mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 04.07.2024 : 10:09:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 58   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani  (Prebrano 107320 krat)
0 članov in 16 gostov pregleduje to temo.
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #405 : sreda, 22.03.2006 : 11:19:30 »

Ali je SKVPM verodostojen? Najbrz je, ne vem, nimam izkusenj.

Ali je opis pasme pravilen?
Ne vem, ker ne poznam pasme. Ampak po tem, kar se je zgodilo, nisem sigurna, koliko bi zaupala temu opisu.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #406 : sreda, 22.03.2006 : 11:20:22 »

Se enkrat sprasuejm: Je v opisu kaj napisano narobe?
Je SKVPM verodostojen ali ne?
Jaz mislim, da razen da je opis kratek, ni narobe nič. Ker je gospa ravnala hudo neodgovorno, še ne pomeni, da nima pojma.... če bi blo slednje res, bi imela težave s psi že sama doma! Pri štirih takih mrcinah moraš že met nekaj pojma.... neodgovornost in ignoranca do drugih (lepše bi rekli zatiskanje oči) je pa nekaj čisto drugega!
Logiran
jype
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #407 : sreda, 22.03.2006 : 11:29:55 »

Tudi ce imas neomejeno kinolosko znanje, pa imas 4 pse od katerih vsak posebej tehta vec kot ti, nekako nisi normalen.

Pa dejstvo, da psi niso napadli prvic, samo govori v prid temu da je gospa imela svoje pse za svojo druzino in da ni bila sposobna kriticne presoje zmoznosti svojih psov in predvsem same sebe.

Nic ni narobe, da so psi napadli, ker jih pac nikoli ni naucila, da se to ne sme. Ker jih itak ni mogla, ker ce hoces psa cesa takega odvadit, ga moras najprej fizicno obvladat in podobne situacije ves cas trenirat. Edina druga moznost je, da psu fizicno preprecis, da lahko kaj takega naredi. Gospa tega ni naredila (avto je bil odprt) zato je seveda odgovorna. Ce bi tip skocil cez ograjo in odprl avto, potem bi bil pa kriv on, jasno.
Logiran
martinca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 140


« Odgovor #408 : sreda, 22.03.2006 : 11:36:48 »

Tudi, če bi tip skočil čez ograjo, je pravno še vedno kriva lastnica psov (žal nismo v ZDA, kjer je privatna lastnina nedotakljiva), bi pa bilo sigurno manj razprave, ker bi vsaj bila moralna krivda pri tipu. 
Logiran
_____
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #409 : sreda, 22.03.2006 : 11:47:39 »

Ali je SKVPM verodostojen? Najbrz je, ne vem, nimam izkusenj.

Ali je opis pasme pravilen?
Ne vem, ker ne poznam pasme. Ampak po tem, kar se je zgodilo, nisem sigurna, koliko bi zaupala temu opisu.
Pasme tudi jaz ne poznam, bi pa rekel da Roterjeva sama ni upoštevala lastnosti iz svojega lastnega opisa

Copy/paste iz njenega opisa:

Potrebna je "čvrsta" roka oziroma volja

Trmoglavost in pri odnosu do drugih psov želja po vodstvu krdela

Vzgajati ga je potrebno začeti zgodaj, predvsem poslušnost, za dodatna šolanja je manj primeren

konec navedkov

Lastnosti so opisane, psi pa :
1. Niso imeli čvrste roke
2. Uveljavljali so svojo voljo proti drugim psom in vodnici
3. Očitna je njihova neposlušnost
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #410 : sreda, 22.03.2006 : 13:12:56 »

preprostega dejstva, da je moja svoboda omejena s tujo svobodo.

Ufff, pazi, to je bogokletno!
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #411 : sreda, 22.03.2006 : 13:24:23 »

A se že kaj ve, kaj je z drugima dvema bullmastifoma (tistima, ki sta bila na kliniki)? In kaj se bo z njimi zgodilo?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #412 : sreda, 22.03.2006 : 13:27:54 »

Kaj sta morda na Gmajnicah? Al je na Gmajnicah samo un, ki je potem zbezal v avto/hiso?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #413 : sreda, 22.03.2006 : 13:28:55 »

 Grin Grin
Ufff, pazi, to je bogokletno!

DRŽI! Gre skupaj s tem:

Citat: Nanook
Mislim... altroke mone! Je zelo ocitno, da gre za kolesarsko stezo in moras biti res tup, da tega ne dojames.
Grin

Samo na žalost je vse res.... navadno si pa te stvari trobimo tisti, ki že itak razumemo....
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #414 : sreda, 22.03.2006 : 14:01:35 »

Kakšne bedarije - živali so nepredvidljive in podobno. To sploh ni res. Ravno žival je predvidljiva in vedno nakaže, kaj bo storila. In kot vesten lastnik bi pa vsak moral poznati svojega psa, kako se obnaša v določenih primerih in se primerom, kjer bi lahko pes koga ogrožal ali ogrozil, izognit. Če pa že pride do tega pa vsaj omilit in preprečit najhujše - za vse to je odgovoren lastnik.
Nepredvidljivi pa smo ljudje, s svojo zahrbtnostjo, ignoranco in primitivizmom.
Pes pokaže svoj značaj, je odkrit in nima nobene zahrbtonosti niti ni potunjen. Če mu kaj ni všeč, potem vas opozori z renčanjem, ko pa preidete mero(ki jo imajo psi na spložno zelo visoko postavljeno) pa ugrizne. Sam pes tudi nikoli ne napada brez vzroka, vedno je vzrok za napad. Vzrok je lahko v vzgoji ali pa v lastniku samem, vendar nikoli v psu.

Nekateri ne zaupate svojim psom. Zakaj jih potem sploh imate? Vašo nezaupljivost čuti tudi pes in potem so šele problemi.
Sam sem 100% zaupal svojemu psu in v devetih letih me ni niti enkrat razočarala, pa so bili problemi, ko bi pes res lahko skočil v človeka. Na štriku je bila mogoče 3x in na vrvici je bila samo tam, kjer je res morala biti, povsod drugje je hodila brez vrvice. Pa če bi imel samo cvirn za vodit psa, ga nebi pretrgala. Delala je to kar sem jo naučil (ukaze je znala izpolnjevat tut iz 200metrske oddaljenosti) in ker mi ni treba bit živčen in sem sproščen je bila to tudi ona, pa čeprav je s svojo velikostjo(75kg) spravila v strah ogromno ljudi ni nikogar, ki se je je bal, ugriznila. Vedno se je sama umaknila človeku, za katerega je čutila se je boji, v večih primerih je šla celo na drugo stran poti zaradi takega človeka(za to obstajajo priče in če kdo ne verjame mu lahko to tudi potrdijo). Za tistega, ki jo bi rad pobožal, je šla pa sama do njega in se crkljala. Veterinarju, k ji je dal injekcijo je polizala roko, brez kakršnegakoli ogrožanja ali renčala.

Tko da jaz ne razumem tega da ne zaupate psom. Zaupate mu lahko vedno in tudi on bo edini, ki bo v slabih časih stal vam ob nogi. Kočljive situacije morate pa samo že prej preprečiti(in skoraj vedno se jih da), saj zato pa ste vi lastnik tega psa in ne on vaš.

Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #415 : sreda, 22.03.2006 : 14:12:29 »

Kakšne bedarije - živali so nepredvidljive in podobno. To sploh ni res. Ravno žival je predvidljiva in vedno nakaže, kaj bo storila. 
Nepredvidljivi pa smo ljudje, s svojo zahrbtnostjo, ignoranco in primitivizmom.
Pes pokaže svoj značaj, je odkrit in nima nobene zahrbtonosti niti ni potunjen. Če mu kaj ni všeč, potem vas opozori z renčanjem, ko pa preidete mero(ki jo imajo psi na spložno zelo visoko postavljeno) pa ugrizne. Sam pes tudi nikoli ne napada brez vzroka, vedno je vzrok za napad. Vzrok je lahko v vzgoji ali pa v lastniku samem, vendar nikoli v psu.



Tole tvojo teorijo  ti  spodbijem v  pol  ure Wink in  z malo sreče , da  nekje na sprehodu naletiva  na  Akija Wink.
A res verjameš, da vsak pes nakaže  kaj bo storil?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #416 : sreda, 22.03.2006 : 14:16:32 »

Jaz mislim, da se marsikatera nesreca zgodi tudi zato ker ljudje prevec slepo zaupajo v svoje pse.
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #417 : sreda, 22.03.2006 : 14:58:48 »

Ma jaz pravim, da si je možakar sam kriv, da jih je skasiral, ker je imel "bad attitude" v mimohodu.
Bogi kužiji...
 
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #418 : sreda, 22.03.2006 : 14:59:44 »

Tole tvojo teorijo  ti  spodbijem v  pol  ure Wink in  z malo sreče , da  nekje na sprehodu naletiva  na  Akija Wink.
A res verjameš, da vsak pes nakaže  kaj bo storil?

Ja verjamem.
V svojih 15ih letih s psi sem sprobal marsikaj.
Od tega da samec nemške doge ni prenesel bližine moje rotvajlerke in jo je napadel, pa je bil vedno miren (tko je govorila lastnica), pa sem to lahko predvidel, ker je bil samec tak da so se mu morali vsi psi podrediti, moja se pa ni hotla in se je tut branila. Vendar jo je pes pred spopadom opozoril na to.

Do tega, da je pes namesto, da bi skočil v človeka, ki mu je pritekel nasproti in mu grozil s palico, skočil v stran in gledal, kako ga je ta isti človek falil in padel direkt na papo. Pa je človek brez opozorila naenkrat pritekel pred psa in bi pes komot ugriznil človeka.

Videl sem tudi vzgojiteljico s 15 otroki, ki so šli mimo hiše in je en od teh otrok poznal psa, pa ga je spustil na cesto in se je pes ulegel med otroke in so ga ti božali, pa ko ga je en začel vlečt za ušesa, je pes njega lizal po rokah. Ko pa je vzgojiteljica hotela otroke odpelat je pa pes pokazal zobe njej, da naj otroke pusti pri miru. Ampak samo opozorila je, pa bi po vsem napisanem tukaj gor tak pes moraj najmanj udgriznit glavo otroku.

Videl sem tut rotvajlerja(mladič od moje psice), ki je skočil očetu(kolegu) v glavo(brez ugriza samo odilo ga je), ker je oče udaril svojega otroka. Ampak pred tem ko se je oče drl na 7 letnega otroka, ga je pes opozoril z renčanjem in mu lepo pokazal, da mu ni vseeno.

In še polno je takih primerov. Žival nikoli ne napade brez vzroka, kot lasnik psa pa moraš ti sam poznati svojega psa in vedeti, kaj ga moti in kdaj ga moti, da ne bo brezveze napadal ljudi.
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #419 : sreda, 22.03.2006 : 15:03:16 »

Ma jaz pravim, da si je možakar sam kriv, da jih je skasiral, ker je imel "bad attitude" v mimohodu.
Bogi kužiji...
 

Če smo čist normalni bo kriva vsega lastnica. In upam da bo kazen vzgojna.
Logiran
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 58   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines