mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 19.08.2024 : 21:21:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 ... 110 111 112 113 114 [115] 116 117 118 119 120 ... 187   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 220832 krat)
0 članov in 12 gostov pregleduje to temo.
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1710 : sobota, 28.07.2007 : 11:23:03 »

jao zdej me pa firbec matra kdo je to....
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #1711 : sobota, 28.07.2007 : 12:09:53 »

Jaz ne poznam v Sloveniji trenutno nobenega priznanega vzreditelja yorkijev, ki bi mu bilo dejansko mar za pse bolj kot za denar. Vsaj dokler sem spremljala to sceno je bilo tako, mogoče se je pojavil kdo v zadnjem letu ali dveh?
Ljudje za katere sem mislila da obvladajo zadevo, da so resni vzreditelji (govorimo o yorkijih), so me popolnoma razočarali...

Tako da jaz ne vem o kakšnem priznanem vzreditelju in kakšni gospe se tu sploh pogovarjamo.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1712 : sobota, 28.07.2007 : 12:22:36 »

Ne samo, da jaz ne pustim objave, temvec je izbris imen dejansko tudi zascita za catyfx, saj jo imam rahlo na sumu, da ne ve cisto dobro, kaj dela s tako objavo, ali pa sem res tudi jaz kljub vsemu znanju in poznavanju ljudi prenaivna.

Botticelli, pa se gremo mal ugank Grin
Gospa je menda res vzrediteljica Roll Eyes, oglasuje namrec plemenjaka iz Nemcije za paritev. Verjetno ti bo jasno, o kom govorim. Ni sicer iz Maribora, temvec nekoliko bolj zahodno.
Gospoda vsi poznamo, njegova slika je celo na tem forumu, ko je v eni od TV oddaj risal... (nadaljevanje v tisti temi Tongue Grin)

Logiran

Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1713 : sobota, 28.07.2007 : 12:32:02 »

Hmmm evo še mene  Grin

Joj Jana tiste tvoje zvezdice, zdej me pa full jezi ker nisem videla koga je omenila. Samo glede na to koliko je pri nas vzrediteljev yorkijev, sploh dolgoletnih, lahko predvidevam o kom govorimo. Verjetno o gospodu, ki je prvi pripeljal yorkija v Slovenijo  Roll Eyes

Botticelli imaš prav in res je žalostno, da je tako in ravno iz tega razloga jaz kupujem yorkije v tujini, ker pri nas res dobiš težko kaj kvalitetnega. No ampak stvari se počasi premikajo in upajmo, da bo v prihodnje kmalu tudi pri nas možno najti dobre vzreditelje. Samo en problem je, ker v Sloveniji še vedno vsak gleda samo na ceno (no večina), tako da na žalost ni veliko slovencev, ki bi bili pripravljeni dati nekaj več denarja za boljšo kvaliteto. Ljudem je pač vseeno kaj kupijo samo da je čim ceneje, ne zavedajo pa se da so razlike ogromne že med rodovniškimi yorkiji, nerodovniških pa sploh ne mislim omenjati. Razlike so približno take kot npr. pri čevljih - lahko kupiš take za 10 EUR, ki ti bodo razpadli po 1 mesecu ali pa kvalitetne čevlje za 100 EUR, priznane znamke. Vsak razume zakaj so cene čevljev različne, ne vem pa zakaj nihče noče razumet različne cene yorkijev. Pri yorkijih vsak vpraša samo za ceno in nikogar ne zanima kvaliteta. Žalostno res!  Sad Zato po svoje razumem zakaj pri nas ni vzreditelja, ki bi npr. paril v tujini s kakšnim res kvalitetnim samcem. Zakaj bi, če pa je precej lažje uporabiti svojega psa (pa če tudi ni neke super kvalitete) in prodati mladičke po nižji ceni, saj kvaliteta itak nikogar ne zanima. S parjenjem kvalitetnega samca npr. v tujini pa so ogromni stroški in posledično bi bili tudi mladički nekoliko dražji. Seveda takih mladičkov ne bi nihče kupil, ker bi bili dražji od sosedovih, ki so samičko parili npr. kar doma.  Wink
Res žalostno v vseh sosednjih državah imajo vzreditelje, ki so priznani tudi v tujini, pri nas ni niti enega, še tisti, ki se že zelo dolgo ukvarja s tem je priznan samo v Sloveniji, v tujini še nihče ni slišal zanj  Wink




Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1714 : sobota, 28.07.2007 : 12:36:34 »

Ne samo, da jaz ne pustim objave, temvec je izbris imen dejansko tudi zascita za catyfx, saj jo imam rahlo na sumu, da ne ve cisto dobro, kaj dela s tako objavo, ali pa sem res tudi jaz kljub vsemu znanju in poznavanju ljudi prenaivna.

Botticelli, pa se gremo mal ugank Grin
Gospa je menda res vzrediteljica Roll Eyes, oglasuje namrec plemenjaka iz Nemcije za paritev. Verjetno ti bo jasno, o kom govorim. Ni sicer iz Maribora, temvec nekoliko bolj zahodno.
Gospoda vsi poznamo, njegova slika je celo na tem forumu, ko je v eni od TV oddaj risal... (nadaljevanje v tisti temi Tongue Grin)



Haha Jana to je pa popolnoma isto kot če bi napisala z imenom, vsi vemo za koga gre Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1715 : sobota, 28.07.2007 : 12:37:56 »

Hahahaha, Gigosy, ne vsi Tongue Cheesy
Kupci yorkijev ala suzi1 zagotovo ne. Smiley
Razen ce je pri gospej, ki sicer ni iz Zagreba, tudi ona kupila svojega yorkija.
Logiran

Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #1716 : sobota, 28.07.2007 : 14:55:15 »

Aha, za oba vem kdo sta. Od gospoda yorki je očka od mojega. Za gospo sem pa očitno upravičeno imela slab občutek, ko sem jo sama klicala ko sem še iskala yorkija.

Bi pa tudi jaz rada prišla temu do dna. Res me zanima če omenjeni gospod podpira štepanje nerodovniških mladičev oziroma še celo sodeluje pri temu.

Catyfx, top vzreditelj ti ne bo nikoli prodal nerodovniškega mladiča, ker ga sploh ne bo imel. Pa sprijazni se že enkrat, da imaš doma mešanca, ker nikakor ne moreš dokazati, da je yorkshirski terier.
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #1717 : sobota, 28.07.2007 : 15:34:03 »

Tudi jaz sem vedela takoj ko je že catyfx omenila ˝gospod priznan vzreditelj˝ - saj ni drugega v Slo kot on:)
In po pravici me sploh ne preseneča, tudi če je res da je ˝pomagal˝ ali svetoval ali karkoli pri nakupu nerodovniškega yorkija. Tudi Tarin očka je eden izmed njegovih psov.
Za gospo ne vem kdo je, in po pravici me sploh ne zanima, ker je to vse skupaj že tako bolano, da človek komajda lahko verjame.

Drugače pa jaz mislim, da če bi se pojavil pri nas kakšen vzreditelj yorkijev, in da ima res lepe pse ter da razstavlja , potem bi se komot lahko prodalo pse neglede na ceno, dokler je oseba poštena in se vidi da obožuje svoje pse. Velik problem je verjetno to, ker so yorkiji zahtevni psi za razstavljati in imaš delo z njim vsak dan, ne samo pred razstavo. Jaz sem ful prelena da bi psa navijala, oblačila, ...  Roll Eyes In če imaš že recimo 4-5 psov doma, je to kar delo.
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1718 : sobota, 28.07.2007 : 16:21:31 »

Tudi jaz sem vedela takoj ko je že catyfx omenila ˝gospod priznan vzreditelj˝ - saj ni drugega v Slo kot on:)
In po pravici me sploh ne preseneča, tudi če je res da je ˝pomagal˝ ali svetoval ali karkoli pri nakupu nerodovniškega yorkija. Tudi Tarin očka je eden izmed njegovih psov.
Za gospo ne vem kdo je, in po pravici me sploh ne zanima, ker je to vse skupaj že tako bolano, da človek komajda lahko verjame.

Drugače pa jaz mislim, da če bi se pojavil pri nas kakšen vzreditelj yorkijev, in da ima res lepe pse ter da razstavlja , potem bi se komot lahko prodalo pse neglede na ceno, dokler je oseba poštena in se vidi da obožuje svoje pse. Velik problem je verjetno to, ker so yorkiji zahtevni psi za razstavljati in imaš delo z njim vsak dan, ne samo pred razstavo. Jaz sem ful prelena da bi psa navijala, oblačila, ...  Roll Eyes In če imaš že recimo 4-5 psov doma, je to kar delo.


Jaz pa težko verjamem da bi on svetoval nakup nerodovniškega psa!!!! Kolikor ga jaz poznam on tega ne podpira in vedno reče, da je bolj pametno iti v zavetišče po kakšnega mešančka (če se seveda že odločaš za  nerodovniškega psička), ki je ravno tako ali celo bolj ljubek kot npr. nerodovniški yorki, ki na koncu koncev sploh ni yorki.
S tem se jaz popolnoma strinjam, saj je dovolj mešančkov, ki čakajo, da jih bo nekdo vzel in da bodo ljubljeni. Običajno so takšni psički tudi po izgledu lepši kot pa nek "yorki", ki sploh ni yorki in že na prvi pogled izgleda popolnoma drugače.
Jaz bi se prav gotovo raje odločila za kužka iz zavetišča kot pa nerodovniškega "yorkija"

Je pa možno da je catyfx za vsako ceno vztrajala pri nakupu "poceni nerodovniškega yorkija" in je mogoče gospod svetoval rešitev, ki se mu je, glede na situacijo, v tistem trenutku zdela najbolj primerna (beri najmanj slaba), kar pa še ne pomeni, da podpira tak nakup, saj ravno on vedno povdarja kakšne neumne izgovore si ljudje izmišljajo kot odgovor na vprašanje "zakaj mladički nimajo rodnovnika"
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1719 : sobota, 28.07.2007 : 18:09:41 »

hmmm...svasta...torej za gospo"priznano vzrediteljico" je res da je prodala nerodovniskefga yorkija...boljse za njo, da se jaz nisem zanimala pri njen ker bi bilo svasta slisati prek telefona...ceprav se veno ne vem katera je to...zahodno od maribora, priznana vzrediteljica...bbb

tza gospoda pa tudi jaz tezko verjamem da je sel zraven, in priporocal nakup nerodovniskega yorkija...mogoe je vse skupaj ista finata kot pri suzy1 ki je pac malo prebirala tale forum, malo pogledla oglase in si izmislila da je kupila psa pri vtzrediteljici iz zagreba, ker je pac sestela ena plus ena...ceprav tista njena psica sploh ni bila sparjena!!!
catyfx, ce imas res tolk jajc da na forumu preberes dolocena imena vzreditelja in potem napises da je on sel s tabo po tega tvojega mesancka potem si res pogumna, ker to je pa eno najvecjih blatenj cloveka kar sem jih slisala...gigosy ti lahk to brez problema na takticen nacin preveris pri svojmu "sosedu" in ga malo povprasas po tem, pa bomo vsi vedeli kaj je tukaj res in kaj ne... ce je vse skupaj res je sla pa slovenska yorkie scena po gobe...ker potem pa res ni vec nikogar ki bi mu lahko zaupal!!

Botticelli jaz pa dvomim da je on sposoben tega, od zacetka tudi jaz nisem imela najboljsega mnenja, imam nek svoj karakter, je pac umetnik...ampak vec kot se pogovarjas z njim bolj ugotovis da ti res zeli pomagat in ti svetuje..ampak res je nikoli ne ves....

dejmo akcijo da pridemo do dna pri vsem tem...

hmmm gospa zahodno od maribora, nemski plemenjak....?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1720 : sobota, 28.07.2007 : 18:15:18 »

Hm, honki, ze celo popoldne imas zasebno Cool
Logiran

honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1721 : sobota, 28.07.2007 : 18:15:50 »

ufff. da samo pomislim kako si bodo sele sedaj steparji manli roke ko se bo povecalo zanimanje za yorkije, potem ko sta si paris hilton in britney spears omislili yorkija....jao... je ze bilo slisati zanimanje za yorkija ko je ena klicala da bi kupila in prvo vprasala kolk bo pa to veliko, da ga bom lahko v tasnico dala in sabo nosila!!!hallloooo!!! pa kaj j eto pelus al pes!! sej ne recem sem tud jaz honkija dala v torbico ko sva stopila v trgovino, ampak tako narejeno prav za pse, ne pa taskico od guccija!!!
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1722 : sobota, 28.07.2007 : 18:16:22 »

Hm, honki, ze celo popoldne imas zasebno Cool
hahaha ves kako je sem nova s tem paketkom pa se ne stekam najbolj....hehe
Logiran
suzy1
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #1723 : sobota, 28.07.2007 : 18:35:20 »

Haj najprej pojasnilo in opravičilo.Z vami sem nazadnje bila 21.7.2007,ko sem Jano spraševala za razstavo.Nato sem odšla na dopust,danes sem se vrnila in ko sem videla kaj vse je napisano in kakšni so odgovori me je skoraj kap.Pojasnilo:za vsem tem kar je napisano stoji moj mlajši brat.Pri nas še zdaj nimamo yorkija je pa res da sem se pogovarjala z gospo iz Zageba toda dalje tudi nisva prišli.Kakšne slike je objavil in kje jih je dobil tudi sama ne vem,sm pa zelo radovedna in temu bom tudi prišla do dna.KO sem vse to prebirala sem se začela tako dreti in preklinjati da so me slišali vsi sosedje,kaj si le mislite  in da mi dela tako sramoto.Upam,da bom še dobrodošla na forumu.To,kar pa ste napisali,da nimam pojma o yorkijih pa popolnoma drži,kajti sedaj smo imeli samo enega psa ki sem ga  dobila za darilo.Toda ta nam je od starosti poginil.Zato ker ne vem kaj dosti o tej pasmi pa sem se vam pridružila,da bi izvedela kaj več od ljudi,ki imajo izkušnje z njimi.Še enkrat se opravičujem in upam,da boste opravičilo sprejeli.LP
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1724 : sobota, 28.07.2007 : 18:44:31 »

suzy1, vsekakor si dobrodosla tukaj tudi, ce si/bi kupila nerodovniskega psa, vendar je pac pravilo, da ima dostop pod enim uporabniskim imenom samo ena oseba, prav zaradi takih izpadov zapisano in uveljavljeno, zato pricakujem v prvi vrsti od tebe v prihodnje, da se odjavljas, ko zapustis forum.
Brat se lahko sam registrira, ce zeli pisati - vendar ne pisati lazi in izmisljotine, ker tukaj res ni otroski vrtec.

Vsekakor upam, da ti je kaj od napisanega ostalo in bos na to mislila tudi potem, ko bos psa v resnici kupovala. Nerodovniski yorki je mesanec, za takega je pa skoda denarja, saj jih na nove lastnike caka po zavetiscih prevec. Res da niso yorkiji, vendar tudi ti ne ves, v kaj bo zrasel pes, ki ti ga bodo kot yorkija za velik denar prodali. Malo precekiraj, kaj vse se izcimi iz malih "kao yorki" kepic za nekaj 100 evrov. To pac niso vec yorkiji in ce zelis res to pasmo, ti ne preostane nicesar drugega, kot nakup psa z rodovnikom pri katerem od resnih vzrediteljev.

Nic nimamo proti nerodovniskim psom, vsi so tukaj dobrodosli in zelo veliko forumovcev ima nerodovniske pse (tudi jaz dve psici), vendar smo proti razplodu, prodaji in nakupu zdavstveno, karakterno in vizuelno neustreznih pasjih primerkov, kar pa so po vrsti prav vsi "cistokrvni psi brez rodovnika" ne glede na pasmo in ne glede na to, kaj zagotavljajo ljudje, ki jih prodajajo.
Logiran

Strani: 1 ... 110 111 112 113 114 [115] 116 117 118 119 120 ... 187   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines