mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 30.09.2024 : 20:14:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 ... 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 ... 187   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 224533 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
arieta
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


« Odgovor #705 : sreda, 12.04.2006 : 11:28:35 »

The Best Models Teuta & Tiziana

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #706 : sreda, 12.04.2006 : 11:30:28 »

arieta, za predstavljanje legla moras imeti paket maksi. Vec najdes tukaj.
Logiran

arieta
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


« Odgovor #707 : sreda, 12.04.2006 : 13:43:28 »

Hvala na informaciji ,ispricavam se sto nisam znala do sada kako to kod Vas na forumu funcionira.
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #708 : sreda, 12.04.2006 : 16:01:54 »

tjasav!

ja tu moj markira in ima zelo mocen vonj urina. veterinar mi je rekel da je to zaradi spolnega dozorevanja zaradi cesar se mu vonj okrepi.

ali mu dlako navijas, jaz mu jo moram, ker si lula gor po dlaki in je zelo motece. 

lp
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #709 : sreda, 12.04.2006 : 16:21:55 »

arieta!

iscem olje in vse za nego, ne glede na to ali ga bom razstavljale ali ne. star je 10 mesecev in ima dlako tako dolgo da si lula  Angry po  njej zato mu jo navijam. vendar rabim olje.
ima bolj volnasto, kot svilnato, in malo suho.

vedno bolj pa razmisljam o razstavljanju saj ga v vsakem primeru vsak dan cesem in negujemin rada bi videla na razstavi kam spada. ce je za kaj in da dobiva malo izkusenj za vzrejni pregled.
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #710 : sreda, 12.04.2006 : 17:13:11 »

arieta

katero kozmetiko uporabljas ti - kaksno dlako ima tvoj yorkie? meni je ena kolegica dala nek balazm z lecitinom, katerega uporabljam za česanje, da zmehca dlako in razbije vozlje, vendar ga je ona dobila od vzrediteljice, ki ji je prodala maltezana in dlaka maltezana in yorkija ni ista. ker mi je dala tudi sampon pa ni ustrezal.

tako da bi za svojega rada dobila res dobro kozmetiko.

kaksne trakce upiorabljas za navijanje dlake.

lp
Logiran
tjasav
rad pišem
****
Sporočil: 415


« Odgovor #711 : sreda, 12.04.2006 : 17:18:40 »

Honki!

Res lepo, da ima še nekdo malega ''spolnega manijaka'' Smiley. Kljub temu kak je ljubek, res temu markiranju ne vidim konca.
Seveda da si polula celo dlako! Grin Res je mali štorček. Pol pa pride celi lepljivi k meni, z majhnim nasmeškom, da je spet označil kar je njegovo (markiral) in pričakuje da bom nanj ponosna.
Jaz mu to lepljivo dlako vsake toliko umijem ali pa obrišem kar z osvežilnimi robčki.
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #712 : sreda, 12.04.2006 : 18:25:59 »


tjasav

kje si kupila svojega.mas kako sliko, da vidim kak je?ali tudi tvoj poskusa bezati od hise. si ga dala v malo solo? js se zdej menim da bi ga dala malo solat da bi malo bolj ubogal.
Logiran
tjasav
rad pišem
****
Sporočil: 415


« Odgovor #713 : sreda, 12.04.2006 : 22:55:58 »

Honky!

Ruta smo kupili v okolici Lj (Ig) in je sin Kalčka Palčka (tako kot tudi večina lepih deklic iz tega foruma) Smiley

Seveda poskuša zbežati od hiše kadarkoli se mu ponudi priložnost. Zato smo prejšnji teden postavili ograjo dolgo 25 m in visoko okoli 40 cm in je sploh ne poskuša preskočit. V bistvo smo z njo ograjeni tudi mi; postavili smo jo okoli terase. Res je fino, ko lahko prez skrbi nori (in zato ponoči tudi bolj spi). Grin

Nisem ga še dala v šolo, ne bi mu pa škodila. Wink

Od kod pa je tvoj nagajivček? Smiley

To pa je moj otrok (par povezav še je na strani 37,38 in 40):

http://www.moj-album.com/slike/1112940/l0_CG70AhAVQuH8a.v.jpg

Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #714 : četrtek, 13.04.2006 : 10:22:27 »

tjasav

moj honki tonki je pa iz skofje loke.

iscem kako pametno sliko pa je ne najdem - sem v sluzbi.

kako je tvoj prenesel da je sam doma.kk dolgo ga puscas samega?
kaj tudi tebe drzi da bi imela se enega.js si ful zelim se eno psicko, da bi imela parcek.

kaj kdo ve kako je imeti samcka in samicko in kako je v casu gonitve?





Logiran
Pepita
novinec
*
Sporočil: 24


« Odgovor #715 : četrtek, 13.04.2006 : 11:34:26 »

Moja Pepita hodi zdaj v malo šolo in velika razlika pri obnašanju zdaj in prej ko še ni hodila. Saj ne, da je zdaj ne vem kako pridna, ampak lepše hodi na sprehodu, lahko jo spustim in pride k meni nazaj, prej je vse pse nalajala. Ko je sama doma, to je vsak dan po 9 ur, nič ne naredi več škode. Včasih je zgrizla vse stene. Upam, da tako tudi ostalo  Cheesy
Logiran
tjasav
rad pišem
****
Sporočil: 415


« Odgovor #716 : četrtek, 13.04.2006 : 14:42:39 »

Honki!

Ni bil preveč vznemirjen, ko sem ga puščala samega. Res pa je, da sem mu pustila vedno TV prižgan ali pa vsaj radio.

Res ni problem imeti dva taka yorkija. Tudi jaz sem že pomislila na to.

Na neki strani od yorkijev je ful dobro napisano:

Ker vemo, da majhne pasme kot je yorki vseeno potrebujejo veliko manj gibanja kot velike pasme in če res nimate časa za vsakodnevne sprehode, vam predlagam, da si omislite dva yorkija, ker se bosta lahko cel dan med seboj igrala, lovila in se sama brez vaše pomoči dovolj razgibala. Ta nasvet bi prvič utemeljila z dejstvom, da so psi tipične krdelne živali in rabijo druženje med seboj, drugič pa zato, ker je pasje življenje veliko krajše od človekovega, in ko pride smrt enega od psov, boste  izgubo enega psa  veliko lažje preboleli, če vam eden še ostane. To pa je mogoče le tedaj, če je eden od psov nekaj let starejši od drugega.

Me prime, da bi imela kar celo krdelo doma... Cheesy
Logiran
tjasav
rad pišem
****
Sporočil: 415


« Odgovor #717 : četrtek, 13.04.2006 : 14:44:39 »

Pepita!

Zelo dobro, da sta se pričeli šolat.  Smiley Kam sta šle in koliko sta plačali? V kateri tečaj pa si jo vpisala?
Logiran
arieta
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


« Odgovor #718 : četrtek, 13.04.2006 : 15:56:41 »

Pitali ste za dlaku .....dakle najidealnija dlaka kod yorkica je svilena dlaka bez podlake koja pada ravno niz tijelo psa.
Zdrava dlaka nije cufkasta ni mat ,nego sjajna,meka i podatna ,odnosno lako se rascesljava.
Osim strukture same lasi bitna je i boja dlake psa ....ukratko yorkici vunaste dlake ce dugo biti sasvim crne boje ,dok ce yorkici sa vrlo svilenom dlakom rano posvjetliti .
Moji psi imaju svi svilenu dlaku ,ali svaki ima razlicitu struktutu lasi kao i mi ljudi ...pa skoro za svakog psa koristim drugu kozmetiku ,samo ih uljim istim uljem -Pet Silk oil.
Uvijam dlaku u papilotne od rizinog papira.
kako su moji psi izlozbeni ja im nastojim odrzati dlaku u kondiciji pa ih kupam cesce nego sto je to potrebno za yorkice koji ne idu na izlozbe.
Od kozmetike bi Vam preporucila #AlSistem sampon i svakako Botanical regenerator koji ne treba sasvim isprati sa dlake ...isperite sa koze svakako .Pet Silk je kozmetika na prirodnoj osnovi koja ne moze stetiti i koju se moze na izlozbama nabaviti uglavnom ili se moze internetom naruciti iz Italije. Ali ta kozmetika je samo za yorkice sa sasvim svilenom dlakom,ne vunastom ili polu-vunastom.
Isto tako je dobra kozmetika Vellus ,Pure Paws ,Chris Christenson i Hansen´s ...ali te proizvode je tesko dobiti jer nema distributera ,a svi se proizvode u Americi.

Nadam se da sam odgovorila na vasa pitanja.
Logiran
arieta
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


« Odgovor #719 : četrtek, 13.04.2006 : 16:10:41 »

arieta!

iscem olje in vse za nego, ne glede na to ali ga bom razstavljale ali ne. star je 10 mesecev in ima dlako tako dolgo da si lula Angry po  njej zato mu jo navijam. vendar rabim olje.
ima bolj volnasto, kot svilnato, in malo suho.

 ako je dlaka vunasta i suha onda je dobro ulje Lanolin od #All Sistems kozmetike ....koje je gusce i teze .Ono moze ici i na dlaku koju ne navijas ....ako ulje stavljas i ne navijas dlaku onda to ulje pomjesaj sa #All System Super Rich conditioner pa ces dlaku puno lakse moci rascesljati .

Dakle procedura je ovakva....prvo rascesljas dlaku psa (dlaku nikada nemojte cesljati dok je sasvim mokra ili sasvim suha !!!!!!) sa sprejem za rascesljavanje koji nema alkohola (alkohol isusuje dlaku!) ,onda psa okupas sa Super Cleaning and Conditioning shampoo od #AllSystema .....a ako je jako prljav ili ga uljis onda prvo samponiranje koristi Profesional Whitening Shampoo ,a potom za drugo samponiranje uzmi Super Cleaning and Conditioning shampoo od #AllSystema . 
Sampon treba dobro isprati ,ali dlaku ne trljati ,nego cjediti lagano da ne potrgamo lasi.
Nakon sampona na dlaku nanesi Botancal Conditioner ,pusti par minuta i isperi do pola ....ako ides na izlozbu isperi skroz.
Psa njezno isfrotiraj i susi fenom ne vrucim nego mlakim zrakom ....tek kad je dlaka 1/2 suha uzmi cetku i lagano cesljaj i susi do kraja .
kad je dlaka sasvim suha naulji ju i umotaj u papilotne  ali tako da papilotne ne ostete kozu psa ( ne smijes ih previse zategnuti) ,a dlaka treba biti jako dobro odjeljena da se pas moze dobro kretati ,to je osobito vazno kod prepona psa .Ako hoces dlaku uvijati u papilotne najbolje da ti to netko prvo pokaze jer inace mozes naskoditi psu.
Ako imas jos pitanja ,pitaj.
Nadam se da me razumijes?!


vedno bolj pa razmisljam o razstavljanju saj ga v vsakem primeru vsak dan cesem in negujemin rada bi videla na razstavi kam spada. ce je za kaj in da dobiva malo izkusenj za vzrejni pregled.

Imas nacionalnu izlozbu u Hrusici 28.05.2006.
Logiran
Strani: 1 ... 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 ... 187   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines