mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 02.07.2024 : 08:31:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Strani: 1 ... 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 ... 58   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani  (Prebrano 107211 krat)
0 članov in 23 gostov pregleduje to temo.
Santos
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« Odgovor #480 : nedelja, 26.03.2006 : 14:33:03 »

Mene zanimajo izkušnje,zadevo pa že imam, ker sta mi jo starša kupila za rojstni dan.Samo še dobil nisem.
Logiran
Marc
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 121


« Odgovor #481 : nedelja, 26.03.2006 : 15:19:08 »

Kje pa se to kupi? Cena?
Logiran
Santos
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« Odgovor #482 : nedelja, 26.03.2006 : 15:34:30 »

Bom vprašal očeta, ceno pa ne vem, mislim, da ni poceni.Menda pa stvar ni nedolžna.Več povem, ko dobim.
Logiran
Klaus
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.036


« Odgovor #483 : nedelja, 26.03.2006 : 20:55:44 »

Marko006
Kot sem ze velikokrat omenil,je metanje peska v oci kaj vse ponujate,kaksne stroske vse imate,ker nisem lojzek,da ne vem da vse to Jaz-kupec placam vso to vaso nakladanje kaj vse ponujate.Imejte "scrotum"in placaj iz svojega zepa.Jasno,da je ta nateg placal samo eden!S taksnimi bedarijami ne boste nikoli svojih mastifov vzgojili v to kar si zelite!Ce ze hocete jih rajsi Vi solajte in placujte in jih sele taksne prodate za isto ceno,saj tistih par jurckov ni velik strosek.S tujim denarjem je lepo razmetavati naokoli!
Logiran
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #484 : nedelja, 26.03.2006 : 23:53:29 »

Marko006
Kot sem ze velikokrat omenil,je metanje peska v oci kaj vse ponujate,kaksne stroske vse imate,ker nisem lojzek,da ne vem da vse to Jaz-kupec placam vso to vaso nakladanje kaj vse ponujate.Imejte "scrotum"in placaj iz svojega zepa.Jasno,da je ta nateg placal samo eden!S taksnimi bedarijami ne boste nikoli svojih mastifov vzgojili v to kar si zelite!Ce ze hocete jih rajsi Vi solajte in placujte in jih sele taksne prodate za isto ceno,saj tistih par jurckov ni velik strosek.S tujim denarjem je lepo razmetavati naokoli!

tistemu, ki je šel na seminar sem plačal jaz. da boš klaus še ti razumel - vsi so plačali enako kupnino (povsem "normalno") in vsak bi lahko šel na seminar (ki bi ga jaz plačal od kupnine). eden je šel (in sem mu jaz plačal od kupnine)...
kupci psov so pa ponavadi sami odrasli ljudje...
ko bodo pa prinas tudi "ameriški pogoji" da boš 30 let pokadil po 2 škatli marlboro in potem dobil odškodninsko tožbo proti philipp morris ltd, ker imaš raka,  si bom pa sploh premislil kaj komu prodati (ne samo za pse)

kako si to predstavljaš - naj naši kupci najprej drugje kupijo molosa in dokažejo da ga znajo vzgojiti preden ga jim mi damo?
a bokserjev pa ni v "statistikah pasjih ugrizov"? (po moje jih je več kot vseh naših "nevarnih pasem" skupaj - ampak se da preveriti)
Logiran
Klaus
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.036


« Odgovor #485 : ponedeljek, 27.03.2006 : 06:51:36 »

Markooo6
Nisi Ti placal, ampak so ONI sami sebi placali!!!!In ker si bil p......nisi tega denarja ostalim odstel od kupnine.In ce sedaj to berejo, bodo uvideli da so  nekaj placali cesar  niso dobili ali jim je bilo drugace predstavljeno, a jim po tvojem pisanju pripada.Ponovno si opletal s tujim denarjem!Na taksen nacin je lepo izobrazevati  nove vodnike.Poberes denar,izvedes pa ne.To se mi zdi skrajno neposteno od vzreditelja do novega skrbnika.
Citat
kako si to predstavljaš - naj naši kupci najprej drugje kupijo molosa in dokažejo da ga znajo vzgojiti preden ga jim mi damo?
Kje si pa ta stavek pobral?oz.dobil indic za parafrazirat?

Logiran
Klaus
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.036


« Odgovor #486 : ponedeljek, 27.03.2006 : 07:08:59 »

Marko006
 Kot mali otrok ,ki je neizkusen, si zacel primerjavo ugrizov.Konkretno sploh ni govora o ugrizih in napadih.Za tole statistiko mi je spanska vas,zbodlo me je tvoje pisanje,kaj vse nudite vasemu kupcu.Ker pa ze inzistiras ,naj bo po tvoje in jo predstavi se ostalim,da se bo ujemalo s temo.Ce se ne motim, je se nihce ni v tej temi predstavil s stevilkami!Ti bos prvi in najbolj konkreten.
Poglej,jaz bi nasemu kupcu nudil tudi avto za prevoz bombasa,ampak kaksna bi bila cena tega mladica?Vaso znam izracunati.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #487 : ponedeljek, 27.03.2006 : 08:34:28 »

Zdaj ste pa ze posteno zasli s teme. Rubrika prodam/kupim je na drugem delu tega foruma in prosim, da nehate smetit po tej temi s tem, kdo je komu kaj placal in kaj ni in zakaj. Pa tudi tiste bzzz palice ne spadajo sem.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #488 : ponedeljek, 27.03.2006 : 09:27:09 »

Res je tema mimo ,samo mislim,da kar aktualna s strani kupcev, kakor tudi vzrediteljev - prodajalcev.
BI bila aktualna v temi odnos prodajalcev ...., ki pa mislim,da je še ni.
Logiran
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #489 : ponedeljek, 27.03.2006 : 09:48:51 »

klaus:
sploh ne gre za to kaj smo mi nudili kupcem, ali nismo, niti čigav je denar oz. je bil. kakšna je bila cena mladičev lahko pobrskaš na tem forumu.
če kupiš ti avto in ga plačaš - ob tem pa dobiš (ker ima avtohiša ravno "akcijo") še bon, ki te upraviči, da se brezplačno udeležiš seminarja za varno vožnjo, lahko bon izkoristiš ali pač ne, čisto po lastni želji....

kar je pri tem relevantno za to temo je, da je velika večina kupcev psov tako prepričana, da ne potrebuje pomoči ali izobrazbe glede vzgoje psa, da se seminarja niti ne udeleži če je zastonj (ali če tako hočeš že plačan - in ob tem mi je povsem vseeno, čigav ti misliš, da je ta denar)
Logiran
Klaus
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.036


« Odgovor #490 : ponedeljek, 27.03.2006 : 10:48:03 »

Marko
Ravno zaradi tega,da ne bo prislo do zmotnega ,dvoumnega mislenja bi se raje vzdrzal taksnega hvaljenja kaj vse naredite za svoje mastife.
Se lepse bi bilo,ce bi jim  dali pogoj in hkrati termin solanja za svoje mastife,visek bi bil,ce bi se ze solali in bi novi skrbnik samo nadaljevalz izobrazevanjem.

Drejci,
zakaj bi zasli s teme o mastifih,ki naj bi bili nevarni,ce se razmislja o zgodnjem solanju teh"razgrajacev".Zakaj ne bi ze sami vzreditelji naredili nekaj,dase nebi tako govorilo cez njih.Kje pa pise,da morajo mali v svet po osmih tednih!?Zakaj nebi sli od doma ,ko opravita vsaj malo solo z novim skrbnikom. Ce so ze res tako nevarni ti lumpi in potrebujejo obvezno solanje.Ocitno samo zelja ni dovolj in je potrebno solanje.
Zmotno je mislenje,da prodajamo in kopujemo v tej temi.Kako prodajajo se pa vidi.To pa sigurno vpliva na pasmo in se na vse ostale mece slabo luc.Samo poglej,kako se je bokser uvrstil na seznam grizacev in to pred vsemi nevarnimi skupaj.In to naj bi bil nek resen vzreditelj,ki ve kako in kaj?lepo te prosim.Seznama se sedaj nisem videl.Ce ga je ze omenil,mislim,da bi bilo lepo da  ga  se vidim.
Logiran
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #491 : ponedeljek, 27.03.2006 : 11:30:39 »

Samo poglej,kako se je bokser uvrstil na seznam grizacev in to pred vsemi nevarnimi skupaj.In to naj bi bil nek resen vzreditelj,ki ve kako in kaj?lepo te prosim.Seznama se sedaj nisem videl.Ce ga je ze omenil,mislim,da bi bilo lepo da ga se vidim.

tu je link do ene statistike (najdeš jih po spletu pa kolikor hočeš):
http://www.animal-health-online.de/drms/klein/brinks1.htm

pa še odstavek tega članka, kjer piše, da so se bokserji vpisali v teh 5 letih, za katere statistika velja 96x, neapeljski mastini 21x, ostali molosi pa skupaj 0x:

Die Erhebung des Deutschen Städtetags von 1991-1995 weist folgende Beissrangliste auf (insgesamt 7 216 Vorfälle): Mischlinge (inklusive Schäferhund-Mischlinge mit 159) mit 2 376 Fällen, Deutsche Schäferhunde (möglicherweise mit belgischen) mit 1 956, Rottweiler mit 542, Pitbull mit 320, Dobermänner mit 223, Bullterrier mit 169 und "Staffordshire"-Bullterrier (wahrscheinlich meist der amerikanische) mit 169, Dackel und "Terrier" mit je 160, Deutschen Doggen mit 119, Boxer mit 96, "Collie" mit 73, Riesenschnauzer (manche Städte differenzierten nicht zwischen Riesen-, Mittel- und Zwergschnauzer) wie Pudel (auch hier keine Grössenunterschiede) und "Husky" mit je 65. Cocker-Spaniel mit 56 und "Schnauzer" wie Hovawart mit je 46 folgen. Der rare Mastino Napoletano (bei den Kommunen als "gefährlich" geführt) ist mit 21 Fällen so selten vertreten wie der Kleine Münsterländer und der Spitz. Häufiger bissen nach diesen Angaben jedoch die als "lieb" propagierten Retriever: Labrador und Golden zusammen 53 mal. Der in der Gefahrenhundeverordnung auf-geführte Rhodesian Ridgebacks beissen demnach so viel zu wie Pekingesen (beide achtmal), aber ein Fünftel weniger als Irish Setter. Tabelle 7 der Städtetags-Schrift weist gar etliche Klein- und Kleinsthunde auf. Auf die Frage 6: "Welche Hunderassen gaben aufgrund ihrer Gefährlichkeit Anlaß zu ordnungsbehördlichem Einschreiten?" zählten 79 Städte-Beamte auch Peking Palasthund, Westi, Pinscher, Beagle und Basset dazu. Es darf gefährlich gelacht werden.

sicer pa:
se pse iz dobrih razlogov oddaja z osmimi tedni

je tudi šolan pes v rokah nešolanega človeka lahko nevaren

ne more bit cilj, da vzreditelji oddajajo kupcem "komisarje rex" in "lassie-je" (in to sploh ni možno)
je v odgovornosti vsakega posameznika, da se usposobi za "upravljanje" s tem, kar si kupi

sploh ne gre samo za "mastife" ampak za vse pse (glej statistiko)

Logiran
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #492 : ponedeljek, 27.03.2006 : 11:55:06 »

pa še statistika smrtnih primerov pasjih ugrizov v nemčiji od leta 1968 do 2005:

http://www.maulkorbzwang.de/statistiken.htm

pa brez komentarja, kdo je kak resen vzreditelj in kdo nima pojma.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #493 : ponedeljek, 27.03.2006 : 12:01:35 »

Pri vajini debati mi pa nič ni jasno...

Klaus, a trdiš, da bi moral vzreditelj vse mladiče sam izšolati, preden jih odda? To se mi zdi skregano z vsako logiko, sploh pa neizvedljivo. Če ti rata, se lahko vpišeš v Guinessovo knjigo rekordov.

Kako naj vzreditelj obdrži celo leglo, recimo ca 8 mladičev in jih kakšno  leto šola, preden jih odda? A naj se odpove svojemu življenju, spanju, jedi, delu in dan in noč šola cel kup mladih psov? Mu lahko sploh uspe? Je to sploh izvedljivo?

Sploh pa, to je delo lastnika in ne vzreditelja. Sem prepričana, če bi laiku dali komisarja rexa, mu ne bi nič pomagalo, saj ne bi vedel, kaj s psom početi. Na pasjih tečajih se v prvi vrsti učijo ljudje - kako ravnati s psi, kako jih vzgojiti, kako doseči poslušnost... Če tega ne znaš, ti nič ne pomaga, če dobiš izšolanega psa, saj bo pes na šolo kmalu pozabil - znanje je treba vzdrževati, laik pa pojma nima, kako naj ga vzdržuje in kakšne komande naj daje psu, kako naj ga potrjuje in odvrača od negativnih stvari.

Logiran
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #494 : ponedeljek, 27.03.2006 : 12:03:39 »

pa še tu poglej, kje je n.pr. bokser in kje so "mastifi" in ostali molosi:

http://www.club-fuer-molosser.net/cfm/club/aktuell/hvo/Statistik_Berlin_2001_2004.pdf

samo, da ne bo izpadlo, da imam kaj proti bokserjem - sploh ne! ampak vsi psi imajo zobe!
Logiran
Strani: 1 ... 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 ... 58   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines