mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 20.08.2024 : 01:15:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 ... 104 105 106 107 108 [109] 110 111 112 113 114 ... 187   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 220930 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
catyfx
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #1620 : četrtek, 26.07.2007 : 20:06:37 »

To je vaše mnenje jaz vem kaj sem kupila in skoda izgubljati besed z vami tako da zapuščam ta forum ker vas je preveč"pametnih"budal na njem
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #1621 : četrtek, 26.07.2007 : 20:17:48 »

Ne samo mi, tudi marsikdo drug, ki ima kakšno drugo pasmo ve veliko o temu. Sicer je pa vseeno. Uradno je tvoj pes mešanček, ker nima rodovnika, se ne da preveriti prednikov, starši nimajo vzrejnega dovoljenja in ne vemo ali so zdravi. Aja pa internet tudi ogromno ve o temu samo čas si je treba vzet in malo prebrati.

Pa oprosti, tudi jaz dvomim, da je priznani vzreditelj rekel, da je tak nakup uredu. Mogoče je pa ta priznani vzreditelj isti kot gospa pri kateri si psa kupila in "vzreja" nerodovniške mladiče. Samo potem ni priznani vzreditelj veš.

Meni je vseeno, če imaš godzilo doma samo ne reklamiraj takega nakupa in ne prepričuj ljudi naj kupujejo psa brez rodovnika, ker s tem samo podpiraš zaslužkarje in delaš škodo pasmi. Zakaj pa misliš, da tvoj nima rodovnika? Če so starši rodovniški potem je potrebno samo opraviti določene preglede, vzrejni pregled in dobiti vzrejno dovoljenje pa bi bili mladiči rodovniški in s tem tudi malo dražji.  In zakaj tega tvoja gospa ni naredila, če so starši res rodovniški in če je vse uredu z njimi? Si se kdaj vprašala to?

Tjašav, tebe pa kar nekaj časa ni bilo, sta z Rutom uživala? Nekaj strani nazaj so slikice od mojega terorista na morju, ker sem že nazadnje prelomila obljubo in pozabila slikice prilepit Roll Eyes
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1622 : četrtek, 26.07.2007 : 20:24:49 »

sasenka

gal je od kalcka palcka, kdo je pa njegova mamica?
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1623 : četrtek, 26.07.2007 : 20:25:41 »

gigosy
imas zasebno sporocilo...
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #1624 : četrtek, 26.07.2007 : 20:27:05 »

Se mi je zdelo da je Gal ful podoben moji Tari:)Smiley Njen ata je namreč tudi isti pes:)
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1625 : četrtek, 26.07.2007 : 20:29:36 »

Me veseli, catyfx, da ves vse. Mi nismo vedeli in smo se bili pripravljeni uciti od tistih, ki so imeli vec izkusenj, ki so znali vec, ki so vzredili vec psov, ki so ... se ucili tudi na svojih napakah. No, ti, ki pa ze vse ves, pa potem res ne potrebujes ne nase pomoci, ne nasega mnenja in ne nasih nasvetov. Torej, srecno, kjerkoli ze.

Pa se opazka o mesancih. Kako lahko dokazes, da je tvoj pes pasme yorkie in da bo v primeru parjenja imel potomce yorkije?
Imas rodovnik, za katerega je podlaga vzrejno dovoljenje starsev in prijava paritve (vsaj osnovni dokaz, katera dva psa se je parilo, koncni dokaz in strizenje peruti goljufom bo sele z obveznimi DNK testi)? Nimas. Hm, torej, ostane ti, da peljes psa oceniti sodniku za zunanjost yorkijev. In kaj bos, ko ti bo rekel, da psa ne bo pregledal, ker je brez ustreznih dokumentov o izvoru? Torej, bos dala zraven svojega psa sliko enega tipicnega yorkija in rekla - ja, to sta pa enaka psa. Tvoje mnenje in mnenje mimoidocih je brezpredmetno, saj je subjektivno in s strokovnim poznavanjem pasme nima nicesar skupnega. Tudi moja psica je na kocino podobna bokserju, pa vendar bi v primeru parjenja povsem lahko prisli ven psi, podobni nemskim ovcarjem, cetudi bi jo parila s "kao" bokserjem. Sam bog ve, koga vse ima med predniki, kar je najmanj, kar je lahko narobe. Morda bi se zgodilo, da bi zaradi preteklih neustreznih paritev skotila kup spackov ali kup bolnih psov. Nimam nobenega papirja, v katerega bi lahko pogladala in na podlagi katerega bi lahko raziskala njeno preteklost in njene prednike in na podlagi katerih bi se lahko odlocala za najustreznejsega partnerja v paritvi.

KZS ima v svojih papirjih opredelitev, kaj so to pasemski psi in KZS se ukvarja izkljucno s psmi, ki imajo rodovnik in s pasmami, ki so priznane od FCI (za druge pasme, ki spadajo pod druge zveze skrbijo pac te druge zveze, tudi za evidence, rodovnike, vzrejna dovoljenja in ostalo). Celo trzna inspektorica se je strinjala, da je kaznivo oglasevanje psov brez porekla kot pasemske in ce bo po sreci, bomo pocasi le zdrli, da bodo tudi uradno vsi psi brez rodovnikov mesanci in se bodo le kot taki lahko v oglasih tudi navajali - "mesanec podoben yorkyju". Hm, ti bo kaj lazje, ko bo uradno?

No, to je to in nekdo, ki vidi prst pred nosom razume, nekdo, ki pa ze vse ve, bo preskocil in uzival ob spoznanju, da je vseved.
Jeza pa ne vpliva dobro ne nate in ne na tvojega psa in povsem brez veze se jezis name, ce ti povem, kaj si mislim.
Logiran

honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1626 : četrtek, 26.07.2007 : 20:30:20 »

neverjetno podoben honkiju, obaravanost, glavcka, zato sprasujem, ker ocka honkija ni bil kalcek
Logiran
suzy1
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #1627 : četrtek, 26.07.2007 : 20:34:51 »

Seveda lahko povem od kod je prišel samo ne vem če lahko ker gospa ni članica.Lahko pa na ****** pogledaš pod živali in yorki pa boš našla želeni podatek slike ne znam prilepiti čeprav so bila navodila natančna vsi pač nismo za to si jih pa lahko ogledaš v albumu pod medo1 hvala in veliko veselja želim vsem ljubiteljem te čudovite pasme radovednežev
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1628 : četrtek, 26.07.2007 : 20:38:04 »

suzy1
koliko je star?
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1629 : četrtek, 26.07.2007 : 20:40:24 »

Jana jaz pa mislim, da ni prav da obtožimo nekoga, ki je kupil nerodovniškega psa, da ni ljubitelj psov in sicer zato, ker sem prepričana, da se sploh ne zavedajo od kakšnih ljudi kupujejo mladiča, ne zavedajo se, da prodajajo nerodovniške pse samo zaradi zaslužkov itd....
Tudi jaz poznam punco, ki je sveto prepričana, da so ravno rodovniški psi zato, da na račun papirjev določeni služijo in to osebo nikakor ne morem prepričati v nasprotno. Poznam jo že precej dolgo, vem da ima rada živali ampak napačno razmišlja. Jaz bi temu rekla neosveščenost ljudi. Sicer sem pa že zdavnaj obupala in v kolikor prideva na to temo nama je obema takoj jasno, da morava zaključiti, ker nikoli ne bi prišli skupaj  Wink

Honki mislim, da ne bom mogla pogledat ZS, ker mi je potekel paket  Huh Lahko mi pošlješ na mail *****
Logiran
suzy1
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #1630 : četrtek, 26.07.2007 : 20:43:15 »

radovednež je star  3 mesece in pol
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1631 : četrtek, 26.07.2007 : 20:46:43 »

si bila pri njej, v zagrebu?meni je njena tina cudovita.... te lahko vprasam koliko si dala, ker ima menda kar drage yorkije...da ne bo zdej spet napadanja o cenah ampak resnicno ne vem koliko so v zadnjih dveh letih sle gor...nekaj sigurno....
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1632 : četrtek, 26.07.2007 : 20:50:32 »

no sedaj ste me pa razkurili se strinjam popolnoma s suzy1 ta forum naj bi služil da bi si med seboj pomagali in izmenjavali izkušnje na pa da človeka tako napadate! Jana kar se pa tebe tiče to gospo pri kateri sem kupila mika 100% zagovarjam!Po njega je zmano šel zelo priznani vzreditelj in je takoj videl da je pravi skratka da mora biti vse tako kot je!Tako da ne govoriti o ljudeh take stvari če jih sploh ne poznate!Tudi ljudje ko ga vidijo takoj vedo da je yorki!Se strinjam da za naše psičke hočemo samo dobro in da je vse več pasjih preprodajalcev ampak je naup psa odločitev od vsakega posameznika!

Gigosy, kar je zgoraj boldano, me je navedlo na moje pisanje o pravi ljubiteljici. Za NAŠE pse ... Ja, za svoje, jaz pa sem najbolj nesramna na svetu, ker mislim tudi na kaksnega drugega psa, predvsem pa na psice.
Mi je pa v resnici vseeno, kako je izzvenelo, obenem pa me res nadvse veseli, ko vas berem in vidim, da vas je ze res toliko, ki se na vse nacine trudite dopovedati "tapametnim", za kaj so v resnici psi na svetu. Hvala vsem. S skupnimi mocmi nam bo zagotovo nekoc uspelo in psi (na splosno, ne samo nasi) bodo ziveli boljse zivljenje.

Sorry, kakrsnikoli podatki o glasevalskih straneh, kjer je mogoce dobiti nerodovniske pse, so tukaj prepovedani, zato izbris pri suzy1.
Gigosy, zal ne bo slo z objavo maila.
Logiran

Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #1633 : četrtek, 26.07.2007 : 20:52:04 »

Uf jaz mislim da imamo že vsaj zadnjih 4 leta v slo ful predrage rodovniške yorkije glede na kvaliteto...

Nekaj novih in starih slikic Tare Smiley

http://botticelli.moj-album.com/
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1634 : četrtek, 26.07.2007 : 21:00:44 »

jeeej slikice...ma je drobckena
Logiran
Strani: 1 ... 104 105 106 107 108 [109] 110 111 112 113 114 ... 187   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines