mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 04.07.2024 : 10:15:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Strani: 1 ... 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 ... 58   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani  (Prebrano 107323 krat)
0 članov in 16 gostov pregleduje to temo.
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #435 : sreda, 22.03.2006 : 16:29:28 »

Damayanti moji psi niso bili nikoli v šoli, vse jih učim sam. Pa vseeno so bili in so zelo vodljivi.
Namen tečaja je ,da  se vodnik nauči  pravilnega vodenja psa in da se pes socializira. Wink
Obiskovanje tečaja ,  ti  je pa  samo  inštrukcija za pravilno  izvajanje vaj.  In v kolikor narediš  napako  ali jo dela tvoj pes , ali ima neko vedenjsko motnjo , da se to s pomočjo inštruktorja odpravi.
Tečaji niso za brez veze  in  vsi ti  tečaji  so s poudarkom, da se uči vodnika.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #436 : sreda, 22.03.2006 : 16:40:34 »

No še ena zanimivost Cheesy( mater kar ne morem nehat , no Cool)
V  našem tečaju letos, imamo  nekega gospoda  , ki je izkušen kinolog, in sodnik za delo lovskih psov.  In ima mladega  psa.  In  on  hodi v tečaj  VP1... čeprav vsi vemo  , da je " star izkušen maček" kar se tiče šolanja  psov.
Pa  on ravno tako dela z nami, kot mi vsi. Smiley... pa verjetno ne zato ker je  kaj pozabil, (ker  VP2  bo on vodil Grin)
Logiran
jype
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #437 : sreda, 22.03.2006 : 18:24:00 »

In to je edino normalen odgovoren odnos do psa.

Saj pes ne ve, da je njegov vodnik doktor kinologije.

Jasno, da se v soli v glavnem uci vodnika, ampak ce gre komu ponavljanje necesa, kar ze zna, tako na jetra, potem naj rajsi nima se enega psa. Po moje se osnovnemu solanju ne bi smel izognit niti en par vodnik-pes.

Pa en mi je rekel da bi gospa s stirimi psi se vedno bila kriva, ce bi gospod splezal cez ograjo in bi ga ti tam oklali. To ni res. V vsakem primeru mora lastnik storiti vse, kar lahko, da zasciti okolico pred zivaljo in tako tudi pise v zakonu, vsekakor je pa iz sodne prakse jasno, da ce vstopis na dvorisce, ki ga varuje pes, si odgovoren za skodo, ki ti jo pes povzroci. Seveda mora dvorisce biti ustrezno ograjeno in prisotnost psa oznacena z nedvoumnim napisom.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #438 : sreda, 22.03.2006 : 19:26:36 »

In to je edino normalen odgovoren odnos do psa.

Saj pes ne ve, da je njegov vodnik doktor kinologije.


Seveda.  Pa še ena stvar je, kar je za moje  pojme tudi  zelo pomembna,  Socializacija.
Grem stavit, da je  vsak drugi ,ki je obiskoval tečaj  že imel tako izkušnjo. 
Pes doma na dvorišču  dela  kot šus, in ko je sam.  Ko pa pride v stik z drugimi psi  mu je pa  vse kar zna  pozabljeno in španska vas. Smiley  Pa  tudi moj pes je to delal( Damč... pa ne samo to... bi lahko naštevala  v nedogled kakšne afne mi je guncal na tečaju Roll Eyes Tongue)
In ko so mi demonstrirali, kakšne vaje bo moral izvajati na izpitu, mi je kar slabo ratalo, in sem rekla , da, moj pes tega ne bo nikoli delal.... No čez dva meseca je vse delal Cheesy... sicer je bil prav dobro ocenjen , ampak  sva za malo zgrešila  odlično oceno Cheesy... pa še vedno  ponavljava in izvajava  vse  tiste vaje. Znajo biti zelo uporabne Smiley
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #439 : četrtek, 23.03.2006 : 08:23:27 »

Jst sm mel to srečo da je socializacija potekala pred domom ker smo štirje kolegi skupaj dobili vsak svojega psa in ti štirje psi so se skos skupaj igrali.(4 psičke). Še učil smo jih skupaj, tko da so se res dobr naučile vsega.
Logiran
yan
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #440 : četrtek, 23.03.2006 : 09:58:54 »

Ni res, iz sodne prakse (vsaj v Sloveniji) je razvidno, da tudi v primeru, da imaš ograjeno dvorišče, tablo pozor hud pes ipd. si še vedno odgovoren za škodo, ki jo povzroči tvoj pes. Poglej na ius-info (sodbe) pa boš hitro videl, da je lastnik vedno odgovoren (v nekem primeru je fant kradel sadje na vrtu lastnika psa. Pes ga je ugriznil, sodišče pa je odločilo, da sicer res, da je fant nezakonito prestopil ograjo, vendar pa je bil ugriz psa prehuda reakcija = lastnik je bil spoznan za odgovornega).
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #441 : četrtek, 23.03.2006 : 10:22:54 »

Po moje je pa ta ženska-lastnica psov zelo čudna oseba. Prvič, zakaj ima starejša ženska tri pse, ki jih, kot smo videli, ne mora ali ne zna obvladati?  Huh Sklepam lahko, da se je ponašala z njimi in jih imela za dokazovanje neke moči, ali pa ima celo fetish na take pse...ne vem no... Undecided
Logiran
martinca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 140


« Odgovor #442 : četrtek, 23.03.2006 : 10:34:10 »

Ja, prav vsak pes nakaze kaj se mota po njegovi lepi glavici. Treba je le dovolj dobro poznati svojega psa in njegovo govorico telesa.

Mislim, da ni osnovni problem v tem kaj pes nakaže ali ne, ampak je osnovni problem v tem ali lahko dejanje preprečimo ali ne. Kaj pa ti pomaga, če je pes 100m od tebe in ti vidiš, da bo napadel drugega psa, če pa to ne moreš preprečiti, ker te pes ne uboga!
Logiran
jype
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #443 : četrtek, 23.03.2006 : 11:17:13 »

yan:
Pri primeru z otrokom, ki je prisel rabutat jabolka, je sodisce ugotovilo, da je lastnik psa vedel, da otroci tam cez hodijo rabutat jabolka, in bi torej moral psu prepreciti dostop do tistega dela dvorisca, ali pa ustrezno oznaciti ograjo, cez katero so otroci prisli v sadovnjak, da je tam pes.

Poleg so tudi primeri, ko pes sploh ni bil niti privezan, niti ograjen, pa lastnik ni nosil odgovornosti: na primer tisti pes iz gostilne, ki ga je gost drzal in drgnil po nosu, pes pa je, ker se ni mogel umakniti, ugriznil. Po moje je sodisce odlocilo prav, ko je odgovornost prisodilo cloveku, ki je psa mrcvaril.
Logiran
martinca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 140


« Odgovor #444 : četrtek, 23.03.2006 : 12:08:50 »

Imaš tudi primer, ko je vlomilec vdrl v stanovanje, pa je vseeno dobil odškodnino, ker ga je ogrizel pes. Ni logično, ampak tako je!
Logiran
jype
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #445 : četrtek, 23.03.2006 : 15:32:41 »

Jah, na sodiscu se pac vse vrti okoli tega kaj lahko dokazes in kaj je "smiselno pricakovati". Ce na vratih ni pisalo "pozor hud pes" in je ubogi vlomilec mislil, da bo v miru znosil vem vse kar je vrednega, je kriv lastnik, ker vlomilca ni opozoril, da ima psa (kar se tice zakona).

Seveda je vlomilec kriv vloma, ampak to ne spremeni nicesar kar se tice ugriza psa. Meni se to zdi cisto logicno, seveda pa ni nujno tudi smiselno.
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #446 : četrtek, 23.03.2006 : 16:56:34 »

Očitno je bolje, predvsem pa ceneje, če vlomilca potolčeš in ga razkosaš pa spraviš v skrinjo in ga potem nekaj mesecev kuhaš za domače ljubljenčke.
Logiran
martinca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 140


« Odgovor #447 : četrtek, 23.03.2006 : 19:52:37 »

Moj je bolj izbrčen pa ne bi vsakega jedel Smiley
Drugače pa to že spada v eno drugo temo!
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #448 : četrtek, 23.03.2006 : 20:25:57 »

Po moje je pa ta ženska-lastnica psov zelo čudna oseba. Prvič, zakaj ima starejša ženska tri pse, ki jih, kot smo videli, ne mora ali ne zna obvladati? Huh Sklepam lahko, da se je ponašala z njimi in jih imela za dokazovanje neke moči, ali pa ima celo fetish na take pse...ne vem no... Undecided

Najbolje, da o tem podebatiraš z branjevko, ko boš pri njej kupovala solato...  Cool
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #449 : četrtek, 23.03.2006 : 21:44:55 »

Hm, tale prispevek v Tedniku (izpoved dr. Kadunčeve), pa res nakazuje, da je ženska zrela za  "institucijo". Shocked
Logiran
Strani: 1 ... 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 ... 58   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines