mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 01.10.2024 : 00:12:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 ... 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 ... 187   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 224623 krat)
0 članov in 17 gostov pregleduje to temo.
yorkie-luce
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 76


WWW
« Odgovor #660 : torek, 14.03.2006 : 17:05:10 »

OK jana postujem vas je forum. i jako to smatram da je to tuzno. najlepsa reklama je ona kde s eprica super u drugima. Naprimjer ja sam uvjek mnogo ponosna ako dodjem prvi put na neki forum na bilo kojem jeziku /zadnji put na groomer yahoo/ i vidim da tamo neki covek fali moje pse i moj rad. Mislim da to je dokaz da sve radim kako trebam.
Prije deset dana sma upoznal divnog slovenskog uzgajivaca i mislim da je steta sto nemogu javno tu napisati njegovo ime i kada tu bude neko ko trazi divno stene stene jorkia. ali kao sto rekoh postujem vasa pravila.

nadam se da njih necu krsiti sto cu ponavljati da ja jesam uzgajivac jorkia i sam na to jako ponosna ali posto sam mali uzgajivac koji ima maximalno 4 legla u godini netrebam hval bogu stavljati oglase i nuditi moje pse po forumima Wink
Logiran
mkogej
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #661 : sobota, 18.03.2006 : 20:45:30 »

Pozdravljeni!
Pri nas doma smo se odločili, da bi peljali eno od naših lepotičk na razstavo v Vrtojbo.
Ker seo totalni laiki bi vas prosila, če mi lahko kdo pove osnovne stvari glede razstavljanja in priprave na razstavo.
Vem da je že malo pozno, vseeno hvala za odgovor.
LP
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #662 : sobota, 18.03.2006 : 20:48:24 »

- PRVA RAZSTAVA
- priprava psa za razstavo
Logiran

Pepita
novinec
*
Sporočil: 24


« Odgovor #663 : nedelja, 19.03.2006 : 12:36:40 »

Pomagajte mi,

moja Pepi je dobila menstruacijo. Videla sem kri na "pišiki"  Smiley. Ne vem kaj morem naredit, bo močno krvavela, ji morem priskrbet kakšne hlačke? Pojma nimam kako to izgleda. Napiši mi malo. Pa kako pogosto bo bolana?
Logiran
mkogej
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #664 : nedelja, 19.03.2006 : 13:02:24 »

Brez panike!  Wink
Ni to nič takega, narava dela svoje!
Če malo kvavi in če te ne motijo kapljice krvi po stanovanju ji ni terba kupovat hlačk, če ne se pa hupi take male tangice (jaz jim tako rečem), na katere daš mal papirja ali pa tiste mini vložke in to je to!
Okoli 12, 13, 14 dneva od začetka menstruacije pa jo čuvaj, ker takrat je plodna.
LP
Logiran
Pepita
novinec
*
Sporočil: 24


« Odgovor #665 : nedelja, 19.03.2006 : 14:07:44 »

Čez koliko časa se ji bo pa to ponovilo? Vsake koliko časa so psi bolani?
Logiran
mkogej
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #666 : nedelja, 19.03.2006 : 15:31:43 »

Odvisno od psa do psa.
Približno na 7-8 mesecev.
Traja pa okoli 3 tedne.
Logiran
yorkie-luce
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 76


WWW
« Odgovor #667 : torek, 21.03.2006 : 11:11:39 »

mkogej cuvam vam fige za izlozbu. i sad nesto sto sigurno neces naci po forumim sta je specificno z ajorkie. kupi izlozbenu lajnu za jorkie treba d aje crvena i treba d aima satensku podlogu ispod vrata. Svog ps apocni trenirati tako da povodcom dosta natezes glavu psicu.


Trebas poceti psa uciti stajati na prepravnom boxu i to na travi kada nije bas previse stabilno. Moraces nabaviti presvlak za kutiju ili ako neko kod vas u porodici je strucan za sivenej da sasije podlogu. ispod jorkica. Jer tako se izlazu jorkici.


Sada neznam koliko znas uderidi psecu dlaku i koliko kosmetike imas. PRipremiti jorkia nije sala. i prosto j enemoguc eimati kuci jorkica kao ljubimc akojeg ponekad izvedes na izlozbu kao druge pasmine. Ako imas koje pitanje oko uredenje dlake pitaj tu ili na mom mailu jer mozda ne svakoga ce zanimati.

Logiran
mkogej
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #668 : torek, 21.03.2006 : 11:51:25 »

Hvala za odgovor.
Res je, da se ne spoznam veliko na nego dlake, zato bi mi prav prišel kakšen nasvet.
Trudy ima zelo, zelo gosto dlako ampka za razčesta ni problem, ker se ji ne vozlja.
Ima pa malo suho dlako.
Logiran
yorkie-luce
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 76


WWW
« Odgovor #669 : torek, 21.03.2006 : 12:16:23 »

Savjet za dlaku nepostoji. ima mnogo nacina i svakome odgovara nesto drugo. ja ima savrsena iskustva sa lady bellom, i pse stalno drzim u ulju. sto znaci samponisem, kondicioner stavim i operem prije feniranja stavim balzam i to bas nestedim. i svaki dan naspreisem MH4 ulje u dlaku. to sprecava cebanje. naravno ali izlozben cuke imam uviklerima jer bez toga stavrno neide.

Na izlozbu psa okupam samo u samponu dva puta da skinem sve ulje u dlaci, stavim kondicioner i dobro isperem. Mokru dlaku pospreisem lady magic to je antistaticji sprej i lakse mi se fenira ako je ucebano stavim tangle fix od KW. Feniraj samo po dlaci od tjela dole i stalno natezi dlaku. dlaka mora biti savrseno ravna po celom tjelu. Stavim gumice na brkove i na strane da se pas neisprlja ako ide piskiti i sutra dan na izlozbi samo koristim lady magic i vosak na kosu koji daje sjaj ili firmu fragmesi ili kharu. Pred krugom stavim lak da dlak neleti. i zavrsim sve ring parade od lady belle. to smo vec spremni na pobjede /ako bog da Wink odmah nakon izlozbe opet stavljam ulje u spreju da se dlaka nesusi i je ocuvana.
Logiran
mkogej
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #670 : torek, 21.03.2006 : 13:01:16 »

Hvala za izčrpen odgovor!
Moja Trudy je stara 8 mesecev in nima še tako dolge dlake, da bi jo lahko spela.
Ali se to prakticira ža na tako mladih psičkih?
Logiran
yorkie-luce
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 76


WWW
« Odgovor #671 : torek, 21.03.2006 : 14:17:32 »

ja pocnem viklerati dlaku sa 6 do 8 mjeseci. vazno je da s epas navikava na viklere i njuska obavezno se viklera od 6 mjeseci jer inace se dlaka jako unistava.
Logiran
aia
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #672 : torek, 21.03.2006 : 19:31:39 »

Čav!
Mene pa zanima, če imajo vaši Yorkiji dolg ali kupiran repek?
Ali se lahko Yorkija s kupiranim repkom razstavlja? Prosim, če mi zaupate vaše izkušnje. Hvala!
Logiran
igorino
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #673 : torek, 21.03.2006 : 23:04:56 »

ojla. končno smo dobili psa, ki naj bi bil yorki, vendar mu ni preveč podoben. zanima kakšen izgled imajo pri dveh, treh mesecih? tale naš pa še zelo joka ko smo v službi in šoli, kar je zelo moteče v bloku in kar naše sosede zelo jezi. mi lahko svetujete, kako oz. kdaj na bo več tako glasno jokala, ko smo doma je namreč čisto tiho. kako jo navadim da bo šla na potrebo ven?
Logiran
tjasav
rad pišem
****
Sporočil: 415


« Odgovor #674 : sreda, 22.03.2006 : 00:23:20 »

Igorino

Tu je bil Rut star 2 meseca,
http://www.moj-album.com/slike/1112940/DtmHvBi8dNHzbEdc.v.jpg
Tukaj pa 2 meseca in pol.
http://www.moj-album.com/slike/1112940/jA8KKg00VFKnjrDo.v.jpg

Glede jokanja; ko je Rut sam doma, mu pustim prižgan TV ali pa vsaj radio, tako da sliši, da se nekdo pogovarja. Poskusi jo puščati postoma samo, sprva malo, potem pa vedno dlje časa.

Glede lulanja oziroma markiranja v mojem primeru, se še sama trudim. Pri malih je dobro iti po obroku ven in po spanju. Jaz sem pripeljala od sestrične psa, da nam je polulal travo na terasi in pol je Rut dojel čemu je namenjena (vsaj večino časa). Roll Eyes

Lp
Logiran
Strani: 1 ... 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 ... 187   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines