mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 30.06.2024 : 09:50:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Strani: 1 ... 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 ... 58   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani  (Prebrano 107131 krat)
0 članov in 8 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #555 : petek, 19.05.2006 : 08:57:10 »

Hvala. Je pa ob nerodni uri, mi ne bo uspelo gledat.  A se da videt kje na netu?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.332


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #556 : petek, 19.05.2006 : 09:11:14 »

http://24ur.com/naslovnica/videooddaje/video_oddaje__16112988.php
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #557 : petek, 19.05.2006 : 09:26:02 »

Aaa, hvala! Pa mi bo le uspelo pogledat! Cheesy
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
spacewalk
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 240


« Odgovor #558 : petek, 19.05.2006 : 10:16:55 »

Jaz pa priznam, da sem ugasnila ko so začeli z slikami poškodb...res ne vem kaj je bil njihov namen, razen kao šokirat publiko.
Na živce mi gre to ustvarjanje psihoz!  Lips Sealed
Logiran
martinca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 140


« Odgovor #559 : petek, 19.05.2006 : 10:23:57 »

Mislim, da oddaj ni podobna ničemer, razen redkih pametnih izjav je bilo to samo "pumpanje" naivne javnosti proti psom in ustvarjanje lastne publicitete, ker pač ljudi šokira, če pokažeš slike pogriženih in si potem valjd vsi takoj želijo prepoved "nevarnih" pasem.

Ni mi pa čisto jasno kaj imajo "nevarne" pasme z zadnjimi primeri ugrizov, kolikor jaz vem so grizli mešanci (mislim, da na ketnah in v rokah neuravnovešenih oseb). Sad
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #560 : petek, 19.05.2006 : 10:41:23 »

Najboljše bi bilo uvesti "lastniški izpit" za vsakega, ki si hoče omisliti psa, KATEREKOLI PASME. Vanj bi vsekakor vključila temeljit psihiatrični pregled (tudi v smislu odgovornosti, da psič ne bo končal na cesti ali ketni). Ne razumem kako jim še vedno ni jasno, da niso vsi psi določene pasme popadljivi in da je lahko z neprimerno vzgojo tudi čivava nevaren pes...
Take oddaje mi res dvignejo pritisk, sploh pa taki "strokovnjaki"  Angry. Neverjetno kakšni ljudje so zaposleni v naših državnih organih  Shocked  Lips Sealed  Se pripravljajo odredbe in zakoni... Naj ji za božjo voljo enkrat že pripravijo!!! Če bi jaz opravljala svoj "šiht" tako kot oni, bi me že zdavnaj razglasili za nesposobno in mi dali odpoved.
Vse skupaj je res zastraševanje ljudi s psmi in po takih oddajah se vsi bojijo vsakega psa, ki je večji od pudlja (sva že danes dobili potrditev od nekoga, ki je pred nekaj dnevi Thebo čisto mirno čohljal danes pa je naredil 2 meterski ovinek).
Mogoče bi bilo pa smiselno narediti re-akcijo in iti s samimi velikimi "nevarnimi" psi med otroke..  Wink
razočarana
T.
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #561 : petek, 19.05.2006 : 10:57:16 »

No  fino  , da sta  malo   " backstage"  obrazložili Wink Cheesy

Tista z dvema  psoma,  je bila  sploh na prvem mestu,  druga je bila  , da ima  v gozdu  psa  spuščenega  ker neznansko  uživa Roll Eyes.....   Pa  še   kakšna bi se  našla.



Cela oddaja mi je izzvenela zelo pristransko, nastrojena proti psom, zlasti s strani voditelja.  Brane Puš, je edini s pozitivnim pristopom in razumno razlago, vendar s premalo dovoljenega časa za razlago podajal odgovore Slaku, katerega znanje o psih se mi zdi hudo pomanjklivo in se je tokrat slabo pripravil za vodenje oddaje o agresivnih psih.
Moram pa napisati, je oddaja kar negativno vplivala na odnos ljudi do psov.
Vsako jutro na sprehodu se z Bondom oglasiva v domu upokojencev, kjer naju nekaj starčkov redno čaka, da se pocrkljajo z njim, ti obiski so se začeli že ko je bil pri nas še Rem. Ko sva prišla danes, so vsi mirno sedeli na klopi, nobeden ni stegnil roke, bili so prestrašeni, ko je Bond začel s skakanjem in lizanjem so se počasi začeli smejati in ga božati, pozitivno vzdušje se je vrnilo. Potem so mi povedali da so gledali Trenja in kako so se prestrašili, ko so videli kaj pes lahko stori človeku.
Sama sem mnenja, da je pes odraz lastnika in je lastnik prvi, ki mora vzgajati in paziti na svojega kosmatinca.

Biti lastnik psa je odgovornost, ki potegne za sabo mnogo stvari, ki pa se jih žal mnogi lastniki ne zavedajo.

Je pa tudi mene g. Vidic kar malo razočaralz izjavami, ki so v citatu.
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #562 : petek, 19.05.2006 : 11:05:55 »

Mislim, da so oddajo "falili" iz 2 razlogov:

1. Tisti, ki o psih nimajo pojma, sedaj mislijo, da vedo nekaj o "nevarnih pasmah". Katere pasme so to, si lahko interpretira vsak sam. Mednje npr. ne spadajo zlati prinašalci...ti so itak zelo prijazni, spadajo pa npr. buldogi, ker že dihajo tako, da se sliši nevarno, pa še "bull" imajo v imenu...ti psi se najbrž že rodijo s tem, da pač morajo napadati in gristi ljudi in druge pse...

2. Tisti, ki pa so še malo bolj butasti, pa so oddajo razumeli tako, kot da je s kinološke zveze kar se tiče pasemskih psov vse urejeno, problematični pa so mešanci. Tako da so napadalni mešanci in bog ne daj potem vzeti kakšnega iz zavetišča, pa to so itak vsi napadalni, pa sploh ne veš kaj vse so že preživeli ti psi...zagotovo samo čakajo, da bodo koga ugriznili.

Se mi zdi, da ljudje, ki se ne ukvarjajo s psi, niso dobili prave informacije. Sicer je bilo nekako nakazano, da so najbolj problematični prav psi, ki so "čistokrvni brez rodovnika", saj nad temi kinološka zveza nima vpliva in navadno so zares potomci psov z rodovniki, ki pa niso dobili vzrejnega dovoljenja.  Ampak to se je dalo nekako razbrati med vrsticami-to smo lahko opazili mi, ki pa to problematiko že poznamo.
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #563 : petek, 19.05.2006 : 11:07:20 »

Tecka jaz sem za re-akcijo....kaj pa ce organiziramo "pohod po Ljubljani" s psi razlicnih pasem,pa kaksno stojnico kjer bi razlagali o vzgoji psa in pravilnem odnosu do njih??? AAaa,je kdo zato da vsaj mi zastopamo pse?

 revolucionarno nastrojena Ziva z mrcinama
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #564 : petek, 19.05.2006 : 12:12:06 »

Ja res imajo takšne odaje kontra učinke, sploh kadar so slabo narejene (to je pa itak skoraj vedno). Tudi moja Lina je na ta račun dobila brco od skrbne mamice, ker se je preveč približala njeni hčerki. Lina se je sicer brigala zase ampak očitno se je gibala preblizu skrbne mame. Aja Lina je po definicija g. Vidica primeren pes za urbano okolje - na pogled prijazna pasma 5 kg šicu. Mamici sem malo manj prijazno razložila da zelo lepo vzgaja svojo hčerko in da je pokazal lep zgled kako se ravna z živalmi.

LPK
Logiran
Pehta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 124


« Odgovor #565 : petek, 19.05.2006 : 13:23:39 »

Pa ne samo to...Sicer oddaje še nisem uspela pogledat do konca, mogoče je sploh ne bom, ker se mi gabi. Ne zagovarjam psov, ampak kje je bila tista "skrbna mamica", ko je njena punčka letela k psu in še povrhu privezanemu. Jaz ne razumem... Ni samo pes, kaj pa če bi bila punčka letela na cesto in bi pripeljal avto. Na otroke je treba paziti.
 Skratka, tudi nekatere ljudi bi bilo treba rahlo prevzgojiti in jih naučiti pasje kulture.  Pes je žival, je sicer udomačena, ampak vseeno žival. Kolikokrat pa je človek nevarnejši, kot žival, pa naj vsak sam pri sebi razmisli.
Tak sem razkurjena
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #566 : petek, 19.05.2006 : 15:20:21 »

Pustimo pse, ti niso krivi, da imajo neodgovorne lastnike.Odaja je bila res delno zgrešena in je šele v drugi polovici začela opsojati skrbnike psov, kateri so krivi, da je ta odaja nastala. Skrbniki psov so odgovorni za dejanja svojih psov in če si omislijo psa, katerega ne morajo ali ne znajo obvladati ,pa naj bodo to čistokrvni psi ali pa mešanci,so krivi edino le oni če pride do nesreče. Mene osebno res moti, da nekateri skrbniki psov dovolijo prosto gibanje le teh v urbanem naselju in s tem ogrožajo svojega psa in ostale ljudi ali pse kateri so na povodcih. Zavedati se moramo, da tam nismo sami in kot je napisala že Pehta, da so psi še vedno živali, sicer udomačene, ampak vseeno živali, in ker nesreča nikoli ne počiva bolje preventiva, kot kurativa. Med nami pa so tudi ljudje, kot je že v odaji omenil Vidic, ki se bojijo psov in nimamo nobene pravice, da jih prisilimo v bližnje srečanje s psom.
Res pa je, da nima nihče , ki ni povabljen,stopiti na lastniški vrt in s tem sam izivati nesrečo,
še posebno če je na ograji opozorilna tabla, saj tam pes čuva svoj teritorij.
Moje mišlenje je, da preden se odločimo za psa temeljito premislimo kakšnega psa smo sposobni obvladati in si takega tudi nabavimo, pa seveda pse na povodce in td....

LP
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #567 : petek, 19.05.2006 : 17:17:17 »

Moje mnenje pa je malo drugacno od tebe Zizi...psi so postali del urbanega okolja! To je pac dejstvo,kot so del urbanega okolja kolesarji,tekaci, ljudje na rolerjih,avti..ce se znamo in moremo pravilno obnasat ob cesti se moremo naucit tudi kako se obnasamo ob psu!
1. po kaksni logiki ljudje silijo v pse ne da bi za dovoljenje vprasali vodnika-a se usedamo na tuje avte in gledamo kaksno opremo imajo notri?
2.zakaj moramo vodniki z velikimi psi,kljub temu da so na povodcih, poslusati ogorcene krike in psovke v nase smeri-nisem se cula da bi se drli na kolesa ki gredo mimo par deset centimetrov od nasih teles?
3.zakaj ljudje cisto zapanicarijo ze ko gledajo psa od dalec-pri pasjih ugrizih ni bilo se smrtne zrtve,od hitre voznje pa mnogo,pa se noben ne boji Ferarija
To da moremo lastniki pazit ker nismo sami in nimamo pravice drugim usiljevat psov zveni prav lepo...kje pa je nasa pravica da v miru kot vsi drugi hodimo po plocnikih in poteh? Lih taksna kot kolesarja ,ki hitro svigne mimo mene ali rolerasa ki me kdaj rukne z rolko!
Ne me razumet narobe...se strinjam da ne smemo svoje okolice bremenit  s tem da imamo psa,ampak nobenega nismo ubili da bi morali prosti odpuscanja vsakega ki gre mimo.
Mogoce pa se jaz motim,ker nimam "psa ki bi bil prijazen na prvi pogled"...mogoce ce mu dam roza pentljo ne bo zgledal vec tako crn pa bo bolj simparicen Huh (zgolj ironicna pripomba na trditve nasega kinologa)
Pa ne uporabljat izraza cistokrvni-rodovniski ali mesanci Wink
Logiran
horvat73
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 217


« Odgovor #568 : petek, 19.05.2006 : 17:20:29 »

Me zanima, če je nevarna pasma (po njihovem ne, kajne ?  Shocked) tudi mali, pritlikani mešanec, ki se je vsa leta, kar sem z mojo Roxi (privezano, seveda), hodila mimo neograjene bajte njihovih lastnikov, zaganjal vanjo in poskušal ugrizniti ali njo ali mene v zadnji del noge, da ne govorim o tem, kako je zganjal, če sem jahala mimo  Angry  Angry  Angry (falabogu, da sta moja konja tolerantna!) ....

in da končno pridem do "nevarnosti": ko je enkrat poskušala njihova mala hčerkica zadržati tisto zaganjajoče stvorenje in ga je vzdignila v naročje, se je malo ščene obrnilo in šavsnilo proti njenemu obrazu  Angry  Angry  (na srečo jo je samo oplazil). 

Pa nima nobenega "bull" v imenu ... Wink

Zdaj pa samo čakam, ko dobim mladička, da se bo vsa zgodba pričela od začetka in da bo moja bokserka postala alergična na vse, kar bo sličilo na to malo stvorenje! UPAM, da ji bom lahko razložila, da ne sme vseh "ta malih" metat v isti koš, tako kot bi si določeni ljudje lahko že enkrat vtepli v glavo, da ni določena pasma že sama po sebi nevarna, temveč to lahko postane katerikoli mrcinar, ki ni v pravih rokah!
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #569 : petek, 19.05.2006 : 17:29:55 »

da ni določena pasma že sama po sebi nevarna, temveč to lahko postane katerikoli mrcinar, ki ni v pravih rokah!

 Cheesy Wink

Logiran
Strani: 1 ... 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 ... 58   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines