mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 02.07.2024 : 08:30:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 ... 58   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani  (Prebrano 107210 krat)
0 članov in 24 gostov pregleduje to temo.
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #525 : torek, 28.03.2006 : 09:24:36 »

.Celo solanje ni potrebno.Kaksno solo pa rabis,da psa privezes!

Na žalost eni rabijao šolo samo zato,da bodo dojeli,da je psa potrebno privezati.
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #526 : torek, 28.03.2006 : 09:33:03 »

Eni mamo haskije pa vemo kako je to z odvezanimi psi. Haski jo takoj pobriše če ima možnost, na srečo ni napadalen do ljudi in do psov, je pa zelo nevaren ostalim živalim.
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #527 : torek, 28.03.2006 : 13:27:36 »

Uf sem jezna... Angry

Pri nas se je ze spet zacela "sezona" odvezani PSOV in nevzgojenih LASTNIKOV...celo zimo je bil mir (temperature pac), sedaj pa so vse "mamce" pritacale ven s svojimi "kuzki" ali 100 kg, predebelimi mrcinami in lubcki se morajo zlaufati, zato so vsi povprek odvezani...

Namrec cez vikend sem sla na sprehod s Kingstonom (konj), in ze od dalec gledam NO, ki "taca" 50 metrov stran od svoje gospodarice "beri 60 let stare zadirce tete"...ko je videla, da se ji priblizujem (v koraku) psa tudi poklicala ni, da bi mogoce prisel k njej in iz ljubega nic se je pes zapodil proti nama, direktno konju pod noge...lahko si predstavljate reakcijo, da konj ni stal pri miru in gledal, temvec, da je posteno brcnil proti psu (ne enkrat), ko sem gospo "opomila" ne ravno prijazno, priznam, naj zaboga priprne cucka, mi je tebi nic, meni nic rekla, da me bo prijavila, ce se bo njenemu psu kaj zgodilo, ker ce se ne vem, je konj za v box, ne pa za na sprehod...

No v tem trenutku se mi je odtrgal film, tako da sem ji par krepkih povedala nazaj... Angry

Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #528 : torek, 28.03.2006 : 13:40:51 »

no,recimo.kolicina ne vpliva na nevarnost,ampak na verjetnost bliznjega srecanja,...
Kar je v končni fazi (v tem kontekstu) eno in isto.
Sicer pa mi je bila statistika vedno antipatična veda, ravno zaradi tega, ker sploh ni resna znanost, ampak le matematizirana metoda politične (v najširšem smislu) manipulacije, s katero lahko  stvari vedno prikazujemo tako, kot nam ustreza...

Bi pa v zvezi z nevarnimi psi dodal še to, da je mene v otroštvu ugriznil od stare tete Bari. Do krvi. (V Radovljici)  Grin Wink Cool
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #529 : torek, 28.03.2006 : 14:11:12 »

Ninca... To se pa sliši zelo nevarno  Shocked

Tista ženska si pa tudi misli, da lahko dela kar hoče. Angry
Zaradi takih pa mamo vsi probleme... Undecided
Logiran
brina05
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #530 : torek, 28.03.2006 : 14:23:39 »

tut jaz sem imela že možnost spoznati "socializiranega" napadalnega psa.
namreč s fantom sva šla na sprehod, seveda je bil zraven tudi moj runo, normalno. bil je celo pot privezan. v bližini gozda, pa prileti izza ovinka črn labradorec in napade mojega privezanega runota.  Angry men se je strgal, ko sem vidla lastnika kako flegama hodi za psom, brez kakršne koli reakcije. nadrla sem lastnika v smislu kaj se gre da ima takega psa spuščenega. in odgovor je bil da je moj pes napadel njegovega,ker je bil privezan. halo?  Shocked
moj pes je na vrvici prijazen do drugih psov. veliko sva jih že srečala pa se ni z nobenim stepel kljub temu da je vedno privezan.
normalno da ne bo stal in čakal da ga tista črna mrcina grize, itak da se bo branil.

torej vemo da niso samo bullmastifi nevarni psi, tut čivava je lahko.

Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #531 : torek, 28.03.2006 : 14:48:02 »

Ninca, takšnih cvetk je tudi v Ljubljani veliko...... vedno več!  Sad
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #532 : torek, 28.03.2006 : 15:18:22 »

Ja sej, povsod se najdejo "pametnjakovici"...
Vsako leto je isto, pa vsako leto znova me pogreje, ko se to zgodi...

Ninca... To se pa sliši zelo nevarno Shocked

Khm...v konci fazi, se tudi lahko slabo konca...iskreno receno, ce jo v takem primeru pokasira pes, mi je cisto ravno, ce pa bi se slucajno konju poznal kak pasji zob kje na stegnu ali drugje, bognedaj kaj hujsega, pol pa teta v trenutku dobi za vrat policijo...na koncu pa itaq razpleta ne bi bilo... Lips Sealed
Ze ce pes napade cloveka ponavadi ni razpleta, ne pa pri konju...

V vseh teh letih se je do sedaj na sreco sicer samo enkrat zgodilo, da je pokasiral pes fajn brco v rebra...kar nekaj metrov je pes tezil in skakal pod noge, celo na rep se mu je uspel "obesiti" in v tistem trenutku je tudi dobil placilo...
Ampak mir je pa bil potem celo pot do doma... Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #533 : torek, 28.03.2006 : 15:25:14 »

Ninca, z bicem ga namahaj (psa, ne konja).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
KARMENKA
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 51


« Odgovor #534 : torek, 28.03.2006 : 15:31:24 »

Moja izkušnja oz. moje mlade psičke, ki se je zgodila v četrtek 23.3. ob 21-ih pa še nekaj je pa takale:

"Pred vstopom v avto grem še lulat, ker so vonjave zelo mamljive še nahitro eno luknjo skopljem, potem pa domov jest in spat. No tako sem mislila, pa je žal vmes priletela, kot strela z jasnega psica ki ima B-Bh izpit, IPO1, IPO2, IPO3, udeleženka svetovnega prvenstva, tudi lastnik ima izkaznico KZS-ja o opravljenem teoretičnem delu pa se kaj drugega tudi. Vsi ti njeni izpiti in vzgoja, kakršnaokoli že je mi prav nič ni pomagala, lastnik je sicer vpil in se drl na ves glas da bi jo priklical, tudi trznila ni na njegove klice, pikirala je direktno name, žal ali pa na srečo se ne znam niti branit ( bi jo verjetn fajn skupila če bi si ji po robu postavila) in razen joka kaj več nisem morala narest. Ko je priletela moja lastnica sem se ji skrila med noge, lastnik psice je pa njo poskušal ujeti, kar parkrat je tekla okrog naju z lastnico in me ni ispustila iz oči, sreča zaradi bližine in vpitja lastnika ni upala vec skocit vame. Moj izkupiček je na srečo tokrat cela koža, psihične težave so pa zaenkrat še uganka, z lastnico upava da bodo čimmanjše." takole bi povedala moja bejba.

Jaz pa naj dodam, da je lastnik prišel zelo samozavestno z odvezano psico katera je že večkrat skočila v pse, s poligona kjer sta se šolala. Sama sem ga videla in mu zaupala da ve kaj dela, saj ni nek pubertetnik, večkrat tudi pove koliko psov je že izšolal, na koliko tečajih je bil po tujini, iz tega bi človek pač sklepal da ve kaj dela. No pa sem se zelo zmotila, prav tako sem se zmotila ko sem mislila da odpoklic pa res ne sme biti problem.

no toliko, sem morala napisat.

uživajte
K
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #535 : torek, 28.03.2006 : 15:33:18 »

To smo ze razpravljali ja, da bic (dolg dresurni) najprej za psa, potem pa se za lastnika...edina ovira je, ker ne jaham Kingstona z bicem in se niti ne spomnim, da bi ga s seboj vzela...

Zadnjic mi je bilo res zal, da ga nisem imela s sabo...tudi pomislila ne bi, samo pes bi jih dobil po gobcu, potem bi se morala pa posteno kontrolirati, da ne bi se "teto"...tako da mogoce cist ok, da ga nisem imela s sabo... Lips Sealed

 Angry  Angry  Angry
Logiran
Klaus
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.036


« Odgovor #536 : torek, 28.03.2006 : 16:16:36 »

Kar se takih srecanj tice je verjetno Klaus najvecji prasec kar jih je naokoli.Ker se na sprehodu ne spocijem,nasprotno zelo utrudim,Flipa obvezno privezanega posedem in cakam kaj se bo izcimilo in kar konkretno posezem vmes.Vecinoma srecujeva vaske potepuhe ,ki niso tako nevarni,a vendarle rencijo.tukaj nastopim vedno konkretno.Ce me kdo gleda verjetno poka od smeha,vendar se naju ze izogibajo na dalec.Povsem drugacna so srecanja s psi,ki so na sprehodu z skrbniki.Zaenkrat same pozitivne izkusnje.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #537 : torek, 28.03.2006 : 16:37:48 »

Karmenka, verjetno si dogodek prijavila klubu/društvu v katerem je lastnik aktiven, pa KZS, pa policiji?
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #538 : torek, 28.03.2006 : 21:23:40 »


Sicer pa mi je bila statistika vedno antipatična veda, ravno zaradi tega, ker sploh ni resna znanost, ampak le matematizirana metoda politične (v najširšem smislu) manipulacije, s katero lahko  stvari vedno prikazujemo tako, kot nam ustreza...


 Grin Grin To je sicer res, ampak zato, ker je sami ne poznamo dovolj, da bi s pomočjo vseh podatkov o določeni "študiji", ki je bila statistično obdelana (kjer so za začetek pomembni že vključitveni dejavniki, da o koncu s prikazom grafov ne govorim, ker se da zelo lepo manipulirat...  Wink ), laho sami preverili verodostojnost razlag. Sama statisika, če so navedeni vsi potrebni podatki ni kriva za izkrivljeno razlago!  Wink

Sedaj sem zvenela verjetno zelo pametno ampak - tudi sama je ne maram ravno - ker je pač ne obvladam lih dobro...  sram

Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #539 : torek, 28.03.2006 : 21:49:33 »

Sama statisika, če so navedeni vsi potrebni podatki ni kriva za izkrivljeno razlago! Wink
Seveda ne;
"Kriva" je, ker poljubne interpretacije dopušča!
Paradoks pa je, da je vsaka med njimi na nek način "pravilna"...
Logiran
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 ... 58   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines