mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 01.09.2024 : 00:22:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 58   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani  (Prebrano 109959 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #300 : nedelja, 19.03.2006 : 12:53:08 »

Ne me narobe razumet... tudi jaz se strinjam z njim.  Le  zadnji stavek, je malce  dvoumen.....  če gledamo iz stališča , pri kakšnih psih vse, se ljudje počutijo "ogrožene".... kot sem že napisala Wink.

Ja, se strinjam. Na to se je nanašal tudi moj prejšnji post.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #301 : nedelja, 19.03.2006 : 13:10:48 »

hja... zadnji stavek je malček dvoumen. Marsikdo bi ga lahko navedel samostojno. Se mi zdi, da ni mislil na nelagodje ob pogledu, ampak na to, kako je pes vzgojen.

V vsakem primeru, če bi to prebral nekdo, ki nima preveč simpatije do psov, bi sigurno pomislil na splošno. Lahko je še tako šolan pa se zdi komu nevaren.
Sicer se strinjam s člankom. Ga bodo pa sigurno zlorabili.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #302 : nedelja, 19.03.2006 : 13:12:54 »

Jaz imam drugačno izkušnjo; ob Brinu seveda večina ljudi odreagira stereotipom primerno, ko pa vidijo medvedkasto Bejbo bi jo pa vsi premečkali. Hah, samo bejba je do ljudi veliko bolj zadržana, kot Brin, ki bi se pri vsakem mazil.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #303 : nedelja, 19.03.2006 : 13:26:31 »

No  točno tako kot je napisala  Andi.  Ljudje sodijo po videzu.
Pa naj bo pes še tako lepo vzgojen  in miren bo  pri nekomu vzbujal občutek nelagodja in strahu.

V moji okolici je lastnik hudo živčne  in nevzgojene  nemške lovske terierke.... psička  bevska in laja na vsakega.  Na povodcu  , se dobesedno  poganja   meter v zrak.  Pa se je začuda  nihče ne boji.
Drugi lastnik  pa vodi vsak dan  dva  dobermana.  Resnično lepo vzgojena in mirna psa. 
Pa  vam kar odkrito povem , da  lastnika  dobermanov  prav z veseljem srečam,  tudi  rade volje  skupaj z njegovima  psoma spustim moja, in tudi  mirno lahko klepetava, ne da  bi  koga od naju  skrbelo, ali za pse  ali za mimoidoče.
Lastnika    terierke  se pa kar malce ogibam,  pa   ne zaradi tega  ker  bi imela   strah pred malim ščenetom, temveč me  navdaja z nelagodjem.  Prvič zaradi tega, ker nočem domov z  strganimi  hlačami, drugič pa nikoli ne vem  ali jo bo spustil, v veri  , da se bo  igrala z mojimi psi  in  bo kateremu koli od mojih psov (  še posebej Dini),  prestopila  prag tolerance.
Vse je ok  dokler se igrajo  ... ampak  malo  ščene  se ne zna igrati, in slej ,ko prej začne popadati...  Dina pa ni ravno  tisti tip  psa ,ki  bi  drugemu   mirno pustila ,da  jo  grize in popada. Verjetno bi se  branila....  potem   se pa  tako ali tako ve  kdo bi bil grešni  kozel v očeh javnosti.  Lastnik velikega psa  seveda... ker se je njegova velika zverina spravila  na  majhnega ubogega kužka Angry
Logiran
stieber
novinec
*
Sporočil: 45


« Odgovor #304 : nedelja, 19.03.2006 : 13:37:10 »

Pse bi lahko imeli samo tisti, ki dokažejo,da jih potrebujejo. Recimo slepi ljudje. In reševalci ter vojka, policija. Ok, ostali pa imajo lahko za hobi pse, visoke do 40 cm in težke recimo do 12 koligramov, pa bi bil za vekov veke mir pred smrtnimi žrtvami in hudimi poškodbami razen res res izjemoma.
Logiran
charli
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 64


« Odgovor #305 : nedelja, 19.03.2006 : 13:56:58 »

no steiber s tem se pa jaz s tabo ne strinjam. pes je tak kot ga vzgojimo, nevaren oz. napadalen je lahko tudi 40 cetimetrov in 12 kilogramov težak pes. poznam veliko nemških dog, neapeljskih mastifov, nemških ovčarjev, ki so veliko bolj krotki kot naprimer en pritlikavi šnavcer. sicer pa kakršen lastnik takšen pes. pa lep pozdrav
Logiran
Mala miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 105


« Odgovor #306 : nedelja, 19.03.2006 : 14:24:46 »

Bravo charlie se popolnoma strinjam s tabo  Smiley  Smiley

Sama sem lastnica zelo velikega psa ( nemske doge ) in se na sprehodih v naju zaletavajo in rencijo ponavadi samo male "vrece bolh" in so zelo,zelo hrabri in pogumni  Wink Moj pes pa samo mimo kot, da jih ni  Grin
Logiran
Marc
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 121


« Odgovor #307 : nedelja, 19.03.2006 : 14:33:41 »

stieber, pretiravaš....
Logiran
love-c
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #308 : nedelja, 19.03.2006 : 19:01:33 »

Citat
V moji okolici je lastnik hudo živčne  in nevzgojene  nemške lovske terierke.... psička  bevska in laja na vsakega.  Na povodcu  , se dobesedno  poganja   meter v zrak.  Pa se je začuda  nihče ne boji.
Drugi lastnik  pa vodi vsak dan  dva  dobermana.  Resnično lepo vzgojena in mirna psa. 
Pa  vam kar odkrito povem , da  lastnika  dobermanov  prav z veseljem srečam,  tudi  rade volje  skupaj z njegovima  psoma spustim moja, in tudi  mirno lahko klepetava, ne da  bi  koga od naju  skrbelo, ali za pse  ali za mimoidoče.
Lastnika    terierke  se pa kar malce ogibam,  pa   ne zaradi tega  ker  bi imela   strah pred malim ščenetom, temveč me  navdaja z nelagodjem.  Prvič zaradi tega, ker nočem domov z  strganimi  hlačami, drugič pa nikoli ne vem  ali jo bo spustil, v veri  , da se bo  igrala z mojimi psi  in  bo kateremu koli od mojih psov (  še posebej Dini),  prestopila  prag tolerance.
Vse je ok  dokler se igrajo  ... ampak  malo  ščene  se ne zna igrati, in slej ,ko prej začne popadati...  Dina pa ni ravno  tisti tip  psa ,ki  bi  drugemu   mirno pustila ,da  jo  grize in popada. Verjetno bi se  branila....  potem   se pa  tako ali tako ve  kdo bi bil grešni  kozel v očeh javnosti.  Lastnik velikega psa  seveda... ker se je njegova velika zverina spravila  na  majhnega ubogega kužka Angry

Nemški lovski terierji pa so poglavje zase. Izrazito temperamentni, neustrašni pri lovu na veliko in malo divjad. Popadljivi na vse živo. To sem videl sam, kako se tudi med seboj zgrizejo, če je kaj v zvezi s plenom, če treba do smrti. Nekateri jim rečejo kar štromarji, ker se od strasti  tresejo. Tisti, ki so dosledno vzgojeni, pa žal niso prida pri delu, to kaže statistika, zato jih lovci več ali manj ne preveč učijo urbanih manir. Vzpodbujajo jih pri delu v gozdu, iskanje živali, gonja, delo v rovu za lisico itd. V svoji stroki so kralji.    Ti dam pa popolnoma prav, da pa si vsaj ti previdna, da ne pride do konflikta med psički. Kaj da ti rečem, ne rini v nesrečo.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #309 : nedelja, 19.03.2006 : 19:52:44 »

Ja, tudi jaz se s svojo psičko nemških lovskih terierjev raje izogibam. Smo se že znašli v situaciji, ko se je eden odločil, da je moja šicujka plen in je trajalo kar nekaj časa, preden smo ga odgnali, njegova lastnica pa je samo nemočno stala in molče gledala... Potem sem se malo pozanimala o pasmi in enega videla pri delu v umetnem lovu. Takrat sem dojela, kako močan je njihov nagon in ker se je že zgodilo, da jim je moja šicujka predstavljala plen, zdaj raje poskrbim, da ne pride do stikov.

Ne me razumet, ne trdim, da so nevarna pasma, ampak raje vidim, da opravljajo svoje lovsko delo, kot da z nepotešenim nagonom sedijo na kavču in ga potem poskušajo sproščati na drugih psih na sprehodu.
Logiran
zmaja
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #310 : nedelja, 19.03.2006 : 20:31:16 »

Nove podrobnosti: http://24ur.com/naslovnica/novice/slovenija/20060316_3070968_16100931.php

Lastnica previ, da je hotel mimoidoči fotografirat njene pse, kar naj bi bil povod za napad.
Bomo videli kaj pravi oškodovanec Huh Me zanima če je to res, ali samo (izmišljena) olajševalna okoliščina.

Ker napadenega moškega osebno poznam in poznam tudi njegovo plat zgodbe, lahkor ečem, da je v medijih ogromno laži, predvsem pa izmišljotin lastnice psov.
Napadeni niti pod razno ni želel fotografirati psov, ker fotoaparata ni imel s sabo (pa tudi drugače ni noben navdušen fotograf), ampak je samo hitel domov iz službe. Ne vem točno ali je tekel ali samo hitro hodil. Psov sploh opazil ni dokler ga seveda niso napadli.
Prav absurdne se mi zdijo te izmišljene zgodbe lastnice, ki je očitno totalno neuravnotežena ženska, ki v preteklosti ni hotela in tudi sedaj noče prevzeti odgovornosti. Srčno upam, da se ji za vedno prepove lastništvo psa, ker pes pa kakršen koli že je, sigurno ne sodi v takšne roke.
Logiran
jype
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #311 : nedelja, 19.03.2006 : 22:49:58 »

Jah, mi smo imeli nemškega lovskega terierja. Naša mama je vedno rekla "Groza, kako butast pes", ker se nikoli ni pustil naučiti reči, ki jih "normalnega" psa učiš največ en mesec.

Praktično edini načlin, da ga pri lovu ustaviš je, da ga dvigneš od tal za kožo na vratu. Če je plen že zagrabil, je pa itak prepozno in pomaga samo polivanje z vodo ali pa, če si dovolj močan, prijemanje za čeljusti in vlečenje narazen. Pes je vzrejen za določen namen in ga po moje ne bi smeli sprehajat ljudje, ki mu niso kos. Čeprav je majhen, se ga ljudje pogosto bojijo že od daleč, kot izrazitega lovca pa ga to še bolj močno spodbuja. Na domačem dvorišču je, če je bil spuščen, vedno pogrizel vse sorodnike in kolege, ki jih je lahko dosegel, na srečo pa je imel zelo rad čevlje in zato ni nikogar ugriznil do krvi. Pes je bil strašno zvest in seveda smo ga imeli blazno radi.

Čeprav je precej lažji od 12 kil in mora biti manjši od 40cm da dobi rodovnik, je tak pes, če je vzgojen za lovsko delo, precej nevaren in zelo samosvoj. Mojo teto je z železnim ležalnikom vred, na katerega je bil privezan, potegnil po travi en meter daleč, ko je štartal na psa, ki se je vrtel okoli naše psice (bretonske ptičarke, ki je bila po karakterju pravo nasprotje psa). Ko se je psica gonila, je skakal dva metra visoko po ograji pesjaka. Niso vsi nemški lovski terierji vzgojeni v lovske pse, ampak naš je bil in očitno je bilo, da ni najbolj družbeno sprejemljiva žival, je pa bil profesionalni lovec. Zdaj je že dolgo v večnih loviščih in upam, da se ima fino. Čeprav je oče zelo pazil nanj, je včasih pobegnil in se par dni potikal po gozdovih, potem pa ga je običajno našel mrtvo utrujenega kak lovec in poklical, da smo ga prišli iskat. Jaz si takega psa niti v sanjah ne bi omislil, ampak jaz nisem lovec.

Mimogrede, tudi naš oče je vsakemu, ki ga je pes ugriznil, vedno rekel "ah, naš pes ni še nikogar ugriznil". Ne vem od kje pride ta čuden psihološki pojav, ko psa in njegovo "čast" braniš do čisto nerazumnih mej. Najbrž smo na pse navezani bolj, kot bi si sami sebi upali priznati.
Logiran
stieber
novinec
*
Sporočil: 45


« Odgovor #312 : nedelja, 19.03.2006 : 23:32:32 »

stieber, pretiravaš....

Zakaj pa? 12-kilski pes zelo težko resno poškoduje človeka.

Z nemškimi lovskimi terierji pa imam kar nekaj izkušenj. Znajo biti zelo ostri, a vendar premajhni za dogodke, kot je bil na Viču.
Logiran
jype
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #313 : nedelja, 19.03.2006 : 23:38:21 »

No ja, potem veš, da bi štirje terierji predstavljali kvečjemu manjšo tarčo policistoma, pa nič bolj nežni ne bi bili.

Ampak upam, da nihče nima štirih lovskih terierjev, kaj šele v mestu.
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #314 : nedelja, 19.03.2006 : 23:43:46 »

Zakaj pa? 12-kilski pes zelo težko resno poškoduje človeka.

Z nemškimi lovskimi terierji pa imam kar nekaj izkušenj. Znajo biti zelo ostri, a vendar premajhni za dogodke, kot je bil na Viču.

No, potem pa nič več velikih psov, avtomobilov (le tiste za otročke), konjev, motorjev, stolpnic, letal, vlakov in niti visokih petk (baje kar znano orožje v policijskem muzeju - al kako se že kliče...)...



Logiran
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 58   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines