mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 31.08.2024 : 18:03:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Strani: 1 ... 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 ... 58   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani  (Prebrano 109778 krat)
0 članov in 21 gostov pregleduje to temo.
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #675 : torek, 11.07.2006 : 09:00:06 »

Na zalost tudi moj pes ni iz znane zdravniske druzine in po takem dogodku ne bi vec dolgo zivel. Bi ga sama odpeljala na evtanazijo. lp

Tudi  pri meni  bi  bil   po vsej verjetnosti  tak  scenarij. 
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #676 : torek, 11.07.2006 : 09:02:41 »

Vem ja, da sodni izvedenci stanejo, ampak potrebni bodo tako in tako...konkretni psi pa ne bodo nič drugačni zdajle ali pa čez nekaj mesecev. Samo še kak ugriz ali dva bodo uspeli potalat še komu v tem času.
Logiran

Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #677 : torek, 11.07.2006 : 09:09:07 »

Jaz pa nečesa ne razumem.
Takrat, spomladi, so rekli, da je policija ustrelila dva od štirih psov. Enega do smrti (samca, očeta mladičev), enega so morali uspavati naknadno (mamo, ki je bila "izvor problemov"). Enega so odvzeli enega so lahko obdržali.
Od kod na lepem trije psi?
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #678 : torek, 11.07.2006 : 09:11:07 »

ja, jaz pa res ne vem, kaj bi sama naredila v takem primeru, verjetno pa bi mi ga odpeljali in nikoli več ga ne bi videla.
Gospa ima najverjetneje pse zelo rada, ampak na žalost jih ni znala vzgoliti, ali pa jih je napačno vzgajala.Nikoli res nikoli ne bi smela več imeti večjega psa, ker ga ni sposobna obvladati, manjšega ljubljenčka bi ji pa le dovolila ,seveda če bi ga sploh želela imeti.

LP
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #679 : torek, 11.07.2006 : 09:13:45 »

Me pa res zanima katera ''trapa'' se je lotila prevzgoje z vsemi naenkrat. Shocked Zdi se mi tudi, da imajo inštruktorji premalo izkušenj z takimi pasmami, sploh pa tudi ljudje, ki si take pse omislijo imeti doma.


Po podatku, ki je v tiskani izdaji Dela je to  MELI CENTER    Huh Sad

LP Noli
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #680 : torek, 11.07.2006 : 09:20:48 »

Smetka

se popolnoma strinjam, ne glede na ceno bodo potrebni sedaj ali čez pet mesecev, samo nekaj mi ne gre v glavo, sodni izvedenec bi namreč moral takoj po napadu pregledati pse in oceniti njegovo stanje, pa še nekaj me prav zanima, kdo je ta sodni izvedenec ali se sploh spozna na pse ali pa s seboj pripelje nekoga, ki naj bi se dodobra spoznal in ocenil njegovo stanje.

LepDan
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #681 : torek, 11.07.2006 : 09:41:20 »

Če bi to povzročili naši psi bi že vsi zdavnaj bili v pasjih nebesih, na žalost nimamo vsi teške take in drugačne veze Angry. Tudi meni je psov žal, vendar kot taki so nevarni za okolje in ni druge alternative kot da se jih uspava. Ampak pri nas je prvo potrebna smrtna žrtev da se kaj premakne v pozitivo. Žalostno a resnično! Undecided Ja pa še omogočajo ji da jih obiskuje in potem bi jih radi prevzgojili, pa še v tropu Roll Eyes Lips Sealed Ja sej to je možno samo pri nas, pa tako se po Evropi "zgledujemo". No se bom potrudila da se v prihodnosti ne bom v bližini Oražmove kaj šele po njej sprehajala, bi rada še nekaj časa uživala na tej naši zemljici.
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #682 : torek, 11.07.2006 : 10:02:43 »

Jaz pa nečesa ne razumem.
Takrat, spomladi, so rekli, da je policija ustrelila dva od štirih psov. Enega do smrti (samca, očeta mladičev), enega so morali uspavati naknadno (mamo, ki je bila "izvor problemov"). Enega so odvzeli enega so lahko obdržali.
Od kod na lepem trije psi?

Tega tudi jaz ne razumem. Še včeraj je kazalo posnetke od pomladnega napada in tam je na ulici ležal vsaj en pokrit pes (predvidevam da mrtev).
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #683 : torek, 11.07.2006 : 10:12:20 »

Štirje so bili.  Enega so  ustrelili(  na  fertik) ,drugega  so  zastrelili,  tretjega so  odvzeli, in četrti je ostal.
tako da  .. eden je bil doma , pri drugemu je " mama"  uporabila  VIP in ga je dobila nazaj, za  tretjega  pa je  uporabila  dinarčke in ,ko je  okreval   je prišel nazaj.
In  spet ima  tri.  In  celotnemu sistemu in vsem napadenim kaže " tasrednjega".
No  vsaj  do sedaj ga je.....  sedaj se  bo  zopet malo potuhnila... in glede  na  hitrost naših  sodišč in pravnomočnosti sodbe(  recimo  čez  kakšnih  8 let Roll Eyes)  bodo  vsi  trije živeli v  varnem maminem naročju  z  vso  možno potuho kar je  mama  premore do konca svojih dni.
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #684 : torek, 11.07.2006 : 10:22:06 »

No, če je to res, potem bodo problemi naprej. Kako vem, je bila ravno mama (očitno ne uspavana ampak okrevana), bistvo vsega problema...
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #685 : torek, 11.07.2006 : 10:25:17 »

Ne pozabite, da tukaj ni govora "samo" o napadu na človeka - psi so vendar pred tem raztgali VSAJ! 3 pse!! In potem še človeka! Koliko napadov je potrebnih? Morajo nekoga fentat?! Tukaj ni govora "samo" o enem napadu, ampak o ponavljajočih napadih, ki so terjali tudi življenja! Pa čeprav za nekatere "samo" pasja...
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #686 : torek, 11.07.2006 : 10:40:00 »

No, če je to res, potem bodo problemi naprej. Kako vem, je bila ravno mama (očitno ne uspavana ampak okrevana), bistvo vsega problema...
Z  " mamo"  sem  mislila  njihovo  mamo- lastnico.
A  ni bila  ena od njenih izjav takrat  v  tem smislu  -  ti psi  so mi  kot otroci in so  pravi mucki, ne vem kaj  jih  je  do tega pripeljalo , da so tako reagirali..... 

p.s.   le  kaj  a Roll Eyes?  ali  bolje rečeno  kdo.
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #687 : torek, 11.07.2006 : 10:40:18 »

Pa čeprav za nekatere "samo" pasja...

...ker življenje je življenje, pa čeprav pasje...
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #688 : torek, 11.07.2006 : 10:54:44 »

...ker življenje je življenje, pa čeprav pasje...

Tako je..
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #689 : torek, 11.07.2006 : 11:31:50 »

Dejstvo je ,da v tem primeru zakonodaja, ne omogoča, hitre rešitve primera.
Postavljam se na stran psa, ki si sam ne more pomagati, pomaga ali škodi mu lahko le človek.
Psi so bili nepravilno vzgojeni, napadi,ki so jih izvajali na živali in ljudi so jim pustili posledice, ki so se kazale v kasnejših napadih. Potem ločitev od skrbnika in potem po moje največji napaki spet življenje v istem tropu in uvedba socializacije spet v istem tropu. Kako je na pse delovala prisotnost lastnikov,ki sta verjetno želela spremljati "zdravljenje" svojih psov, in spet ločitev, ko sta skrbnika odšla domov, psi so bili pod nenehnim stresom. Ta firma, ki je prevzela prezgojo,si je zatavila 100 ur za mogočo prevzgojo, mislim, da je to mnogo premalo, da se priučita osnovnih dejavnosti latnik in mladiček je po mali šoli potrebnih 40 ur, pa se potem še kar učimo doma in utrjujemo znanje.
Človeko življenje je vredno največ, kaj pa življenje živali, ki si same ne znajo pomagati, so ljudje,ki pomagajo na humane načine, tudi z zakoni,ki so na žalost premalo dorečeni, ljubitelji,ki priskočijo na pomoč,ko je potrebno. So pa tudi taki, ki mislijo,da delajo živali dobro, in ne dojemajo realnosti današnjega življenja, da je več ljudi, ki pse ne mara ali vsaj simpatizira. Nujno potrebno je uskladiti zakonodajo,da bo v danih primerih delovala učinkovito, za to pa so ljudje na določenih mestih, ki so za to plačani,pa s svojimi zakoni na žalost niso ažurni. Sicer je govora o dopolnitvi zakonov, samo ali je za takšno spremembo res treba toliko ugrizov, človeškega in pasjega trpljenja.
Kdo pa je titsi, ki naj na takšne napake opozarja?
Logiran
Strani: 1 ... 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 ... 58   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines