mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 28.09.2024 : 18:50:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 ... 154 155 156 157 158 [159] 160 161 162 163 164 ... 187   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 223735 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Aiša
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #2370 : četrtek, 07.08.2008 : 20:33:16 »

Pozdravljeni na forumu
Mene pa zanima ,če kdo ve za koga da ima sedaj kake mladičke Yorkije za oddat ali posvojit? Kot družina z bivanjem v bloku smo prišli na idejo o tej pasmi.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2371 : petek, 08.08.2008 : 11:33:31 »

Živjo, Aiša. Yorkiji so precej zahtevna pasma, zato si čimveč preberi, preden ga nabavite. Predlagam, da začneš z odlično knjigo "Psi za telebane", o sami pasmi pa so na voljo knjige v vseh boljših knjigarnah - resda v angleščini. Čeprav je to majhen kuža in povsem primeren za v bok, zahteva veliko pozornosti in nege (obvezno vsakodnevno česanje npr.), pa kljub mini velikosti veliiiiiiiiiiiiko sprehodov. Gre za zelo velik ego v majhni izvedbi, tako da če ga ne vzgojiš res dosledno, je mala miniatura tvoj gospodar in ne obratno.
Psički so tudi precej dragi (800 evrov in več). Lepo prosim, ne kupuj poceni variante brez rodovnika, ki so jo v škatli pripeljali z vlakom iz Madžarske ipd.- čeprav ti tega ne bo noben priznal - ker poznam preveč tovrstnih zgodb, ki so se končale najprej zelo drago zaradi nepredvidenih veterinarskih stroškov, na koncu pa še tragično. Če si takega psička res želiš, si najprej pridobi čimveč informacij, potem našparaj denar in ga kupi pri dobrem vzreditelju. Ta ti bo dal tudi vse potrebne nasvete, kuža bo cepljen, razglisten in brez bolh, pa tudi vzreditelja boš vedno lahko poklicala, če ti kaj ne bo jasno.
Vzemi si malo časa in preglej tale forum - veliko je napisanega tako o Yorkijih v tej temi, kot tudi o kupovanju mladičev po ugodni ceni brez rodovnika itd. Lahko boš prebrala marsikaj zanimivega.
Pa da ne bo spet kakšna nepotrebna debata iz tega: na tem forumu nimamo nič proti mešančkom (ponavadi ob dobronamernih nasvetih, kakršnega sem ti napisala jaz, pride nazaj napad, češ, nehajte vi s temi rodovniki, jaz bom psa rešila itd.). - Že 25 let imam yorkshirske terierje z rodovnikom, pa so bile tudi med njimi velike razlike tako glede zdravja kot glede kvalitete dlake, zob itd., karakterjev pa itak. Zato mi prosim verjemi, da vem, o čem govorim.
Upam, da sem ti malo pomagala. Napiši, kako ste se odločili in kakšne informacije imaš zaenkrat. Lep pozdrav!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2372 : petek, 08.08.2008 : 11:34:45 »

p.s. sem hotla seveda napisat, da je kuža povsem primeren "za v blok" in ne za v bok, sorry Cheesy
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Aiša
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #2373 : petek, 08.08.2008 : 17:24:20 »

Hvala za info Pepsi ,pa saj ni treba pljuvati drugim čez rodovnike in mešančke ,saj so samo uboge živalce  Wink za katere skrbi človek. Res da v teh Yorkijih veliko piše dobrega in slabega sem veliko že prebrala. Pred dobrim tednom sem se pogovarjala z lastnikom,ki ima 1.leto starega Yorkija mešančka pa nima nikakršnih problemov in pri rejcu je videl tudi starše.   
Pa še to bi vprašala kaj potrebuješ dobit od rejca ,ki prodajajo Yorkije po 350€ ? Cool
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2374 : petek, 08.08.2008 : 17:38:33 »

Nič. Od takšnega bejž stran! Priporočam branje ustreznih rubrik o rodovniških in nerodovniških psih na tem portalu.
Logiran
tancek
novinec
*
Sporočil: 29


« Odgovor #2375 : petek, 08.08.2008 : 19:21:28 »

Aiša.. roke stran od teh yorkijev.. bi se dala globoka debata razvit (slike od teh yorkijev pa so gor že odkar sem jaz iskala yorkija zase-torej dve leti)
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2376 : petek, 08.08.2008 : 19:32:02 »

Nič. Od takšnega bejž stran!

Absolutno bejž stran, kot pravi Kalsang! Če misliš resno, prosim še enkrat preberi, kaj sem napisala jaz o tragičnih koncih - to je točno tak potencialen primer - in kaj so napisali vsi za mano. 350 evrov ni cena za pravega yorkija - kaj je narobe prav s tem leglom, ne vem, ampak si lahko prepričana, da marsikaj.
Če nam ne verjameš, boš itak naredila po svoje, ampak jaz še vedno upam, da se boš odločila pametno. Za vse nasvete sem ti na voljo - moj mail vidiš, če klikneš na "Pepsi" v sporočilu. Lahko mi pišeš, lahko me pokličeš - sem ti pripravljena  vse podrobno razložiti, samo bejž res stran od teh prodajalcev, ki jim gre samo za njihov lastni zaslužek, za psa pa jim je popolnoma vseeno. In če ga boš klicala, nikar ne nasedaj zgodbicam ("plače so slabe, ljudje nimajo denarja, pa ga dam bolj poceni", "kuža je zdrav" itd.) - Zamisli se tudi nad tem, kar je napisal/a Tancek - "slike od teh yorkijev so gor že odkar sem jaz iskala yorkija zate - torej dve leti".

Mater, me take stvari jezijo, res  Angry
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Aiša
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #2377 : petek, 08.08.2008 : 19:39:04 »

 Sad O šit,kaj takega pa za jutri smo se zmenili,še dobro da lahko na forumu kaj zveš še enkrat hvala za opozorilo Wink
Logiran
tancek
novinec
*
Sporočil: 29


« Odgovor #2378 : petek, 08.08.2008 : 19:47:56 »

ups.. zase mislala napisat*  Smiley
mislim da je vredno se izprsiti z malo večje vsoto denarja za kosmatinčka, kot pa da kasneje ugotoviš da je s tvojem yorkiju kaj hudo narobe (hrbetnica, itd itd)..
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2379 : petek, 08.08.2008 : 19:52:43 »

Sem našla oglas. Nikar ne nasedajte. Oseba ne samo, da ima staro sliko jorkijev, ampak je s sliko, posneto v identičnem okolju prodajala tudi že šicuje, pa verjetno še kakšno majhno pasmo. Takšnim ponavadi rečemo šteparji.

Dajte, še enkrat razmislite in se odločite preudarno. Kupite rodovniškega psa pri dobrem vzreditelju. Sem prepričana, da vam bodo punce s tega foruma rade pomagale.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2380 : petek, 08.08.2008 : 19:54:20 »

tancek, primerjava ni primerna.

"Bolje se izprsiti z malo vecjo vsoto denarja kot kasneje ugotoviti, da je s tvojim yorkijem kaj hudo narobe", ni razlog za odgovoren nakup, temvec vse kaj drugega.
Logiran

Aiša
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #2381 : petek, 08.08.2008 : 20:12:39 »

pred dobrim tednom sem spoznala par,ki je imel nerodovniškega yorkija starega leto dni in brez vseh težau ,bil je ubogljiv in izredno prijazen ,dala sta mi tudi gsm samo lastnik nima še naraščaja
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2382 : petek, 08.08.2008 : 20:13:26 »

Ruska ruleta.
Logiran
tancek
novinec
*
Sporočil: 29


« Odgovor #2383 : petek, 08.08.2008 : 20:19:47 »

se opravičujem sram Sklepam pa, da vsi ki ste imeli že opravka s temi "pasjeljubi" veste kaj sem mislila s tem   Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2384 : petek, 08.08.2008 : 20:34:20 »

Aiša, dol nam visi za vse lastnike nerodovniskih psov, ki jih nameravajo kadarkoli pariti, zato o tem na tem portalu ne pisi vec.
Predlagam najprej branje, potem pisanje.
Logiran

Strani: 1 ... 154 155 156 157 158 [159] 160 161 162 163 164 ... 187   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines