mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 20.08.2024 : 01:17:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 ... 101 102 103 104 105 [106] 107 108 109 110 111 ... 187   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 220933 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #1575 : nedelja, 22.07.2007 : 20:58:02 »

Pri starosti treh mesecev po novem zakonu.
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1576 : ponedeljek, 23.07.2007 : 09:33:59 »

Vsekakor kupi yorkija z rodovnikom. Yorkiji brez rodovnika imajo lahko ogromno prirojenih napak, nimajo pravega izgleda pasme in posledično te lahko stroški za razne veterinarske storitve pridejo veliko veliko več kot bi te stal yorki z rodovnikom. Malo si poglej po netu kakšni so lahko yorkiji brez rodovnika, nekateri sploh niso niti podobni yorkijem, lahko imajo tudi 5 in več kg, netipična ušesa in gobec, so brez dlake, spremembe lobanjskih kosti, težave s sapnikom in malo morje raznih bolezni. Mislim, da je prav na temu forumu neko dekle pisalo, da ji je po treh dneh od prihoda domov umrla yorkica v groznih mukah in bolečinah zaradi pasje kuge, seveda kupjena pri preprodajalcu in brez rodovnika . Pri nakupu yorkija svetujem veliko pazljivosti in preverjenega vzreditelja. Ne kupujte psa iz danes na jutri ampak temeljito razmislite. Predvsem pa je pomembno koliko je hčerka stara saj so yorkiji terierji in večinoma niso primerni za majhne otroke.

Res pazite pri nakupu in izbiri vzreditelja, da ne boste na koncu jemali kredite, da boste lahko plačali veterinarske storitve in zdravljenja.


ABSOLUTNO SE PODPIŠEM POD TOLE Wink
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1577 : ponedeljek, 23.07.2007 : 09:46:19 »

Eno vprašnje oglasila se mi je gospa,ki ima mladička yorkija oba starša sta rodovniška,ker pa samičke ni registrirala med vzreditelje je mladiček brez rodovnik,mi ga nebomo imeli za rastave in tekmovanja zato me zanima nakup DA ali NE seveda je tudi cena temu primerna.Ali je 400 dosti ali ne

400 EUR je veliko za nerodovniškega psa!!! In pa kot so že drugi napisali rodovnik ni le papir za razstave. Tudi pri nakupu rodovniškega jorkija so (vsaj v tujini) ogromne razlike v cenah in sicer ravno zaradi tega, ker so nekateri mladički perspektivni za rastave drugi ne! Za 400 EUR lahko dobiš tudi rodovniškega psička krasnih staršev in od resnega vzreditelja, ki pač ne prodaja vse mladiče po isti ceni!
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1578 : ponedeljek, 23.07.2007 : 09:48:58 »

Honki moje iskrene sožalje  sram
Logiran
DašaP
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #1579 : ponedeljek, 23.07.2007 : 12:14:59 »

Včeraj sem iz avta ven videla enega takooo luštnega yorkija .. pa kako micen je bil  Cheesy
Bi kar ustavila, ga zgrabila in ukradla simpatični lastnici  Tongue
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1580 : torek, 24.07.2007 : 20:20:18 »

suzy1
moj Honki je zelo slabo prenasal ceplenja proti steklini, bruhanje, vrocina itd...tako da priporocam da ce imas psa doma in ni v stiku z drugimi psi ga cepi okrog 5 ali 6 meseca...vem da je zakon drugacen ampak jaz sem imela resne probleme....
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1581 : torek, 24.07.2007 : 20:22:41 »

Honki, gospod, ki ga omenjas, je oglaseval tukaj, dokler je bilo zastonj. Zdaj ni clan mojpes.neta.


Oprosti, nisem vedela da ni vec clan sram
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #1582 : sreda, 25.07.2007 : 11:19:38 »

Honki, vem da ti je težko in da boš težko pozabila in nočem biti vsiljiva ampak ne morem si kaj, da ne bi vprašala kaj se je zgodilo malemu Honkiju, ker še zdaj ne morem verjeti, da ga ni več.

Če ne želiš oz. ne moreš povedati bom razumela.
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #1583 : sreda, 25.07.2007 : 11:47:00 »

Po zakonu naj bi bil vsak mladiček cepljen proti steklini pri starosti 3 mesecev, kar se meni osebno zdi tudi prekmalu. Vsi moji psi so bili cepljeni proti steklini šele okoli 6 meseca. Izjemo bi naredila edino, če potujem v tujino, kjer mora imeti kuža potrdilo o cepljenju proti steklini če je starejši od 3 mesecev.

Drugače pa nobeden od mojih kužmanov nikoli ni imel kakršne koli reakcije na cepivo. Me je pa skoraj kap ko sem videla da dobi moja Tara (ki tehta dobro kilo) isto količino cepiva kot 70 kg bernardinec. Problem tega je, da če veterinar ki cepi ni dovolj izkušen z ta malimi psi oz. nasploh, lahko piči malo narobe in stisne cepivo na nepravo mesto...malo sem že pozabila, kaj so mi takrat razlagali, vem pa da so lahko hude posledice. Res pa je da nisem osebno slišala še za noben tak primer.
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1584 : sreda, 25.07.2007 : 11:50:42 »

Honkiju je vecji pes predrl pljuca...je imel notranje krvavitve in poginil v 10ih minutah...cela storija je zapletena...me zanima ce kdo pozna zakon kako je ce ti pes pokonca tvojega psa?
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #1585 : sreda, 25.07.2007 : 12:03:52 »

A veš, da sem kar nekako slutila da je bilo nekaj takega. Ne vem, mogoče zato, ker imam tudi jaz paranojo pred večjimi psi in me je skoz strah, ker nikoli ne veš kaj se kakšnemu psu mota po glavi lastnikom pa tudi ne gre preveč verjeti.  No, na srečo imava midva še bullmasifko tako, da je ona ponavadi večjim psom bolj zanimiva kot moj Gal in mojega niti ne obrajtajo preveč.

Obstajajo možnosti. Sicer ne vem natančno kaj in kako se je zgodilo ampak, če je bil pes, ki je napadel odvezan, ali ni bil primerno zavarovan ali lastnik ni poskrbel za varnost, če si bila ogrožena tudi ti ali kdo od pristonih, ga vsekakor za začetek prijavi policiji.
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1586 : sreda, 25.07.2007 : 12:27:42 »

Honkiju je vecji pes predrl pljuca...je imel notranje krvavitve in poginil v 10ih minutah...cela storija je zapletena...me zanima ce kdo pozna zakon kako je ce ti pes pokonca tvojega psa?

Grozno! Takih primerov je precej. Od kolegice yorkija, ki živi blizu mene je tudi napadel večji pes in ga je njen mož dobesedno moral iztrgati iz ust tega psa. Na srečo je preživel, bil pa je precej poškodovan.
V kolikor si imela ti privezanega psa in on ne ga vsekakor lahko tožiš!!!!
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1587 : sreda, 25.07.2007 : 12:28:31 »

Grozno! Takih primerov je precej. Od kolegice yorkija, ki živi blizu mene je tudi napadel večji pes in ga je njen mož dobesedno moral iztrgati iz ust tega psa. Na srečo je preživel, bil pa je precej poškodovan.
V kolikor si imela ti privezanega psa in on ne ga vsekakor lahko tožiš, če pa je bil tvoj odvezan pa verjetno ne moreš kaj dosti!!!!
Logiran
catyfx
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #1588 : sreda, 25.07.2007 : 15:43:20 »

suzy1
Od te gospe sem jaz kupila mojega mika gospa je čisto vredu pokazala mi je vse papirje od očeta in matere sta oba čistokrvna moj mike pa je zdrav in navihan.
Logiran
catyfx
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #1589 : sreda, 25.07.2007 : 15:47:07 »

Star je biv 3 mesece lulati se pa še ni navadiv na svojo kahlico koliko časa ste vi rabili preden so se navadili opravljati potrebo tam kjer morajo?Drugače pa ne vem kaj bi brez njega to so najbolj čudoviti psi na svetu.Slikce vam pa žal ne morem še posredovati čakam na nov aparat.
Logiran
Strani: 1 ... 101 102 103 104 105 [106] 107 108 109 110 111 ... 187   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines