mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 20.08.2024 : 05:27:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 ... 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100 ... 187   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 221074 krat)
0 članov in 22 gostov pregleduje to temo.
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1410 : petek, 13.04.2007 : 22:37:55 »

ne morem se nagledati te dlake
cudovita je....
Logiran
tjasav
rad pišem
****
Sporočil: 415


« Odgovor #1411 : sobota, 14.04.2007 : 12:01:48 »

Samo, da sta se ujela. Na zadnji sliki sta še posebno luštna. Kiss Je kot konec nekega filma o prijateljstvu.  Grin

ne morem se nagledati te dlake
cudovita je....
Čudovita je. Res je lepo svilnata in se zelo lepo sveti. Priznaj, da ga vsake toliko s kakšnim lakom namažeš...  Grin  Grin

Lp, Tjaša
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1412 : sobota, 14.04.2007 : 18:41:21 »

Hehe... Tjašav hehe... ja v bistvu res uporabljam sprej za lažje česanje Wink od Ring5 in je super Wink
Logiran
tjasav
rad pišem
****
Sporočil: 415


« Odgovor #1413 : sobota, 14.04.2007 : 19:21:28 »

Hehe... Tjašav hehe... ja v bistvu res uporabljam sprej za lažje česanje Wink od Ring5 in je super Wink
Za kozmetiko itak vem, da daješ gor, samo ker se mu dlaka tako lepo sveti, sem še mislila, da si pomagaš še s kakšnim lakom; recimo s tistim za parket.  Cheesy Cheesy  Grin Grin
Malo se hecam, ampak res je čudovit.

Lp
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1414 : sobota, 14.04.2007 : 20:02:57 »


Za kozmetiko itak vem, da daješ gor, samo ker se mu dlaka tako lepo sveti, sem še mislila, da si pomagaš še s kakšnim lakom; recimo s tistim za parket.  Cheesy Cheesy  Grin Grin
Malo se hecam, ampak res je čudovit.

Lp
Citat

Ja ja maš prov spotoma ko pomivam po tleh ga še malo zlijem nanj zato se tako lepo sveti hehe...

Kdaj bo kakšno yorki srečanje Smiley

Jaz grem ta teden pogledat novo samičko, upam da bo tokrat taprava in če jo pripeljem sledijo fotke Smiley
Logiran
tjasav
rad pišem
****
Sporočil: 415


« Odgovor #1415 : sobota, 14.04.2007 : 20:16:33 »

Kdaj bo kakšno yorki srečanje Smiley
Pojma nimam.  Huh


Jaz grem ta teden pogledat novo samičko, upam da bo tokrat taprava in če jo pripeljem sledijo fotke Smiley
Uh...komaj čakam! Wink
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1416 : ponedeljek, 16.04.2007 : 09:09:37 »

A mogoče kdo ve kje strižejo jorkije. No jst sem se hotla naročit v salonu ki je v TUKANU pa bi bla na vrsti šele konec maja  Shocked
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #1417 : ponedeljek, 16.04.2007 : 10:26:24 »

A ga hočeš ostrižti ali samo malo popraviti frizuro? Upam da ta zadnje:)

Jaz svojo Taro strižem sama, mi je prav v veselje. Sem jo pa glih nekaj dni nazaj postrifla ful - nič več dlake do tal ampak se ji nogice vidijo. Še vedno ima pa kar dolgo dlako. Glede na to da ful rada laufa po travi in se ji vse mogoče zavozla, pa še na teh kratkih tačkah ko je, ...no bomo videli kako se bo obneslo.

Drugače pa lahko pokličeš glede striženja Damjano, ona ma prostore v trgovini Mr.Pet. Striže in kopa vse kužmane in lahko res povem, da obvlada. Pokliči pa vprašaj, mislim da ma tud cene ok. Res je da ima kar naval, samo mislim da več kot 1 tedene sigurno ne rabiš čakati.
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1418 : ponedeljek, 16.04.2007 : 11:16:22 »

Oj Botticelli!

Ma ne vem mi ga je full škoda ostrišt na kratko ker ma res tako krasno dlako, sam ti povem da je katastrofa s česanjem ker se mu tako vozla. Ga lepo počešem, peljem na sprehod in ko pridem nazaj ga komaj razčešem, da ne govorim o tem, da prineseva domov s seboj pol gozda  Grin

Sicer pa sem da do zdej tud jst kar sama strigla, samo če bi ga pa bolj na kratko pa ne bi upala, ker za med ljudi pa more bit  Tongue

Tole gospo Damjano pa sem že parkrat klicala na mobitel pa se mi ne javi tko da ne vem al mam jst napačno številko al kaj?Huh Maš ti mogoče njeno telefonsko?Huh
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #1419 : torek, 17.04.2007 : 10:23:20 »

Oj!

Ja saj meni je tudi ful škoda striči na kratko, ker ima Tara tudi ful lepo in neproblematično dlako. Ampak kopati je pa tud ne morem vsak dan. Tako da sem se odločila da ji letos prvič dlako malo bolj skrajšam, do zdaj sem ji vedno samo 2-3 cm skrajšala, toliko da ni vlekla dlak po tleh. Smiley

Številka je naslednja: 040 639 542

Če se ti ne javi, probaj še kasneje ali pa naslednji dan. Načeloma se javi na telefon, vem pa da je kar zasedena, ker za enkrat striže sama.
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1420 : torek, 17.04.2007 : 13:10:17 »

Botticelli imaš kakšno fotko tvoje samičke z novo frizuro  Smiley
Logiran
Tisiya
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #1421 : torek, 17.04.2007 : 22:48:14 »

Hej!
Prebirala sem poste za nazaj in sem na 13 strani zasledila zapisano nekaj o nevarnosti, če živita skupaj mladiček in mačka. Gospa je pisala v hrvaščini, ki jo ne razumem najbolje in ker je pri meni ista situacija bi prosila za prevod oz. pojasnila v zvezi s tem.
hvalaa
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #1422 : sreda, 18.04.2007 : 09:01:37 »

Nič ne piše, da muca in yorki ne bi mogla živeti skupaj, piše samo, da je potrebna pazljivost ko je kuža še mladič, da mu ne bi muca kaj naredila ampak ta pazljivost je potrebna tudi, če imaš recimo že enega psa doma.
Naša muca je bila stara približno eno leto, ko je prišel Gal in sta najboljša prijatelja. Muca ga je takoj vzela za svojega, Gal jo ima rad in sta super parček:)).

Imam pa jaz nekaj drugih problemov:

Markiranje; moj Gal markira vse kar vidi odkar se je naučil lulati po fantovsko, znorela bom, doma samo iščemo lužice in ga zasledujemo. A je to samo trenutna faza ali bom čistila lužice še naslednjih 15 in več let? Tudi zunaj polula vse kar vidi. Ker je tako ponosen, da zna dvigniti nogo je to še malo nadgradil in dvigne nogo tako visoko, da se seveda cel polula, potem je ves zlepljen tam spodaj in okoli in jaz mu lahko lulčka umivam 5x na dan.

Naskakovanje; in to samo mojo, ponavadi levo nogo, čeprav je tudi desna uredu kadar leva ni dosegljiva. Druge noge niso zanimive.  Ko sva doma je dobesedno obešen na mojo nogo in potem se seveda skregava ker to pač ne gre, da hodim po stanovanju in vlečem psa, obešenega na nogi za sabo. Prav obseden je. Ne vem kako naj reagiram, ali naj mu prepovem to delati, ali naj ga probam preusmeriti na kaj drugega, kaj naj naredim?

Jokanje; za vsako stvar, ki jo hoče in to takoj. Ponavadi še malo izziva in preizkuša meje. Tudi zunaj recimo, ko se sprehajamo in laufamo je uredu, če pa treba recimo nekaj sekund počakati na prehodu za pešče je že groza, ker mu je dolgčas in začne tako tuliti, da me vsi mimoidoči gledajo kaj mu delam.

Teža in rast; trenutno (že dva meseca)  ima kilo in pol v višino pa meri 17 cm. Nič ne kaže da bo še kaj zrasel, tudi na teži ne pridobiva. Kaj to pomeni, da bo ostal tak mičken, jaz sem upala da bo imel vsaj 2 kg. Sicer je cukerček ampak mičkeno bi pa še lahko zrasel in se zredil. Hrano ima kvalitetno, dobiva tudi vitamine.

Vsakršnih nasvetov bom vesela.
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1423 : sreda, 18.04.2007 : 10:10:23 »



Naskakovanje; in to samo mojo, ponavadi levo nogo, čeprav je tudi desna uredu kadar leva ni dosegljiva. Druge noge niso zanimive.  Ko sva doma je dobesedno obešen na mojo nogo in potem se seveda skregava ker to pač ne gre, da hodim po stanovanju in vlečem psa, obešenega na nogi za sabo. Prav obseden je. Ne vem kako naj reagiram, ali naj mu prepovem to delati, ali naj ga probam preusmeriti na kaj drugega, kaj naj naredim?



Hahaha... skor me je pobral ko sem tole brala. Ne sej vem da je zoprno samo tko fajn si napisala Smiley))))
Hmmm ... čudno jaz nisem nikoli imela nobenega od takih problemov ki jih naštevaš. Markiral pa je edino ko je prišla ena samička k nam domov in se je ravno gonila tko da je blo vse mokro po stanovanju Smiley)) sicer tega ne počne v stanovanju. Ko pa greva ven pa itak vsake 2 m mora dvigniti tačko, pa čeprav nima več kaj spustit hehe....


Kje si kupila samčka če ni skrivnost. Koliko je star??? Imaš kakšne fotke?Huh Zanima me starost predvsem zaradi teže!
Logiran
tjasav
rad pišem
****
Sporočil: 415


« Odgovor #1424 : sreda, 18.04.2007 : 11:13:25 »


Markiranje; moj Gal markira vse kar vidi odkar se je naučil lulati po fantovsko, znorela bom, doma samo iščemo lužice in ga zasledujemo. A je to samo trenutna faza ali bom čistila lužice še naslednjih 15 in več let? Tudi zunaj polula vse kar vidi. Ker je tako ponosen, da zna dvigniti nogo je to še malo nadgradil in dvigne nogo tako visoko, da se seveda cel polula, potem je ves zlepljen tam spodaj in okoli in jaz mu lahko lulčka umivam 5x na dan.


Jooooj...točno vem, kako je to. Ena punca iz sosednjega foruma mi je celo rekla, da sem sama kriva, da je tako, ker se ga tako razvadila/navadila. Smrklja!!!
Psi imajo grozno navado, da označujejo prostor, da je ta potem njihov. Pri majhnih psih je še to posebej pogosto in se mi zdi, da so še tile majhno bolj obsedeni s tem. Rut, ko več ni imel kaj za polulati, je samo dvignil nogo, da je izgledalo kot da lula. Tega se ne da odvaditi in mislim, ker je to povezano z nagonom, ne izgine, mogočese na stara leta zmanjša.
Pri šestih mesecih, ko psa lahko že daš kastrirat, tega baje sploh ne delajo, ker se nikoli ne ''naučijo''. Po Rutovi kastraciji opažam manj markiranja in več dolgega lulanja. Izgleda, da kastrirani psi ne morejo več zadrževati toliko tekočine in jo po kapljicah markirati, ampak ko enkrat gredo lulati, polulajo skoraj vse. Fino se sliši, ampak če se pa odločijo pomarkirat še kaj noter, kar je v bistvu pri kastriranih psih še samo navada, pa pustijo veeeliko lužo. Ampak res opažam pri Rutu vedno manj tega, lahko celo rečem, da izginja.  Cool


Naskakovanje; in to samo mojo, ponavadi levo nogo, čeprav je tudi desna uredu kadar leva ni dosegljiva. Druge noge niso zanimive.  Ko sva doma je dobesedno obešen na mojo nogo in potem se seveda skregava ker to pač ne gre, da hodim po stanovanju in vlečem psa, obešenega na nogi za sabo. Prav obseden je. Ne vem kako naj reagiram, ali naj mu prepovem to delati, ali naj ga probam preusmeriti na kaj drugega, kaj naj naredim?


Tudi meni se je to dogajalo in v takem primeru je najbolje, da psa preusmeriš s kakšno igračo. Če je že res nadležno, priporočajo neko ''šok'' varianto, da psa malo strezniš. Baje pomaga, če imaš v razpršilki za rože vodi in ga s pošpricom od daleč v glavo malo ''k sebi spraviš''. Ni nič krutega v tem, je pa včasih učinkovito. Naskakovanje se je pri nas kar hitro odpravilo. Mislim, da se je pojavilo nekje pri sedmih mesecih in ''odšlo'' nekje pri letu in četrt.


Jokanje; za vsako stvar, ki jo hoče in to takoj. Ponavadi še malo izziva in preizkuša meje. Tudi zunaj recimo, ko se sprehajamo in laufamo je uredu, če pa treba recimo nekaj sekund počakati na prehodu za pešče je že groza, ker mu je dolgčas in začne tako tuliti, da me vsi mimoidoči gledajo kaj mu delam.


Pravilno si ugotovila, da z jokanje izsiljujejo in preizkušajo meje. To Rut še vedno počne, a hitro obupa. Mislim, da veš, da se jim takrat med jokanjem ne sme nič ustreči, ker s tem samo potrdiš njihovo vedenje, oni si pa zapomnijo, da je najlažje priti do česa z jokanjem. Takrat je najbolje ignor ali pa fuj, čeprav ne zaleže dostikart, še posebej, če je manjši. Pred kastracijo se je Rut drl, da bi rad šel na teraso vsakih 5 minut, ker mu je še v prejšnji rundi ostalo 25 cipres za pomarkirati, zdaj po kastraciji pa se dere, da je že čas za večerjo, čeprav še je do taktar dobri dve uri.  Grin

S težo pa še bo šel gor, saj še ni niti dopolnil leto, tako da brez panike glede tega.

Tudi jaz sem se ti morala nasmejati ob tvojih problemih, saj sem spet imela občutek, da nekdo Ruta leto nazaj opisuje. Pravi hiper navihanček mora biti ta tvoj Gal, seveda spet, če sklepam po Rutu.  Wink

Lp, Tjaša
Logiran
Strani: 1 ... 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100 ... 187   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines