mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 27.06.2024 : 22:50:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Strani: 1 ... 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 ... 58   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani  (Prebrano 107074 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #630 : torek, 06.06.2006 : 22:57:21 »

. Ce pa si zeljna kaksnega histericnega napada te vabim v sentvid Wink to da imas malega psa te ne bo resilo, ker z njimi nimamo problemov samo lastniki vecjih psov.

Ne hvala. Ti verjamem.

Drugače sem pa zadnjič naletela na gospo, ki me je od daleč prosila, naj svojega psa držim stran. Ma sem jo čukasto gledala, ker je bil moj itak na vrvici in mi ni bilo jasno, kam stran..pa je vpila naprej, da je njen alergičen na male pse (ona je imela večjo pasmo), in da naj se jaz umaknem, ker ga ona ne more fizično zadržat (ga je imela tudi na vrvici) Shocked
In kaj naj storim v takem primeru?? Pes je besno vlekel proti meni in mojemu psu, jaz sploh nisem vedela, kaj naj nardim...bilo je sredi potke, kjer se nisem imela kam umaknit. Nekako smo speljali zadevo, pes jo je divje skoraj po tleh proti meni vlekel, moj ni niti pisnil, jaz sem se pa tud odvlekla, kakor sem se znala. Imela sem srečo. In kaj naj nerdimo s takimi lastniki psov? Takrat ji itak nisem mogla nekih "lekcij" dajat...Taki mene še bolj skrbijo...

Res ne vem, kako braniti (uspešno) v takem primeru?

lp,
Diana
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #631 : sreda, 07.06.2006 : 08:12:08 »

ja Mel, to se dogaja zato, ker imajo ludje pse, katerih sploh ne obvladajo, dobro, da je bila vsaj tako samokritična in te je opozorila, veliko takih se enostavno požvižga in ima svoje pse spuščene. Včasih me ima, da bi spuščenega psa, ki skače po meni in vidi v moji Žiži svoj plen enostavno brcnila, a se mi žival smili ,saj ona ni ničesar kriva in raje naslednjič, ko srečam njenega lastnika, uporabim ustno prepričevanje, včasih pomaga, največkrat pa se lastnik samo obrne stran.Zato mi najraje uberemo kakšno manj poznano sprehajalno pot in se tam v miru sprehajamo.
Žalostno, vendar nočem tvegati, da se naši psički kaj zgodi, saj nikoli ne veš kdaj naletiš na takšnega psa.

LP
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #632 : sreda, 07.06.2006 : 08:43:41 »

Živjo, jaz sem nova (v tej rubriki). Sama imam podobne izkušnje kot Stellka, sem lastnica zavržene rotweilerke (že dve leti).
Živim v urbanem okolju, poleg ljudi je v okolici kar nekaj kužkov, od čivave do nemške doge. Vsi po vrsti so simpatični, malo manj pa njihovi lastniki.
Interesenatno je to, da ravno lastniki majhnih psov (izključno govorim za moje okolje) ne uporabljajo povodcev in vrečk za pasje odpadke, lastniki velikih pa smo vedno na udaru, čeprav niti moja psica niti nemška doga do danes še nista izkusili življenja brez povodca v naseljenem okolju.
Ko sem to enkrat omenila sosedi, ki je lastnica nemškega budloga,  je odvrnila češ: kaj bo moja mala psička, pa tisti majčkeni zobki, ki jih ima, svojo poglej, ta je nevarna in koliko ljudi so že napadli. Pa moja "kaka" tako malo, da se sploh ne vidi, ja, tvoja pa najverjetneje cel kilogram. Tema pogovora ni ostala samo med nama, saj sem jo nekaj dnevih dobila pismo, v katerem je najemodajalec stanovanja skoraj zahteval, da svoji nataknem nagobčnik za čas, ko se gibljem po in v okolici bloka.
V letu in pol, kar imam svojo Aisho, se ni zgodilo, da nebi počistila za njo. Morda bi ji morala namontirati še kakšno vrečko za urin. Kar se pa varnosti tiče pa je moje mnenje  naslednje: Vsak kuža ima kosmata ušesa in ga lahko določena situacija pripelje do tega, da bo neobvladljiv. Navkljub uspešno opravljenim trenigom poslušnosti.
Pa morda še naslednje. Pred kratkim se je zgodil napad (mislim, da je bil labradorec) na majhno deklico. Kriv je bil seveda pes oziroma lastnik, čeprav je bil kuža na verigi. To nedeljo sem odšla do bližnje restavracije. Nameravala sem se zadržati le kakšno minuto, da nekaj sporočim. Psico sem privezala približno 50 m stran od vhoda. Pred restavracijo sta sedeli dve dami s punčko, staro približno 5 let. Očitno ji je bila moja psička všeč, zato se ji je začela približevati. Dobila sem en slab občutek in stopila iz restavracije. Še dobro, da pravočasno ker ne vem, kako bi na dekličino morebitno dreganje reagirala moja psička (kljub temu, da ima otroke izredno rada) In kaj je bilo potem. Mamica s kavo v roki se mi je zahvaljevala, ker sem pravočasno opozorila, kaj pa če nebi in bi se slučajno zgodila nesreča?Danes bi bila na teletekstu, na radiu, TV, psica pa najverjetneje že v zavetišču ali na evtanaziji. In to predvsem zaradi tega, ker je rotweiler.
Malo sem bila dolga.
LP
Drobtinica
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #633 : sreda, 07.06.2006 : 09:48:22 »

drobtinica, najprej ti čestitam, da tako lepo skrbiš za svojo psičko in pobiraš iztrebke za njo ter jo imaš na povodcu v urbanem okolju, čim več takšnih in pasji svet bi bil veliko lepši.
V mojem okolju, kjer živim jaz pa je vse obrjeno na glavo, psi spuščeni tako majhni kot veliki, nevarni in malo manj nevarni, vse polno iztrebkov od malih črvičkov, do velikih kg kep, pa čeprav so pasja stranišča kar na gosto posejana. Samo vprašanje časa je, kdaj se bo zgodila nova nesreča in bodo časopisi zopet pisali o njej, in potem se sprašujemo zakaj so ljudje nestrpni, do psov in njihovih lastnikov.
Kar se pa tiče zahtevnejših pasem, pa vsi vemo, da niso primerne za vsakogar, in da mora biti njihov lastnik psihično in fizično zrev človek, ter dobro poznati naravo svojega psa. Ravno zato, ne bo vesten vzreditelj prodal takšnega psa, kar vsakemu, ampak ga bo najprej preveril.
Kar se pa o krivdi pri ugrizu tiče, pa naj bi bil vedno kriv tisti, ki ugrizne oziroma lastnik, pa naj bo to čivava ali rotvajler, saj moramo lastniki pomisliti tudi na najmanjšo možnost in to skušati preprečiti.

LepDan
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #634 : sreda, 07.06.2006 : 10:33:46 »

Ja, se strinjam, da neobvladljiv lahko postane katerikoli pes...samo eno čivavo bi v mojem primeru lastnica lahko dvignila v naročje in odkorakala stran. Ker pa je imela 40kg+ psa je na koncu on njo po tleh vlekel. In takih lastnikov jaz vidtet ne morem (dobesedno!). Kaj narest v takem primeru??

Drobtinica, seveda se strinjam da so netolerantni, nevzgojeni, in še bi lahko naštevala vsi lastniki psov, tako malih kot velikih. In dejstvo je, da mi rahlo "dol visi" če srečam netolerantno lastnico z nevzgojeno čivavo z 1.5kg, kot pa netolerantno lastnico z npr. bullmastifov (ne ciljam na psamo, ampak na kile in moč, da ne bo kdo užaljen).

In mislim, da se v zadnjem stavku vsi strinjamo.

lp,
Diana
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #635 : sreda, 07.06.2006 : 11:24:27 »


Ja, se strinjam. Ne strinjam pa se s tem, da so lahko majhni kužki spuščeni kjerkoli, ponavadi jim lastniki odprejo vrata, pa hojla na plano, zvečer se bo že vrnil. Da ne bo pomote, spet opisujem svoje okolje. Zakon konec koncev velja za vse, mar ne. In ne bojim se tega, da bi moja psička ugriznila drugega psa, bojim se, da bi ga v primeru "spuščene" igre pohodila.
In še nekaj. Res je velika razlika v tem, kakšne poškodbe lahko povzroči s svojim ugrizom rotweiler (namenoma, ker sem lastnica) ali doberman (ker sem bila prej lastnica) ali kakšen majhen kužek. Ampak zavedati se moramo, da je ne glede na moč ugriza, pri vsaki poškodbi človeka postopek enak. Prijava na Zavod za zdravstveno varstvo, pregled potnega lista živali in cepljenja proti steklini, Veterinarska inšpekcija in predpisan postopek opazovanja živali (zaradi možnosti stekline) ne glede na to, ali je bil cepljen pred mesecem dni. In tu so stroški  (neodvisno od pasme in velikosti psa)  popolnoma enaki.
LP
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #636 : sreda, 07.06.2006 : 11:32:25 »

Mel, tvoja situacija je res bila grozna in res ne vem kaj lahko takrat naredis drugega, kot da psa ce se ti prevec pribliza pospricas s solzilcem...ne vem... Ceprav 40kg psa z lahkoto zadrzi odrasla oseba, tako da bi jaz tvoje kilce malo povisala. Verjamem, da imamo vsi probleme zaradi nevzgojenih lastnikov psov. Tudi meni grejo kar kocine po konci ko srecam kaksno puncko s psom na rolerjih. Pac zame to ni sprejemljivo v urbanem okolju, ker nikoli ne ves... na rolerjih pa sigurno nisi dovolj stabilen, da bi lahko psa zadrzal, ce mu slucajno pade kaj na misel... pa ne mislim samo napadov, ampak tudi ce si zmisli stect na cesto...
Da imam komplekse...hm, verjetno ze nekaj ja... nastali so skozi skoraj dve leti srecevanja z lastniki in ljudmi, ki so me grdo gledali in me nadirali kako imam lahko tako veliko mrcino, med tem, ko se je njihov kuza drl iz narocja. Malo te ze zamori, ko si obsojan na vsakem koraku, sam pa ves, da se tvoj pes najraje igra s sosedovim maltezanom in mu pusti, da skace po njem, renci nanj in ga grize.
Pac jaz ne delam razlike med psom, zame je pes pes, pa naj bo mali ali veliki in pravila morajo biti enaka za vse. Pasemski pes, ki po statistiki najveckrat ugrizne cloveka je bil letos koker spanjel. Zakaj bi potem morali samo veliki nositi nagobcnik, biti na povodcih... Sama sem tudi prepricana, da je veliko vec ugrizov malih psov kot jih je zabelezenih, samo pac ker ugriz ni velik, ljudje pac ne odreagirajo nanj s prijavo ali s kolobocijami. Pravila igre naj bodo enaka za vse, potrebe po socializaciji in solanju tudi. Samo to!
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #637 : sreda, 07.06.2006 : 11:44:20 »

Meni pa ne "visi dol", če nek spuščen in nevzgojen 2 kg maltežan ali višavski terier skače v vrat in ustrahuje mojo skoraj 50 kg mrcino. Pa ne govorim na pamet, to se mi je v dobrem zadnjem tednu zgodilo že drugič. Lastnik/ca pa mi, medtem ko moja psica (ki ve, da ne sme pod nobenim pogojem reagirati) nemočno leži na tleh v položaju predaje, malo renčalo pa si daje duška, brezdušno reče, saj ji ne bo nič naredil, kaj ji pa more... Ggrrrrrr  
In vsem je tako hecno in luštno, da se moja 25x večja in kao nevarna psica preda njihovemu "tamalemu"... Pa še ponosni so na to, da je njihov "tamali" tak pogumen in neustrašen. Pa ko me vgrizne, ker moram sama "tamalega" spraviti iz moje psice, je spet "naš tamali tak hecen in simpatičen". Pa češ, saj mi tako nič ne more s temi malimi zobki ...

Pa ne mi zdaj očitati, da imam kaj proti malim psom, ker imam sama velikega psa. Bonie ima ogromno prijateljev, od čivave do nemške doge, pa v kolikor imajo normalne lastnike, ni med psmi nobenega problema. Vsakodnevno se Bonie hkrati igra tudi z 10 psmi, med njimi so večinoma same psice, in se vse med seboj razumejo. Pri nevzgojenih pseh, pa je po mojih izkušnjah tako, da velike pse lastniki vseeno malo bolj pazijo, saj se, če ne drugega, vsaj malo bolj zavedajo finančnih posledic, če bi se karkoli zgodilo. Latnikom nevzgojenih malih psov pa se fučka za vse. No, jaz moram reči imam še srečo, da moja psica izgleda tako "strašno nevarno", da svoje "tamale" praviloma panično pobirajo s tal pred nama, vsaj tisti, ki Bonie ne poznajo. Problem pa nastane, ko lastniki ugotovijo, da moja ne bo nikomur nič naredila... potem pa so njihovi "tamali" spet "tako luštkani, hecni, pa pogumni in neustrašni..."  Angry
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #638 : sreda, 07.06.2006 : 12:00:54 »

Saj to je bilo že "predudlano" do onemoglosti - VSAK pes na vrvici, če vemo, da se sprehajamo kjerkoli so še ostali (in psi in ljudje)! Velja tako za velike kot za majhne! Ugriz majhnega sicer res povzroči manj škode, je pa škoda lahko velika, če ta mali kuža ugrizne velikega in ga veliki za dobro "obdela" - redki psi se bodo namreč pustili ugrizniti brez odreagiranja.  Moj je sicer prijazen, a ko ga je napadel (to lahko zveni smešno) in ugriznil spuščeni čivava, ga je moj hotel ugrizniti nazaj (čakali smo namreč v vrsti za sladoled, čivava mu je bila za ritjo in se mu je žal obesila na intimne dele) - hvala bogu, da ga nisem imela spuščenega. Toliko samo v vednost tistim, ki si mislijo, da je kuža mirno lahko spuščen, ker ne more narediti škode - lahko jo zaneti!
Za spuščene velike pse pa itak vemo kakšno škodo lahko naredijo...

LP, T
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #639 : sreda, 07.06.2006 : 12:15:22 »

Meni pa ne "visi dol", če nek spuščen in nevzgojen 2 kg maltežan ali višavski terier skače v vrat in ustrahuje mojo skoraj 50 kg mrcino. Pa ne govorim na pamet, to se mi je v dobrem zadnjem tednu zgodilo že drugič. Lastnik/ca pa mi, medtem ko moja psica (ki ve, da ne sme pod nobenim pogojem reagirati) nemočno leži na tleh v položaju predaje, malo renčalo pa si daje duška, brezdušno reče, saj ji ne bo nič naredil, kaj ji pa more... Ggrrrrrr 

Bonie, jaz nisem pisala v primeru, da se pes ZAGANJA v tvojega, če je letelo name? Pisala sem v primeru, ki sem ga imela sama. Ko se je 40kg + zaganjal v mojega! In ja, takrat bi imela na drugi strani raje čivavo, sori!

Drugače se pa strinjam da so pravila za vse. Nevzgojeni mali psi so odraz lastnika, ne majhnosti!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #640 : sreda, 07.06.2006 : 12:20:12 »

Kot skrbnica treh malih psov sem bila deležna že vsega mogoče, tako s strani velikih in malih psov in njihovih lastnikov. Ja, ključ je vedno v človeku. Čeprav imam majhne pse, jih vzgajam, šolam (B-Bh) in pazim, da niso v nadlego. Na žalost nas je malo takih.

Zobki višavskega terierja niso nedolžni. Jaz si na primer ne bi upala mu razklenjat čeljusti in ga vleč stran (sem pasja inštruktorica). Kdor misli, da njegov višavček ne more nič narediti, naj si še enkrat prebere, kako je pasma nastala. Pa tudi vsi lastniki jack russel terierjev in na sploh vseh terrierjev, ki mislijo, da imajo navadno igračo.

Ko sem prebirala vaše poste, sem se kar malo zamislila, zakaj imajo moje punce rajši velike pse od majhnih. Se je že zgodilo, da je kateri od njih za vrat skočil višavc ali jack russel, ne pa nemški ovčar, nemška doga, berni, roti ali kakšen drug velikan. Imajo kar nekaj prijateljev nemških ovčarjev.

Seveda smo pa že bili tudi pod napadom kakšne večje mrcine. Večinoma so to mešanke, dominantne psice, ki se prosto sprehajajo po mestu (stara Ljubljana) in zarad katerih imam oči še kako na pecljih. Njihovi lastniki se delajo, kot da jih ni tam, medtem ko njihova 30 kilska beštija renče plane čez cesto name in na mojo 8-kilsko psico. Ko vpijem, psujem in brcam, se delajo, kot da me ne vidijo. Ko jim kaj rečem, čudežno oglušijo.

Moje in vaše izkušnje nam govorijo, da je problem v ljudeh. Takšnih, ki babici za 70. rojstni dan kupijo zlatega prinašalca, ki ženičko potem naslednjih deset let za sabo vleče. V babicah, ki jih neodgovorni šteparji prepričajo, da je stafi kot nalašč pes zanje. V ljudeh, ki se jim po meni čudni logiki upira psa imeti na povodcu. Moje tri so v mestu vedno na štriku, pa čeprav so majhne, luštne in s potlačenimi gobci, s katerimi komaj trejo brikete.

Rešitev? Ozaveščati, ozaveščati, ozaveščati. Čez 20 let bo mogoče malo bolje, če ne bo že preveč škode narejene. Zase pa vem, da bom kmalu odšla iz mesta. Dostikrat se že tudi jaz sprašujem, če je res primerno imeti psa v mestu. Zaradi skupnega življenja in higiene. Če nič drugega, se tudi meni gravža, ko moje babe tacajo po drekih, medtem ko imam jaz polne žepe vrečk in vsakič, ko poberem kakec, na široko maham z vrečko, da jo očitajoče gledajoči mimoidoči opazijo. Nikoli še nisem v mestu pustila enega kakca, pa njihove poglede zelo razumem.

Kot inštruktorica in pasjeljubka sem vse bolj prepričana, da ima velika večina ljudi pse za potrjevanje lastnega ega. Vse skupaj je zgrešeno že od vsega začetka. Kaj vse prenesejo inštruktorska ušesa, kaj vse vidiš, probaš popravit, korigirat. V naši šoli se šolajo predvsem skrbniki majhnih psov in res se najde kateri, ki mu je všeč, da njegov kuža terorizira vse naokoli. Opozarjaš, govoriš, vzgajaš. Efekt? Nula. Mogoče bolj pazijo na tečaju, ker je tršica tečna. Drugje? Prepričana sem, da ne.

Ampak treba je vztrajat. Pa spreje nabavit. Definitivno. Za obrambo pred velikimi in malimi mrcinami, predvsem pa pred njihovimi človeškimi spremljevalci.
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #641 : sreda, 07.06.2006 : 12:25:36 »

Nevzgojeni mali psi so odraz lastnika, ne majhnosti!

Bolj se ne morem strinjati.
Vedno je problem v nevzgojenosti oz. neuvidevnosti lastnika. Žal se najdejo taki lastniki, ki si nabavijo psa določene velikosti ali določene pasme zaradi nekih napačnih predstav, ki so lahko te, da majhnega psa ni treba šolati, ker je itak kao lažje obvladljiv, da je npr. zlati prinašalec apriori prijazen do vseh, da zna dalmatinec odpirat vodovodne pipe  Grin .
Mislim, da ni problem v večini nas, ki pišemo na ta forum - ne glede na velikost in pasmo psa - zato lahko pride do trenj, ker smo malček občutljivi na pripombe o naših kosmatinčkih - tako kot je rekla Kalsang (in še marsikdo drugi) - pomembno je ozaveščanje takih, ki imajo o pseh (pa tudi drugih živalskih vrstah) napačne predstave!

LP, T
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #642 : sreda, 07.06.2006 : 12:42:38 »


Tudi jaz se popolnoma strinjam. Kot sem že napisala, sama imam rotija iz zavetišča. Nič nimam proti nikakršni pasmi ali velikosti in dominantnosti psa. Pri odločitvi, katerega psa rešiti je prevladala njena starost (komaj 3 mesece), vsi ostali zaupščeni psički (veliki, majhni, pasemski, mešančki) so bili tudi nadvse simpatični, le da se je njihova starost gibala od treh let ali več. Glede na to, da živim na dokaj poseljenem področju (predvsem z otroci in psmi) sem bila prepričana, da bo socializacija pri teh mesecih najlažja. In ni mi žal.
Boli pa me to, da ljudje gledajo za menoj, da svoj ego zvišujem s takšnim psom (nikomur noče nič žalega, je pa res, da se ne pusti vsakemu čohati, grizljati, naskakovati) po drugi strani pa jih popolnoma nič ne zanima, kaj počno njihovi ljubljenčki, ki so večino dneva prostoskakajoči po okolici.
Odkrito rečeno, nemalokrat sem že pomislila na to, da bi Aisho oddala. Ravno zaradi okolice. Pa si potem premislim, češ, rešila si eno življenje, vsakodnevno njeno capljanje za teboj iz kuhinje v sobo, pa v kopalnico in nazaj je tako kratkočasno (ravno zdajle je prišla preverit, kaj delam), pa brez njenega smrčanja bi bilo tako dolgčas.
In to vse samo zaradi tega, ker je pač rotweiler.
LP
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #643 : sreda, 07.06.2006 : 13:53:29 »

Kalsang

se popolnoma strinjam z vsem, kar si napisala. Samo, težko je ozaveščati skrbnike psov, kateri imajo velike pse, ti pa imaš malega na štrikcu, meni je že nemalokdo rekel, naj bom tiho, ker je njegov pes popolnoma nenevaren in naj spustim s povodca še svojega, da bom dala mir, saj njega tako ne moti. Zato sem skušala na tem forumu, prpričati vsaj nekatere lastnike večjih pasem, da poskusijo ozaveščati sebi enake, tako kot jaz to počnem z lastniki malih pasem, ti me vsaj poslušajo in nekaj sem jih že prepričala, saj gre najprej za varnost njihovih psičkov.

drobtinica

tebe pa naj nikar ne boli, ker nekateri ljudje gledajo za teboj, ker naj bi zviševala ego z tvojo psičko, še naprej bodi vzgled tistim, ki si takšnega psa res nabavijo samo zaradi svojega ega in jim je prav malo mar njegova vzgoja. Nikar ne razmišljaj o odaji psičke, ampak raje uživaj v njeni družbi.(mislim, da Kalsang ni imela v mislih tebe)Namreč to je tema o agresivnih in nevzgojenih pseh, oziroma njihovih vodnikov ali lastnikih.

Zato se potrudimo vsi, ki nam je vsaj malo mar, da bo ta pasji svet veliko lepši in še preden izgine iz te naše preljube Slovenije kakšna  po mnjenju nekaterih nevarna pasma.


LepDan
Logiran
Stellka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #644 : sreda, 07.06.2006 : 18:05:03 »

Ja, neki bi blo res treba narest da bi se stanje popravilo.

Jaz zadnje čase svoje Stelle še na vrt ne morem več spustit, ker dva okoliška kužka enostavno preskočita ograjo in se mirno šetkata po našem vrtu (vse pokakata in polulata, da ne govorim o tem kakšen je zelenjavni vrt). Res da nimamo dvometerske ograje (men pride nekje do prsi pa jih mam 175), samo se mi zdi skrajno neodgovorno od lastnikov da enostavno spustijo pse, pa naj vandrajo okoli.

Stella je enega enkrat že zagrabila, hvala bogu samo za kožuh, tako da je kuža lahko pobegnil. Za enega od psov vem kdo je lastnik in jih je šel fant opozorit. Naleteli smo na gluha ušesa......seveda pa če se bo karkoli zgodilo psu, bomo krivi mi!!! A vsi vidte strele, ki švigajo okol moje glave, he he.

Podobno se mi dogaja s sosedovimi mačkami, ki se ne bojijo ničesar. Stella jih videt ne more. Se že sprašujem kaj naj nardim (doma mamo tud mi dve mačke, sam jih je Stella navajena in ju pusti pri miru - še spijo skupaj Smiley  ).

Najbolj, da res zazidamo vse naokol, da bomo mel vsaj na lastnem vrtu mir in bomo lahko brez skrbi Smiley .

Uživite.
Logiran
Strani: 1 ... 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 ... 58   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines