mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 30.06.2024 : 09:34:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Strani: 1 ... 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 ... 58   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani  (Prebrano 107120 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #570 : petek, 19.05.2006 : 18:19:19 »


2.zakaj moramo vodniki z velikimi psi,kljub temu da so na povodcih, poslusati ogorcene krike in psovke v nase smeri-nisem se cula da bi se drli na kolesa ki gredo mimo par deset centimetrov od nasih teles?


Jaz pa ravno danes, s tem da je mamca hodila po kolesarski progi. Res, naslednjic ko bom v BTCju, si kupim uno ornk hupo za na kolo, pa ce zaradi tega zbudim vse dojencke.

Trenja nic posebnega, sem pa mislila, da bodo bolj udrihali po psih.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #571 : petek, 19.05.2006 : 18:46:05 »

Danes ob 11:55 Cheesy

 Sad Kak dan popoldne ali pa med vikendom pa ni?   Sad
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #572 : petek, 19.05.2006 : 18:48:16 »

Ne mislim, da druge ponovitve ni
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #573 : petek, 19.05.2006 : 18:49:14 »


 sram Evo, tako pa je, ko človek ne prebere do konca in seveda čez minuto ugotovi, da se vse da dobiti na netu...   Tongue

Si bom lih kar šla to pogledat!

Thx Jana!
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #574 : petek, 19.05.2006 : 20:46:36 »

Balu

najbolj me moti tvoja pripomba , da še ni bilo smrtne žrtve, ali res mora priti do tega in to zato ker nekdo ne zna poskrbeti za svojega psa.Res ne vem kako bi se počutila ti ,če bi bil žrtev tvoj otrok ali tvoj bljižni.Mislim da bi kaj hitro zasovražila vse pse na tem svetu pa čeprav ne bi bili nič krivi. Mnenje nisem spremenila, psi majhni ali veliki, takšni ali drugačni, sodijo na povodec, že zaradi njihove varnosti in šele potem zaradi varnosti drugih.  Sprašuješ zakaj ljudi zagrabi panika, ko zagledajo velikega psa, ja najbrž ravno zaradi napodov psov, ali svoje slabe izkušnja z njimi, ne trdim pa, da so mali psi manj nevarni samo ugriz je precej manjši. Sama sem med tistimi, ki se ne bojijo nobenega psa, ampak verjami, da se počutim mnogo bolje če po meni skače majhen neznan pes, kot pa velik. Najbolj žalostno je po to, da so le redki psi sami po sebi agresivni in je njihovo agresivnost nekaj povzročilo.

LP
Logiran
stieber
novinec
*
Sporočil: 45


« Odgovor #575 : petek, 19.05.2006 : 21:11:40 »

Povsem v redu oddaja. Razni organi so se veselo izmikali, češ nihče ni pristojen, zato je bila voditeljeva ostrina kar na mestu. Psi, ki so že pogrizli ljudi, se očitno lahko še naprej prosto gibljejo... Določene stvari je treba doreči, in to hitro, ter izdelati in sprejeti ustrezne predpise.

Oddaja ni bila nastrojena proti posameznim pasmam, kaj je anrobe s slikami posledic ugrizov, mi pa ni jasno.

Žal mi je, da ni bil pristoen jelinčič, saj se podobno kot on tudi sam zavzemam za prepoved določenih pasem.
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #576 : petek, 19.05.2006 : 21:18:39 »

Prepoved določenih pasem  Shocked  zakaj neki pa Huh
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #577 : petek, 19.05.2006 : 21:21:20 »


Žal mi je, da ni bil pristoen jelinčič, saj se podobno kot on tudi sam zavzemam za prepoved določenih pasem.

Zakaj pa?  Wink (če smem vprašat) -> ta drugi del stavka me zanima namreč - da ne bo pomote...
 Wink

LP, T

P.S.: Vidim, da to ne zanima samo mene...
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #578 : petek, 19.05.2006 : 21:22:43 »


P.S.: Vidim, da to ne zanima samo mene...

Me je namreč že "ta tečna"  Wink Cheesy (mimogrede - simpatičen nick) prehitela!
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #579 : petek, 19.05.2006 : 21:23:51 »

Mislim... saj so tudi med moškimi določeni posiljevalci, ali to pomeni, da je treba vse moške preventivno kastrirati?
Takšne izjave mi vedno dvignejo pokrov
lp
T.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.332


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #580 : petek, 19.05.2006 : 21:34:51 »

Mislim... saj so tudi med moškimi določeni posiljevalci, ali to pomeni, da je treba vse moške preventivno kastrirati?

Hehe, ne Tecka, le tiste, ki imajo nad 80 kg in skarjast ugriz Cheesy.
Ostali so luskani in lahko gredo na prevzgojo v zenski kolektiv Wink
Logiran

Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #581 : petek, 19.05.2006 : 22:02:29 »

Verjetno res  Wink
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #582 : sobota, 20.05.2006 : 08:50:21 »

Mah Zizi,moja omemba smrtne zrtve sploh ni bila v taksnem kontestu kot si ti zal razumela in vse kar sem napisala je blo v misljeno v situaciji ko je  pes na povodcu!
Pa upam da locimo med dominanco,agresijo,nagonom obrambe in plena....lih tako v razmislek da ne bomo se pojma agresija uporabljali vsevprek.
Lp
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #583 : sobota, 20.05.2006 : 09:26:43 »

ojla...Sem si ogledala tole trenje, res ni biol ne vem kaj, vseeno preveč se mi je zdelo, da se govori o teh nevrnih pasmah. Moje mnenje pa je tako, da je vsak pa naj bo to velik ali majhen je laho agresiven. Samo da manjši naredi manjšo škodo. Nobene pasme ne moremo obtožiti, samo mi lastniki smo krivi, za dejanja naših psov. Mi moramo poskrbeti, da bodo lepo vzgojeni ipd. Tudi vsak ni primeren lastnik za določeno pasmo.  Vseeno pa še vedno opažam, da ima veliko ljudi svoje pesjane oz pesjanke kar lepo spuščene tudi v mestu. Še posebno lastniki teh malih psov, češ sej kaj pa moj lahko naredi, sej ni nevaren ipd. Tudi lastniki pasem na bull jih še veliko vidim , da jih lastniki lepo spuščajo, pa tako ostalih drugih pasem, sej kdo pa pravi, da en zlati prinašalec (se opravičujem vsem lastnikom teh, samo so kot primer) ne zna napasti, ma ni ve odvosno od pasme. Mi je pa znano, da so ravno ti napadli druge pse. No vse je od vzgoje odvisno in od psa so psa pa tako velkega ali majhnega.

lp
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #584 : sobota, 20.05.2006 : 12:47:14 »

Balu

mislim, da si bila ob tej odaji morda malo preveč osebno prizadeta, najbrž kot lastnica velikega psa,  brez vsake ptrebe. Odaja ni bila namenjena velikim psom za katere njihovi vodniki lepo skrbijo, jih pravilno šolajo in se z njimi tudi ukvarjajo, kateri so lepo vodljivi itd..
med katere verjetno spadaš tudi ti. Kajti ni lepšega, kot pogled na ubrani par, psa in njegovega vodnika, ki uživata v sprehodu ali igri. Bila je namenjena problematičnim psom, kateri so že večkrat napadli ali ogrizli ljudi in njihovim lastnikom, kateri za take pse ne zmorejo ali nočejo pravilno skrbeti. Tukaj pa je res treba spremeniti zakonodajo in te pse uzeti lastnikom in jih poskušati socializirati, saj bi bili verjetno v pravih rokah čisto drugačni.
Pa še nekaj, če je pes na povodcu in ga je vodnik sposoben obvladati, pa tako skoraj ni možnosti, da se zgodi kaj slabega.
Kar se opombe o smrtni žrtvi tiče, se moraš pa zavedati, da ta forum prebirajo tudi nezrele osebe, katere imajo morda res bolj nevarne pse,katerih sploh ne obvladajo in zakaj bi jih sploh vezali na povodce saj so ljudje itak sami krivi ,če ga ugrizne pes, take izjave so samo voda na njihov mlin.
Kar se pa tiče izrazov, dominanca, agresija in nagon obrambe ter plena , pa mislim, da ločimo vsi ,ki imamo vsaj malo pojma o psih. Nevaren je lahko tudi dominanten pes ali pa pes, ki se čuti ogroženega in se bo z ugrizom branil čisto nagonsko, zato smo tukaj njihovi skrbniki, da preprečimo nevarne situacije. Kar se tiče plena, pa res ne sme biti nikoli človek še manj pa otrok.

LP in lep dan!
Logiran
Strani: 1 ... 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 ... 58   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines