mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 29.09.2024 : 22:11:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 ... 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 ... 187   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 224297 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1080 : torek, 12.12.2006 : 18:54:19 »

Prvo nekaj okrog dlake. tile razstavni kuzki imajo dlako non-stop povito in se ne unici, ker se vsak dan razvije, pocese in nazaj zavije, poleg tega je naoljena in maksimalno zascitena pred vsem.
in psicki povecini pridejo zjutraj na razstavo poviti, nakar se zacne dolgotajno friziranje psa pred razstavo. vsak pramen se podebej odvije, pocese in z likalnikom za lase polika.

nakar se se enkrat celotnega psa precese in polika, naspreja proti statiki in odisavi

kar se tice volnaste dlake - tudi volnasta dlaka lahko izgleda tako- potrebno je vec truda in vec pripomockov - na izgled bo taksna, na otip se bo cutilo da je volnasta in se vedno jo bo tezje vzdrzevati kot svilnasto

moj ima volnasto - ampak povsem ravno.

teza.yorki bi naj imel po standardih vec kot 2kg, drugace ne dobi vzrejnega  in manj kot 3,5 mislim da

cena - o ceni je bilo ze ogromno povedano -od 700 € naprej tudi do 3000 €

yorkie lover - ne bi te rada razocarala, ampak ali si zadevo dobro premislila. res je da se z psickom naucimo odgovornosti.ampak, sedaj si konec OŠ, bos sla naprej v gimanzijo ali srednjo ali trgovsko, nima veze, bo malo vec ucenja in zaradi tega malo manj casa za kuzka. to je se vse lepo in prav, bo prav tako vesel ce bo zraven tebe ko se bos ucila. problem pa nastopi po koncani srednji soli, ko se bos odlocila za naaljne solanje, pri katerem bos po vsej verjetnosti morala zapustiti svoj domaci kraj.
tezko je dobiti podnajemsnisko stanovanje kjer dovolijo pse, cele dneve si na faksu, ko prides domov se je treba uciti,... in kuza bo kar naenkrat pri tvojih starsih - si se o tej verjetnosti pogovorila s starsi. si razmisljala, 6, 7 , 8 let naprej. takile yorkiji zivijo tudi do 12 let in to niso kot otroci, kuzane je tezje imeti kot otroke, slej ali prej bo otrok znal sam si dobiti za jest, se umiti iti ven, psu bos vedno ti morla dati za jest, ga skopati, ga peljati ven....
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1081 : torek, 12.12.2006 : 18:55:47 »


Ima katera katalog od razstave,
ali je bila tam arieta?
sigurno je bila ena ki je imela yorkije in pomerance.
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1082 : torek, 12.12.2006 : 18:57:59 »


aja yorkie lover
jaz sem zacela delat poleti, konec 8 razreda osnovne šole.
mislim da lahko brez problema po koncani osnovni soli. najlazje bo ce gres na studentski servis in povprasas - ter postanes clan studentskega servisa, kateri ti bodo po vsej verjetnosti tudi nasli kaksno delo. - ampaj to je tema za druge forume , ne mojpes
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #1083 : sreda, 13.12.2006 : 13:42:45 »

Glede vzrejnega je verjetno bolj pomembno kdo si in komu si simpatičen:) Mama od Tare ima okoli 1,6 kg in je očitno dobila vzrejno dovoljenje, res da je bilo to 3 leta nazaj... Standard je res od 2 kg dalje pa do 3,5 kg recimo. Ampak verjetno teža ni vse kar gledajo na vzrejnem saj dobijo vzrejno tudi psi ki nimajo kaj tam iskati, tako da res ne vem kaj gledajo sploh...mogoče kdo ima lastne izkušnje glede vzrejnega pri yorkijih?
Logiran
yorkie lover
otrok do 14 let
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #1084 : sreda, 13.12.2006 : 21:44:28 »

Vredu pozabite na moje uprašanje,  še malo bom počakala da odrastem in da čas pokaže svoje.
Logiran
lonyka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #1085 : sreda, 13.12.2006 : 22:53:57 »

Joj jaz mam eno pripombo honki...kaj ste pol ve vse stalno doma..ne hodite v šolo...v službo karkoli?Verjetno si ga pri teh letih nebo sama kupla in sama zaj skrbela zanj, verjetno ma družino sestro,brate...in bodo že skupaj združli moči pa poskrbeli za svojo domačo žival...ne razumem ko nonstop pravite naj milijonkrat premislimo itd...če si nekaj želiš se vse da samo...pač ne delaš drugih nepotrebnih stvari...ampak skrbiš za svojo kepico..tako je moje mišljenje...
lp
Logiran
yorkie-luce
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 76


WWW
« Odgovor #1086 : petek, 15.12.2006 : 10:49:53 »

CIAO ljubitelji jorkia Wink

samo sam svratila da vas malo vidim da vidim ko ima novog jorkia.

Naisla sam da spominjete ceske uzgajivacnicu:
Da vidite babike, kako so bili porihtani yorkiji na razstavi (seveda, tiste, ki jih niste videle).
Ta gospa je tega yorkija tako dolgo česala, kot jaz Ruta cel teden ne. Grin Grin Se pa seveda potem pozna rezulat! sram
http://www.moj-album.com/slike/1112940/7uN_UuoiFepw3pLB.v.jpg
http://www.moj-album.com/slike/1112940/f6t06vfw3vdZnlYO.v.jpg
http://www.moj-album.com/slike/1112940/OWNtEWx0gq1gAAkc.v.jpg

To su u ceskoj jedni od najlepsih ako vas zanimaju njihovi psi evo adrese:
*****

To su rjetki uzgajivaci koji obozavaju pse i imaju njih super bas naucne i odgojene. Uzgaja majka sa cerkom i obozavaju jorkie, takim uzgajivacim auvjek treba kapa dole.

Mi smo imali leglo i jedan preslatki muzjacic ostao kuci zove se Adam i mozete ga videti na ovim slikama:
http://www.flickr.com/photos/22798892@N00/

njegova prelepa sestra bude zivila u slovenii sto mi je jako drago ima predivnu obitelj. Prijavila sam izlozbu CACIB Ljubljana pa se nadam da cu vas tu mnoge upoznati napokon uzivo. pozdrav iz Praga
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1087 : petek, 15.12.2006 : 12:07:03 »

yorkie lover...da lahko delas moras biti stara 15 let.
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1088 : petek, 15.12.2006 : 18:12:49 »

Joj jaz mam eno pripombo honki...kaj ste pol ve vse stalno doma..ne hodite v šolo...v službo karkoli?Verjetno si ga pri teh letih nebo sama kupla in sama zaj skrbela zanj, verjetno ma družino sestro,brate...in bodo že skupaj združli moči pa poskrbeli za svojo domačo žival...ne razumem ko nonstop pravite naj milijonkrat premislimo itd...če si nekaj želiš se vse da samo...pač ne delaš drugih nepotrebnih stvari...ampak skrbiš za svojo kepico..tako je moje mišljenje...
lp

Nisem hotela nic slabega, samo opozoriti punco, da je potrebno nakup psa dobro premisliti, in se pogovoriti s starsi o vsem, kar se verjetno ni, glede na to da na forumu sprasuje, koliko moras biti star za delo in da tega ne vprasa starsev. kaj pa ce je hotela psa kupiti brez vednosti le-teh.
samo previdna sem. Wink otroci nafehtajo starse za psa, in potem ne morejo skrbeti za njega , in kje ta pristane, pri babici, ali pa se huje v zavetiscu, ali pa pride do oglasov: zaradi pomankanja casa prodamo psa! Angry
meni nebi pasalo da bi lastnika menjala sem in tja in dvomim da pes v tem uziva.je bitje in se naveze. sram

da odgovorim se drugo vprasanje, mislim da je moj pes bil sam doma 6 ur 1x odkar ga imam. nikoli vec kot 4 ure! Smiley
jaz delam samo 4 ure, solo sem koncala, in sem z nakupm psa cakala do koncane sole, poleg tega, tiste 4 ure ko jaz delam, je doma partner ki ima taksno sluzbo da je zdoma 2 uri dopoldan in 2 uri zvecer.  :Dtako da je ponavadi pes sam doma cca 1 uro! - toliko da si spocije od naju.
 Grin Cheesy
moje mnenje. tisti ki nima casa naj si ne kupuje psa. meni je pes za druzbo, za prijatelja, kateri je vedno ob meni, ki me se takrat ko se mi ne da prisili d agreva na sprehod.
da ne bo pomote, ne pravim da more pes imeti non-stop druzbo in da pa zdej pa ne mores hoditi v sluzbo, ali v solo, ampak meni osebno si moj pes ne zasluzi samote.kak odnos imate pa vi s svojimi je pa cist vasa odlocitev. Lips Sealed
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1089 : petek, 15.12.2006 : 18:31:12 »

lonyka

Otroci so psa nekoč pripeljali domov, zdaj so se že odselili, mama pa se je naveličala ga voditi na sprehode. Kuža je iz Ljubljane. Še vedno čakam na slike.

zaradi takih stvari pisem jaz , da je potrebno dobro prestudirat ali psa vzeti ali ne. prevec tega se dogaja. pes ni igraca, ki bi jo vrgel v smeti ko se ga navelicas.!
Logiran
Tory
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 65


« Odgovor #1090 : petek, 15.12.2006 : 21:29:38 »

Vsekakor se je treba posvetovati s starši  s tem se tut jst strinjam. Jst imam dve hčerki in ima vsaka svoje doužnosti glede naše Tory .Večja jo zjutraj preden gre v šolo pelje na sprehod(za hišo imamo veliko zelenico) ker jst grem od doma že ob pol šestih in Tory se noče vstat še tako zgodaj  iz postle  Grin. Potem ji more pa manjša dat jest preden gre v vrtec seveda je vse to pod nazorom mojega parterja ampak za vzgojo odgovornost ni nikoli prezgodaj sam morejo biti pa seveda skos v bložini starši.
Domov pa pridem okoli 12ih če ne jst pa večja hčira tako da ni nikol več kot 5 ur sama .
Je pa Tory moj klop  Grin non stop je zraven mene in če ima možnost je na meni  Cheesy Grin
Logiran
lonyka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #1091 : petek, 15.12.2006 : 22:42:41 »

Hey honki...se popolnoma strinjam s tabo...vse je odvisno od ljudi...sto ludi sto čudi pravijo Cheesy...rahlo sem po sebi sodla...in sem res milijonkrat premislila( oz. smo) preden smo se z družino odločili za nakup yorkice Tongue dogovorili smo se in rezultat je naša princippeska ki pride v čet Cheesy
lp
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1092 : sobota, 16.12.2006 : 09:51:35 »

obljubi slikice!!!

resno, ce ni najkasnejv petek gor prpopanih slikic, si ful nefer. ker slikice mamo najrajs!
Logiran
lonyka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #1093 : sobota, 16.12.2006 : 18:15:43 »

Hehehe...jih pripopam Cheesy takoj ko jih bom naredla...ampak jaz sem bolj anti mojster za to..in nimam niti malo pojma kak se to nardi Tongue..
Logiran
tjasav
rad pišem
****
Sporočil: 415


« Odgovor #1094 : sobota, 16.12.2006 : 19:38:03 »

yorkie-luce!

Zelo lepe slike, še posebej je lepa slika '' klinci 12 '', kjer kookie daje poljubčke.  Kiss Kiss Kiss

Lp, Tjaša
Logiran
Strani: 1 ... 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 ... 187   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines