mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 08.08.2024 : 10:21:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 58   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani  (Prebrano 108876 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #195 : petek, 17.03.2006 : 10:23:49 »

Seveda je vedno kriv lastnik.
Ampak se enkrat, ce bi imela ta zenska 4 nevzgojene civave, bi bil rezultat drugacen... tako da ne mores rec, da pasma ni pomembna.

Pa se glede zlatkotov: ce bi trop 4 zlatkotov tako napadel nekoga, bi bila ziher tudi to novica dneva...
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #196 : petek, 17.03.2006 : 10:24:59 »

In katere so te nevarne pasme? In kaj je z mesanci in nerodovniskimi psi, ki pac niso pasma??? Roll Eyes
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #197 : petek, 17.03.2006 : 10:26:19 »

seveda bi bil rezultat drugacen. ampak ne mores pa vsega po vrsti oznacevat za nevarne pasme ...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #198 : petek, 17.03.2006 : 10:30:34 »

Saj ne trdim(o), da pasma ni pomembna (v smisli, da ni vazno kako pasmo imas itd.), pravim da pasma ni nevarna sama po sebi. Smiley Ker ce gledamo velikost (primer civav), potem lahko mirno zapisemo, da so nevarni vsi psi (ne pasme), ki so vecji/tezji od xy cm/xy kg. Za majhne otroke, dojencke, se seveda cm in kg znizajo. In nenazadnje, tudi civave. Recimo ti pades v nezavest, una ti pa nos odgrizne.

Hja, glede novice dneva... V "mojem" primeru bi bila v stilu "ljubko, prijazno zlato prinasalko, grozna, agresivna kobila brcnila v betico in s tem koncala njeno srckano zivljenje". V bistvu bi pa moralo pisati "koncno je pri kobili stalno preganjanje preseglo vse meje  in je tecno bjondo katapultirala v vecna lovisca".
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #199 : petek, 17.03.2006 : 10:31:20 »

Seveda ne... samo so pa nekatere pasme, s katerimi je treba bit zelo dosleden... samo to pravim.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #200 : petek, 17.03.2006 : 10:32:00 »

mogoče je ravno izraz nevarna pasma zgrešen... Če bi rekli potencialno naredi več škode, smo pa že bliže  Tongue
Kar se ugrizov tiče seveda.

Čiuaua lahko tudi ubije človeka, če je neubogljiva... Skoči na cesto in voznik se ustraši in...
To je blesav primer vem, ampak v bistvu popolnoma realen Roll Eyes
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #201 : petek, 17.03.2006 : 10:35:24 »

No saj to mislim Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #202 : petek, 17.03.2006 : 10:38:03 »

Ampak smo spet pri velikosti, ane. Ne vem no, jaz nimam prevec dobrih izkusenj s civavami.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #203 : petek, 17.03.2006 : 10:46:22 »

jaz jih nimam z večino majhnih psov... so čisto živčni... ampak je pa res treba priznat, da je razlika če te ugrizne pinč ali nemški ovčar Wink

Sicer pa jaz nikoli ne stegnem roke k majhnem psu tudi če vame rine! Lips Sealed

Sem spraševala enega veta kateri psi so ga največ pogrizli in je reku, da kokeršpanjel Roll Eyes

Tato pa nevarnih pasem ni... so nevarni psi in eni naredijo potencialno pač več škode kot drugi.
Prej je bila primerjava s strelnim orožjem.
Tudi zračna puška(pinč) je lahko zelo nevarna. Odvisno kam te zadane Tongue
Logiran
nenaxxx
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #204 : petek, 17.03.2006 : 10:47:07 »

Civava ali bullmastif...ni vazno!Lastnik  je odgovoren za dejanja svojega psa v vsakem primeru!Mene zalosti samo to, da vedno na koncu nastrada zival, ceprav ni nic kriva .... Cry
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #205 : petek, 17.03.2006 : 10:49:14 »

Seveda je razlika, ce te ugrizne nekaj malega ali nekaj velikega; v velikosti, pa potem se kam te ugrizne. Ampak 100x rajsi srecam prijaznega NO, kot agresivno civavo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #206 : petek, 17.03.2006 : 10:49:27 »

OK ce je vse odvisno od lastnika, ali bi vsako pasmo priporocali vsakemu Huh
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #207 : petek, 17.03.2006 : 10:52:07 »

Ne, ker niso vsi enako sposobni. Sicer se fajn slisi "vsi drugacni, vsi enakopravni", ampak roko na srce...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #208 : petek, 17.03.2006 : 10:53:06 »

Nanook, se strinjam  Grin

Lilit, glih to mi je ponavadi argument, da niso vsi psi za vsakega, ker je veliko odvisno od vodnika in ni vsak vodnik primeren za karakter določene pasme. Mogoče bi bil pa za kako drugo idealen, če ima glavo na mestu eveda. Sej tudi ljudje se zelo razlikujejo po karakterju... in iščemo karakterno primerne osebe s katerimi se družimo... Wink
Logiran
EBRANKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 304


« Odgovor #209 : petek, 17.03.2006 : 10:53:33 »

Pri taksnih tragicnih dogodkih je najpomebnejse vprasanje, kaj narediti, da se kaj podobnega ne bi ponovilo. Prepoved "nevarnih" pasem je najbolj neumna "resitev", ker sem prepricana, da bi krdelo nesocializiranih zlatih prinasalcev ali mesancev v nepravih rokah naredilo isto skodo. Bi pa morali imeti res strog sistem do tistih lastnikov, katerih psi so že ogrožali druge. Drzava bi morala imeti ucinkovit mehanizem da tistim, ki zase niso sposobni presoditi, da ne obvladujejo dolocenih psov ob prvem incidentu sproziti psotopek za njihovo opazovanje, pri drugem pa ukrepati z odvzemom ... trikrat gre le osel na led in po nobeni logiki ne moremo več govoriti o nesreči. Glede na vse zgodbe o tej lastnici bulmastifov se vidi, da gre za osebo, ki je bila sicer obsedena s svojimi psmi, ni pa bila sposobna realno prevezti odgovornosti za njih in njihova dejanja in je tako v konci fazi prav ona zakrivila tudi njihovo smrt.

Pa se nekaj ... v javnosti se zaradi takih zgodb hitro pojavi panika in obsojanje vseh psov po vrsti, ne pomisli pa se, koliko miljonov ljudi in psov zivi ne samo v sozitju ampak neopisljivem prijateljstvu in ce primerjamo te stevilke s stevilom napadov, ki jih povzrocijo ljudje, se res sprasujem, kdo je bolj kosmat za usesi Wink  
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 58   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines