mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 17.09.2024 : 13:25:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 187   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 222890 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Vivien
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 83


WWW
« Odgovor #150 : nedelja, 11.09.2005 : 17:06:17 »

Aja  Grin
Ja seveda so. Takih kot je Tara je zelo malo to je res mini Yorki saj ima samo 1 kg če sem jo prav razumela.
Sicer pa so Yorkiji velikosti nekje od 1.8 - 3.5 kg. Seveda obstajajo tudi taki ki imajo 1 kg (kot Tara) ali 5 kg. Wink

lp
Logiran
yorkie-luce
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 76


WWW
« Odgovor #151 : torek, 13.09.2005 : 12:45:18 »

cao ljubitelji yorkia nisam bas spretna na slovenackom ali ako imate koj apitanja rado cu  odgovoriti ili na bosanskom ili na engleskom. vdim da sam vec tu bila preporucena i mnogo hvala Wink

http://www.kennels.cz/monchichi/news2/new/pupici.jpg

ICH i MCH UNO ALBERT EX KLANOVA

**

nasa mala nova lepotica

**

dodjite nas videti na **

**

polako se pokusavam upoznati sa slovenackim jezikom ali tezko ide  ipak moram. Juce sam svog malog sincica odbaca jednoj predivnoj obitelji u vasu divnu drzavu. Bio mi mnogo mnogo drag, jer mi lici na mog psa i bice predivan yorkie zato sam mu trazila najdivniju mogucu porodicu i tu sam nasla u slovenii. Cak sma isla provjeriti kde ce zivjeti. Ma nisam normalna  . Sada moram nauciti slovnacki da mi mali razumje kada ga sretnem na izlozbi.

[slika spremenjena v povezavo; Mirc] 

Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #152 : petek, 16.09.2005 : 21:29:47 »

yorkie-luce:  baš so ljepi vaši yorkiji, meni osobno se baš takvi dopadnu jer je i Tara slična. Smiley Koliko so vaši yorkiji veliki, koliko imaju kilograma?

Katarina: res je , zelo je težko dobiti mini yorkija, neka normalna velikost za moje pojme je okoli 2-3 kg
Za Taro sem vedela da bo mala, samo kot sem že napisala je celo za pol kile manjša od mama, in za eno kilo manjša od očeta... tako da nikoli ne moreš vedeti točno.
Je pa res to, da je glih zaradi svoje majhnosti tudi malo manj mobilna kot en yorki ki je za kilo večji. recimo ona ful ne mara nekaj laufati, razen če vidi žogico:) Pa tudi ko so drugi psi poleg jih je ona ful vesela samo nebo pa nekaj skakala okoli kot zmešana:) čeprav je to tudi odvisno mogoče od karakterja. 

Logiran
Katarina_
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #153 : nedelja, 18.09.2005 : 17:50:34 »

Hvala za odgovore.

Lp Katarina
Logiran
yorkie-luce
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 76


WWW
« Odgovor #154 : ponedeljek, 19.09.2005 : 18:03:49 »

U nasem coporu j enajmanji ALbert ima 2,2okg. Mnogo puta nam je to zamjerano kao mana na izlozbama. Jer uvjek smo najmanji i najsitnii. Na onima velkim psima se istakne korak, duzina dlake i sve ostalo. Nazalost jako slabo s ena izlozbi vagaju pse jer inace uvjek polovina bi morala biti izbacena jer su izvan standarta. Nazalost se tako nedesava. Pogledajte sliku iz klubske izlozbe albert je desno zadnji i samo taj pas do nas je lepo graden kao pravi jorkii sve ostalo je pregolemo.

http://www.kennels.cz/monchichi/novinky_unor05/slika1a.JPG

ostale nase cure vec imaju od 2,5 najcesce oko 3kg

[slika spremenjena v povezavo; Mirc]
Logiran
yorkie-luce
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 76


WWW
« Odgovor #155 : nedelja, 09.10.2005 : 11:23:46 »

Evo malo slikica kako moze vas jork izgledati ako kupujete cuku bez roodvnice ili cuku od neprovjerenog uzgajivaca. Ne uvjek cena je garancija kvaliteta.

http://alfikmazlik.wz.cz/kamaradi/k004.jpg

tako da sigurno ako ste razmislili da hocete malog jorki au vas dom. Pocnite traziti DOBROG uzgajivaca. Trazite kupoprodajni ugovor, trazite, garancije od uzgajivaca, trazite uzgajivacski servis. Trazite da vas ugoste na neobaveznoj posjeti, trazite videti majku i po mogucnosti sestre i braca.

http://www.jorksirci.mysteria.cz/zuzana-maxo/galerie/img00001.jpg

ovaj lepotan ima 7kg :-(

jer sigurno zelite imati jorkia i ne njihov nalik.Sirom bivse juge stalno susrecem ljude, naravno vole svoje prerastle jorkie sa spustenim usima, ipak je videti da je njima zao, sto bas nemaju pravog jorkie.

http://www.nikita.chytrak.cz/pictures/r.gif

Cesto i "uzgajivaci" u srbii lazu tako d aj eto nemoguce. Jedna zena kod njih kupovala jorkia oni su nekd eiz vojvodine i zeni ispricali kako njihove kuje me uvjek pobjedi kako moje dzukele odlazi sa tricom i oni dobivaju.  Naravno ljudi vjeruju nemaju razlog da ne i posla kada zena videl amajku stenaca zbrisal brzinom svetlosti i javila se mne.

http://alfikmazlik.wz.cz/fotky/alf_dnes2.gif


Tako d abirajte mnogo pazlivo svoje yorkie stene. Pasmina je to popularna i zato mjesto za varalice sto vole samo novac :evil:
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #156 : ponedeljek, 10.10.2005 : 11:40:44 »

Še moj dodatek k zgoraj napisanemu. Mogoče sem to že kje omenila, samo vseeno se mi zdi dovolj pomembno da še enkrat napišem.

Tudi sama sem srečala že kar nekaj kvazi yorkijev pri nas. Najbolj me je šokiralo ko sem srečala eno gospo z dvema kao yorkijema. Povedala je da sta oba brez rodovnika in da je za posameznega psa plačala okoli 100.000 sit!!!! Za psa brez rodovnika, povešenimi uhlju, ful slabo kvaliteto dlake... eden je bil še kao mladiček, samo že očitno prevelki za yorkija...

Tako da če povzamem, za rodovniškega yorkija so cene pri nas od 700-800 evrov in veš kakšnega kužka kupuješ.
Logiran
yorkie-luce
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 76


WWW
« Odgovor #157 : sreda, 12.10.2005 : 11:53:57 »

koliko eura je 1OO OOOsit ?
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #158 : sreda, 12.10.2005 : 11:57:50 »

koliko eura je 1OO OOOsit ?

okoli 420 eur
Logiran
rožica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 420


« Odgovor #159 : sreda, 12.10.2005 : 11:58:20 »

100 000 sit je 400 eurov
Logiran
rožica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 420


« Odgovor #160 : sreda, 12.10.2005 : 11:59:33 »

no ja verjetno malo čez 400  Wink
Logiran
eagle
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 27


« Odgovor #161 : četrtek, 13.10.2005 : 16:10:45 »

Mi imamo psičko, ime ji je Nickey, ki je rodovniška, nima pa vzrejnih dokumentov. Ko smo jo kupovali, smo videli mamo in očeta, tako, da ni bilo skrbi kakšna bo ko odraste. Sedaj bo dopolnila dve leti in je čisto taka kot vsi pravi yorkiji. Edino ušes ji ne strižemo, ker nam je takšna bolj všeč. Ima pa redne veterinarske preglede, tako bo v kratkem odšla na čiščenje ušes in zobnega kamna.
Ko smo jo kupovali, nas je zanimalo samo čistokrvnost pasme ne pa tudi dokumenti, ker smo jo kupili za sebe in ne za lutko na raznih razstavah. Ima vso potrebno nego in pozornost, včasih še preveč, kar zna dobro izkoristiti, ampak, ko te pogledajo te nežne očke, pač človek popusti.
Z isto gospo od katere smo jo kupili se dogovarjamo še za samčka, ampak moramo počakati, da ne bo od iste matere in očeta.
Logiran
yorkie-luce
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 76


WWW
« Odgovor #162 : sobota, 15.10.2005 : 21:09:00 »

sigurno te nisam htela uvrediti niti nemislim da yorkia svakakog izgleda netreba voljeti. TO NIKAKO. Svak cuko zasluzuje ljubav, svak cuko zasluzuje paznju i vjeruj svak cuko ima tako njezne i slatke okice da svako normalno srdc emora da se otopi.
Ipak ali savjetujem ko hoce jorkia izgleda takog kako treba jorkie da izgleda. treba traziti i to dobro traziti.

Vi sa svojim cukom ste imali srecu sto je zdrav. Neznam koliko ima godina. Vjeruj da ali tek sa cetri godine s epocnu javljati zdrastven problem koje mogu biti uneseni u geneticki kod kao luxa patele, trachemia i druge i posle. Sta radis kada vidis okic epune bolesti? Nosis mnogo i mnogo para veterinaru da spasi tvoju ljubav. Je to patnja za tebe i za tvog psa. Lakse je izabrati psa sa ispravnim genetickim kodom i prozivjeti s anjim sretan zivot.

Mislim da je veoma neodgovornog koliko sam svatila uzimati muzko stene i pariti svoju kujicu. Jer o genetickom kodu neznas bas nista i mozes na svet dovesti mnogo bolestne stence. Bic eto patnja za nove vlastnike i je to UZASNO.
U ceksim parkovim aje sada jadna situacija. Ljudi kazu joj sto je taj jorkie ruzni pas. Setas dva sata po parku. vidis stotine jorkia i ni jedan lepi pas. ni jedan predstavnik pasmine. To je unistavnje onog divnog lepotana. nazalost svako osjeti potrebu imati stence svako misli da se razumje i to je rezultat njihovog rada. ruzni yorkie kd egod pogledas. Dovolno je da se uzgoj kontrolise i svi ti psi bi bili voljeni s aistom kolicinom ljubavi i vlastnici bi bili isto sretni s asvojim psima ali psi bi licili na jorkie.

U ceskoj uzgoj nije sala. Kada psi dobiju uzgojnu dozvolju moramo izvrsiti zdrastven preglede. luxace patele, nalaze ociju, i stanje srdca. Kada dodje vreme parenja poslacu na klub jorkia zahtev kd emoraju savjetnici uzgoja dati saglasnost d aparimo yorkie u tipu, po kojoj linii da se slazu rodovnike. Rezultatom su 9O posto zdravi stenci i yorkie koje ispunjavaju do zadnje tack eopis yorkie.
Na zalost mnogo ljudi znaju sve lepse i radije nego da trose pare na klub i nalaze puste se u uzgoj pasa bez rodovnica. imaju svakakve izgovore kao nece zaradivati novac - to je laz jer oni zaradivaju mnogo vetse novce na stencima i to bez ikakve kontrole. Cesti izgovor pa roditelji imaju rodovnik ali mi nismo hteli hodati po izlozbama. to da pas ima rodovnik neznaci nista ako nema uzgjnu dozvolju i imati srecnog, zdravog kucnog ljubimca hoce svako sa izlozbam to nije nikako povezano.

Pokusajte polako razmisleti sta vam pisem. moje poznanice sa ceskog  foruma su mi jako mislilo z azlo sto sam ovako pricala. kada sve probali imati leglo. kada se rodila bolestne stence, kada s asest mjeseci stenc emorali na veterini uspavati radi razlicitih bolesti poceli svatati sta mislim. razmilsite te je to samo u dobrobit nasih dragocenih bica.
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #163 : sobota, 15.10.2005 : 21:11:47 »

Caki malo, kako mislis da je rodovniska? Ce je pes rodovniski ima rodovnik ki ga dobis od vzreditelja. VFzrejno dovoljenje pa je cisto  nekaj drugega. To dobis, ce pes , ki mora imeti seveda rodovnik, opravi potreben pregled pred komisijo in mu ta da vzrejno dovoljenjem kar pomeni da ima lahko rodovniske mladicke. Tako da rodovnik in vzrejno dovoljnje je cisto nekja drugega.

Drugace pa ce je pes cistokrven a brez rodovnika..... lahko imas sreco in je pes vredu. Vendar se posebej v primeru yorkijev je kot sem ze napisala cena ka cistokrvnih brezrodovniskih obcutno previsoka za to kar dobis, in to kar dobis v vecini primerov ne slici na yorkija. Zakaj bi dal 100.000 za enega mesanca z yorkijem?HuhHuh?? Ker oprosti vecina teh psov zgleda tako. Priznam da so izjeme, samo tudu tam poznam take ko ima pes ful zdravstvenih tezav, kvaliteta dlake pa je grozna.

Se sreca da imate radi svojega kuzka!
Jaz tudi svoje Tare ne razstavljam in niti ne bom, sem pa dala za njo 700 evrov ker sem hotela imeti pac yorkija in nocem podpirati ljudi ki hocejo na hitro sluziti denar z kao cistokrvnimi nerodovniskimi kuzki, ne glede na pasmo. In res se to, do zdaj nisem srecala se nobenega nerodovniskega yorkija ki bi bil vsaj priblizek yorkija.... in sem jih videla ze kar nekaj...
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #164 : sobota, 15.10.2005 : 21:14:27 »

Se cisto strinjam z yorki-luce!!!!!!!!!!
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 187   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines