mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 20.08.2024 : 01:18:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 ... 100 101 102 103 104 [105] 106 107 108 109 110 ... 187   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 220939 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1560 : četrtek, 19.07.2007 : 21:17:34 »

*****, ce kje v sloveniji potem yorkija vzemi pri njem, vecina slovenskih yorkijev izvira prav od njega in tudi Honki je bil njegov.. cudovit karakter idealna teza in nikoli zdravstvenih tezav!
Logiran
suzy1
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #1561 : četrtek, 19.07.2007 : 21:30:02 »

Hvala za hiter odgovor in upam da boste hitro preboleli izgubo in v svojem srcu ohranili najlepše trenutke,ki ste jih doživeli z njim Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1562 : četrtek, 19.07.2007 : 21:50:40 »

Honki, gospod, ki ga omenjas, je oglaseval tukaj, dokler je bilo zastonj. Zdaj ni clan mojpes.neta.

Iskreno sozalje ob izgubi malega Honkija.
Logiran

Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #1563 : četrtek, 19.07.2007 : 21:58:21 »

Honki, moje sožalje. Sploh ne morem verjeti. Meni se zmeša, če samo pomislim na to.
Logiran
suzy1
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #1564 : petek, 20.07.2007 : 21:31:25 »

Eno vprašnje oglasila se mi je gospa,ki ima mladička yorkija oba starša sta rodovniška,ker pa samičke ni registrirala med vzreditelje je mladiček brez rodovnik,mi ga nebomo imeli za rastave in tekmovanja zato me zanima nakup DA ali NE seveda je tudi cena temu primerna.Ali je 400 dosti ali ne
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1565 : petek, 20.07.2007 : 21:58:27 »

Mladicek je brez rodovnika, ker starsa bogve zakaj nista dobila vzrejnega dovoljenja. Vprasanje je tudi, ce v resnici imata rodovnik. Kaj naj bi pa pomenilo, da psicka ni registrirana, ve pa verjetno le lastnica sama.  Grin Roll Eyes Grin Torej nakup tega psicka definitivno odsvetujem, kot katerikoli nakup nerodovniskega psa. Raje privarcuj se enkrat toliko in si kupi jorksirskega terierja in ne njegovega priblizka. lp
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1566 : petek, 20.07.2007 : 22:02:59 »

suzy1, nikomur se ni treba registrirati med vzreditelje, da bi njegova psica lahko imela rodovniske mladice. Vsi prodajalci nerodovniskih mladicev brez izjeme klobasajo bucnice in nategujejo naivne kupce z edinim razlogom - cimprej najti kupce za mladice in od njih pobrati denar.

Nekaj branja bo treba, vendar imas o razlogih za taksna legla in o vseh pasteh, ki jih spremljajo vse ze natanko napisano.
Preberi:

- clanek o nakupu psa - Kako kupimo psa?
- clanek o tem, zakaj ne kupovati nerodovniskih psov - Nerodovniški, zakaj pa ne?
- celotna rubrika na tem forumu - Rodovniški ali nerodovniški?
- predvsem pa temi Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov? in nerodovniški mladički?

Pri nakupu je popolnoma vseeno, za katero pasmo gre, da te ne bo odvrnilo od branja dejstvo, da pisemo na splosno ali morda o konkretnih primerih drugih pasem.

Zdaj je samo na tebi, ali bos verjela nam, ki ne zelimo nicesar od tebe, ali bos verjela prodajalki nerodovniskega yorkija, ki hoce od tebe 400 €. Meni je dejansko vseeno, saj imas ti v rokah loterijski listek, le da pri tej loteriji ni le obrisan nos ali dobitek, temvec predvsem namesto brisanja nosu morebitna zalost in obiski pri veterinarjih. In zavedaj se, da je mesanec, ki ti ga ponujajo za ta denar, izjemno drag.
Logiran

Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #1567 : petek, 20.07.2007 : 22:14:22 »

Ne razumem, samičke ni registrirala med vzreditelje?Huh

Če ima samička rodovnik bi gospa morala opraviti samo vzrejni pregled oz. dobiti vzrejno dovoljenje, ki bi povedal ali je psička primerna za razplod. Seveda to velja tudi za samčka. To pomeni ali je tipičen predstvanik pasme in predvsem ali sta zdrava in ni sta prenašalca kakšnih dednih hib in bolezni. Torej tukaj obstaja veliko možnost, da eden od staršev ni primeren za razplod.

Predvsem pa se psa ne kupuje tako, mladiča moraš videti, prej moraš vedeti kako naj bi mladič te pasme izgledal (ušesa, gobček, proprorci, trup). V vsakem primeru moraš imeti možnost videti vsaj mamo, če že ne tudi očeta. Pri prodajalcih kjer ni možnosti, da bi videla  mamo mladiča in okolje v katerem mladički odraščajo, ne kupuj. Pomembno je ali jih socializirajo, s čim jih hranijo, ali so mladiči cepljeni ali dobivajo sredstva proti notraniim zajedalcem, ali so veterinarsko pregledani,...

Rodovnik ni samo list papirja za razstave in tekmovanja ampak predvsem papir, ki do neke mere zagotavlja, da bo pes takšen kot mora biti in zdrav, da so bili tudi predniki primerni, da ne pride do prenašanja napak iz kakšnega prejšnjega roda (seveda se zavedaj, da kupuješ živo bitje, kjer je vse mogoče in 100% garancije ti noben ne more dati) pri psu z rodovnikom pa je veliko več možnosti, da bo s psom vse uredu kot pri psu brez rodovnika.

Nekateri zelo dobro vedo, da pes kljub temu da ima rodovnik ni primeren za razplod in vzrejnega dovoljenja ne bi dobili  pa jih vseeno parijo in potem kupce nategujejo z vsemi možnimi izjavami zakaj nima rodovnika in bla,bla,bla. Temu se reče produciranje mladičev brez rodovnika torej mešancev, služenje denarja in uničevanje pasme.

Na temu forumu je tema "kako se kupuje psa", preberi si jo, nikakor pa ne odloči za nakup dokler ne vidiš mladiča, mame in spoznaš ljudi, ki psa prodajajo.

Ti pa svetujem, da pokličeš gospoda, ki ti ga je predlagala Honki, njegovo številko najdeš tudi drugje na internetu in Kinološki zvezi. Ogromno ve o yorkijih, znal ti bo veliko svetovati in povedati kakšen mora biti mladič. Tudi od mojega Gala očka je njegov yorki.

400€ za mešančka je veliko sploh ker ne veš kaj lahko pričakuješ in predvsem ali je pes zdrav.

Preberi tudi tole in povem ti, da je takih zgodb ogromno.
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,10545.0.html
Logiran
suzy1
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #1568 : petek, 20.07.2007 : 23:11:49 »

Hvala za vse vaše iskrene odgovore.Vsi ste mi v veliko pomoč kajti rada bi psa imela kar lep čas in z njim preživela veliko lepih trenutkov Cheesy.Ali kdo pozna vzrediteljico in veliko ljubiteljico yorkijev kot je sama napisala gospo ***** je vredna zaupanja ima tudi svojo internetno stran.Še enkrat hvala vidim da ste na tej strani res pravi prijatelji
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1569 : petek, 20.07.2007 : 23:15:32 »

Gospa ni clanica in o njej tukaj javno ne bomo pisali.
Logiran

Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #1570 : petek, 20.07.2007 : 23:24:25 »

Sem enkrat slišala ne prav pozitivne stvari o njej ampak so res nepreverjene govorice tako da kakrkoli bi rekla ne bi bilo prav.

Sem jo pa klicala, ko sem sama kupovala yorkija pa moram rečt, da nad njenim obnašanjem in odgovori nisem bila prav navdušena. Ne vem, nisem dobila najboljšega vtisa, ampak saj pravim, to je bilo mimogrede in pravih podatkov ali preverjenih infomacij o njej nimam.

Res ti svetujem da pokličeš na kinološko zvezo, dobiš podatke o pričakovanih leglih, pokličeš, obiščeš, vidiš starše, se pozanimaš,...

Upam, da boš našla "pravega" ki vas bo razveseljeval  mnogo let in vam kravžljal lase, tako kot jih moj meni:))
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1571 : petek, 20.07.2007 : 23:38:14 »

suzy1, oprosti, vendar nepravilen pristop. Zakaj?
Najprej vprasanje o psu brez rodovnika, zdaj vprasanja o neki vzrediteljici, ki pac ima spletno stran, sledilo bo... kaj? Vedno nova imena in vprasanja o njihovih lastnikih?

Lahko ti tukaj kdorkoli napise karkoli o teh in drugih ljudeh, to ne pomeni veliko. Ker si se lotila iskanja psa na napacen nacin. Sprasevanje po forumih o ljudeh, kjer ti bo vsak neznanec subjektivno napisal pac nekaj o nekom drugem in je medtem ta drugi lahko konkurenca, prijatelj, sosed ali popoln neznanec, kjer tudi ti ne poznas nikogar ...

Preberi linke, ki sem ti jih prilimala zgoraj. Predvsem clanke o nakupu. V avgustu je razstava v Trbovljah in septembra v Lendavi, pa v Mariboru ... Pojdi tja, spoznaj se z ljudmi, tako z lastniki yorkijev kot s kaksnim vzrediteljem, navezi stike z njimi, oglej si pse ... potem pa naprej raziskuj, kateri vzreditelj je ustrezen, kje bo kaksno leglo in ostalo, kar te zanima.

Tukaj je pac sistem tak (pise v pravilih tega foruma), da lahko javno samo vsak zase in o SVOJI vzreji govori. Ce kupujes psa, ga ne bo nihce namesto tebe kupil, torej se moras sama spoznati z vzreditelji, dvigniti telefon, napisati mail, obiskati razstavo, vzreditelja, kaksnega lastnika yorkija ..., ne pa se zanesti na to, kaj ti bo o nekom napisal neznanec. Tudi spletne strani pac niso ravno merilo za to, ali je nekdo ok ali ne in ali bos tam kupila ok psa ali ne.

To je vsa znanost.
Logiran

suzy1
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #1572 : sobota, 21.07.2007 : 11:10:18 »

draga Jana ali je možno dobiti datum razstave,ki bo v Mariboru.Opravičujem se da sem navedla njeno ime nisem vedla kako je.Sooory
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1573 : sobota, 21.07.2007 : 11:37:12 »

Predlagam ogled rubrike prihodnje prireditve.
Logiran

suzy1
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #1574 : nedelja, 22.07.2007 : 14:29:17 »

Zanima me pri kateri starosti se mladiček prvič cepi proti steklini?Hvala
Logiran
Strani: 1 ... 100 101 102 103 104 [105] 106 107 108 109 110 ... 187   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines