mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 29.09.2024 : 09:17:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 ... 103 104 105 106 107 [108] 109 110 111 112 113 ... 187   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 224118 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #1605 : četrtek, 26.07.2007 : 19:20:42 »

Suzy1, saj smo prijatelji in radi svetujemo kje in kako naj človek kupi psa. In to kar govorimo oziroma pišemo, je predvsem dobro za pse in predvsem dobro za bodoče lastnike psov. Verjemi, če kupiš psa pri preprodajalcu, res prideš ceneje skozi (ali pa ponavadi tudi ne, če zraven prištejemo še veterinarske stroške, žalost in sekiranje ker s psom ni vse uredu) ampak narediš prostor za novega. Tisti trenutek, ko odpelješ psa bo preprodajalec uvozil novega reveža ali razmišljal o novem leglu, čeprav psica niti slučajno ne zmore tega.

Predlagam ti, da na internetu odtipkaš "puppy mill" in malo pregledaš strani, boš videla od kje prihaja večina nerodovniških kužkov, ki jih dobiš pri preprodajalcih. In najbolj žalostno je, da s svojim nakupom narediš prostor za novega reveža in s tem nov zaslužek za preprodajalca.

Ne vem od kje je tvoj kuža, vem pa da, ko sem jaz kupovala mojega sem ga iskala približno pol leta, obiskala več vzrediteljev, pregledala tono internetnih strani o yorkijih (za preprodajalce sploh nisem gledala, ker sem že od vsega začetka vedela kaj to pomeni) in ko sem končno našla leglo in vzrediteljico, ki sem ji zaupala sem psa skoraj en mesec hodila vsak drug dan gledat. In tudi slučajno ne bi kupila psa tako, da bi prišla na obisk, plačala in psa odpeljala, saj ni štruca kruha.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1606 : četrtek, 26.07.2007 : 19:27:09 »

suzy1, se opravicujem, ce sem ti "obesila" nakup nerodovniskega psa. Vseeno je, pri kom bi ga kupila, da se ne zatikava samo pri osebi iz prejsnjih postov.
Me je pa na to navedel tvoj brzinski nakup in takojsnje "zagovarjanje" catyfix, ceprav za zagovor v njen prid dejansko nimas razloga.

Tukaj ste dobrodosli vsi lastniki in ljubitelji psov, se mi pa po nekaj letih se vedno dvignejo kocine, ko nekomu predlozim celo vrsto argumentov proti nakupu staparskega mladica, pa mi ta nekdo napise nazaj, da sem nesramna in da je tak nakup njegova stvar. Potem mi je pac res vseeno, kje sprasujete za nasvete o vzgoji, zdravju, negi in vsem drugem. Ce ne razberete, da vam pri nakupu hocemo dobro, kaj vam bodo potem koristili drugi nasi nasveti, ki vam jih bomo morebiti posredovali?

Logiran

tjasav
rad pišem
****
Sporočil: 415


« Odgovor #1607 : četrtek, 26.07.2007 : 19:29:09 »

Šele sedaj sem videla...moj bog, Honki....iskreno sožalje!!!  Cry Cry Cry

Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1608 : četrtek, 26.07.2007 : 19:34:25 »

suzy1 nam lahko zaupaš pri kom si kupila yorkija  Huh
Sliko pa vstaviš takole:
zgoraj kjer pišeš sporočilo imaš ikonce in sicer klikneš na drugo ikonco v drugi vrsti (če se postaviš na to ikonco dobiš napis "vstavi sliko") in se ti v okencu kjer pišeš sporočilo pojavi 2X napis IMG. Na sredino tega vstaviš povezavo do slike kjer se le ta nahaja.
No sedaj pa še kako do povezave:
Najbolje je, da se registriraš na spletni strani http://www.moj-album.com/   Tja vneseš slike in potem klikneš z desno tipko na miški na sliko, ki jo želiš prenesti v forum, izbereš "properties oz. lastnosti", odpre se ti okence in tam skopiraš lokacijo (http//:  ....) ter jo prilepiš v sredino tega napisa IMG.

Upam, da nisem preveč zakomplicirala  Huh
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1609 : četrtek, 26.07.2007 : 19:41:13 »

uf danes je pa guzva tukaj!!!kaj se dogaja a kaj zastojn delijo?
Logiran
catyfx
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #1610 : četrtek, 26.07.2007 : 19:42:49 »

no sedaj ste me pa razkurili se strinjam popolnoma s suzy1 ta forum naj bi služil da bi si med seboj pomagali in izmenjavali izkušnje na pa da človeka tako napadate! Jana kar se pa tebe tiče to gospo pri kateri sem kupila mika 100% zagovarjam!Po njega je zmano šel zelo priznani vzreditelj in je takoj videl da je pravi skratka da mora biti vse tako kot je!Tako da ne govoriti o ljudeh take stvari če jih sploh ne poznate!Tudi ljudje ko ga vidijo takoj vedo da je yorki!Se strinjam da za naše psičke hočemo samo dobro in da je vse več pasjih preprodajalcev ampak je naup psa odločitev od vsakega posameznika!
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1611 : četrtek, 26.07.2007 : 19:48:48 »

catyfx!
lahko gre s tabo kdorkoli ampak da pes nima rodovnika je to samo zato ker nekdo ni sel na vzrejni pregled ali pa ni dobil vzrejnega dovoljenja in to je zaradi razloga, ne pa samo zato da lahko reces da imas papir od psa!!! sej nam je totalno vseen kaj mas ti doma, ampak zelimo ti dobro in zelimo ti povedat da si za psa brez rodovnika dala 400 evrov in da je to ogromno, ne veliko ampak ogromno!!!! ker ta lastnik, svojih mladickov ni vpisal v rodovnisko knjigo, jih ni tetovirla, v bistvu jih je samo nastepal za zasluzek!!! ce je tebi vredu da si bila izkoriscena samo za zasluzek in v 10 ali vec letih prisparala 500 evrov kolikor bi vec dala za rodovniskega potem ok, samo ne delaj pa reklame za nerodovniske pse na tem forumu ker to ni pravilno!!!

nismo fancy da zelimo rodovniske pse, vse kar si zelimo so zdravi in kvalitetni psi!!!
Logiran
catyfx
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #1612 : četrtek, 26.07.2007 : 19:52:55 »

JA a sedaj če pes ni rodovniški ni potlej čistokrven a kaj ?Honki kje si dobila info. da sem jaz za svojega yorkija dala 400 e?
Logiran
catyfx
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #1613 : četrtek, 26.07.2007 : 19:56:46 »

Ne vem a je ta forum da se kregate in napadate ljudi ali da jim pomagate očitno sem na napačnem forumu!
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1614 : četrtek, 26.07.2007 : 19:57:52 »

ker se cene nerodovniskih yorkijev giblejo tam nekje, zastojn ti ga sigurno ni kdo dal....joj kako noces razumet, da cistokrven je beseda izumljena od tistih ki hocejo psa brez papirjev prodati kot ni mesancek med recimo yorkijem in maltezanom ampak je "cistokrven" yorki!! ampak to ni cistokrven yorki ker je bilo nekaj z starsi da niso dobili vzrejnega papirja!!!
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #1615 : četrtek, 26.07.2007 : 19:59:23 »

Če pes nima rodovnika ne more biti čistokrven oz. pasemski, ker nimaš nobenega dokaza o tem. Lahko je le podoben določeni pasmi.

Osebno vem za gospo, ki kljub opozorilom producir nerodovniške mladičke ˝yorkijev˝, ki imajo prirojeno slušno težavo, se pravi mladički so gluhi. Znanka je vzela pri njej mladička, čez nekaj mesecev se izkaže da je kuža gluh. verjamem da ni edina, ki je nasedla...

Dvomim da ti bo kateri koli pošten vzreditelj na oko povedal da je mladiček ok in ti svetoval nakup nerodovniškega psa. Pa brez zamere, to je le moje mnenje.
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1616 : četrtek, 26.07.2007 : 19:59:58 »

ajoj, ma ja dajmo zdaj na otrocje... js mam dovolj tega, dobro ti hocem, jebi ga, si pac kupla nerodovniskega yorkija, sej mogoc da ne bo cist nic naroibe z njim, bo cudovit in vse, ampak nas ztanima tudi njegova mama, ki jo vrjetno parijo na vsako gonitev!! lej ni vazno, prpopi kako slikico da vidimo tvojga psicka in da se spomnimo kako lepo je imeti mladicke in recimo vsem skupi mir!!!
Logiran
catyfx
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #1617 : četrtek, 26.07.2007 : 20:00:49 »

Uredu je škoda zgubljati besed očitno vi vse veste
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1618 : četrtek, 26.07.2007 : 20:03:42 »

Ne vem a je ta forum da se kregate in napadate ljudi ali da jim pomagate očitno sem na napačnem forumu!

sej ce ne stekas mi hocemo pomagat, mamicam, mladim yorkijem, novim lastnikom, starim lastnikov, vseeno!!!samo opozarjamo ker se je prevec ljudi ze opeklo!!! in nocemo da se se kdo, zato ne maramo propagiranja nerodovniskih psov na tem forumu
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1619 : četrtek, 26.07.2007 : 20:06:29 »

Ja, catyfx, verjamem, da hocete samo dobro za SVOJE pse, kar pa ne pomeni, da vam je mar za vse ostale pse in za psice, ki kotijo zaradi pohlepa njihovih lastnikov. To je vse, pri cemer ne bova nikoli nasli skupnega jezika, kar nima nobene veze z izmenjavo izkusenj. Povedala si, kaksna ljubiteljica psov si v resnici in to meni zadostuje, da imam o tvojem ljubiteljstvu izdelano svoje mnenje.

Povsem enako nemarnost delajo preprodajalci in dvoriscni steparji "nerodovniskih cistokrvnih psov" - oboji izkoriscajo pse za svoj zep in kdorkoli podpira kogarkoli, ki to pocne, zame ni ljubitelj zivali. Zal. Ti je prav ali ti ni, tako je. Psi (vsi, ne samo moje psice ali tvoj pes) niso zato na svetu, da bodo sluzili nasemu pohlepu. Za leporecjem ljudi, ki stepajo nerodovniske mladice pa se skriva ena in edina zelja - dobiti denar. Dejansko jim za pse ni mar nic vec, kot le toliko, da jim kotijo tako zazeljen prodajni material. Psov ne dajejo pregledati za dedne in druge bolezni, mladicev ne navajajo na lulanje zunaj, ne socializirajo, ne hranijo ustrezno, ne cepijo, ..., ne delajo baze podatkov o psih iz svoje reje (dejansko res redijo pse in ne vzrejajo, saj jim za pasmo niti malo ni mar, da le psi izgledajo vsaj malo podobni pasmi, za katero jih prodajajo, pa so zadovoljni) in ne skrbijo, da ne bi ze pri njih ali potem pri njihovih mladicih prihajalo do parjenj v bliznjem sorodu, da bi se izlocevalo pse, ki prenasajo dedne hibe ... Ce mislis, da so vsi tako krasni, pac misli se naprej. Ze dejstvo, da prodaja nerodovniske pse, je zame dovolj, da vem, kaksen odnos do psov ima prodajalka, ki je tebi prodala psa. Me pa niti pod razno ne mika, da bi jo kdajkoli spoznala ali imela kakrsenkoli opravek z njo.

Glede vzreditelja, ki naj bi sel s teboj kupit nerodovniskega psa pa samo tole - ni vreden, da mu kdorkoli rece vzreditelj, saj sam mece izjemno slabo luc (oz. to pocnes s takimi navedbami ti) na vse vzreditelje, ki se po svojih moceh trudijo za osvescanje pri vseh pasmah in ne le pri tisti, ki jo vzrejajo sami. Ali pa morda ta "vzreditelj" nastepa vmes tudi kaksno nerodovnisko leglo? Ko rabi denar, recimo?

catyfx, popolnoma vseeno mi je, kaj si mislis o meni in o tem forumu. Jaz vem, za kaj se zavzemam in moje zavzemanje ni omejeno samo na tri psice, ki jih imam trenutno v bajti (nobena ni za vzrejo in nobena ne bo nikoli parjena, cetudi ne bi imeli cesa dat v usta, cetudi bi si sosedovi otroci zeleli videti cudez zivljenja in cetudi bi si kateri od druzinskih clanov zazelel kaksnega potomca od katere). Upam, da je sporocilo dovolj jasno.
Logiran

Strani: 1 ... 103 104 105 106 107 [108] 109 110 111 112 113 ... 187   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines