mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 30.06.2024 : 09:45:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Strani: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 ... 58   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani  (Prebrano 107127 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #600 : sobota, 03.06.2006 : 21:54:53 »

napisala sem samo bistvo te zgodbe, ostalo morate sami prebrat , da bi lahko ocenili situacijo.

LP
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #601 : sobota, 03.06.2006 : 22:21:25 »

Kako pa vemo da je rotvajler....ima tetovirno stevilko,rodovnik?
Ker ce nima ne vemo da je to rotvajler,kvecjemu pes ki po videzu spominja na rottija...
Ima mogoce kdo link do te novice kje na spletu?
Lp
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #602 : sobota, 03.06.2006 : 23:16:00 »

Žiži hvala za to informacijo. Res groza. Pa sedaj vedno več prihaja takih dogodkov ven v javnost, prej se ni niti pisalo kaj preveč o tem..
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #603 : nedelja, 04.06.2006 : 08:52:13 »

Balu

ne vem, kako vedo, da je to rotvajler, verjetno pa ljudje poznajo psa saj se je zgodilo v majhni vasi.Pes pa je že lansko leto napadel soseda z višavskim terijerjem. Vaščani so že dolgo časa opozarjali lastnico naj poskrbi za psa.
Pes je bil popolnoma nesocializiran, saj so ga imeli vse skozi za ograjo in niti cepljen proti steklini ni bil,zato so ga obdržali na veterini , oni pa najbrž vedo kakšne pasme je.

Aska2005  ja vedno več je tega, je pa res, da je tudi vedno več psov. Ko smo mi imeli pred 20 leti kokeršpanjelko v bloku smo bili skoraj osamljeni, sedaj so pa v vsakem vhodu ža najmanj trije. Pse smo srečevali največkrat na priljubljenih sprehajališčih in ...td.
Najbolj žalostno je  , da si danes vsak lahko umisli psa , in to katere koli pasme, pa čeprav
zanj ne zna skrbeti in potem beremo te grozne zgodbe o groznih pseh, pa čeprav je kriv samo človek in nihče drg, kot človek.

LepDan
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #604 : nedelja, 04.06.2006 : 09:08:50 »

Žiži to imaš pa popolnoma prav. Pse ima vedno več ljudi pa vsak si lahko izbere takega psa kot se mu zahoče, veliko jih tudi samo po izgledu kupi psa. Na mojem koncu so včasih prevladovali pudlji in koker španjeli, sedaj teh skoraj ne opazim več. Veliko si jih je te bull varianto omislilo, pa da ne bo kaj pomote sploh ni bistvena pasma, važno je kako ga lastniki socializirajo in vzgajajo. Kot že omenila je ta potrebna tako za male kot za velike pse, tu ni nobene razlike. Vsak pes je lahko nevaren, samo da manjši manjšo škodo naredi. Veliko si omisli pse, potem pa ga oddajajo čez čas, ko ugotovijo, da to ni pes za njih, no pa to ne paše pod to temo. Tako da ni nič čudnega, da je zmeraj več takih napadov. Bogved koliko jih sploh nikoli ne pride v javnost. Verjetno veliko...lp
Logiran
brane
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #605 : nedelja, 04.06.2006 : 11:55:39 »

marsikaj sem tukaj prečital, vendar nisem vseh 40 strani čital. opravičujem se, če kje drugje to piše. ampak vseeno:
lastnik psa ki nepričakovano napade.. kao naj ukrepa? ukrep, kateri naj bi bil učinkovit, da se to ne bi več ponovilo?
no, moj prvi post..
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #606 : nedelja, 04.06.2006 : 12:29:33 »

V bistvu je praktično vedno "predvidljivo". Hočem povedat, če bi psa opazovali, da psa lahko dobro opazuješ in presodiš kaj bo naredil, ga moraš tudi dobro poznati in reagirati pravočasno.

Če je pes enkarat napadel, je treba dobro preučiti dogodke, ki so pripeljali do tega in pasje obnašanje. Ali je pes nakazal, da bo kaj storil ali ne ali pa mi nismo bili dovolj poorni na našega psa.

V bodoče se takim situacijam izognemo, učimo psa tolerantnosti in ignoriranje okolice(mogoče smo to področje preveč zanemarili do zdaj), psa navadimo na nagobčnik in ga imamo na vrvici povsod tam, kjer bi lahko do česa prišlo, v poseljenih območjih pa 100%. Odvisno od razloga in situacije napada tudi z nagobčnikom.

V bistvu je zelo odvisno od situacije, od psa in od njegovga človeka. Ne da se posploševat za vse osebke.
Če je kuža na vrtu in ni vedno z nami, niti ne moremo vedet, kaj se vse med tem časom dogaja z njim. Lahko ga tudi nekateri mimoidoči dražijo, pes si to zapomne in naslednjič, ko gremo z njim na sprehod lepo šausne, če ma priliko...
Lahko ja, lahko ne...

To je zelo nehvaležno delo nekaj na splošno opisovat. Ne da se vsega napisat, vedno se kaj pozabi...

V glavnem je pomembna uzgoja in učenje ignoriranja, odpoklic bi moral biti prfekten pri vseh psih ki so spuščeni in še marsikaj drugega. Psa postaviti v čimveč možnih situacij, ki jih boste lahko v bodoče doživeli, ki naj bodo lepo zrežirane ali vsaj vodene od nekoga, ki pozna zadevo. Npr. rokovanje s tujcem...

Naš prvi pes ni nikogar ugriznil pa je vseeno imel nagočnik, ker smo vedli, da če bi en otrok priletel izza vogala in stegnil roko proti našem psu bi lahko prišlo do ugriza.
Nikakor nebi tvegala niti prvega bližnjega srečanja, če bi samo posumila, da bi lahko do tega prišlo.
Pes se na nagobčnik navadi, za njega ni noben problem. Naš prvi kuža, ko je zagledal nagobčnik, je bil celo vesel ,ker je vedel, da gremo ven... Wink

Je pa res, da do nesreče lahko vedno pride, ampak mislim da vsak normalen človek, ki se ukvarja s svojim psom in ga razume, zna presoditi, oz. bi moral znati racionalno presoditi kako je s stopnjo nevarnosti za ugriz.


Čimprej kake konkretne pogoje za lastništvo psov uvest in idiotov, ki imajo pse samo za to da jih imajo, bo v trenutku manj...

 Tongue
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #607 : nedelja, 04.06.2006 : 17:08:00 »

Naj zadni stavek pride iz tvojih ust v bozja usesa Angseter....to bi bil zame idealen svet,samo se obvezno solanje do B-bh stopnje pa bi bilo se vse bolj popolno....bomo sanjali,a ne?
Lp
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #608 : nedelja, 04.06.2006 : 17:31:52 »

Sanje majo tendenco se uresničit, če tudi kaj naredimo v tej smeri Wink

Se bomo trudli. Že če bomo glasni se nas bo ja kje slišalo. Preden kako pasmo prepovejo (idioti)...
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #609 : nedelja, 04.06.2006 : 20:41:57 »

Mene zanima kaksni naj bi bili ti pogoji za lastnistvo, kajti svet ni crno-bel...med crno in belo je se na tisoce sivih odtenkov.
Jaz sem za obvezen b-bh vseh psov, ne samo velikih in za kaznovanje preprodaje in prodaje nerodovniskih psov, pa za upeljanje v osnovne sole predavanja o obnasanju do zivali in skrbi zanje. Tako kot imajo sedaj enkrat letno o spolnosti in drogah, bi dodala se o zivalih.
Logiran
bullyzone
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 398


« Odgovor #610 : ponedeljek, 05.06.2006 : 00:00:14 »

Žiži hvala za to informacijo. Res groza. Pa sedaj vedno več prihaja takih dogodkov ven v javnost, prej se ni niti pisalo kaj preveč o tem..

Res je!!! Prej so bili tudi ugrizi, pa ni bilo take gonije kot je zdaj.  Cool

Zdi se mi, da se gredo tudi novinarji nenakšno gonijo proti določenim.... da si s pisanjem služijo kruh pa tako ali tako vrabci čivkajo. Več kot napihnejo, bolj prodajajo.  Wink

Eva

Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #611 : ponedeljek, 05.06.2006 : 08:17:49 »

bullyzone

očitno ne poznaš novinarskega dela, sam novinar sigurno ni bil na mestu dogajanja ampak je napisal zgodbo po pripovedovanju upletenih na žalost med njimi ni bila lastnica rotvajlerja, ker ni hotela sodelovati in poleg tega je danes veliko več medijev, ki jih resnici na ljubo treba prodati. Ne vem pa zakaj si zatiskati oči pred takimi dogodki,  raje se zamislimo in skušajmo sami preprečiti podobne situacije. Z prelaganjem krivde na ostale,
škodimo najbolj sebi in svojim psom.

LepDan
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #612 : ponedeljek, 05.06.2006 : 10:36:18 »

Ozzi se strinjam s tabo. To bi bilo čisto realno. Dodala bi pa kakšen test o poznavanju pasjih potreb, načinu življenja, socializaciji, ne da bi pol k BBh-ju prihajali nesocializirani in hudo problematični psi.
Ker preveč ljudi vzame psa brez tega, da bi vedel osnovne značilnosti o njem (še tega ne, da je treba cepit), kaj šele o značilnostih pasem, če je kuža pasemski ali spominja nanjo...
Logiran
bullyzone
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 398


« Odgovor #613 : ponedeljek, 05.06.2006 : 11:48:06 »

bullyzone

očitno ne poznaš novinarskega dela, sam novinar sigurno ni bil na mestu dogajanja ampak je napisal zgodbo po pripovedovanju upletenih na žalost med njimi ni bila lastnica rotvajlerja, ker ni hotela sodelovati in poleg tega je danes veliko več medijev, ki jih resnici na ljubo treba prodati. Ne vem pa zakaj si zatiskati oči pred takimi dogodki,  raje se zamislimo in skušajmo sami preprečiti podobne situacije. Z prelaganjem krivde na ostale,
škodimo najbolj sebi in svojim psom.

LepDan

Žiži, novinarsko delo mi ni čisto nepoznano.
Menim, da je treba vedno poslušati obe strani in vzeti povzetek , ne pa že v štartu biti pristranski.
Napadi so se že od nekdaj dogajali, pa se ni tako pisalo in napihovalo kot se to dela sedaj.
Da se izvaja nekakšna gonija proti določenim pasmam, pa tudi ni novost.
Načeloma bi vsak moral poznati naravo svojega psa in temu tudi prilagoditi vsakdanjik. Seveda obstajajo izjeme, samo to ne velja za vsakega.
Lej jaz nikoli nisem pustila svojih psov, da prosto tekajo zraven drugih manjših, ker bi jih sigurno nenamerno pomečkali iz razloga, da imajo buli pač grobo igro. To pa ne pomeni da so zlobni ali napadalni ali.... Privajam jih postopoma.

Kar se pa pripovedovanja zgodb tiče, je pa tudi tako da ljudje zgodbe radi napihnejo, pa zraven še kaj dodajo  Angry

Mene je tudi že napadel pes določene pasme, pa nisem nikoli govorila kako je ta pasma napadalna. Sem samo bolj previdna in to je to! Smiley

Pa da ne bo kdo mislil da zagovarjam ''bolane'' lastnike psov. Vem pa da se večina, resnično trudi, da vzgaja svoje pse kot je treba.

Dalo bi se še marsikaj napisati in tudi zgodbic in resnic je še veliko ampak zdajle niti nimam preveč časa.

Eva

Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #614 : ponedeljek, 05.06.2006 : 13:42:08 »

bullyzone

kar se tiče tega prispevka, so lastnico pozvali na sodelovanje, pa ni hotela, le zakaj, tako bi ljudje lahko brali obe strani,  ponavadi lastniki psov, ki so agresivni in napadajo druge pse ali ljudi, nočejo sodelovati v razgovorih, tako, da so ljudje primorani brati ali poslušati samo eno stran zgodb. Poglej, jaz načeloma nimam nobenih predsotkov, do nobene pasme, moti pa me, da imajo nekateri psi malo bolj zahtevne pasme, neodgovorne lastnike kateri jih ne znajo ali nočejo socializirati. Ravno zaradi takih, kot ugotavljaš že sama, so določene pasme na slabem glasu, in se jih ljudje bojijo.
Samo, kot primer, moj sosed ima pritlikavega pinča in bullterierko, pinč  se gre čuvaja hiše in laja, do onemoglosti, bog ne daj da kdo stopi na njegovo ozemlje, medtem ko bullterierka
zeha v senci in samo nemo opazuje.Ko pridem na obisk z mojo maltežanko jo pinč najprej nalaja, medtem ,ko se bullterijerka vleže in čaka, da jo moja pride pozdravit. Skratka zelo prijazna in res lepo vzgojena psička, mali pinč pa dominanten , da je kaj, ampak kaj misliš koga se ljudje bolj bojijo, pa čeprav mislim, da bi prej ugriznil pinč.
Zato, bi morali ravno vi, ki imaste te pasme in jih tudi najbolj poznate ozaveščati nevarne lastnike ne pse, kako se ravna z njimi, jaz lahko tu samo pišem in pišem, pa ne bo nobenega efekta, kajti vsakdo bo rekel, pa kaj se sploh usaja ,saj nima pojma, kaj je sploh pes, saj ima samo malo srčkano maltežanko, in nihče ji ne teži. Ne, ne teži mi res nihče, me pa ogrožajo nevzgojeni lastniki velikih psov, saj se naš sprehod nemalokrat konča predčasno in z nošenjem moje psičke, po meni pa skačejo raznorazni psi, še dobro, da se jih ne bojim.

LepDan
Logiran
Strani: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 ... 58   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines