mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 02.07.2024 : 07:57:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 ... 58   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani  (Prebrano 107160 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
love-c
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #495 : ponedeljek, 27.03.2006 : 15:05:03 »

 
ODVETNIK
RECHTSANWALT - LAWYER
V****
TUDI VARUH PRAVIC ŽIVALI
****

[izbrisani podatki; Jana]


Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.342


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #496 : ponedeljek, 27.03.2006 : 15:16:47 »

love-c, za cigav racun pa tale odvetnik dela?
Bo dal procente za objavo reklame?
Logiran

love-c
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #497 : ponedeljek, 27.03.2006 : 15:42:14 »

he he he... ja varuh pravic živali ... mogoče kdo rabi kakšno potuho pri njemu...
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #498 : ponedeljek, 27.03.2006 : 15:45:34 »

love-c, za cigav racun pa tale odvetnik dela?
Bo dal procente za objavo reklame?
Po vsej verjetnosti na račun naivcev,  da jih obere za tistih  70  jurjev.  Potem  pa reče  sorči...ups Roll Eyes hvala za sodelovanje Cool
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #499 : ponedeljek, 27.03.2006 : 15:52:30 »

Kolikor primerov jaz poznam, da je pes  koga ugriznil, so vsi pogoreli na sodišču Wink..Pa ne zaradi slabega odvetnika, ampak  zaradi tako napisanega  zakona Smiley
Logiran
love-c
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #500 : ponedeljek, 27.03.2006 : 16:04:25 »

joj joj kako smo eni skeptični, človek zastopa pravice naših sužnjev ops ...mislim živali ... by.. imejte se lepo, gremo v naravo  Grin
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #501 : ponedeljek, 27.03.2006 : 16:36:02 »

joj joj kako smo eni skeptièni, èlovek zastopa pravice naših sužnjev ops ...mislim živali ... by.. imejte se lepo, gremo v naravo  Grin

...pa tudi tam ostani... Wink
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #502 : ponedeljek, 27.03.2006 : 16:38:09 »

Majhen popravek:  Wink
po novem zakonu o zaščiti živali se lahko psi oddajajo šele po devetem tednu starosti  Wink

Aja, če se boste s statistikami obkladali, bi bilo fajn, če se spoznate tudi na statistične napake in še kaj drugega (npr. izvedbo študije,...) , da si boste podatke pravilno razlagali... To govorim v dobro vsem, ki boste kadarkoli imeli s študijami opravka.

Drugače pa se mi zdi to "kvazi" tekmovanje katera pasma ima manj ugrizov otročje...

Pa brez zamere,

LP, T
Logiran
papi
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #503 : ponedeljek, 27.03.2006 : 17:09:33 »

pa še statistika smrtnih primerov pasjih ugrizov v nemčiji od leta 1968 do 2005:
http://www.maulkorbzwang.de/statistiken.htm

Stari, hvala ti za tole.

Ne, ni nevarnih pasem, vse so iste! Sploh pa zlati prinašalci znajo bit res nevarni, kajne. (Nanook in prijatelji...?)

pa brez komentarja, kdo je kak resen vzreditelj in kdo nima pojma
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #504 : ponedeljek, 27.03.2006 : 17:16:32 »

Edini pes, ki je kadarkoli ugriznil do krvi, je bila zlata prinašalka, ko sem jo ocenjevala na vzrejnem pregledu Wink
Pred parimi sem pa komaj uspela umakniti roko...



Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #505 : ponedeljek, 27.03.2006 : 17:26:05 »

Z malce časovne odmaknjenosti od dogodka je možno o vsem skupaj spregovoriti bolj trezno, bolj umirjeno, bolj razsodno.  Glede na okoliščine je bilo sicer kaj podobnega, čeprav ne v tako hudi obliki kar pričakovati – statistika zadnjih nekaj let /brez statičnih napak/ kaže, da vsake toliko časa kak pasji napad pride na naslovne  strani tako rumenih kot resnih in objektivnih medijev.

Temu, česar priča smo zdaj, ja, temu bi lahko rekel, da smo krivi pasjeljubci sami.

Dejstvo je, da se zaradi dogodka  človek s psom  skorajda ne more premakniti ne da bi bil deležen osornih, nesramnih, nestrpnih opazk s strani mimoidočih, pa čeprav so psi varno na vrvici in dejansko nikomur nič nočejo. Pa me to niti ne moti, saj mi je bilo že isti dan po dogodku jasno, da jih bom in da jih bomo kasirali. 

Bolj me motijo okoliščine zaradi katerih je do podobne stvari sploh prišlo. Netolerantnost lastnikov psov, njihova osornost, njihove nesramne opazke na čisto navadno prošnjo naj za božjo voljo privežejo psa, ker imam v roki psa za katerega mi ni vseeno kaj se mu lahko zgodi, bi presegle vse tiste v slovarju kletvic navedene izraze, glede na svojo starost pa itak najpogosteje dobim pod nos tisto »ej stari, ne teži!«

Še zdaj, ko se je zgodilo kar se je, je odvezanih psov mnogo preveč, nekateri lastniki le-teh pa, hej, saj ne boste verjeli – na sprehodih sploh nimajo povodca.

Od kar imam psa oziroma pse, sem doživel tri pasje ugrize – hvala bogu, ne tako hudih, kot ubogi Tržičan, nedolžno pa vse skupaj vendarle ni bilo – enkrat šest šivov, enkrat štiri šive in enkrat pet šivov.  ZAKAJ? ZARADI MOJEGA PSA?

Ne, Dvakrat se je zgodilo, da je na mojega PRIVEZANEGA psa skočil kuža čigar lastniki so bili daleč stran od dogodka in namesto da bi ravnal po pravilih, da v pretep brez solastnika drugega psa ne posegam, sem jo pri razreševanju in reševanju mojega kasiral. OK, tretjič sem posegel v pasji pretep, pri katerem ni bilo mojega psa, »zravsala« sta se dva psa, pa lastnici nista vedeli kaj in kako  pa sem priskočil na pomoč in jo znova pokasiral.

Zoprno mi je tudi zaradi vseh tistih potepuških mrcin – pozor – ne potepuških zato, ker ne bi imele lastnika, potepuških zato, ker posamezni lastniki psa preprosto spustijo in jim je čisto vseeno kaj se z njimi dogaja. Tistih nekaj ulic v našem naselju je potem »posranih«  da je kaj in lahko si samo predstavljate kako reagira lastnik hiše pred čigar vhodnimi vrati je zajeten kup pasje nesnage, jaz pa jo ravno v tistem času, ko kolne in preklinja prikrevsam mimo z mojimi mrcinami. Zaman je kazanje vrečk, ki jih imam s seboj – spet jih pokasiram, le da na malo manj boleč način.

Slovenci ne sodimo med najbolj strpne. Kot bi samo čakali na tisto drobno iskrico, ki bi zanetila požar. Takoj smo se pripravljeni skregati, takoj zravsati,  nobene tolerance. Pravzaprav se v bistvu ne razlikujemo kaj dosti od »mrcin«, ki jih vodimo na povodcih. Saj veste, rangiranje – žal z argumenti moči,  z renčanjem in tu pa tam tudi s kakim ugrizom.
Bi lahko rekli, da nas je neprijeten dogodek streznil?

Žal ne!
 
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #506 : ponedeljek, 27.03.2006 : 17:30:04 »

To je to!  Cool
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #507 : ponedeljek, 27.03.2006 : 17:33:40 »

Napad psa, Zelo zabaven sprehod in se nekaj tem. Uzivajte.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #508 : ponedeljek, 27.03.2006 : 18:00:19 »


Drugaèe pa se mi zdi to "kvazi" tekmovanje katera pasma ima manj ugrizov otroèje...


kdor to gleda kot tekmovanje ali kvazi tekmovanje kateri pes več- ali manjkrat ugrizne, razmišlja mimo bistva.
in to je, če pogledaš statistike, da vsak pes lahko ugrizne, in da je očitno med lastniki vsake pasme lahko kak "neprimeren" in da je med lastniki vsake pasme kakšen ki trdi, da "moj pes  pa nikoli in nikdar..." in "jaz imam svoje vedno in povsod in v vsakem trenutku 100% pod kontrolo..." (pes pa je le 100% pod kontrolo, če z nagobčnikom pod narkozo leži v zaklenjeni stabilni kletki ;-))

statistike gor ali dol, statističnen napake prav tako - vsaka pasma se najde v statistikah nesreč.
Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #509 : ponedeljek, 27.03.2006 : 18:10:35 »


Slovenci ne sodimo med najbolj strpne. Kot bi samo čakali na tisto drobno iskrico, ki bi zanetila požar. Takoj smo se pripravljeni skregati, takoj zravsati, nobene tolerance. Pravzaprav se v bistvu ne razlikujemo kaj dosti od »mrcin«, ki jih vodimo na povodcih. Saj veste, rangiranje – žal z argumenti moči, z renčanjem in tu pa tam tudi s kakim ugrizom.
Bi lahko rekli, da nas je neprijeten dogodek streznil?

Žal ne!
 

In če še citiram samega sebe! Ušel mi je pomemben del nosilne misli. KAJ IMAJO PRI TEM PASME?
Logiran
Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 ... 58   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines