mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 30.09.2024 : 20:14:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 ... 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 ... 187   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 224534 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
mkogej
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #675 : sreda, 22.03.2006 : 09:41:30 »

Kako ne veš, če je yorki?Huh? Shocked Shocked
A nima rodovnika?Huh?
Logiran
aia
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #676 : sreda, 22.03.2006 : 14:02:56 »

Živjo!
tjaša, mene zanima kje si ti kupila za Ruta ovratnico?
mogoče kdo ve, kje imajo največ dodatkov, postelico ter ostalo za pritlikave pasme.hvala!
Logiran
tjasav
rad pišem
****
Sporočil: 415


« Odgovor #677 : sreda, 22.03.2006 : 14:25:42 »

Aia!

Največ kupujem v Zooticu v Mariboru, ki je tud v LJ. (mislim vsaj)
Mislim, da pa imajo skoraj v vsaki trgovini kar dosti za pritlikave pasme (ziher imajo gumice, plaščke...) Wink
Logiran
schylla
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 146


« Odgovor #678 : petek, 24.03.2006 : 10:52:11 »

moja Taia ni stara niti še 8 mesecev in je pred 2 dnevi dobila menstruacijo. vsake toliko spusti kakšno rdečo kapljico, jaz pa sem čisto "nova" pri temu in se nisem še na to pripravila  Undecided

zanima me, koliko časa ji bo kapljala kri, kdaj točno jo moram čuvat, kako se bo obnašala, kdaj jo lahko peljem ven?

glede na to, da so kapljice zelo majhne, ji nebi dajala hlačk, ker me ne moti, ali je možno, da bo začela še več krvaveti te dni?

kaj pa hrana? ji lahko dajam normalno za jesti kot prej, ali potrebuje kaj več?
verjetno je ne smem niti kopati, je tako?

Logiran
igorino
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #679 : petek, 24.03.2006 : 20:19:37 »

ojla, tjaša,
 hvala za tvoj odgovor in sliki. tvoj kuža je zelo lep, naša tačka mu je kar podobna. vprašala bi vas kaj lahko je?, dali smo ji brikete junior in tudi konzervo, vendar pa najraje je kuhano belo meso in klobase. zanima me tudi če ji lahko damo mleko ?  baje se da psu za lepo dlako surovi rumenjak? jaz ne vem če to drži zato me zanima če ima kdo izkušnje s tem? hvala !  lep pozdrav
Logiran
tjasav
rad pišem
****
Sporočil: 415


« Odgovor #680 : petek, 24.03.2006 : 20:35:32 »

Igorino

Jaz sem ga hranila z briketi Junior od Eukanube, ki so mu takrat še najbolj teknili (je tud bolj izbirčen).
Na eni strani za yorkije sem prebrala, da je baje dobro dati trdo kuhan rumenjak, čeprav po mojem tud ni nič narobe s surovim, saj smo ga mi redno dajali prejšnji psički - kokeršpanjelki. Res pomaga za lepšo dlako. Jaz sem ga Rutu začela dajati komaj pri 8 mesecih.
Mleko pa baje mora biti prav za pasje mladičke, saj po ''našem'' mleku dobijo drisko. Z njim si pomagaš, da zmehčaš brikete. Jaz sem mu po operaciji zobkov mehčala brikete z toplo vodo (po nasvetu veterinarja).

Lp Wink
Logiran
Pepita
novinec
*
Sporočil: 24


« Odgovor #681 : ponedeljek, 27.03.2006 : 08:26:36 »

schylla, moja Pepita ima tudi zdaj menstruacijo, pa je stara komaj 7 mesecev. Jaz sem ji kupila mini hlačke, pa ji dam gor samo ponoči, da lahko spi v moji postelji. Jaz jo vse normalno hranim, ven greva isto kot prej. Ni nobene razlike, razen da malo več spi.

Samo pazi jo pred drugimi psički  Wink
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #682 : ponedeljek, 27.03.2006 : 12:10:35 »

Čav!
Mene pa zanima, če imajo vaši Yorkiji dolg ali kupiran repek?
Ali se lahko Yorkija s kupiranim repkom razstavlja? Prosim, če mi zaupate vaše izkušnje. Hvala!
Aja sicer nikoli nisem imel pasmo, ki se ji rep kupira, sam se mi zdi da je repke v Sloveniji še vedno dovoljeno kupirati, ušeska pa ne. Tako da sigurno lahko razstavljaš s kupiranim repkom. Sicer pa popolne informacije o tem dobiš na Slovenskem klubu za terierje, oziroma Kinološki zvezi slovenije.
Lp.
Logiran
schylla
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 146


« Odgovor #683 : ponedeljek, 27.03.2006 : 13:29:40 »

Pepita,
jaz pa ji nisem kupila hlačk, ker je skoraj cel dan na postelji... Grin morda veš, koliko dni bosta krvaveli?
Taia je začela v sredo  Smiley tudi ona več spančka in se mi zdi bolj švohcena te dni...prej je sama skakala na posteljo gor in dol, zdaj pa se ji ne da in raje laja name, da jo dvignem  Roll Eyes danes pa ni pojedla vseh briketkov do konca, kar se mi zdi zelo čudno, saj je prava mala požrešnica  Grin drugače pa je vse ok, se igra, teka po stanovanju, se igra z drugimi živalicami doma...

aja, pa praskati se je začela, pomoje ima bolhe  Huh včeraj sem ji dala Frontline in se tudi danes kar naprej praska  Cry Cry Cry doma imam tudi muco in sem tudi njej dala.
Logiran
Pepita
novinec
*
Sporočil: 24


« Odgovor #684 : ponedeljek, 27.03.2006 : 14:20:14 »

Poglej par dni nazaj po tem forumu, ko sem jaz spraševala o tej temi. Odgovor je bil, da bi naj krvaveli približno 3 tedne. Pri meni je en teden že mimo  Grin
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #685 : ponedeljek, 27.03.2006 : 14:30:34 »

Psice naceloma krvavijo povprecno 8-9 dni, to je cas Predgonitve. Potem krvavitev ponega gonitev pa traja se nekje 2 tedna. Ti dnevi se lahko razlikujejo in zelo variirajo od psice do psice. Za priblizen casovni okvir se lahko orientiras po psickinih prednicah.
Logiran
arieta
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


« Odgovor #686 : sreda, 29.03.2006 : 10:28:59 »

Dobar dan ,moje ime je Latica ,bavim se izlaganjem i uzgojem yorkshire terriera i pomeraniana *****.
Yorkia  sa kupiranim repom mozete  teoretski za sada jos izlagati u Sloveniji ,RH ,BIH ,Austriji ...ne mozete u Njemackoj i Svicarskoj i u jos nekim zemljama kao sto je Danska. Naime unazad 2-3 godine nisam vidjela na izlozbi yorkia sa kupiranim repom (osim moje Elli koju sam uvezla iz Kanade) ,a kada i dode takav pas on nikada ili rijetko pobjeduje jer izgleda drugcije od pasa sa dugim repom.
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #687 : nedelja, 02.04.2006 : 19:18:35 »

Arieta lahko pokažeš kakšno sliko razstavnega yorkija z nekupiranim repom? do zdaj sem videla nekupiran rep samo na enem yorkiju ki pa je bil nerodovniški ...
Logiran
una
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #688 : nedelja, 02.04.2006 : 23:02:12 »

http://www.kennels.cz/monchichi/news2/new/P6240049a.JPG

http://www.kennels.cz/monchichi/vivi_krok.jpg
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #689 : ponedeljek, 03.04.2006 : 08:30:47 »

Hvala:)

Samo mene zanimajo res oni razstavni ko imajo že dlako do tal, ker me zanima kako dolga je potem dlaka na repu. ker če imamo tako dolžino repa kot na sliki in isto dolžino dlake kot pri kupiranem repu... skratka firbec me matra. Smiley

drugače pa recimo da skrajni čas da se to tudi pri nas uvede. Pri enih nerodovniških kvazi yorkijih sem videla da so jim cel rep stran vrezali, groza  Angry Sad Shocked in zadnjič je ena gospa imela komentar na Tarin rep, češ kako dolgega ima... kolikor vem ima ona nekega yorki mešanca ki mu pravi yorki... ne maram ko se nekdo ki nima pojma dela pametne v zvezi z takimi stvarmi...

a kdo kaj ve ali mislijo to tudi pri nas uvesti, prepoved kupiranja?
Logiran
Strani: 1 ... 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 ... 187   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines