mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 30.06.2024 : 09:38:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Strani: 1 ... 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 ... 58   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani  (Prebrano 107122 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #585 : sobota, 20.05.2006 : 13:15:00 »

Zizi se zavedam da to ni bila tema oddaje in za ljudi naslov itak ni imel vec pomena po fotografijah.Samo te so jim stale pred ocmi.In ja,sem prizadeta pa verjetno ne samo jaz,ampak vsi lastniki psov.Meni se na sprehodih dogaja veliko stvari,ki se mi eno leto nazaj niso in razna dejanja in besede niso namenjana toliko meni kot lastniku,ampak mojemu psu. Meni je zal,da namesto da bi resili probleme s stepanjem mladicev in odstranjevanjem agresivnih psov iz okolja(samo dva primera kar tako),vse kar mediji dosegajo je to da ljudje vedno bolj sovrazijo pse.
Lp
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #586 : sobota, 20.05.2006 : 14:21:46 »

Balu, za tako stanje niso krivi ljudje, ki nimajo psov ampak mi lastniki štirinošcev in pomankljiva zakonodaja ali pa neupoštevanje le te. Moramo se zavedati, da imamo psa zaradi nas samih in ne smemo po nepotrebnem posiljevati tistih ki jih nimajo.Če bomo tu lastniki psov dosledni in uvidevni, do ostalih se bodo morda počasi stvari izboljšale, in ljudje, ki ne poznajo psov in jih nimajo se jih več ne bodo bali, ker ne bodo imeli razloga.
Vem, da je to zelo utopična misev, ampak morda je pa le vredno poizkusiti.
Kar se pa tiče ogovarjanja psa z žalivkami, si pa nikar ne ženi k srcu,Na tvojega letijo žaljivke, ker je velik, na mojo pa zato ker je majhna in ne laja ampak bevska. Jaz se temu samo nasmehnem in si mislim svoje, meni je z mojo Žiži prelepo, da bi mi taki izbruhi mogli do živega.

LP
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.332


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #587 : sobota, 03.06.2006 : 16:02:33 »

Ga Alojzija Stakne, ki sicer ne sodeluje na tem forumu, sporoca:

Vsak vikend lahko prebereš v časopisu o napadih psov, pa še čez teden tudi.
Imam pa občutek, kot da se je začela neka gonja proti velikim pasmam. Tudi sama se veliko pogovarjam z novimi lastniki psov iz naše vzreje. Izvem takšne in drugačne zgodbice, kako osovraženo gledajo na velike pse ljudje, ki ne marajo psov in lastniki malih pasem.
Izvedela sem, da se pripravlja neka tiskovna konferenca s strani kinološke zveze in novinarjev, kdaj točno pa ne vem. Morda bi to objavili na forumu, da bi ljudje bili obveščeni in če bi katerega to zanimalo in bi šel to pogledat. Mislim, da to ne bo potekalo za zaprtimi vrati in bo možno prisostvovati. Če dobim kaj več informacij vam javim.
Lep pozdrav
Alojzija
Logiran

aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #588 : sobota, 03.06.2006 : 16:44:35 »

Jana tole od Alojzije se mi zdi čisto resnično, to tudi sama opažam zadsnje čase. Veliko jih ima vse velike pse sedaj kot za ene hude agresivne in nevarne pse. Pred kratkim, sem,  ko sem z mojo bila na sprehodu in sva srečali enega manjšega odvezanega psa, ki ga je imel en gospod, mojo dam v sedi, ker nočem, da vleče do vsakega psa, ki ga zagleda in onedva gresta mimo. No sej ta gospod s tistim psom ni bil problem, je bil na kraju dogajanje še en gospod, kateri je rekel, da sej kmalu pride nov zakon, v katerem bo morala moja imeti nujno nagobčnik. Ko pa mu omenin, da bo to, če res do tega pride, potem vsi psi, tako mali kot veliki imeti nagobčnike in me samo čukasto pogleda in midve oddideva dalje. Pa še dosti je takih primerov.

lp
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #589 : sobota, 03.06.2006 : 17:01:36 »

O,hvala bogu da me noben ne bo imel vec za norca...kot sem v prejsnjih postih omenila se meni take stvari dogajajo redno,dnevno-psovke letijo na mojega psa in name,da sploh ne omenil pogledov,tihega sepetanja in bezanja za grmicke...pri tem pa se majhne pasme in nasi vseslovenski prinasalci in labradorci lahko mirno sprehajajo kjerkoli saj oni so itak prijazni kuzki.
Mogoce sem se tako cuden clovek...ampak ko bo zadnja civava imela nagobcnik,ga bo imel tudi moj pes!
Lp
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #590 : sobota, 03.06.2006 : 17:05:40 »

Začuda pa jaz nimam nobenih problemov. Ali se pa ne gibam po Ljubljani... Smo pa bili zadnjič na Bledu (po obisku Hrušice) in moram priznat, da smo poželi veliiiiiko zanimanja (dalmatine, bernardinec, papilon in tibetanski španijel). Ni bilo nobenega strahu, nobenega zgražanja... nič. Edino gledanja in slikanja je bilo veliko Grin Cheesy
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #591 : sobota, 03.06.2006 : 17:22:25 »

bina imaš srečo. No ne bom rekla da vsi tako boječe gledajo mojo, se najdejo tud taki, ki na vsak način hočjo do nje, večinoma, katera je ne pozna oz ne pozna pasme in nima psa, pa se jo boje, sej jim ne zamerim, da ne bo pomote, bolj me take opazke, kot v prejšnjem postu napisala zmotijo, da po onemu gospodu sodeč bi moral vsak veliki pes imeti nagobčnik. Aska ima rada ljudi, greva večkrat tudi čez največjo gužvo že od malega, da se je navadi in zaradi socializacije in nikol ni še na nobenega zarenčala, no vsak pes ima kosmata ušesa pa naj bo mali ali veliki. Moja po mestu je vedno na vrvici. Še vseeno prevečkrat srečujem  po mestu pse spuščene pa naj bodo to veliki ali majhni, pa take in take pasme, tudi tipa bull imajo lepo spuščene. Res da je veliko od vzgoje odvisno, samo vseeno pa naj bo še tako ubogljiv in da jim lastniki zaupajo in jih njihovi psi vedno ubogajo na odpokic, sem mnenja, da po središču mesta bi morali biti privezani oz kjerkoli po mestih.
Balu tako kot ti praviš, ko bodo čivave nosile nagobčnik, ga bo tud moja, no razen če bo prej agresivna ratala v kar dvomim. Glede teh zlatkotov in labradorčkov, so tudi moja opažanja, da edino te ljudje poleg teh malih sprejemajo kot ene dobroboljčke, se pa ti sploh ne zavedajo, kolko so ravno ti že napadli druge pse. So res prijazni pa tko, samo niso pa tud ti taki angelčki nedolžni. Vsak pes je kosmat pod kožo, pa naj bo to majhen ali velik pes.
lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #592 : sobota, 03.06.2006 : 17:27:22 »

Pejte kdaj na spancir po PSTju od OBja do Bajerja. Vidis svega i svasta, samo psa na striku ne. Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
bullyzone
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 398


« Odgovor #593 : sobota, 03.06.2006 : 17:36:43 »

Pejte kdaj na spancir po PSTju od OBja do Bajerja. Vidis svega i svasta, samo psa na striku ne. Grin

Se ne strinjam!!!   Wink
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #594 : sobota, 03.06.2006 : 18:16:29 »

Ah,lepi so bili casi ko je bilo tako kot Nanook opisuje Cheesy...vecinoma smo se poznali med sabo in smo se hitro zmenili kam kaksen pes gre...zdaj pa nas prekasajo kricece tetke,psi na spagah ki drugace niso bili socializirani v takem okolju,in celi tropi ljudi ki so hvala Trenjam celi strokovnjaki o pasmah in znacaju psov-ko pes da rit v luft in laja hoce namrec vse okoli sebe pobit Wink
Lp
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #595 : sobota, 03.06.2006 : 18:21:19 »

Začuda pa jaz nimam nobenih problemov. Ali se pa ne gibam po Ljubljani... Smo pa bili zadnjič na Bledu (po obisku Hrušice) in moram priznat, da smo poželi veliiiiiko zanimanja (dalmatine, bernardinec, papilon in tibetanski španijel). Ni bilo nobenega strahu, nobenega zgražanja... nič. Edino gledanja in slikanja je bilo veliko Grin Cheesy

 Wink in koliko od njih je bilo Slovencev? Ker omenjas fotoaparate, mislim, da so "okoli padali" bolj turisti kot pa nasi Grin

Mi smo se v Benetkah tudi komaj prebili do Markovega trga, ker smo bili (ocitno) glavne zvezde tistega dne  Grin. Vsi so hoteli slikati nase pse ali pa biti slikani z njimi. Jasno, so to bili turisti. Domorodci so se jim spostljivo umaknili, le en Italijan je okoli padel od srecve, ker je po "nevemkolikoletih" videl dva Cirneca na kupu.  Smo ze resno razmisljali, da bi zaceli racunat  Grin  Grin

Drugace pa, ravno pred kaksnim tednom sem pokasirala nejevoljo zaradi "osvescenih" ljudi, ki vestno spremljajo Trenja in ostala pisanja in govorancije v medijih na temo bullmastifov in morebitnega novega zakona.
Po ne vem koliko letih sem sla na PST pri Brdu v Lj. Odprem kufer avta in hocem psa pripet, da gremo na sprehod. No, resnici na ljubo je zgledalo tako kot pri tistih bullmastifih - nepripeta psa v kufru avta in lastnica (jaz), ki nekaj motovili naokoli. In se je takoj nasel en tip, ki mi je glasno razlozil, da zdaj pa ne bo vec tako, kot je bilo in da psov SPLOH NE bom vec smela imeti odvezane in da bo nam "brezvestnezem" zdaj drzava ze stopila na prste, ker on to ze ve, saj je gledal Trenja.
Po glavi se mi je moral sledece: hm, al' naj ga sama klepnem okoli kepe, ker psa nekako nimata interesa napadati ljudi,... al' naj ga naderem... na koncu sem odlocila, da se mu nasmejim in recem, kje za vraga je mene nasel, ki imam pse vedno privezane in tudi kakce pobiram za njimi.
 Grin hehe, malce je ostal brez besed, mi trije pa smo lepo v miru odpujsali novim dogodivscinam naproti.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #596 : sobota, 03.06.2006 : 18:39:33 »

Bullyzone, saj se ni treba. Meni je bil tisti preverjeno strasno vsec, pa k sreci mam zdaj tudi hupo! To je zabavno kolesarit po kolesarski. Grin Kjer srecas vse, samo kolesarjev ne. Grin

Balu, jst sicer ne vem, kako je bilo vcasih, opazim razliko morda le v temu (ce je verjeti pisanjem po forumih), da se ljudje vtikujejo v spuscene pse, medtem ko se pred napadi niso. Spusceni, agresivni/napadalni, neubogljivi psi so zame v bistvu zvezda stalnica. S tem da njihovi lastniki vztrajno trdijo, da imajo ubogljive pse in se oh in sploh spoznajo na pasjo govorico, psihologijo in sploh vse, kar leze po vseh stirih (za prostitutke ne vem no).

Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Loni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #597 : sobota, 03.06.2006 : 20:47:51 »

Ste brali danasnje novice?  Undecided
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #598 : sobota, 03.06.2006 : 21:14:11 »

Loni ne. Kaj je v novicah pisalo?
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #599 : sobota, 03.06.2006 : 21:52:08 »

Napadel lastnico, pkončal psička

govori o psu rotvajlerju, ki je napadel gospo, ki se sprehajala z jork. terijerjem, njo je podr na tla in ji iz naročja iztrgal psička ter ga pokončal.
Logiran
Strani: 1 ... 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 ... 58   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines