mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 04.07.2024 : 20:02:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 ... 146 147 148 149 150 [151] 152 153 154 155 156 ... 187   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 218060 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #2250 : ponedeljek, 29.10.2007 : 22:30:28 »

Torej pupe srecanje 3.11. v Ankaranu, kamp Adria....uro se dolocamo....na koga lahko racunamo.....
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #2251 : ponedeljek, 29.10.2007 : 23:54:39 »

Če prav stekam je organizacija iz lj taksna da zoya pobere ester, gigosy pa sasenko in lonyko?
Logiran
zoyaoli
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #2252 : torek, 30.10.2007 : 00:44:25 »

ja, jaz poberem Ester in nadaljujemo pot v Ankaran... verjetno pa bomo že prej startali, da bomo šli vmes še na kosilo - otroci smo hitro lačni  Shocked

torej, vidimo se v soboto  Cheesy Cheesy

Logiran
Tinkapletinka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 46


« Odgovor #2253 : sreda, 31.10.2007 : 13:03:15 »

Imam dobro novico, včeraj sem prispela na obalo in na putovanju cel čas samo deževalo ali kad smo prišle na Ravbarkomando kjer se zmeraj menja vrjeme pa je že nehalo in od Kozine je že blo skoraj suho.Ali burja je,nerečem da ne.Tudi danes piha vjeter ali je toplo in sončano. Upajmo da bo burja nehalo do sobote in ostane samo sonce in toplo.
Edino nevem kaj bomo če bo deževalo  sram   Nekaj bomo že izmislile.

Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #2254 : sreda, 31.10.2007 : 14:31:58 »

Ne bo deževalo. Smiley

Sem gledala vremensko napoved pa pravijo nič dežka do sobote zvečer. Wink
Logiran
Tinkapletinka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 46


« Odgovor #2255 : sreda, 31.10.2007 : 17:34:55 »

Torej vrjeme je na našoj strani pa zdaj še da pridejo vsi skupaj!  Wink
Logiran
KUŽEK
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


WWW
« Odgovor #2256 : četrtek, 01.11.2007 : 09:48:22 »

Živjo. Mene pa nekaj zanima.
Mene pa nekaj zanima. Ali naj pri vzreditelju vzamemo samico ali samčka? kakšne so razlike med njima? Ali res fantek smrdi ko lula in mu teče po tački in da se samček pred samičkami tako postavlja da so malo polula? Kako pa je pri samičkah z menstruacijo? Ali če jo daš steralizirat ima še vedno menstruacijo ali ne? Ali se samička po stelariziranju vedno čudno vede? Če bi bil fantek bi bil ANEJ, če bi bila punčka pa AJŠA. Kakšni se vam zdita imeni?

PROSIM pomagajte mi odgovoriti na ta vprašanja!

Že vnaprej HVALA

Sara
Logiran
arieta
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


« Odgovor #2257 : četrtek, 01.11.2007 : 11:59:23 »

Pozdrav Kuzek ,

ne znam zasto  zadnje vrijeme mnogi koji su imali samo muzjaka do sada govore protiv muzjaka jer je muzjak isto vrlo dobar odabir ,a ako se mene pita ( cijeli zivot imam pse i uzgajam ih!!!) onda je moj prvi odabir muzjak jer je on privrzeniji zenama i stabilnijeg karaktera .
A drugo sto mnogi ne znaju kada uzmu muzjaka koji je dobro socijaliziran i ima super karakter on se nece promijeniti ( ja prodajem pse koji su sasvim socijalizirani ,navikli na higijenu u stanu ,hod na lajni i stabilnog su karaktera ! Takvog psa ne mozete kupiti ranije od 12 tjedana starosti pa do 6 mj ) ,a kuje nakon 2 tjeranja najcesce mijenjaju karakter i postaju ili plasljivije ili agresivnije .
Osim toga kastracija kuja je prava operacija kao recimo carski rez -gdje se otvara utroba i maternica i nije bezopasna ,a kuje su podlozne tumorima prsa i zenskih organa.
Dok kod muzjaka kastracija je stvarno rutina i samo se iz mosnji izvade testisi bez otvaranja utrobe psa !
Sto se tice mirisa muzjaka i kuje -nema puno razlike i muzjak ali i kuja mogu smrditi ako ih ne odrzavate ! ako odrzavate muzjaka - dakle pod tim mislim dlaka na trbuhu treba biti jako skracena pa ju pas nece zapiskiti ,a i daka na spolovilu treba biti skracena na minimum  onda pas nece nista vise smrditi nego kuja  .
S time da kuja ima jako intenzivan "miris" tokom tjeranja i meni osobno vrlo smrdi .

Sto se imena za psa tice izaberite zvucna i kratka imena!
Lijepi pozdrav i sretno u odabiru psa -zapamtite psa kupujete za cijeli njegov zivot koji ako je pas dobre genetike i zdravlja traje 12-16godina!
Nadam se da sam malo pomogla
Latica Far-Smojver & The Best Models
Logiran
Tinkapletinka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 46


« Odgovor #2258 : četrtek, 01.11.2007 : 20:16:20 »

Joj to pe še nikoli nisam slišla da se ženski po tistom ..... spremeni tudi karakter ??!!  Huh
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #2259 : četrtek, 01.11.2007 : 21:41:52 »

Joj to pe še nikoli nisam slišla da se ženski po tistom ..... spremeni tudi karakter ??!! Huh

ne vedno...v vecini primerov pa. zato pravijo da je dobro samico sterilizirat se pred prvo gonitvijo. taka so po vecini mnenja veterinarjev s katerimi sem govorila.

kuzek:
ti bi imela yorkija?
arieta ti je lepo povedala, zdaj pa da se jaz odgovorim na nekaj vprasanj..psickina menstruacija se imenuje gonitev, v tistem casu je psicka plodna, ce se jo sterilizira ni vec gonitve in ni vec krvavitve. ce se psicko sterilizira pred prvo gonitvijo, to je nekje okrog 7 meseca starosti, potem po vsej verjetnosti ne bo spremenila karakterja.
kar se tice samckov, se strinjam z latico, da se jih isto da vzgojiti, vendar ne glede na vzgojo se zna zgoditi da bos dobila zelo dominantnega psa, ki bo ob prisotnosti drugih psov markiral svoje obmocje - to pomeni da bo lulal, da oznaci teritorij., vendar to lahko delajo tudi samicke.
konec koncev kakorkoli se odlocis lahko dobis pravi cuker ali pa tezavnega psa, vse je pac odvisno od karakterja, vzgoje in genov...lahko pa dobis dobro vzgojenega ki se bo v pubeteti spremenil in postal divjak....nikoli ne ves in nikjer ni garancije da tvoj pes pa ne bo markiral ali da tvoja samica ne bo plaha.....

kje pa mislis vzeti psa, in ce lahko vprasam koliko si stara?
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #2260 : petek, 02.11.2007 : 10:15:46 »

Moje izkušnje glede gonitve - niti pri yorkici se ni spremenil karakter, sedaj je stara skoraj 4 leta, in kitajčica je glihkar opravila drugo gonitev in je za enkrat vse po starem:) Upam da tako tudi ostane.
Moram povedati, da sem tudi jaz prvič slišala za spremembo karakterja, pa sem že nekaj let zelo aktivno ukvarjam z psi. Pri obeh bernardinkah tudi nisem opazila nikoli nobenih sprememb.

Mogoče pa je to povezano tudi z karakterjem in z socializacijo psa prej? Bolj plašne psice lahko ratajo še bolj plašne ali pa če niso vredu socializirane postanejo agresivne? Ne vem če je to tako mišljeno ali pa zadeva ni odvisna od socializacije - v kar dvomim... Pa verjetno je veliko v karakterju, če je psica od malega živahna, neboječa in ne kaže agresije in je pravilno vzgojena in socializirana, potem verjetno večinoma nebi smela postati plašna ali agresivna. Ali se motim?
Verjetno so izjeme, ampak vseeno.

So pa yorkiji res mogoče malo bolj težki karakter večinoma in jih je treba pravilno vzgojiti. Ljudje mislijo da so to male svilene kepe, v bistvu je to velik pes in se ga ne sme vzgajati kot dojenčka. Res me strese mrzlica ko vidim, da 2 kg pes terorizira lastnika in ga ta ne obvlada, ker pač enostavno se ni potrudil prebrati ali pa vprašati, kako se psa vzgaja. Da nebo pomote, večina takih izhaja iz nerodovničke reje, psi podobni yorkijem. Predvidevam da večina pravih vzrediteljev poduči bodoče lastnike kako in kaj, ter tudi večina teh ljudi se pripravi na psa kot se spodobi:)
Logiran
mkogej
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #2261 : petek, 02.11.2007 : 12:04:50 »

Midve s Taro tudi prideva.
Ob kateri uri pa?
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #2262 : petek, 02.11.2007 : 12:27:24 »

O super. Cheesy še ena punčka. Pa sej mojemu Galu se bo zmešal, toliko punc na kupu pa še ni videl. Revež, sploh ne ve kaj ga čaka.

mokogej, ob 14h v kampu Adria v Ankaranu. Bolj natančno ti bo pa Tinka povedala, ker jaz pojma nimam kje je to.
Logiran
mkogej
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #2263 : petek, 02.11.2007 : 12:55:43 »

Ni problema vem kje je to, sem z obale ... sigurno pa toliko Yorkijev na kupu ne bo težko opazit! Smiley)))
Komaj čakam. Mogoče prideta še mama in sestrica od Tare.
LP
Logiran
schylla
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 146


« Odgovor #2264 : petek, 02.11.2007 : 13:12:04 »

mkogej, hvala za novico Smiley
Taia je seveda za  Wink si sploh ne morem predstavljati veselja, ko bo videla svojo sestrico Cheesy
Logiran
Strani: 1 ... 146 147 148 149 150 [151] 152 153 154 155 156 ... 187   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines