mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 20.08.2024 : 07:19:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 ... 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 ... 187   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 221083 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
lonyka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #1395 : torek, 03.04.2007 : 17:43:23 »

jaz ti na žalost ne morem poslat ali pa neznam Tongue..opis pasme imaš nekaj malega tukaj

*****

a bo prelepi Albert dobil družbo?
Logiran
lonyka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #1396 : torek, 03.04.2007 : 17:45:09 »

Tisiya pravi cukrček je...koliko je star kje si ga kupila?
Naša lily je že prava razvajenka postala Cheesy
Logiran
Albert
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 535


« Odgovor #1397 : torek, 03.04.2007 : 20:57:29 »

jaz ti na žalost ne morem poslat ali pa neznam Tongue..opis pasme imaš nekaj malega tukaj

*****

a bo prelepi Albert dobil družbo?


Najprej hvala za tale link  Wink

Albert bo sicer poleti res dobil družbo, vendar ne Yorkija ampak bo dobil kar čivavčka polbratca (mamica ista, očka drugi)  Cheesy ...komaj čakamo Cheesy Cheesy ....tale kuža za katerega poizvedujem pa iščem za prijateljico, ki si želi Yorkija in bo sicer tudi res nekako Albertova družba, saj bomo skupaj hodili na sprehode itd Wink

Še enkrat hvala Wink
Logiran
Tisiya
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #1398 : torek, 03.04.2007 : 21:01:40 »

Zdej je star dobra dva meseca in pol, ampak že cel hudiček. Smiley Kupila sem ga pa pri eni družini iz Ljubljane, je bilo to njihovo prvo leglo.
Logiran
tjasav
rad pišem
****
Sporočil: 415


« Odgovor #1399 : torek, 03.04.2007 : 21:48:30 »

Prvo, da pohvalim Tisiyo - res je cuker.  Kiss Kiss

Nato bi čestitala lastnici lepotca Alberta (včasih kaj počekiram v vaši temi in je res ta Albert za pojest) za novega družinskega člana, ki ga dobijo. Res super, da boš imela še enega takšnega manekena.  Wink  Cool

Lp, Tjaša
Logiran
Albert
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 535


« Odgovor #1400 : sreda, 04.04.2007 : 08:45:22 »

Tjasav, hvala  Wink
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1401 : sreda, 04.04.2007 : 12:38:22 »

albert

yorkiji so eni taki pravi teriercki, ki se jim ne smes pustit..... ceprav je tezko ko te pogledajo z ockami in ker mislis da se bo kr zdrobil ce bos hud na njega... ampak ce mu dovolis bo postal nemogoc in bo izsiljeval da dobi vse kar hoce....
veliko dela je z dlako,jih je treba cesta, kopat, strict in negovat, ponavadi imajo probleme z mlecnimi zobmi je potrebno puljenje, drugace so zdravi....

ne marajo otrok, ampak to samo tistih ne ki jih imajo za igraco, ce se otrok do njega obnasa lepo in z njim ravna lepo, se bosta razumela cist ok. so glasni, moj je sicer sele zdej po letu in pol postal glasen in laja non stop nekaj....

izbircni pri hrani....

kaj konkretno zanima kolegico?

da se moj bumbar postavi nasproti tudi cane corsi, pomeni da nima nekega kompleksa malega psa....

bi pa priporocala a vzame psicko!

kontaktiraj kzs ali klub terierjev in povprasaj za legla in vzreditelje, se boljse pa da malo pregledas internetne strani pa bos nasla dosti tujih vzrediteljev, ki imajo dosti kvalitetnejse pse
Logiran
Nataška
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #1402 : četrtek, 05.04.2007 : 10:17:17 »

Pozdravljeni formaši Wink

Kot ste opazili sem čisto nova in sem v pričakovanju kužka Smiley
Hvala ker meni in Albertu pomagate svetovati pri moji izbiri kužka Wink

Zdaj pa še nekaj vprašanj.....jaz kužka ne nameravam voziti na razstave, zato vas prosim če mi lahko posredujete kake fotografije striženj (ker nebi imela dolge dlake) in če mi lahko poveste kolikšna je povprečna kilaža kužka in kužike.

Zakaj mi bolj priporočate psičko in ali je pri tako majhni pasmi rizična sterilizacija.

Naj naj hvala za odgovore in takoj ko dobim kužka seveda z vami delim tudi kako fotografijo.

Lp Wink
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1403 : četrtek, 05.04.2007 : 11:05:51 »

ooo lep pozdrav Nataška!

Ce kuzka ne nameravas voziti na razstave potem je vse skupaj malo lazje, ampak se vedno dosti dela, boom nasla kako fotkico, samo naj ti prvo odgovorim, kilaza yorkija je od 1,8 kg do max 3 kg.
Ne pri psicki je tako, da je dosti bolj navezana na druzino, bolj mirna.... psicki so pa z svojim terierskim nagonom in hormoni pravi teroristi. psicko bos lazje obvladovala...
ce bos pa dala psa kastriat, pol pa sploh ni panike, in ce bo postrizen splh ne ...
ker samcki si lulajo po dolgi dlaki in zacnejo ful smrdet in jih je treba pogosto kopat....
Logiran
Albert
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 535


« Odgovor #1404 : četrtek, 05.04.2007 : 17:02:10 »

Nataška pozdravljena Wink ....vidim da si se končno prijavila Grin Grin Grin.
Res pamatno si se odločila, da prideš na ta forum ,ker tukaj ti bomo vsi pomagali kolikor se bo dalo pri tvojem kužku  Wink
Najverjetneje si v težkem pričakovanju kužka  Smiley


Lp
Logiran
tjasav
rad pišem
****
Sporočil: 415


« Odgovor #1405 : četrtek, 05.04.2007 : 23:25:53 »

Ah... mi pa smo postali celi razneženi odkar smo dali ''pirhe'' odstranit.  Grin

Pri igri z maltežančkom je vedno bilo tekmovanje za dominantnost, danes pa je bila opazno nežnejša igra.

slika 1

slika 2

slika 3

Šive sva dala tud včeraj ven in za nagrado sva danes šla na Mariborski otok na norenje s sestričninim pinčem. Bilo je super. Seveda sva prej za dovoljenje vprašala veterinarja.  Wink Ko sem ga spustila, se me je držal kot klop. Bila sem tudi bolj mirna, ker se tud vedno drži tega pinča, drugače sem pa imela vedno strah, da mi bo kam pobegnil.
Je postal pa tudi občutno bolj požrešen, tako da mu zdaj malo pazim pri obrokih. Ga pa lahko zdaj tud bolj dobim na hrano, če kaj hočem od njega.  Cheesy )

Nataša zdravo!

Res so cukri ti yorkiji, jih pa moraš isto obravnavati kot otroke in jim postaviti meje. So pa res pravi otroci, samo govoriti bi še morali. (Kljub temu se midva z mojim redno pogovarjava  Wink )

Lp, Tjaša
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1406 : petek, 06.04.2007 : 16:54:14 »

vidi ga cortija malega.... brez pirhov.. hehe

lepo lepo, samo da je vse ok.

midva se tud non stop pogovarjava, kregava, tolaziva, smejiva,cartava - to je moj otrok....
Logiran
lonyka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #1407 : sreda, 11.04.2007 : 20:00:41 »

Heylaaa kako ste kaj ...kako so kaj vaše kepice? Imam eno vprašanje kako se vaši yorkiji obnašajo ko greste po mestu ali v kakšno trgovino?? Z našo Lily nismo imeli problemov s hojo po mestu ,zdaj zadnjih 2 × pa kot da bi se ji kaj premaknilo Tongue....postane trmasta ko hudič in noče nikamor, ko začnem vlečt in povzdignem glas potem je pa še huje..ko smo v trgovini se pa trese ko nora, pol pa sledi še javkanje pa čeprav gre vsepovsod z nami in jo poskušamo navajat na različne okoliše ima zadnje čase grozne probleme s tem. Je kot en mali otročiček moj Cheesy včasih joka kot kak novorojenček ki ga ne moreš utišat hehe. POvejte malo svoje izkušnje z vašimi..

Drugače pa je zdaj "praznike" preživela na vikendu in je imela prosti tek Cheesy spala je le ponoči, zato pa je ko smo prišli v ponedeljek domov prespala cel preostanek dneva in še naslednji dan je bila večinoma v košari in spala Tongue.
Čez kak mesec bova šle na puljenje zobkov tako da je stanje v njenem gobčku kar grozljivo.

Lp!
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1408 : petek, 13.04.2007 : 08:48:41 »

No vidim da ste se lepo razpisali medtem ko me ni bilo  Grin

Imamo tudi nove člane, odliiiiično  Wink

No jaz sem še vedno brez samičke  Undecided enostavno ne najdem prave sram
Nataša tebi bi svetovala, če nameravaš kupiti jorkija, ki ne bo za razstave, da vsekakor kupiš rodovniškega. S tem se boš izognila morebitnim podedovanim boleznim, pa tudi jorki bo izgledal kot jorki, saj veš kaj mislim.
Če bi bila jaz na tvojem mestu, bi kupila mladička vzreditelja, ki sicer hodi z jorkiji na razstave, venda bi iz legla kupila tistega, ki je premajhen za razstave. V tem primeru lahko dobiš prečudovitega kužka, zdravega, lepega, pa tudi cena je običajno povsem sprejemljiva. Seveda vsi vzreditelji ne delajo selekcije ampak prodajo celotno leglo za isto ceno. Meni se to ne zdi prav, ker v leglu nikoli niso vsi psički enake kvalitete oz. niso vsi razstavne kvalitete.
Škoda Nataša, da nisi malo prej prišla na forum, vzreditelj iz Madžarske, ki ima odlične razstavne pse, je namreč imel psičko, ki sem jo imela namen kupiti sama, vendar je bila pri starosti 10 tednov težka 1 kg, zato je predlagal, da počakava še mesec dni, ker je želel biti prepričan da bo dovolj velika za razstave predno mi jo proda. No pri starosti 4 mes. še vedno ni dosegla željene teže, zato jo je prodal kot hišnega ljubljenčka. Samička je bila čudovita. No tudi starši seveda (očka svetovni prvak, mama odlična na razstavah). Seveda ne predlagam, da kupiš jorkija, ki bo imel 1 kg, ker so taki precej podvrženi boleznim, ampak pač nekoliko manjšo kot je standard.

Evo ena fotkica:
http://www.moj-album.com/slike/3840146/6O5i2PfkDteJt5HX.jpg

Tukaj je bila stara 10 tednov Wink

No jaz sem še vedno brez samičke, saj enostavno ne najdem prave  sram
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1409 : petek, 13.04.2007 : 09:05:04 »

Uuuuuu čist pozabla naš Gigo ma zdej bodyguarda  Grin sta full frenda hehe....

Kan ga čuva na vsakem koraku in ga ne izpusti iz oči niti za sekundo  Grin

No še nekaj pozitivnega, Gigo več ne napada velikih psov, čist se je lepo navadil in jih samo še ljubčka ko kakšnega sreča  Wink

Gigo in njegov bodyguard  Grin

http://www.moj-album.com/slike/3840146/4rOYL8c6N4lPcGeB.v.jpg
http://www.moj-album.com/slike/3840146/cfSi8HECrHUaYV7a.v.jpg
http://www.moj-album.com/slike/3840146/5t3NTPhwNBI498un.jpg
Logiran
Strani: 1 ... 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 ... 187   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines