mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 18.10.2024 : 18:13:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 187   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 226232 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
yorkie-luce
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 76


WWW
« Odgovor #255 : nedelja, 23.10.2005 : 18:32:26 »

Citat
Mene pa zanima če vi svoje Yorkije oblačite in ali je to nujno potrebno v zimskem času, glede na to da nimajo poddlake in jih verjetno bolj zebe kot nekatere druge pasme.

oblaciti cuke radi zime je potpuno nepotrebno. Cuko s eneznoji kozom kao mi ljudi ali sapicama, guzicom i jezikom. Zato pustati mu dlaku na zimu i oblaciti dzempere je nepotrebno. Cukama nesmeta suha zima i podnose velike hladnoce.
tako da dzempese i sev kabanice je radi fazona i mode.

Sta ja mnogo volim kod mojih pasa su kisne kabanice. Iz nekoliko zarzloga

 u mom salonu je cena 15eura

1. napolju je kisa i blato, kada s evratimo iz setnje skinemo kaputis i sva prljavstina ostane na kabanici koju ubacim u masinu za ves. Psu tusiram samo sapice i nemoram prati celi stomak.
2. moji psi obozavaju igru u snegu i to nemogu jer se na njih naljepi sneg i nemogu i nece hodati u takoj kabanici mogu tracati satima i nesmeta to njima.
3. kada je mokro mozemo na dugu setnju bez brige za prohladu jer mokro psima nikako nije dobro

naravno ako vas pas voli nije razlog mu nekupiti sminkerska odjela:

cena ovog kompleta sa kapiljacom 18 eura
http://www.mujpes.cz/galerie/14731.jpg
protiv kise 15eura
http://www.mujpes.cz/galerie/10118.jpg
sexi gacice za vreme tjeranje imamo i sa cipkom Wink
http://www.mujpes.cz/galerie/10114.jpg
i majice su IN
http://www.mujpes.cz/galerie/17000.jpg
Logiran
yorkie-luce
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 76


WWW
« Odgovor #256 : nedelja, 23.10.2005 : 18:36:34 »

Citat
Po stopnicah niti ne sme hoditi..... vsaj dokler fizično ni razvita

jorkie ji ziv terier i tako mu dopusti da hoda i trci po stepenicama kako mu zelja. Naravno ako zivite na 12  katu bez lifta to je opasno ali dva sprata su OK. stepenice do radnje ili na opstinu to je sve OK. Pas je zvahan i stepenice savlada. Moja liza s ebojal do 4 mjesece posle je savladala doci gore ali strah nju bio dole. Pa u nocu cujem vrisku i ona gore na spratu. kada sma nju po noci cetri puta nosila dole vec sam bila mnogo ljuta Grin ipak je to uskoro savldala.

Stepenice su opasne za duge pse na kratkih nogama i za molose. tada je opasan razvitak kostiu kod jorkia nista nebrini.
Logiran
mkogej
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #257 : nedelja, 23.10.2005 : 19:02:40 »

odgovarja Marko:
OK draga Yorkie-luce da prekinemo s tem!!
Ne jaz ne moja punca nismo tukaj da se kregamo oz. da nas kdo žali in napada (še posebej strokovnjak iz vzreje yorkijev) ampak, da kaj uporabnega zvemo.
Nismo vzreditelji in niti ne bomo!!!
To prepuščamo ostalim, ki se na to SPOZNAJO in hočejo s tem SLUŽIT!! (In ne govorit da to počnejo ali počnete zaradi ljubezni do yorkijev)
To je bilo naše prvo in zadnje leglo!!!( iz več razlogov, eden pa je ker nam je prehudo ko oddamo mladička  -  a vseh pa ne moremo obdržat).
Citat
Znaci vas uvredilo da pricam o ceni i o svem ostalo nemate pojma
Res ne vemo vsega, ker v dejanje, da bomo imeli leglo nas je vodila ljubezen in ne načrtovana želja po biznisu  vzreje, večino stvari pa poznamo pod drugimi nazivi, kot nam jih je razložil veterinar v bolj preprostem jeziku in tudi ostala tvoja hrvaščina nam dela probleme, ampak razumljivo.
Oče mladičev ima vse potrebne izvide narejene, kar jih je lahko do sedaj naredil in je garantirano zdrav (mislim da bi to lahko bilo samoumevno saj je od znanega vzreditelja ki si nebi kar tako kvaril pridobljenega renomeja)
Mamica nima rentegenskih slik ampak samo ročni pregled (kar seveda ni prav) in ne kaže nobenih nepravilnosti po oceni vzrejnega referenta (in hkrati veterinarja). Njeni starši pa imajo kar ugledne in znane prednike, ona sama pa ni razstavni pes.
Cena mladička za oddajo je 700€ ne 900€ kakor omenjaš v vsakem tvojem sporočilu in kar vem je to povprečna cena. Upam da beseda bezobrezluk ni žaljivka!
Verjamem pa, da ko se nekdo, ki se ne ukvarja z vzrejo meša v vaš sistem in posel vam gre malo na ... se opravičujem.
Žalostno pa mi je da cenite psa po vsem in na zadnjem mestu pa šele po njegovem izgledu. Saj veš da predniki niso garancija da bo pravilen in zdrav.
A pa da ne pozabim "lazovi" lahko rečeš komu s katerim si ti imela opravka ne pa si DRZNIT tega govorit o ljudeh ki jih ne poznaš. In sploh na kakšni podlagi to izjavljaš?
Ni važno želim samo da je tukaj konec tega ...
Vesel pa sem kakršnega koli nasveta ali namiga za boljše življenje kužekov ki ga preberem v forumu.
Lep pozdrav

P:s:
Schylli je bilo povedano da se ne sme srečevat z drugimi psmi ker je Taja naredila samo prvo vakcinacijo ki jo mora ponovt še vsak mesec do 4 meseca starosti in po stopnicah sem ji osebno povdaril da je nesme pustit.
Žal vidim da ne upošteva nasvetov ki sem ji lahko dal.
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #258 : nedelja, 23.10.2005 : 20:34:28 »

Nely, nisem rekla da pregled PRA ni potreben ker lahko vidiš kaj iz rodovnika... pač pa da naj bi bili zanesljivi testi šele po 3 letu starosti. To mi je reklo več vzrediteljic papillonov, pa še na spletni strani kluba papillonov piše:
Da se pri nekaterih papillonih glede na raziskeve na Švedskem lahko ugotovi že pred 2. letom starosti, pri veliki večini pa ne. V nadaljevanju piše da je ugotavljanje PRA pri papillonih težko... ampak to ne spada v to temo. Sedaj ne vem če je to pri vseh pasmah enako. Jaz pravim le da če je cel rodovnik (4 generacije) PRA čist potem je verjetnost zelo majhna. Seveda pa bom Geri po 3. letu dala testirati za PRA.
Sploh ne bi pisala o tem ampak je res brezveze napadati nekoga ki ima leglo, se pozanima pri vzrejni komisiji in pač testov ne naredi saj mu nobeden ne reče naj jih naredi. Me veseli da so pri tibetancih tej testi obvezni, upam da bodo kmalu za vse pasme. Ampak tu se je treba lotiti klubov ne vzrediteljev.
Še eno opozorilo- ne vem če je bilo napisano. Pri nekaterih yorkijih je potrebno puljenje mlečnih zobkov, tako da bodite pozorni da ne ostanejo po menjavi v gobčku.
Vsem lastnikom yorkijev pa želim veliko lepih trenutkov s svojimi ljubljenčki.

Lp, Mojca

PS: stran o kateri je govora zgoraj pa je: **
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #259 : nedelja, 23.10.2005 : 21:16:50 »

Ma Geri saj ni panike - zanimalo me je pač!
 Wink
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #260 : nedelja, 23.10.2005 : 21:31:40 »

Prvič, jaz mislim da yorki-luce ni nikogar napadala, če pa je kdo njene pripombe vzel kot napad, mislim da ni potrebe. Zakaj? Zato ker vse kar je napisala je res in se po 2 letih lastništva yorkija zelo dobro zavedam tega.
Mkogej - lahko samo rečem da upam da bosta imela srečo in bodo res vsi mladički zdravi in da je vaša psička tudi res zdrava. Namreč jaz sem Taro tudi kupila od gospe, ko ima eno yorkico in je imela takrat prvič in zadnjič leglo, se pravi da ni nobena znana psarna. Njena psica pa se je parila z psom g. **in sicer z Kalčkom palčkom. Kaj hočem povedati... moja Tara ima dokazano GENETSKO prirojeno težave z pogačico. Za njeno mamo lahko rečem da ni šepala in ne vem če ima težave oz. če ima opravljene teste. Priznam lahko da je to podedovala samo po mamini strani... Druga stvar je to, da sem jaz zanjo dala 700 € zato, ker je pač mini. Res je mini ampak ima tudi kar nekaj ˝ nepravilnosti˝ .

Zato se mi zdi še tako pomembno to na kar yorki-luce opozarja. Meni nihče nikoli ni povedal na kakšne bolezni lahko naletim jaz pa v svoji zagretosti pač nisem dovolj preštudirala stvari in sem pač vse o čem govorim izkusila na lastni koži.

In tudi g. **mi nikoli ni omenil nobene od teh bolezni...

Se mi pa zdi da če že imaš rodovniško leglo potem moraš biti seznanjem z temi stvarmi. Žalostno je da na vzrejnem tega ne omenjajo oz. da ne rabiš imeti teh testov narejenih. Ker danes je na žalost tako, da zunanjost nič ne pomeni če ima pes težave z zdravjem - tudi take z katerimi se da živeti, ampak so vseeno nepravilnosti. Mislim da se nam vsem gre za to, da bomo imeli zdrave kužke.

Aja še to mkogej - koliko pa je stara psička? Bi mogoče lahko videli kako slikico?

Pa še to, glede plaščkov. Pozimi jaz tako oblačim v pleteni puloverček, če greve za dalj časa ven, ker se po nekaj minutah začne tresti ker jo zebe. Mogoče tudi zato, ker je mini in ima bolj redko dlako.
Drugače pa so ful priročni dežni plaščeki, ker če greš ven samo na wc z kužkom in da pada dež je po nekaj sekundah kuža premočeni, če ma pa plašček potem pa se zmočijo samo šapice Smiley
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #261 : nedelja, 23.10.2005 : 21:59:22 »

Yorki-luce ona kozmetika koju ja koristim nije Jean pierre nego Jean Peau, boce su crne boje. Neznam dali si i ti mislila na to ili na nešto drugo.
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #262 : nedelja, 23.10.2005 : 22:31:38 »

Botticeli tudi jaz sem opazla da sta dva Jean..... samo kolk sem jaz gledala sta si podobna - oba črna in oba z zlatim napisano...
Logiran
yorkie-luce
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 76


WWW
« Odgovor #263 : nedelja, 23.10.2005 : 23:18:12 »

necu se svadati sa vama i odustajem. ja ocamo nehodam radi svadja i vase textove su pune nepravilnosti i gluposti.

Samo da objasnim. Uzimati stene po izgledu je VELIKA glupost i neznanje. Svako malo stene je slatko, umiljato i spremeno osvojiti svako srdce. To sta moze izrasti od psa je u rodovnicama, u zdrstvenim kartonima i u genima. To ali vi svatiti necete.
Stalno se obracate na gospodina Plestenjaka. Ja sam videla dve njegova stence i cula sam za njega divne stvari. IPAK licno ga nepoznajem jer na velikim yorkie spektaklima neizlaze, u svetskim clubima yorkia nije clan i nikde medu yorkiema u svetu se za njega nezna. Zato da sam na vasem mjestu potrazila bi nekde strucniju pomoc i savjete. Ali vi hocete imati problem i sa mojim hrvatskim onda tezko cete moci naci savjete. Ja se zbog moje ljubavi prema jorkiam borim sa mnogo jazikama jer me puno zanima i hocu sve znati. Znate zasto? za dobrobit mojih pasa.

9OO eura nije bila izmisljotina pogledajte stare textove shylle i pronadjete to sve. Ï jos cu vam reci jedno kazete da st eimali leglo iz ljubavi. 'i ja sam nekada imal legla smao iz ljubavi, dan do danas imam legla kde roditelji su divni kao kucni ljubimci ali nemaju nagradivane roditelje i u rodovnicima nemaju izvrstne linije. Znate koja je cena ovakih stenci u evropi i kod mene?Huh
Postovani ta cena je 5OO eura samo da se povrate osnovne troskove omoguciti ljudima koje nemaju puno para imati svog jorkia - to su za men legla iz ljubavi. 'Inace 7OO eura mislim je pristojno traziti po mom psu koji je ICH i sampion 8 drzava i koji ove godine osvojio nominacije na CRUFT to mi se cini normalnim. To je ali stvar mislenja.

'To je sve od mene jer ovamo sam radi toga da mogu pricati sa ljubiteljima jorkiama i da mogu predati svoje steknuto znanje. Naravno ko ga nezeli njegov izbor nuditi mu ga necu.

Boticeli onu marku uopste nepoznajem nikad nisma cula. crne bocice znam samo jednu japansku kosmetiku nista drugo. Onda moja greska jer ja mislila JEan piere Hery da koristis. ipak bi jos na tvom mjesti probal nesto od mene spomentug da mozes poredivati.
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #264 : nedelja, 23.10.2005 : 23:41:34 »

Luci jaz mam eno vprašanje kaj dajati psu da mu dlaka ne odpada tako grozno, ali pa da mu hitreje raste.
Kaj dati psu da se mu dlaka prej opomore -saj po zimi ni tako lepa?

Hvala ti!

PS: Luci tvoji komentari in nasveti so vedno dobrosošli, jaz osebno sem jih vedno z velikim zadovoljstvom prebirala po vseh furumih in še vedno jih bom!

Sama vem kaj pomeni psa kupiti pri OK vzeditelju, tud pogodbe vem kaj so in tudi ko bom kupovala naslednjega psa (če ta nebo moje vzreje) mi ne bo težko počakati na tapravega - pred tem pa se bom seveda dodobra pozanimala kaj kupujem, pri kom kupujem .......
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #265 : ponedeljek, 24.10.2005 : 00:12:03 »

mkogej: na forumu se pod enim uporabniškim imenom lahko pojavlja (piše) samo eden! Kršita pravilo!

odgovarja Marko:
Schylli je bilo povedano da se ne sme srečevat z drugimi psmi ker je Taja naredila samo prvo vakcinacijo ki jo mora ponovt še vsak mesec do 4 meseca starosti in po stopnicah sem ji osebno povdaril da je nesme pustit.

Aja Shocked A pri majhnih psih je to drugače kot pri velikih Huh Ker mladiček bi moral biti prvič cepljen pri vzreditelju (pri sedmih ali osmih tednih), potem pa čez en mesec še enkrat (se pravi okoli tretjega meseca). In to je to. To je vse (steklino se svetuje cepit čim kasneje). Od kod potem cepljenje vsak mesec do 4. meseca?
Logiran
yorkie-luce
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 76


WWW
« Odgovor #266 : ponedeljek, 24.10.2005 : 00:37:25 »

Nely hvala ti na divnim rjecima.

evo sa dlakom koja opada ja nemam iskustva. jer nasa dlaka nelinja. ALi super stvari za dlaku su

dermanorm oil

Mr.groom oil

biotin Lady belle
biotin canina
pangamin - pivni kvasac

to su cuda za dlaku.

vidim da ne samo mene iznenaduju praktike gore pomenutih uzgajivaca. cuvaj nas boze pred ovakim ljudima i daj da iz ovakog neznanja sa srecom su samo zdrav stenad dobrog gentickog materiala.
Logiran
mkogej
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #267 : ponedeljek, 24.10.2005 : 00:45:37 »

Res je yorkie luce moji texti imajo sigurno nepravilnosti ampak jaz ne dajem nasvetov!!! besede ki jih ti uporabljaš mogoče nevede so žaljive-npr.glupost in podobno, zato bi prosil da malo pripaziš. Glede izbire yorkija imaš sigurno prav a sem le mislil da izgled ima malo več pomena(sigurno ne več kot potomstvo)
Ceno smo pač postavili tako ki je pri nas povprečje, vsekakor je pa to dogovor med nama in kupcem.
Vprašanje: ma kakšni pa so yorkiji za 4500€ in zakaj te ne motijo taki vzreditelji-glej internet ponudbo.
S hrvaščino se pa trudim kakor ti in žal vsega ne razumem, sem pa zelo vesel če daš kakšen nasvt in marsikaj bom sigurno uporabil kar si že svetovala. Romy bomo sigurno peljali sedaj na slikanje (zaradi naše sigurnosti) in v kakršnem koli primeru  gensko negativnih izvidov bomo obvestili kupca in se pomenili.
Če si tako prijazna bi prosil da mi našteješ vse potrebne preglede za Romy in seveda tudi za mladičke?
Hvala
Logiran
yorkie-luce
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 76


WWW
« Odgovor #268 : ponedeljek, 24.10.2005 : 01:31:06 »

mozna jesam preiskrena ali sta cu takva jesam.

Citat
moji texti imajo sigurno nepravilnosti ampak jaz ne dajem nasvetov!!!

to je naprimje nesto sto nemogu svatati, sjecam s eprvog legla kao d abilo juce. Procital sam gomilu kniga, savjtoval se sa mnogo uzgajivacima i jos pola sata pred okotom sam listala u kniga. Jer okot nije sala i kde ljude traze odgovore ako ne od uzgajivaca.

Citat
glupost in podobno, zato bi prosil da malo pripaziš
mnogo se trudim biti pristojna i vjerujte kada na internetu citam gluposti digne me to iz stolice. Naprimjer kada uzgajivac nikada nije cuo na luxaci patele. Oboljenje koje je sinonimum za jorkie. Kada ste savjetovali brisanje krpom steneta kako drugo da to zovem? mislim da glupost je blaga rjec. Dosla sam ovde i zeljna pomoci. Mnogo ljudi ca i od drugih pasmina odavde traze savjete na PM ili na mailovima. Neke odgovaram na engleskom jer se sporozumimo jace. Neke odogovore cak ni neznam i opet zovem i trazim, mrzim kada nesto neznam Wink ipak vi ste me tu napali, da jeste i nakon mnogo postova trazite savjet i to jos nacinom dadnes dobro nedadnes dobro na taj stil to mi je cudno. p acega onda d apripazim?

Citat
Ceno smo pač postavili tako ki je pri nas povprečje, vsekakor je pa to dogovor med nama in kupcem.

da tu ste potpuno u pravu. izbinite ali ako mislim da je to bezobrazno skupo mislim da imam sva prava to napisati i preporuciti stence mnogo kvalitetnija za istu cenu. ako mozete primjetiti neguram tu svoja legla. hval bogu nasa legla su prodana dugo unapred. Jednostavno savjetujem i u vezi cene.

Citat
Vprašanje: ma kakšni pa so yorkiji za 4500€ in zakaj te ne motijo taki vzreditelji-glej internet ponudbo
mislim da s atim sto s ekrece u svetu sam upoznat mnogo vise nego vi. bez uvrede. Vec tri godine cekam na listi da zeni mogu platiti 4OOO eura za stene. Sigurno jos cu cekati dve godine. jer najbolje se ceka i ima svoju cenu. za tu cenu ali morate ponuditi kvalitet. Odgajivacnica Nik NAK taj kvalitet nudi, svetske sampione, evropske sampione, savrseni geneticki material i veliki izlozbeni potencial d anepricam o tome da je to divan jorkie po standartu koji je sladak ko med, i vec sa 6 mjeseci ima sve izlozbene navike.
Zasto ne ta cena ja nju postujem.

evo arangels monchichi za 7OO eura nudi stence po psu koji je ICH i sampion 8 drzava po psu koji u martu ide na cruft po psu koji je na euro dogu uvjek odlican. majke su uvjek makar sampionke tri drzave. nudim zdrav geneticki potencional jer moji psi imaju nalaze gotove do treceg koljena, jorkia u standart, slafak kao med, strucne savjete, i strucni uzgajivacski servis. jorkia u standart i sa  kupoprodajnim ugovorom sa mnogo garancija.

pa sta nudite vi za 7OO eura??? je to samo jednostavno pitanje kde pokusavam objasniti da sve ima svoju cenu.

ali hajde mislim da bi bilo dovolno da se vratimo bas na nasu zajednicku ljubav jeli se slazete?

evo obavezno kujicu vodite na snimanje koljena. Rezultat luxace patele je vazan. O/O je idealno ali sasvim dobro je 1/1 nemojte se prepasti mnogo pasa tako zivi i zdravo. Samo se mora paziti pas sa kojim hocete pariti u buducnost.
redovno vodite kujicu na testiranje brucelle canis. I jako sad imal zdrave stence ipak se isplati imati sigurnost pogotovo sto oboljenje moze preci na ljude. Kod oftamologa sigurno prekontrolisite ocne nalaze pogotovo PRA.
Sada nisam dobro razumjela mislite s ebaviti jos uzgojom ili ne?
ako da dacu vam mnogo sigurnih savjeta kako traziti momka za vasu curicu i ako ne i tu cu vam posavjetovati sta je dobro ciniti.
Logiran
Vivien
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 83


WWW
« Odgovor #269 : ponedeljek, 24.10.2005 : 08:23:55 »

Citat: "Oče mladičev ima vse potrebne izvide narejene, kar jih je lahko do sedaj naredil in je garantirano zdrav (mislim da bi to lahko bilo samoumevno saj je od znanega vzreditelja ki si nebi kar tako kvaril pridobljenega renomeja"
Haha.... Grin ja mogoče v Sloveniji, ker je tudi edini, ki si tako zelo prizadeva, da bi vsi parili svoje samice pri njem (mislim, da ni potrebno posebej povdarjati zakaj), normalno da je potemtakem znan po Sloveniji. Wink No ampak mislim da že dejstvo, da iz tujine ni zanimanja za potomce njegovih mladičkov, dosti pove o t.i. "znanem vzreditelju" K priznanim psarnam kot so **), **), ***še k nekaterim MANJ PRIZNANIM psarnam hodijo po mladičke iz tujih držav. Le zakaj potem pri g. P., ki je tako zelo priznan nihče iz tujine ne pride po nakup?Huh
Se opravičujem ampak tukaj pa se res nisem mogla vzdržati replike Kiss

Sicer pa se strinjam s tem, da bi g. P., ki se že toliko let ukvarja z ponujanjem svojih psov za paritve, dolžan dati potrebne informacije lastnikom samičke s katero je paril svojega psa. Samo očitno to ni bilo tako zelo pomembno  Lips Sealed

lp
Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 187   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines