mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 07.07.2024 : 00:37:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 58   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani  (Prebrano 107419 krat)
0 članov in 12 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #390 : sreda, 22.03.2006 : 10:01:13 »

Sej je tudi na netu, tak da lahko ze zdaj pogledas. Se v redu vidi/slisi.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
jype
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #391 : sreda, 22.03.2006 : 10:05:08 »

A kupi kdo majico "Moj pes ni se ni nikol nobenmu nic naredu." ? Smiley
Logiran
_____
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #392 : sreda, 22.03.2006 : 10:10:49 »

Teta Zora garant kupi vsaj štiri Grin Grin Grin Grin ;
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #393 : sreda, 22.03.2006 : 10:16:04 »

Priznam, da je temo malo težko spremljat, ker se tako hitro razvija.
Je možno, da je ta teta prispevala opis pasme na mojpes.net-u? Če sem za časom, se opravičujem.  sram
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #394 : sreda, 22.03.2006 : 10:20:17 »

Hvala! Si bom takoj pogledala zadevo.....

lp
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #395 : sreda, 22.03.2006 : 10:23:14 »

Iz vsega skupaj se je izcimilo nekaj dobrega vsaj v moji ulici: gospa s psico (bulmastif mix), ki je prej vedno hodila odvezana (in smo enkrat zato skasirali luknjo v Kajini glavi) je zdaj privezana. Cheesy Menda so ji sosedi (med njimi tudi jaz) tezili, zdaj pa se ta dogodek v Ljubljani in uboga kuzica mora biti na striku.  Cheesy

Pocasi, ampak res pocasi, bo lastnikom psov prislo v glavo, da vsi ostali okrog njih nis(m)o navdusenimi nad njihovimi ljubcki in jih tudi nis(m)o dolzni prenasati. lp
Logiran

Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #396 : sreda, 22.03.2006 : 10:31:12 »

Ja....tudi na našem koncu sedaj nekateri bolj razumejo zakaj je potrebno imeti svojega kužka ali več kužkov malo bolj pod kontorlo !!!  Smiley Pri nas imama sosed rotvajlerko po novem na fleksiju  Cheesy
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #397 : sreda, 22.03.2006 : 10:35:03 »

Jaz sicer nisem uspela gledat oddaje, kolikor pa berem tukaj, mi je pa se 1001 jasno, da smo Slovenci tako in drugace ignorantski narod, pa naj gre za pesjanarje ali pa ne. Seveda se absolutno strinjam z vsem, kar je napisala Jana in drugi podobno misleči. In najrajši bi poslala nekam vse, ki svoje pse sprehajajo na nevidnih povodcih (pa ne zato ker bi bil moj AST mix nevaren!) in ki se nonšalatno obrnejo proč, ko posumijo, da bo njihov cukrček sproduciral drekec.... ne, ne, njihov pes pa že ne!
Pa sem pasjeljubec do obisti! Od nekdaj se zavzemam za odgovorno skrbništvo, pa se mi zdi, da smo še daleč od tega....
Enako mi grejo na živce razvajeni vreščeči otroci, ki v restavraciji skačejo okoli vseh miz, medtem ko hočeš v miru popit tisti sok ali celo pojesti kosilo in motijo vse druge, razen svojih staršev ne. Pa imam otroka in nisem nek "otrokomrznež"! Pa saj je enako s parkiranjem, vožnjo ali čemer koli.... egoizem kamorkoli pogledaš. Se mi tudi večkrat zgodi, da si najdem prostor, kjer lahko spustim svojo "nevarno zverino", da se zleta, pa je okoli in okoli prostora kolikor ga hočes, pa se najdejo modeli, ki morajo sedet natanko na tistem prostorčku trave kjer se valja moj pes. Se še hudo premalo zavedamo, preprostega dejstva, da je moja svoboda omejena s tujo svobodo. Ne vem no, meni se vseeno Slovenija zdi dovolj velika za vse, glede na to, da nas ni tako zelo veliko. In če bi vsak pri sebi poskrbel, da ne gre na živce drugim, da jih ne ogroža in ovira, bi morda Slovenija celo postala prijetna dežela. In če bi bili vsi pasjelubci odgovorni skrbniki, se take nesreče ne bi dogajale (ozirona nesreče s tako hudimi posledicami), če pa bi slučajno se, bi bile pa vse zahteve po prepovedi pasem, da ne rečem kar psov, slišat zelo neresne in komične. Tako pa....
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #398 : sreda, 22.03.2006 : 10:40:14 »

Enako mi grejo na živce razvajeni vrešceci otroci, ki v restavraciji skacejo okoli vseh miz, medtem ko hoceš v miru popit tisti sok ali celo pojesti kosilo in motijo vse druge, razen svojih staršev ne.

Amen za to izjavo z moje strani.
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #399 : sreda, 22.03.2006 : 10:47:03 »

Ja Sleepy, egoizem se je popolnoma zasidral v našo slovensko zavest!! Vidi se pri pasjih lastnikih in na naših cestah!
Sem si ravno ogledala posnetek in se absolutno strinjam z Mojco, ki pravi da so takšni lastniki skrajno nekulturni, nesramni in neodgovorni. Nismo sami na tem svetu in veliko ljudi se sprehaja po PSTju in ima tudi to pravico. Ena gospa je omenila, naj bodo tudi ostali (neljubitelji živali) strpni..... to je malo neumno! Seveda ni potrebe, da kričijo na pse in po nepotrebnem zganjajo histerijo, ampak ljudje, ki se mirno sprehajajo in nikomur nič nočejo, si zaslužijo mir. Meni gre tudi na živce, ko se sprehajam in priteče do mene prav prisrčen mlad Goldi (samo primer, da ne bo kdo mislil, da napadam pasmo  Wink) in mi s svojimi krasnimi, blatnimi tacami skoči na ravno oprano jakno..... lastnik pa se od daleč dere "saj ne bo nič naredil!" Hja, je ŽE naredil!!!  Angry
In, da ne boste mislili, da so samo nevedni pasji lastniki taki..... poznam enega kinologa, ki po naši ulici veselo sprehaja mladega in še popolnoma neobvladljivega Nemškega ovčarja brez vrvice...... moja jakna je že doživela ognjeni krst pod njegovimi tacami.  Grin

lp
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.343


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #400 : sreda, 22.03.2006 : 10:49:26 »

Je možno, da je ta teta prispevala opis pasme na mojpes.net-u? Če sem za časom, se opravičujem.  sram

Ja, povsem je mozno Wink. Celo res je prispevala opis ze v zacetku davnega leta 2002. Kako pa to, da si ga sele sedaj opazila? A se ti zdi, da je v njem kaj narobe napisano? Wink
Maja, ni misljeno nesramno, vendar se zadnje dni kar nekaj ljudi obrega nad tem opisom, povzeli so ga celo v Novicah, ukradli fotko, pa zraven napisali, da je to iz revije Moj pes. Odgovorni urednik ne reagira, kot je obicajno za ta in ostale cajtnge. Njim je pac dovoljeno vse.

No, glede opisa. Z njim ni popolnoma nic narobe, kvecjemu bi lahko bil malo bolj "bogat".  In ce je bil vsa ta leta dober za SKVPM - z njihove spletne strani je "uradna" povezava na ta opis pasme (kot na vse ostale, ki jih pokrivajo, razen na neapeljce), potem ne vem, zakaj ne bi bil dober za ostale pasjeljubce.

Kar pa se tice povezave "opis" in "avtorica", je pa tako, da ti lahko zdajle napisem kratek opis za bokserja, prav tako obsirno predstavitev pasme, lahko opisem kup dogodivscin... Pa je moj bokser po moji krivdi napadel in ugriznil postarja. Ne sicer tako hudo, kot pesjani na Vicu, pa vendar je pokazal, da ima kosmata usesa. Lahko podrobno opisem tudi to izkusnjo in vam jo predstavim v vseh detajlih (huh, je pa ze nekje na forumu vse napisano). Sem zato kaj manj verodostojna? Bo imelo napisano kaj manjso tezo? Je zato manj moznosti, da napisem "pravilen" opis?

En kup teorije sem imela takrat v glavi, pa mi ni nic pomagala. Prav tako sem imela psa izjemno rada, bil je moj miljencek in oh in sploh. Pa se je zgodilo. Prav tako je Roterjeva imela dovolj teorije o bullmastifih, pa rada svoje pse, pa kot otroci so ji bili... Pa se je zgodilo. V enem primeru z manjsimi, v drugem s hujsimi posledicami.

A morda kdo misli, da pes znanega kinologa, veterinarja, povezovalca, pisca... ne more ugrizniti kaksnega nedobudnega sprehajalca? Pa njegovega lastnika vlacijo v vsak clanek in v vsak TV prispevek. Bo v primeru takega ugriza treba izbrisati vse njegove clanke iz casopisov, revij... in TV oddaj?
Logiran

Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #401 : sreda, 22.03.2006 : 11:10:45 »

Jana nisem vzela za nesramno.   Wink

Ravno zato sem to napisala, ker ljudje govorijo; "baba neumna, pojma nima..." Pa očitno le nekaj ve o pasmi.

Ni pa bilo ravno odgovorno od nje-tu so pa sedaj posledice... Undecided
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #402 : sreda, 22.03.2006 : 11:12:10 »

A morda kdo misli, da pes znanega kinologa, veterinarja, povezovalca, pisca... ne more ugrizniti kaksnega nedobudnega sprehajalca? Pa njegovega lastnika vlacijo v vsak clanek in v vsak TV prispevek. Bo v primeru takega ugriza treba izbrisati vse njegove clanke iz casopisov, revij... in TV oddaj?

Odvisno.
To je sicer samo prispodoba; ampak ce bi recimo razlagal, kako vzgojit psa, da ne bo ugriznil in bi potem sam sebe "zaklal", ko bi njegov pes ugriznil... ne bi brisali prispevkov, bi se pa najbrz sprasevali o njihovi verodostojnosti.
(Ponavljam, samo prispodoba.)

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.343


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #403 : sreda, 22.03.2006 : 11:13:41 »

....ne bi brisali prispevkov, bi se pa najbrz sprasevali o njihovi verodostojnosti.

Se enkrat sprasuejm: Je v opisu kaj napisano narobe?
Je SKVPM verodostojen ali ne?
Logiran

_Bučka_
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 78


« Odgovor #404 : sreda, 22.03.2006 : 11:15:27 »

Ravnokar sem si ogledala posnetek in kaj naj rečem: "Groza" - pesjanarji sami sebi kopljejo jamo. Vendar pa mislim, da bi tudi nepesjanarji bili včasih lahko bolj strpni, sicer res ne v kontekstu, ko imamo psa spuščenega in puščamo njegove iztrebke vsepovsod, pa si želimo strpnosti, ampak če pa imamo psa na povodcu in pazimo, da smo dovolj oddaljeni od ljudi, da jih ne more doseči in pes nikomur ničesar noče, v tem primeru pa pričakujem strpnost. Namreč se mi je že zgodilo, ko sem se sprehajala s psom po pločniku, ki vodi izven mesta (šla sem na obisk na vas), da me je starejša gospa nadrla, zakaj moram s psom hoditi tukaj, motilo jo je tudi to, ker so drugi psi lajali, ko so videli mojega pesjankota. Po njenem obnašanju sodeč bi tako moral biti pes vseskozi privezan ali zaprt nekje, ja potem bi pa tudi moj pes norel, skakal in lajal, ko bi zagledal drugega psa - to delajo le psi, ki so zapuščeni in prepuščeni sami sebi cele dneve. Kaj menite vi? A takšno obnašanje pa je primerno?
Logiran
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 58   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines