mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 01.10.2024 : 00:13:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 ... 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 ... 187   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 224628 krat)
0 članov in 19 gostov pregleduje to temo.
schylla
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 146


« Odgovor #450 : četrtek, 29.12.2005 : 18:59:56 »

jaz ji dajem 3 obroke, vmes pa še kak priboljšek  Smiley
Logiran
Tory
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 65


« Odgovor #451 : četrtek, 29.12.2005 : 19:06:02 »

Hmmm naša tud dobii tri obroke pol pa še kej umes za poslastico  Smiley
Logiran
mkogej
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #452 : četrtek, 29.12.2005 : 19:08:41 »

Mogoče ji pa daješ prevelike obroke. Huh
Jaz ji nebi zmanjšala število obrokov, raje zmanjšaj količino. Wink
Naše imajo okoli 1,8 kg.
Logiran
schylla
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 146


« Odgovor #453 : četrtek, 29.12.2005 : 19:33:07 »

tudi moja toliko tehta, ampak se mi zdi res čudno za Tori, saj je bila zelo drobcena, ko sem jo primerjala z mojo Taio  Huh
Tory, najboljše da poveš mkogej kakšne biketke ji daješ in ti bo povedala koliko briketkov ji daš za 1 obrok, da boš približno vedela Smiley
Logiran
Tory
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 65


« Odgovor #454 : četrtek, 29.12.2005 : 21:02:30 »

Brikete ma od hilsa sam jih je redko gdaj jih noče tko da ji nastavim tko za en obrok in ima tisto posodico tut po tri dni preden poje.Obroe pa nisem nič povečala tko za eno dobro žlico ji dam tko kot vsega začetka.
Logiran
mkogej
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #455 : petek, 30.12.2005 : 01:40:30 »

Kaj pa razni priboljški od mize?  Tongue
Moja Romy se je redila večinoma od tega. Grin
Ko smo nehali s tem je dobila nazaj svojo težo.
A pol ji daješ samo konzervo? Če noče Hilll's brikete pa poskusi kake druge (RC, Eukanuba,...). V specializiranih trgovinah za živali ti lahko dajo tudi testerje, da vidiš če jih bo jedla! Wink
Pa seveda, dovolj gibanja.
Logiran
Tory
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 65


« Odgovor #456 : petek, 30.12.2005 : 12:47:48 »

Z Eukanobo smo že tut probala pa friskes zdej sem kupla pa hils pa tut noče poje tko po par briketkov sam pa še to samo iz roke.To kar pa jemo mi pa redko gdaj dobi pa to sam kak košček dam ji pa občasno kako palčko od pedigree denta stix za zobke. Učasih ji tut dam kuhan korenček tega obožuje Grin.nasploh zelenjavo od graha cvetače....
Nevem mogoče je pa zdej dobila na teži pa bo po tem še mal zrasla bomo vidla
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #457 : petek, 30.12.2005 : 13:27:35 »

Ne vem zakaj se tako zelo obremenjujete z težo - pa saj ni nujno da so vsi mladički iz legla iste teže (pa četudi je kuža ki je bil prej majhen in lažji, zdaj bolj močan).
Sicer nimam yorkija ampak tudi moja ni bila ob kotitvi med največjimi.
Zdaj poje zelo malo (saj je prav tako izbirčna z briketi), pa ni podhranjena je prava močna gospa.
Z njeno sestrco pa sta razlike kar 1 kg - tako da ni nikjer zapisano če je kuža bil prej v leglu majhen da bo potem tudi. Verjetno je dosti odvisno od konstrukcije samega psa.
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #458 : petek, 30.12.2005 : 15:48:31 »

Ja saj to je res, problem je takrat če se vidi da je kuža predebel. to pa upam  da vsi vemo kako se ugotovi,. Tara tudi nikoli ni hotela samo briketov, zato pomešam z briketi še žličko konzerve - Canidae, Hobby dog ali podobne kvalitetne konzerve - ali pa kaj kuhanega, in potem vedno poje.
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #459 : petek, 30.12.2005 : 15:58:36 »

Botticelli tudi sama uporabljam enak trik.
Samo mala je vseeno tolk trmasta da nekaj briketov preprosto mora pustiti
Dam ji cca. pešico briketov, ter žličko konzerve.
To je njen celodnevni obrok, saj če tudi ji dam še kak obrok tisti dan se ga ne dotakne.
Torej od česa bi naj bila debela? - nikjer ne piše da so v leglu vsi enaki, vsi enako težki...
(pa če se ne motim sem enkrat pri vzrediteljici videla da je bila moja ob kotitvi najlažja - zdaj pa je le daleč od tega). Tako da jaz se nebi preveč obremenjevala s težo psa saj koliko si napisala psa pravilno prehranjuješ - če pa bo začela postajati debela, pa boš to tudi opazila.
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #460 : petek, 30.12.2005 : 16:08:07 »

Ja saj točno tako. Jaz mam sicer drug problem, v Tarinem leglu so bili vsi mladiči iste velikosti in nihče nebi rekel da bo Tara za  1 kg manjša od bratcev... tako da te stvari je pri 2 mesečnem mladičku težko napovedati, genetika ima svoje zakonitosti Smiley
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #461 : petek, 30.12.2005 : 16:12:25 »

Ja res ne moreš vedet, komaj nekje po enem letu lahko začneš primerjati težo in vse ostale podobnosti ali pa tudi ne Wink
Logiran
mkogej
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #462 : petek, 30.12.2005 : 16:52:09 »

Imata prav! Grin
Zdaj se res ni treba še sekirat ali je psiček debel, važno da ni shiran Grin Grin Grin
Mislim da Tory ni debela. Moja Tara je čisto drobna pa ima enako težo kot Trudy ki pa zgleda bolj okrogla. Grin Grin Grin
Logiran
Tory
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 65


« Odgovor #463 : petek, 30.12.2005 : 18:00:18 »

No ja sej vem da je zdej še prezgodaj da bi rekla da bo bol okrogla sam me mal skrbi pojedla bi vse kar bi dobila.Seveda ne dobi ne.
Ponavadi ji dam jest takrat ko gremo jest tudi ostali da nebi cvilila pod mizo ampak tko hitr poje in pol še čaka pri mizi in cvili kot da jo stadamo sam kljub njenemu cviljenju ne dobi kr pomoje bi se pol pa že kotalila če bi jedla kolikor bi ona hotla Grin.
Sej drugač je zlo lepa pa zdej je zima rabi mal zaloge Grin.
da lažje skače po snegu hahaha :DObožuje ga.
Logiran
Alizee
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 54


« Odgovor #464 : sobota, 07.01.2006 : 12:30:23 »

Pišem v imenu tete, ki sem jo končno uspela prepričat, da naj ne kupi psa pri [izbrisano ime; Jana], čeprav ji ponuja nevemkakšne oh in sploh popuste.  Shocked Šla je namreč v penzijo in sedaj si ponovno želi psa (prej je imela resasto jazbečarko in po njej dobermana), sedaj je vrgla oko na yorkije. Na žalost nimam pojma o rejcih, preiskala sem mojpes.net, pa so sami neki stari podatki (2001) in ne vem če se tisti rejci sploh še ukvarjajo z jorkiji. Ima mogoče kdo kakšne naslove in telefonske od kvalitetnih rejcev v Sloveniji?
Logiran
Strani: 1 ... 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 ... 187   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines