustva -imam dva psa uvezena iz Ceske ,zadnjeg psa uvezla sam prosle godine u maju ,a exportni pedigre sam dobila za oko 30 dana !!!!!!
Ne mogu govoriti o drugima ,samo o svom slucaju .
Ja kad predam na izradu exportni pedigre u svoj maticni savez ,ljudi koji uzmu moje stene dobivaju pedigre za oko 1-2 mjeseca ( u ljetnim mjesecima kada Kinoloski savez radi sa manje ljudi jer su na godisnjim odmorima) .Nekada se dogodi da exportni bude gotov i za 2 tjedna.
Opet ponavljam ovisi o tome kada uzgajac preda zahtjev za izradu exportnog pedigrea i o tome koliko imaju posla u tom Savezu .
Mozda da prvo kontaktirate uzgajaca od kojeg ste psa kupili i pitate za rodovnik ,a ako od njega ne dobijete konkretan odgovor kontaktirajte Savez zemlje iz koje ste psa uvezli.
Ako pas ima tetovazu (u slucaju pasa iz Ceske oni su tetovirani u lijevo uho po novom ) onda najvjerojatnije pas ima i rodovnik ,a ako sumnjate nazovite Kinoloski savez u zemlji iz koje je pas uvezen i osobno pitajte ,pozovite se na ime uzgajaca od kojeg je pas kupljen i na broj tetovaze koju vidite na psu !
Tako cete najjednostavnije rijesiti svoju sumnju .
Sretno
Latica
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #1838 : ponedeljek, 27.08.2007 : 11:03:50 »

Ja, samo ta kuža tudi tetovaže nima.
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1839 : ponedeljek, 27.08.2007 : 12:05:27 »

Kaj pa tetovrna številka, a te tudi ne dajejo tam?

Seveda dajejo tetovirne št. Sasenka. To mora biti če je pes rodovniški.
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1840 : ponedeljek, 27.08.2007 : 12:06:32 »

No evo kot sem rekla - 6 mes. je res dolga doba za export rodovnik.  Wink
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1841 : ponedeljek, 27.08.2007 : 12:08:48 »

Bugs pol kile pri 4 mes. je pa zelo zelo premalo. Kakšna je pa njegova teža sedaj???

Nataša bi nam prilepila kakšno fotko?Huh Kdo pa so njeni starši?Huh
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1842 : ponedeljek, 27.08.2007 : 12:15:46 »

V bistvu bi morala biti psička že ceplejna za prehod čez mejo, prehod čez mejo psičkom, ki niso cepljeni proti steklini je prepovedan. Mladička se lahko cepi že pri 3 mes., verjetno ga ni, ker se je s tem izognila strošku. Res pa je da je bolje za kužka čim kasneje.

Gigosy, tole zgoraj ne drzi.

Premiki v države EU in premiki iz držav EU v Slovenijo (ali ponovna vrnitev v Slovenijo iz držav EU)

POTOVANJA S PSOM, MAČKO ALI BELIM DIHURJEM, KI NISO CEPLJENI PROTI STEKLINI IN SO MLAJŠI OD TREH MESECEV
Države članice evropske Skupnosti lahko dovolijo premik s psom, mačko ali belim dihurjem, ki so stari manj kot tri mesece in niso cepljeni proti steklini, če jih spremlja potni list in če so bile na kraju rojstva brez stikov z divjimi živalmi, ki bi lahko bile izpostavljene okužbi s steklino, ali če so v spremstvu mater, od katerih so še odvisne.

Premiki v tretje države in premiki iz tretjih držav v Slovenijo oz. EU (ali ponovna vrnitev v Slovenijo oz. EU iz tretjih držav)
Logiran

Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1843 : ponedeljek, 27.08.2007 : 12:31:25 »

Ups sej res se opravičujem, sem čisto pozabila na EU  Grin
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #1844 : ponedeljek, 27.08.2007 : 12:52:06 »

Ja, saj vem, da ima vsak rodovniški pes tetovirno številko in je tetoviran. To vprašanje sem postavila hipotetično, ker še vedno razpravljate koliko časa se čaka na export rodovnik, pes pa sploh ni niti ni tetoviran, ker baje ni potrebno. Ja pa ja de.
Logiran
Strani: 1 ... 118 119 120 121 122 [123] 124 125 126 127 128 ... 187   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines