mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 22.06.2024 : 12:22:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Strani: 1 ... 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 ... 58   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani  (Prebrano 106964 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.331


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #690 : torek, 11.07.2006 : 11:49:38 »

Danasnji clanek v Veceru
Logiran

luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #691 : torek, 11.07.2006 : 12:34:07 »

Komaj se je stanje okoli "nevarnih" psov malo pomirilo, ko se je zgodilo to. In sedaj bodo imeli nekateri zopet vzrok, da bodo prilivali olja na ogenj. Še dobro da je poletje in ni na TV sporedu raznih oddaj v živo, saj bi lahko zopet slišali kopico "strokovnjakov" in njihovih mnenj, ki bi ljudi samo še bolj zmedla.
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #692 : torek, 11.07.2006 : 12:36:02 »

Danes v Novicah, piše, da so bili psi oduzeti lastnici in poslani v pasji zapor v Gmajnice, kjer naj bi kot nevarni predmeti ostali kod dokazni material, do raspleta sodnega postopka.Nekaj časa so jih varovali policisti, ko pa so spisali kazensko ovadbo, pa so ga odpoklicali. Policija je vso odgovornost nad bullmastifi prepustila ljubljanskemu okrožnemu sodišču.
Torej, psi le niso bili poslani na prevzgojo, ampak v pasji zapor.
Prevzgajanje, naj bi plačala sama in ugibajo če ji ni to svetoval njen odvetnik G. MIRO SENICA. Tudi doma jih ni imela, jih je pa redno obiskovala, tudi dvakrat na dan.
Sojenje se ji začne šele v jeseni in kdaj se konča je velik ?.

LP

  
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #693 : torek, 11.07.2006 : 12:45:17 »

Ja  doma jih ni imela jih je pa dvakrat na dan  obiskovala.  Tako ,da  kar so jih naučili v  času ko nje ni bilo  zraven( če so jih kar koli učili) je  ona  dvakrat na dan porušila.

To je  čisto isti sistem  kot sem jaz mojega cucka  odvadila  , da krade  kot  sraka.
Prejšnji mesec je bil pa  v  varstvu  pri moji mami  tri dni ... in sedaj  spet  krade  kot  sraka.
Med tem pa  že eno leto ni kradu. Tongue
Prekleto hitro znajo pozabit  vse  naučeno , če jim le  eden  malo  skozi  prste  pogleda Wink
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #694 : torek, 11.07.2006 : 12:49:46 »

nevem, kolikor sem razumela, je bila vedno zraven pri učnih urah.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #695 : torek, 11.07.2006 : 12:59:15 »

Ne govorim o učenju... govorim o prevzgoji( če jo je izvajal strokovnjak)  ker  za moje  pojme  edina prevzgoja  bi bila možna  izven njene  prisotnosti( vsaj po logiki , da je ona  ključni problem za  vedenje svojih psov).

Al  kako?
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #696 : torek, 11.07.2006 : 14:38:16 »

Danes v Direktu pise, da so bili "prevzgojitelji" najeti v povezavi s KD Trebnje, ki ima pogodbeno zaposlene pasje instruktorje preko podjetja Medicenter. Baje so pripravili program prevzgoje, ki ga je potrdilo sodisce.
Strokovnjak za prevzgojo agresivnih in napadalnih psov bi moral upostevati zgodovino psov in nepredvidljivost ter temu ustrezno delovati, tudi samozascitno. 
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #697 : torek, 11.07.2006 : 14:49:08 »

Ma kakšen strokovnjak neki. Da gre ženska, ki je malo lažja od enega bullmastifa not v kletko h trem, mora biti že dost neumna. Jst mam kilažo za 2 te ženski(če ne več), znanja o psih dovolj, pa nebi šel brez orenk železnega kola treh psov naenkrat učit, sploh pa ne ob prisotnosti lastnice, ki lahko samo nakaže na nekaj, pa jo bodo "otroci" poslušali, mene bi pa ignorirali, ker sem jim tujec.

Nehite nakladat - ta ženska si je čist sama kriva, to je tko kt da bi imeli otroka, pa bi vam ga sosed hotel prevzgojit z batinami al pa na silo, s tem da bi vi otroku stali za hrbtom in ga podpirali v vseh njegovih dejanjih.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #698 : torek, 11.07.2006 : 15:08:23 »


Nehite nakladat - ta ženska si je čist sama kriva, to je tko kt da bi imeli otroka, pa bi vam ga sosed hotel prevzgojit z batinami al pa na silo, s tem da bi vi otroku stali za hrbtom in ga podpirali v vseh njegovih dejanjih.

off topic sicer....
To kar si  napisal za primerjavo  ni pa  nič  takega Wink.  Standard.

Ko si  ti hodil  v osnovno šolo...  a  ste  takrat imeli  varnostnika na šoli?(  nam je bilo  dovolj , da nam je  čistilka  zagrozila "  boš  išo  kod ravnatelja"  smo bili  v  momentu  mirni.)
Sedaj , ko  so  pa  mulci  vzgajani na principu " pozitivne motivacije"  jih pa imajo Roll Eyes
Eni pa malo pomešajo, sploh taki ki  imajo  svoje pse namesto otrok Roll Eyes Tongue...  očitno jih  vzgajajo  po  principu " pozitivne motivacije"...  ko je  poreden  in koga  napade pač ne  dobi  bonbončka....     
 eh  ja Roll Eyes,  ko pa pride  do  takih  zadev  mi pa ni žal  za  nobeno  focko  okrog  ušes  ,ki jo je bil moj cucek pokasiral
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.331


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #699 : torek, 11.07.2006 : 15:11:26 »

Nekaj vprasanj:

Kdo je pri nas zaprisezeni sodni izvedenec kinoloske stroke?
Kdo je lahko na sodiscu strokovnjak, da potrdi nacrt take prevzgoje? Tozilec? Odvetnik? Sodnik? Vratar? Cistilka?

Spet se kar samo po sebi odpira vprasanje - kako do naziva kinolog, kar je v javnosti razumljeno kot strokovnjak za kinoloska vprasanja?
Ob tem ne smemo pozabiti vseh vsebinskih razseznosti in podrocij kinologije.

Danes je lahko kinolog skorajda vsak, ki se vclani v KZS (ali katerega od satelitov), izsola (kakor kdo) svojega psa, placa in obisce tecaj ter naredi izpit pred na enak nacin solanimi ljudmi - in tako postane strokovnjak za solanje psov - pa se za marsikaj drugega Tongue.
Logiran

Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #700 : torek, 11.07.2006 : 16:20:45 »

Jana, točno tako! Zato pa je v Sloveniji situacija, kakršna pač je!
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #701 : torek, 11.07.2006 : 17:23:23 »

potem je lastnica ocitno zelela uniciti "dokazno gradivo", saj je vendar najela strokovnjaka, da bi pse prevzgojil. No, glede na porocila medijev, ji je spodletelo.

to se se tudi jaz sprasujem Huh

Kdo je pri nas zaprisezeni sodni izvedenec kinoloske stroke?

vec jih je: KLIK

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.331


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #702 : torek, 11.07.2006 : 17:44:08 »

Najlepsa hvala, Marjetka.

Med znanimi tudi popolnoma neznana imena Smiley
Logiran

Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #703 : torek, 11.07.2006 : 19:56:56 »

Samo za vedenje pa samo Metoda
Logiran
Klaus
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.036


« Odgovor #704 : torek, 11.07.2006 : 22:35:51 »

ce imamo dr.nogometa,zakaj ne bi imeli se .....
Logiran
Strani: 1 ... 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 ... 58   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines