mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 19.08.2024 : 19:24:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 ... 117 118 119 120 121 [122] 123 124 125 126 127 ... 187   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 220774 krat)
0 članov in 25 gostov pregleduje to temo.
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1815 : nedelja, 26.08.2007 : 19:53:24 »

kako si jo prevzela, kje sta se dobili? ja,ja to je tale nasa ****, ki je ze marsikoga na....., ti cist nc ne pomaga ce te je klicala in je bila prijazna,po mojem ti je se od ****....
joj ne morem verjet, kadi se mi iz uses tako sem jezna....pa sploh ne gre za mene....
Logiran
Nataška
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #1816 : nedelja, 26.08.2007 : 19:54:02 »

to je ta **** ja
psičko sem šla iskat na Dunaj v začetku avgusta ker sem jo hotela imeti čimpreje zaradi starosti drugače pa je bilo zmenjeno da jo ona pripelje v lj samo bi jo lahko šele proti koncu avgusta pa mi je bilo malo pozno
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1817 : nedelja, 26.08.2007 : 19:55:14 »

ajoj, dej poklici jo, in javi kaj sta se zmenile...pa ne pusti se ji!!! reci ji naj ti pove razlog, zakaj lahko dobis rodovnik cez pol leta, da je psicka slaba.....
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #1818 : nedelja, 26.08.2007 : 19:56:34 »

Honki, to pa jaz nisem vedela o ****. Sicer sem že nekaj zasledila mapak da tudi tako dela pa ne. A tako je potem to?


Logiran
Nataška
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #1819 : nedelja, 26.08.2007 : 19:58:52 »

pa je to sigurno da rodovnik dobiš takoj da se lahko postavim tako kot je treba da me ne bo spet na kakšno drugo foro dobila?
res pa je da naše Daly nebi dala več za nič na svetu ker je taka ljubljenka da se nam vsem strga srce samo **** bom pa povedala kar ji gre in vam jutri o vsem poročala.
hvala vam za vso pomoč
Logiran
Nataška
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #1820 : nedelja, 26.08.2007 : 20:00:08 »

zdaj gremo pa mi na sprehod potem pa umit in nočka
lp do jutri
Logiran
zoyaoli
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #1821 : nedelja, 26.08.2007 : 20:28:39 »

Nataska,
rodovnik psički dobijo ob tetoviranju in to je obvezno pred odhodom v novi dom (v našem primeru bo to pri šestih tednih, imena pa so izbrali že ob ogledu legla - kzs)

žal mi je, da ste se pustili prepričati o rodovniku po pošti
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1822 : nedelja, 26.08.2007 : 20:44:19 »

Na žalost še nimam rodovnika rečeno mi je bilo, da se čaka na rodovnik približno pol leta in naj bi ga dobila nekje v oktobru

Nataška čestitke za novo psičko. Upam, da boš rodovnik dobila, ker sem ravno za to vzrediteljico slišala, da so bil epripombe, ker nekateri (ravno tako iz Slovenije) že zeloooo zelooooo dolgo čakajo na rodovnik in ga še vedno ni, tako da so že obupali. No upam da se bo pri tebi vse srečno izteklo.
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1823 : nedelja, 26.08.2007 : 20:49:04 »

tetovaže nima mi j bilo pa pri veterinarju rečeno da zadostuje čip. Mi lahko poveste kdaj se kužka lahko prvič postriže, ker naša je prava zaraščenka pri 4 mes. Kopamo jo z šamponom chiot douceur za mladičke samo sem zelo razočarana nad njeno dlako. Sigurno imate več izkušenj pa bom zelo vesela če mi priporočite kaj drugega ker je dlaka popolnoma suha, kravžlja se pri koži pa se delajo vuzlički kljub temu da jo redno češemo vsak dan.
hvala!

Nataša žal mi je ampak če je dlaka taka kot opisuješ ne bo nikoli svilena ampak volnena. Ne bo ti pomagal noben šampon. Prava dlaka se ne češe težko, sploh pa ne če jo češeš vsak dan. Tudi skodrana nikakor ne sme biti.
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1824 : nedelja, 26.08.2007 : 20:50:22 »

leglo je v ****

leglo je bilo pregledano in pri šestih tednih dobijo rodovnik ter tetovažo
čip pa ob cepljenju za steklino - mi priporočate pri treh mesecih ali kasneje?

Čim kasneje, več ko bo stara bolj se bo videlo kaj kupuješ Wink Najmanj pa 3 mes.
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1825 : nedelja, 26.08.2007 : 20:54:17 »

naši psički je tako vzreditelj kot veterinar ko sem jo peljala na pregled svetoval cepljenje proti steklini pri 5 oz 6 mes

V bistvu bi morala biti psička že ceplejna za prehod čez mejo, prehod čez mejo psičkom, ki niso cepljeni proti steklini je prepovedan. Mladička se lahko cepi že pri 3 mes., verjetno ga ni, ker se je s tem izognila strošku. Res pa je da je bolje za kužka čim kasneje.
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1826 : nedelja, 26.08.2007 : 20:59:16 »

Joj, sem spregledala da ga je kupila pri Luce. To mi je pa čudno, pri njih velja isto kor pri nas, s tem da so mogoče na češkem še malo bolj strogi glede tega.

Tukaj pa nekaj ne štima, jaz bi jo kontaktirala in jo vprašla glede rodovnika. Pa reči ji naj ti takoj pokaže rodovnike in vzrejno dovoljenje staršev. A ni ravno Luce pisala o temu kako se takoj dobi rodovnik in kako je pomemben.

Original rodovnik je možno dobiti takoj, kar se tiče EXPORT rodovnika pa se običajno nekaj časa čaka. Ampak pol leta?Huh To je pa malo huda!!!! No v glavnem če vzreditelj da delati export rodovnih mora original poslati na kinološko zvezo svoje države.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #1827 : nedelja, 26.08.2007 : 21:02:23 »

Jaz tudi psa, ki bi bil enkrat že pri meni ne bi mogla dati nazaj samo zato, ker ne izgleda po pravilih. Bi pa sigurno zahtevala nazaj del denarja glede na to da je pes nerodovniški prodan pod pretvezo da je rodovniški.

Možno je, da računa na to, da so vsi tako veseli psa, da pozabijo na rodovnik.

Je pa definitivno res, da so vsi rodovniški psi tetovirani in da dobijo rodovnik vsi mladiči, ne glede na število, pred odhodom v novi dom, nikakor pa se rodovnika ne čaka pol leta. .
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1828 : nedelja, 26.08.2007 : 21:35:48 »

sicer resila ne bos nicesar, ce jo poklices, ampak nahrulis jo lahko pa maksimalno....zakaj se nisi prijavila na forum prej preden si jo vzela in nas malo povprasala o vsem skupaj....resno zelimo pomagati vsem ki kupujejo pse da jih ne nategnejo, pa nam to nihce ne verjme... prosim da delis to zgodbo s cim vec ljudmi in jim poves od koga si psa kupila in kaj se je zgodilo, ce sama pravis da je prevelika, da je slaba dlaka, in da nisi dobila rodovnika,potem si kupila nerodovniskega yorkija - mesancka za 700 evrov in to meji ze na norost!!! sem ze slisala za ljudi ki kupujejo nerodovniske za 400 evrov ampak za 700!!!! groza!!! to si jo vzela pri luce ki ima tudi afganistance? ce je tako potem mi je res zal da nisi prej povprasala ker za njo bi ti strogo odsvetovala nakup....

ne hecajo se vzreditelji, ampak iskoristijo naivnost kupca!!!

Honki Nataša (oz. njena kolegica) se je obrnila name. Bila sem ji pripravljena pomagati in ji tudi našla zelo fletno psičko z rodovnikom, odličnih staršev od resnega vzreditelja za super ceno (nižjo od te ki jo je plačala). Res pa je, da yorkica ni bil perspektivna za razstave, ker je vzreditelj rekel, da bo premajhna. No ampak tudi ta samička, ki jo je sedaj kupila, ne samo da ne bo za razstave ampak vprašanje, če bo sploh rodovniška. Žal mi je Nataša, upam da bo mala imela vsaj prijeten karakter in bo zdrava!
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1829 : nedelja, 26.08.2007 : 21:43:28 »

Export rodovnik se čaka!!! Samo pol leta je malo dolgo. Lahko pa rečeš, da želiš original rodovnik in ga potem kasneje sama, če boš želela, ni pa nujno, pošlješ na Češko kinološko društvo, da ti izdajo export rodovnik.
Logiran
Strani: 1 ... 117 118 119 120 121 [122] 123 124 125 126 127 ... 187   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines