mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 01.10.2024 : 00:08:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 ... 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 ... 187   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 224602 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
tjasav
rad pišem
****
Sporočil: 415


« Odgovor #585 : ponedeljek, 13.02.2006 : 15:16:31 »

Kako vi operete glavico, da ne pride šampon v oči? Nimam še teh izkušenj. Dajte mi napisat malo informacij za prvo kopanje.

Jaz ponavadi Rutu ne perem glavice, včasih samo malo zmočim. Če pa je nujno, pa mu dam malo vate v ušesa (pa ne preveč not), da voda ne pride zraven. Potem pa se postavi na zadnje tačke in ko ga tuširam, mu voda sama teže nazaj po vratu; isto je pri spiranju šampona. Očke pa mu seveda dol držiš , kot pri dojenčku zgleda vse skup.  Smiley
Logiran
Pepita
novinec
*
Sporočil: 24


« Odgovor #586 : ponedeljek, 13.02.2006 : 17:49:27 »

Kaj je katera nameravala dat svojega jorkija v pasjo šolo, začetni tečaj? Jaz sem nekaj razmišljala o tem, ker se potem nauči hodit brez vrvice lepo ob nogi. Po moje ni slabo, da se nauči nekaterih osnov. Samo se bojim da bodo sami veliki psi v šoli in jo pohodili, ko je pa tak majhna.  Smiley
Logiran
tjasav
rad pišem
****
Sporočil: 415


« Odgovor #587 : ponedeljek, 13.02.2006 : 21:41:45 »

Saj to je to! Sem iz okolice Maribora in tu okoli nevem za nobeno pasjo šolo za male pasme. Vem, da je dobra tista iz ***** al nekaj takega, k velikim pasmam pa je tudi mene strah iti. Undecided
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #588 : torek, 14.02.2006 : 09:19:46 »

Glede pasje šole, kuža se mora navaditi biti v okolici večjih psov. In verjemi da ga nebodo pohodili. Res upam da svojih kužkov ne dvigujete vsakič ko zagledate malo večjega psa. Res je da moraš biti previden pri srečevanju novih kužkov, samo to itak velja za vse lastnike psov. Če ni posebej šole za male pasme je edina slabost to, da se kuža glih ne more igrati z ta velkimi psi... ampak to pa je vsa slaba stran. V šoli imaš itak učitelja, ki poskrbi za mir in če je kakšen kuža problematičen ga že umiri. Tako da so strahovi povsem odveč.
Za igro pa si pač najdeš nekoga ki ima tudi mini pasmo pa je stvar urejena. Čeprav bo itak tudi v šoli sigurno kakši drug mali kuža. Smiley

Yorkie je tudi kuža in naj se tako tudi obnaša in tudi lastnik naj se tako vede do njega in ne kot do ene plišaste igrače... to je moja filozofija. Tara je bila od malega navajena kužkov vseh velikosti in ona je prva ki mora nujno prileteti do vsakega psa in ga pozdraviti. In v dveh letih nikoli nobenih težav.
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #589 : torek, 14.02.2006 : 09:27:28 »

Aja še to sem pozabila omeniti. Očitno je ˝sezona˝yorkijev. Vsaj z ene desetimi ljudmi sem govorila ko so ali bodo v kratkem dobili mladička yorkija. seveda ˝čistokrvnega brez rodovnika˝. Mislim da ne rabim omenjati kako mi je dvignilo pritisk, ko slišiš vse traparije saj je čistokrven, mama ima 3 kile samo je bila parjena z mini samcem in bodo mini mladiči... In potem sem imela še srečo videti dva taka nerodovniška mešanca, eden je sicer imel lepo glavo samo dlako ful čudno in občutno previsok je bil, eden je pa bil mladiček, za katerega bi prej rekla da je mešanec yorki - shitzu kot pa kaj drugega. Tako da grozno! In pol valda gospa vzrediteljica, ker sem vprašala ene in so rekli da je gospa iz LJ... nebom več info dajala o njej... in itak nimajo pojma kako in kaj skrbeti za yorkija ker jim nič ni povedala. Res res grozno. Raje bi šli v zavetišče po mešančka in mir. JOj škoda da nisem vprašala še cene, ziher je ful visoka kot vedno, ti ljudje dajo toliko denarja dobesedno za mešanca...
Logiran
tjasav
rad pišem
****
Sporočil: 415


« Odgovor #590 : torek, 14.02.2006 : 16:22:38 »

Se strinjam z Botticelli, da se psa ne dviguje, ko pride večji pes. Jaz Ruta že od malega pustim skupaj z večjimi pasmami, še posebej nor je na fantovo zlato prinašalko. Res pa je, da pa sem pazljiva z psi, ki jih ne poznam. Za pasje šole pa v moji okolici nisem slišala nobene dobre besede.
Tu sta slikici Rutovih dveh najboljših prijateljev; zlate prinašalke Nelly in pinča Maaka:
Logiran
mkogej
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #591 : torek, 14.02.2006 : 20:38:35 »

A nebi bilo lepo, da bi se en dan dobili vsi yorkiji na enem sprehodu.
Škoda da smo vsi iz različnih koncev Slovenije!
Logiran
taja75
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 96


« Odgovor #592 : torek, 14.02.2006 : 20:44:04 »

Tole mi je danes priletelo na mail. Razpošljite vsem, ki jih poznate ....

VRSTA: YORKŠIRSKI TERIER
STAROST: 1, 5 LET

BARVA: RJAVO-ČRNA
VELIKOST: PRITLIKAVI – 2 kg

IZGUBLJEN: v RAZVANJU, 09.02.2006

NAGRADA: 240.000 SIT (1.000 EUR)

KONTAKT: 051 387-700, 051 387-702, 051 387-703

VSE KI BI KAR KOLI VEDELI O IZGUBLJENEM KUŽKU, ALI GA KJE VIDELI, VAS PROSIMO, DA NAS OBVESTITE NA KONTAKTNI TELEFON.

TISTI KI GA NAJDE, ALI NAM POSREDUJE TOČNO INFORMACIJO, KJE SE KUŽEK NAHAJA, PREJME NAGRADO V PROTIVREDNOSTI 1000 EUR.


ŽALOSTNI LASTNIKI
Logiran
Pepita
novinec
*
Sporočil: 24


« Odgovor #593 : torek, 14.02.2006 : 21:55:29 »

Joj, bogi lastniki. Sploh si ne predstavljam, da bi jo izgubila. Srh me je spretel po tem oglasu.
Logiran
Pepita
novinec
*
Sporočil: 24


« Odgovor #594 : torek, 14.02.2006 : 21:57:30 »

tjasav, tudi jaz sem Tjaša Smiley in sem iz Maribora. Lahko bi šli kdaj skupaj na sprehod.  Wink
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #595 : sreda, 15.02.2006 : 10:14:35 »

Škoda, jaz sem pa iz LJ oz. sem večino časa v lj.  Sad Kaj pa varianta, da bi se en vikend zmenili na kakšni lokaciji? Samo če bi se dalo ne glih v MB... res bi bilo fajn videti tolko yorkijev na kupu pa da bi se malo še igrali:) Tara ful težko najde soigralca, najprimernejše velikosti so še res mladički yorkijev ali pa čivave:)Smiley

Recimo da se en lep vikend zmenimo na obali? Ali pa če ima kdo boljši predlog
Logiran
mkogej
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #596 : sreda, 15.02.2006 : 11:52:35 »

Jaaaaaaaaaa, na obali!!
En vikend ko bo lepo vreme!
Lepa lokacija je San Simon ali pa kaj podobnega.
Super bi bilo!
Logiran
schylla
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 146


« Odgovor #597 : sreda, 15.02.2006 : 14:47:55 »

jaz tudi pridem  Smiley
Logiran
tjasav
rad pišem
****
Sporočil: 415


« Odgovor #598 : sreda, 15.02.2006 : 15:28:48 »

Tudi jaz se bi vam rada pridružila, pa mi je predaleč.  Sad Upam, da boste poskrbele za kakšne fotke.  Kiss Pepita, midve se pa lahko zmeniva, ko bo topleje, pa bom skočla v MB, sem doma namreč iz okolice.
Logiran
schylla
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 146


« Odgovor #599 : sreda, 15.02.2006 : 15:35:00 »

po nekajdnevnem vztrajanju, mi je danes Taia na ukaz dala tačko  Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
Strani: 1 ... 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 ... 187   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines