mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.07.2024 : 20:47:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 58   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani  (Prebrano 108149 krat)
0 članov in 21 gostov pregleduje to temo.
bullyzone
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 398


« Odgovor #120 : četrtek, 16.03.2006 : 19:23:56 »

Citat
Napadalni psi ne samo, da morajo biti na povodcu tudi nagobčnike bi morali imeti. Tudi, če so na povodcu se lahko lastniku strgajo in napadejo. Človek včasih ni pozoren in če ima po vrhu še nepredvidljivega psa lahko hitro pride do tragedije.

Vsak pes je lahko nepredvidljiv v določeni situaciji!!! Pa tudi ljudje smo nepredvidljivi, NA ŽALOST!
Logiran
spisek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #121 : četrtek, 16.03.2006 : 19:37:13 »

To je res. Imela sem v mislih, da bi morali biti tisti psi, ki so že kdaj napadli obvezno privezani in bi nosili nagobčnike. Vsak lastnik pozna svojega psa in ve, če je do drugih psov agresiven ali ne.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #122 : četrtek, 16.03.2006 : 19:54:40 »

Moj pes je agresiven oz nepredvidljiv do ostalih samcev, vendar ne nosi nagobčnika. Zakaj? Ker če njega napade kakšen prost pes in ima moj nagobčnik, se ne bo mogel braniti in bo vse odvisno od mene. Ko bodo vsi psi na povodcih in z nagobčnikom, šele takrat ga bom tudi jaz opremila. Ima pa zato v urbanem okolju na sebi haltija, s katerim lahko kontroliram njegov gobec.
Logiran
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #123 : četrtek, 16.03.2006 : 20:00:17 »

Pravilnik o zaščiti hišnih živali   Uradni list RS 75/2005 z dne 8.9.2005

28.člen ( nevarni psi )
(1)Za nevarne pse se štejejo psi, ki so neizzvano enkrat ali večkrat ugriznili, napadli ali se napadalno vedejo do človeka ali drugih živali.
(2) Nevarni psi morajo na javnih površinah obvezno biti na povodcu IN nositi nagobčnik.


Pravlnik obstaja, le spoštovati ga je treba. Iz njega je razvidno, da velja za VSE pasme.
lp
Logiran
Ester
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 298


« Odgovor #124 : četrtek, 16.03.2006 : 20:00:36 »

Vseprevečkrat se ljudje odločijo za pasmo , ki je niso sposobni ali pa je ne znajo obvladovati!

Meni sta tudi všeč bullmastif in doberman, pa nimam psa te pasme, ker sama zase vem, da nisem dovolj stroga in močna in takega psa ne bi obvladala.

Jaz imam svojega psa na sprehodu skoz pod nadzorom in mi ni jasno, kako se pes lastniku lahko strga iz rok.
Logiran
Santos
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« Odgovor #125 : četrtek, 16.03.2006 : 20:05:19 »

Ne razumem zakaj govorite o nevarnih pasmah?Psi, ki so včeraj napadli so napadali že prej.Kriva je lastnica.Tu ni dvoma.
Ker pa je značaj ljudi nemogoče kontrolirati,bo najbrž potrebno kontrolirati pasme psov in lastnike teh pasem.
V kampih v Španiji so dovoljeni psi,na recepciji kampa pa visi seznam pasem, ki jih ne spustijo v kamp.Najbrž ne brez razloga,kaj?
Mimogrede,zelo,zelo težko si predstavljam, da bi moja Seta, mala italijanska hrtica (2,7kg)spravila odraslega moškega na intenzivni oddelek KC.
Potem pač ne drži, da so vsi psi potencialno nevarni.
Glede na izjavo lastnice na TV (na las podobne, kot v mojem primeru)vam pa lahko zagotovim, da se ne bo zgodilo nič.Vas pa kot njen skoraj sosed takoj obvestim, kdaj bo imela nov trop psov.
O nekaterih na forumu, ki  "poznajo njo in njene pse" pa sploh ne bi razglabljal.Želim vam samo , da nikoli ne bi šli skozi kaj takega kot sem šel jaz, da ne govorim o ubogem fantu.
Logiran
love-c
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #126 : četrtek, 16.03.2006 : 20:15:44 »

Kar je je, po toči zvoniti je pozno, posledice so tukaj! Relevantno je kako naprej. Za človeka je poskrbljeno, kaj pa psi? Ali so takšne intervencije policije, v tem primeru dveh splošnih policistov s ceste verodostojne?  Se mora zaradi tega resnično žival kar ubiti s strelnim orožjem, predvidevam  pištolo Baretta 92, 9x19 mm? Kaj nimamo za takšne primere drugačne metode? Se ja ve, da imamo puške z gumijastimi iztrelki, da imamo mreže s katerimi psa onemogočimo, imamo tudi posebne drogove z zankami na poteg, da imamo tudi specialne puške z omamljanjem.... Kaj pa pravice živali, o teh kdo razmišlja. Kinologi točno vemo kakšen poseben status imajo psi v živalskem svetu, psi niso divje živali in niso živali v prehrambeni verigi človeka, da bi jih kar pobijali s strelnim orožjem. Že res, da se v policiji verjetno izgovarjajo, da je potrebno uporabiti strelno orožje, če ni mogoče drugače zavarovati življenje ljudi. Za tisto drugače pa bi ravno policija in ustrezne službe morale poskrbeti. Opraviti intervencijo na takšen način kot so jo tokrat, da je bil tebi nič, meni nič ubit pes, dva ranjena, pa prestreljeno okno, čudež. Takšnih intervencij pa bolje, da ne opravlja policija, ampak strokovnjaki.
Logiran
BlueMaco
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 113


« Odgovor #127 : četrtek, 16.03.2006 : 20:22:02 »

V tem primeru, se s teboj ne strinjam!
Preden bi policista uspela poklicati nekega strokovnjaka, vsakega psa spravila na zanko, omrezila, whatever... BI BIL CLOVEK ZE LAHKO MRTEV!
Logiran
Katya
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99



« Odgovor #128 : četrtek, 16.03.2006 : 20:24:01 »

Kar je je, po toči zvoniti je pozno, posledice so tukaj! Relevantno je kako naprej. Za človeka je poskrbljeno, kaj pa psi? Ali so takšne intervencije policije, v tem primeru dveh splošnih policistov s ceste verodostojne?  Se mora zaradi tega resnično žival kar ubiti s strelnim orožjem, predvidevam  pištolo Baretta 92, 9x19 mm? Kaj nimamo za takšne primere drugačne metode? Se ja ve, da imamo puške z gumijastimi iztrelki, da imamo mreže s katerimi psa onemogočimo, imamo tudi posebne drogove z zankami na poteg, da imamo tudi specialne puške z omamljanjem.... Kaj pa pravice živali, o teh kdo razmišlja. Kinologi točno vemo kakšen poseben status imajo psi v živalskem svetu, psi niso divje živali in niso živali v prehrambeni verigi človeka, da bi jih kar pobijali s strelnim orožjem. Že res, da se v policiji verjetno izgovarjajo, da je potrebno uporabiti strelno orožje, če ni mogoče drugače zavarovati življenje ljudi. Za tisto drugače pa bi ravno policija in ustrezne službe morale poskrbeti. Opraviti intervencijo na takšen način kot so jo tokrat, da je bil tebi nič, meni nič ubit pes, dva ranjena, pa prestreljeno okno, čudež. Takšnih intervencij pa bolje, da ne opravlja policija, ampak strokovnjaki.

Ne oprosti, v takih primerih nimajo psi res nobenih pravic. Pa jih imam sama zelo rada vendar pes je še vedno žival, ki nima pravice ogrožat človeka. Me zanim kako bi se ti počutil, če bi tebe napadli psi, policisti pa bi mirno opazovali in čakali na intervencijo strokovnjakov.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #129 : četrtek, 16.03.2006 : 20:26:14 »

Ja samo prvo kot prvo ta dva policista nista bila usposobljena za kaj drugega kot streljanja na psa. Da pa bi se tisti trenutek iskalo ustrezne ljudi pa po moje glih ni bilo časa in sta pač ukrepala kot pač sta. Edino da bi bili vsi policisti pravilno usposobljeni za take primere... zgleda jih že ni dovolj, da bi se dajalo povdarek na taki usposobljenosti in opremi, ki bi jo morali imeti vedno na dosegu v takih primerih.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #130 : četrtek, 16.03.2006 : 20:26:47 »

V oddaji 24 ur je Alenka super odgovorila voditelju na vprašanje kaj meni o Jelinčičevem predlogu za prepoved vzreje nevarnih pasem. Bravo Alenka. Končno nekdo, ki je upal povedati javno kako stvari v resnici stojijo.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
lakonen
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #131 : četrtek, 16.03.2006 : 20:27:28 »

Tako je, love-c! In ob naslednjem podobnem napadu, v katerem si lahko kot zrtev udelezen tudi ti, bomo pocakali, da policisti obvestijo ustrezno sluzbo oziroma strokovnjaka, ki je opremeljen s "pusko za omamljanje". Eh, ena ura gor ali dol.

 Huh

Hm, forum ne premore ustreznega smajlija.
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #132 : četrtek, 16.03.2006 : 20:28:36 »

Danes sem poslušala nek ljubljanski radio, kjer imajo kontaktno oddajo. In so imeli temo o tem dogodku. Večina ljudi je menila, da se je dogodek zgodil zaradi lastnice. Seveda so izjeme, ki bi najraje prepovedale vse živali, da bi imeli mir.

In potem se oglasi gospa Milerjeva, ki je vneta zagovornica ptičkov in muckov in na splošno dobi človek občutek, da je pač zaščitnica vseh živali. In ženska prijavi, da so v Ameriki popadljivi psi prepovedani in da bi moralo storiti to tudi tukaj. Tega nekako od nje nisem pričakovala, ko je zavedna zaščitniva vseh živali. Potem pa prijavi, da se je te pse uporabljalo za pasje boje. Še en šok zame.

Kaj sem hotela povedati: Če že ljudje, ki se gredo neko zaščito živali in se zavzemajo za pravice živali, tako ven vržejo na radiu, ki ga posluša kar dosti prebivalcev Ljubljane oziroma Slovenije, potem ni čudno, da imajo ostali ljudje tako mišljenje.

Jaz mislim, da so policaji storili prav. Če bi se slučajno kdaj zgodilo kaj takega z mojimi psi, raje vidim, da mi psa ustrelijo, kot pa da umre človek.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #133 : četrtek, 16.03.2006 : 20:31:47 »

O takih primerih smo tudi ze tu na forumu debatirali ze milijonkrat, vsi smo bili nazarensko pametni, razmisljali in svetovali, razglabljali na dolgo in siroko. Nihce med nami pa najbrz s 100% gotovostjo ne more trditi, kako bi se odzval, ce bi njegov pes skocil v cloveka ali kaj bi naredil, ce bi njegov pes prizadejal komu drugemu tako grozljive poskodbe, kot se je to zgodilo vceraj. Ugotovili smo tudi, da je pes le zival (ne glede na pasmo), sfuzla se lahko popolnoma vsakemu kosmatincu.

Psi so velika odgovornost in skrb. Vsakdo, pa naj ima civavo ali pa kako 80 kg tezko mrcino, bi moral v svojega psa vlagati ne samo materialno, ampak predvsem solanje, socializacijo, habitualizacijo. Vsak dan bi mu morali intenzivno posvecati vsaj tisti cas, ko smo z njim zunaj na sprehodu. Le tako bi lahko spoznali tista njegova sicer 'skrita' sporocila, ki nam povejo, da misli nasprotnika (pa naj je to clovek ali pes) kar pojesti. Ko to vidimo, bi morali psa ustaviti. Preden namrec skoci, se ga se da nekako ukrotiti in ustaviti. To je vsak skrbnik psa dolzan storiti in delati, da njegov ljubljencek ne dela skode v domacem okolju. Po drugi strani bi se morali pa tudi nelastniki psov nauciti obnasanja do psov in osnove komuniciranja s psom. Tudi to bi po mojem veliko pripomoglo k boljsemu in mirnejsemu, predvsem pa strpnejsemu odnosu med psicarji in nepsicarji.

Po vsaki bitki je najlazje biti general, zato se mi zdi vsako kazanje s prstom in iskanje krivcev popolnoma brezpredmetno. Namesto tega se raje zamislimo, kaj lahko naredimo zato, da bi naši psi in mi z njimi cim manj motili in provocirali okolje. V zadnjem casu se je namrec zgodilo cisto prevec incidentov, ki mecejo slabo luc na pse (ne samo na dolocene pasme) in tudi na nas, vodnike psov. Ko bodo nasi psi priblizno solidni in jih bomo mi imeli pod nazdorom in bomo lahko prevideli vsaj v vecjem delu njihova dejanja ter mirno reagirali na morebitne obtozbe, bomo pa lahko (ce sploh) kazali s prstom in razmisljali o tem, kaj bi bilo, ce bi bilo ...

Vcerajsnje dogodke lahko samo obzalujem in upam, da bo napadeni gospod zdrzal (predvsem psihicno) taksno travmo.

Lp Neza in irski posasti
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
love-c
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #134 : četrtek, 16.03.2006 : 20:32:32 »

Hja .. v policiji je ogromno strokovnjakov kinologov, ki znajo ravnati s psmi in jih osebno poznam, psa bi onemogočili z gumijastim iztrelkom. To je 100% kriv tudi sistem metod in načina intervencij. Ta intervencija ni bila navadna, namenjena zgolj dvema policistoma s ceste, ampak bi morala takoj intervenirati specialna enota, ki bi spoštovala tudi pravice živali. V tem je problem!
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 58   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines