mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 07.07.2024 : 00:40:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 58   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani  (Prebrano 107421 krat)
0 članov in 12 gostov pregleduje to temo.
Santos
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« Odgovor #360 : torek, 21.03.2006 : 21:19:53 »

Kaj pa Noli, ki je poslala slike?Bi se lahko pogovorila?
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #361 : torek, 21.03.2006 : 21:41:10 »

Noli nima bulmastifa  Wink
Imam "samo letečo pošat"  Cheesy, kontakta te punce, ki je na slikah pa tudi žal nimam  Roll Eyes.

LP Noli
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.343


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #362 : torek, 21.03.2006 : 21:51:37 »

Ste gledali Preverjeno?

Nic komentarjev?

Ste se nasli v kateri od bedastih izjav lastnikov psov?

Najprej tiscimo drekce in pse brez strikov pred nosove drugih ljudi, potem pa se deremo, kako so vsi nepesjanarji nesramni, mi pa smo s svojim psom povsem neproblematicni za okolico in druge ljudi.

Do kaknega lepsega pesjanarskega jutri je se zelo dalec, za kar vsak dan izjemno dobro poskrbimo sami pesjanarji.

Santos, kje bo clanek objavljen, da jutri pokupimo cajtnge? Smiley
Logiran

Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #363 : torek, 21.03.2006 : 21:54:23 »

Ste gledali Preverjeno?

Nic komentarjev?

Ste se nasli v kateri od bedastih izjav lastnikov psov?

Najprej tiscimo drekce in pse brez strikov pred nosove drugih ljudi, potem pa se deremo, kako so vsi nepesjanarji nesramni, mi pa smo s svojim psom povsem neproblematicni za okolico in druge ljudi.

Do kaknega lepsega pesjanarskega jutri je se zelo dalec, za kar vsak dan izjemno dobro poskrbimo sami pesjanarji.

Santos, kje bo clanek objavljen, da jutri pokupimo cajtnge? Smiley

Sploh je bila močna tista: naj bodo tudi drugi malo strpni do naših kužkov - ali nekako takole je zvenela...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #364 : torek, 21.03.2006 : 21:57:32 »

Mnja, pa ce je bilo snemano tam nekje blizu bio faksa, potem je tam tabla in gor narisano, da morajo bit psi privezani. Vsaj bila je, grem jutri prav pogledat, ce je se. Pa slikat hehe.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #365 : torek, 21.03.2006 : 21:58:47 »

Ja, sem gledala Preverjeno, sva s fantom skoraj kozlala ob izjavah teh veleumnih lastnikov psov, sploh tistega ta "arogantnega", ki se mu je ze vprasanje zdelo zaljivo.

Kriza, ni kaj.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #366 : torek, 21.03.2006 : 21:59:57 »

No, po pravici povedano, so se meni zdeli ti lastniki cisto nekaj povprecnega.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #367 : torek, 21.03.2006 : 22:05:10 »

Ja na zalost povsem nekaj povprecnega, pa zato nic manj za kozlat.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.343


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #368 : torek, 21.03.2006 : 22:12:37 »

In kaj mislite, zakaj se dogajajo pritiski za poostritve pri posedovanju "nevarnih pasem", pa zahteve za izgon psov iz urbanih sosesk...?
Med vrsticami, pa tudi naravnost so nam vse lepo povedali v oddaji.
In kdo je kriv za to? Mi sami. Tisti, ki so v oddaji imeli svoje pse spuscene in vsi tisti, ki enako pocnete vsak dan in silite svoje pse pred nos, pasje dreke pa pod cevlje ostalim Ljubljancanom ter drugim nepesjanarskim prebivalcem sirne Slovenije. In Roterjeva s svojo ignoranco do drugih ljudi.

Vse spremembe pripisimo sebi, saj lahko tako brezbrizno ravnanje pripelje samo do odpora ostalih. Tudi Rotarjeva je bila brezbrizna do ostalih in kaj se je zgodilo? Naslednji je lahko kdorkoli med nami. Kot lastnik psa ali kot zrtev kaksnega drugega psa kaksnega drugega brezbriznega lastnika. In zrtev, pokrita z deko, je lahko naslednjic vas pes. Ce ne bodo policaji pravi cas pribrzeli, bo morda v blizini kaksen nedobuden "resevalec situacije", ki bo zadevo vzel v svoje roke.

Necesa resnicno ne razumem. Zadeva je izjemno vroca. Vsa javnost govori skorajda samo o tem napadu. Se tisti ljudje, ki se prej psov naceloma niso bali, zdaj zadrhtijo ob srecanju z neznanim kosmatincem. In kaj storijo pesjanarji. Najprej mnozicno vlecejo pse na sprehajalne poti, po pravilu spustijo vse po vrsti s povodcev, potem pa še bedasto odgovarjajo na vprasanja novinarja. Krasna reklama za kinologijo, za ljubitelje psov in za vso tisto mnozico lastnikov psov, ki upostevamo tudi pravice vseh ostalih ljudi na tem svetu, ne samo svoje in ne samo pravice svojega psa. Ce so ujeli toliko "krsiteljev" v tako kratkem casu na tako majhnem prostoru, potem imate v Ljubljani res totalno anarhijo in ne cudite se, ce bo kaksen Jelincicev zakon "prepovedi" ze kmalu zacel veljati. Pa vam noben jok ne bo pomagal, saj taksnih norcev ne bo nihce vec zagovarjal. In kako lahko sploh kdorkoli, ki svojega psa spusca vsepovsod, da leta med drugimi ljudmi, nasprotuje sprejetju kakrsnekoli zakonodaje, ce se najosnovnejse kulture nima in se najosnovnejse predpise ter druge ljudi ignorira. Kako pa naj argumentiramo, da so taki zakoni nesmiselni, ce pa imamo tako nore lastnike psov. Res so pesjanarji v tej oddaji dodali piko na i celi gonji proti lastnikom psov. Upam, da ne bodo novinarji vec veliko hodili okrog.

Zavedati se moramo, da je tudi Rotarjeva prepricana, da njeni psi niso nevarni. Tako, kot ste v svoje pse prepricani vi. Jaz v svoje nisem. Rotarjevi so psi ze pokazali, kaj znajo... Pa tudi, ce se ne zgodi nic, zakaj mislite, da so drugi ljudje, torej nepesjanarji, dolzni tolerirati tako pocetje? Izjava ene od sogovornic je bila kapitalna. Nekaj v smislu, da morajo sprehajalci tolerirati druge ljudi in pse. Ja, kako pa naj nekdo tolerira nekaj cesar se boji? Pesjanarji pa se bedasto obnasajo zraven in ignorirajo njegove bojazni ali pa se mu se posmehujejo. No, zanimala bi me izjava omenjene, ce bi na sprehodu srecala kaksnega iz zooja pobeglega tigra. Bi tudi rekla: "ja, te toleriram, da se sprehajas tukaj, cetudi mi bos kaj naredil. Saj imas pravico..." Svasta.
Logiran

_____
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #369 : torek, 21.03.2006 : 22:34:38 »



Povsem resno vprasanje. A si morda poslanec ali pa strankarski veljak?
Ce si, ni problema. Samo povej, kdaj in kam pridemo protestirat, podpise zbirat, clene gruntat...
Ce nisi... Tezka bo. Pri teh zadevah stikajo glave obicajno taki, ki psov sploh nimajo in problematiko poznajo le "iz druge roke" ali zelo ozko strokovno in verjemi mi, da ni lahko priti s kaksno idejo blizu.


Nisem. Verjamem pa v demokracijo. Najprej moramo spraviti skupaj pameten in za nas sprejemljiv predlog. Morda je med nami kakšen pravnik ki bi dal zadevi malo bolj "uraden" pečat. Predlog bi morda lahko podprla tudi kinološka zveza. Takšen dokument potem pošljemo predsedniku države, za katerega vemo da je ljubitelj psov, vladi in medijem kot predlog strokovne javnosti. Časa pa je malo - izveden mora biti dokler je zadeva na Viču še vroča. Mogoče ne bo nič - ampak vsaj sebi ne bomo mogli očitati da nismo ničesar storili. Ne pozabimo, da obstoja EN kolikortoliko "uraden" predlog - Jelinčičev Shocked , javnost od vlade zahteva ukrepe in v pomanjkanju boljših predlogov lahko Jelinčičev predlog celo sprejmejo z izgovorom da podoben zakon velja tudi v nekaterih evropskih državah. Ampak takrat bo prepozno.
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #370 : torek, 21.03.2006 : 22:35:36 »

Na žalost se veliko ljubiteljev psov ne zaveda, da je ogromno ljudi,ki psov ne marajo ali se jih bojijo, to je pokazalo že tistih par, ki so se sprehajali z odvezanimi psi, njihovi odgovori pa takšni, kot, da se mora večina prilagajati manjšini.
Sem, kar vesela, da živimo v manjšem kraju,kjer se poznamo med seboj in vemo,kaj lahko pričakujemo od katerega psa in lastnika, pa kdo nas kdaj postrani pogleda, pa potem, ko se mu peso malo podobrika, malo lepše pogleda Smiley
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #371 : torek, 21.03.2006 : 22:54:59 »

Izjave sprehajalcev s kužki so bile pa res malo mimo, sploh tisti ta nesramen... Je novinarka kar brez besed ostala. Se mi je pa zdelo malček že smešno, ko so vprašali tistega s starim psom, ki je komaj hodil za lastnikom, zakaj ni zavezan. Roll Eyes
Dejstvo je, da če mora bit, mora bit, če je tabla še toliko bolj... Je bilo pa vseeno malo smešno. Tongue

Res... veliko je ljudi, ki psov ne mara ali se jih celo boji. Je treba biti obziren, sploh do njih. In važno je tudi da se otrokom pove, kako se morajo obnašati ob psu.
Sta včeraj dva tako privriskala in kriče pritekla do naju s psičko, da je kar odskočila in zarenčala, ker se je ustrašla. Mama ni rekla nič, da bi to preprečila. Sem ju morala sama vstavit in jima razložit, da se tako ne smeta obnašati in pol obema dala briket, da sta ga dala psu in vsi smo bili potem dobre volje. Tudi njuna mama, ki mi je dala prav, čeprav sama ni ukrepala, da bi preprečila morebiten ugriz, ki ga seveda ni bilo, ampak če bi skočila na psa nebi mogla garantirat, da do tega nebi mogoče prišlo.
Moja je bila seveda na vrvici. In ko sem opazla kaj se dogaja sem kar prebledela od jeze. Sem se seveda zadržala, ampak je bilo res neodgovorno. Dobro, da nisem imela psa na kratko in da se je lahko umaknila.
Če bi bila podobna bolj ti "hudim" psom se mi to nebi zgodilo Wink

Je potrebno imeti oči na palčkah!
Logiran
martinca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 140


« Odgovor #372 : torek, 21.03.2006 : 23:39:05 »

No, po pravici povedano, so se meni zdeli ti lastniki cisto nekaj povprecnega.
Nanook tisti lastniki so takšni kot 99% lastnikov psov, ki jih srečavam. V dveh dneh sem sedaj imael dva srečanja z totalno arogantnimi lastniki psov, edina sreča je, da cilj njihovih psov nisem bila jaz, ampah hvalabogu moj pes (zakaj hvalabogu: ker se  on incidentom izogne tako, da pobegne, če le ima možnost in da je pri tem zelo hiter). Aja pa še pasmi: bokserka (je psa napadla) in nemška doga (je samo malo renčala na njega). In potem se nekateri čudite zakaj si javnost (čez 80% anketirancev) želi prepoved določenih pasem.

 

Zavedati se moramo, da je tudi Rotarjeva prepricana, da njeni psi niso nevarni. Tako, kot ste v svoje pse prepricani vi. Jaz v svoje nisem. Rotarjevi so psi ze pokazali, kaj znajo... Pa tudi, ce se ne zgodi nic, zakaj mislite, da so drugi ljudje, torej nepesjanarji, dolzni tolerirati tako pocetje? Izjava ene od sogovornic je bila kapitalna. Nekaj v smislu, da morajo sprehajalci tolerirati druge ljudi in pse. Ja, kako pa naj nekdo tolerira nekaj cesar se boji? Pesjanarji pa se bedasto obnasajo zraven in ignorirajo njegove bojazni ali pa se mu se posmehujejo. No, zanimala bi me izjava omenjene, ce bi na sprehodu srecala kaksnega iz zooja pobeglega tigra. Bi tudi rekla: "ja, te toleriram, da se sprehajas tukaj, cetudi mi bos kaj naredil. Saj imas pravico..." Svasta.

Mislim, da se moramo vsi zavedati (nekateri=Jana in ostali, se že zavedajo), da je pes žival in da kljub vzgoji vedno bo žival in da je nikakor ne smemo počlovečiti! Živali so nepredvidljive, zato moramo odgovorni lastniki poskrbeti zato, da bodo varni ljudje in živali!
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #373 : torek, 21.03.2006 : 23:50:26 »

Nad samim prispevkom sem bila izredno prijetno presenecena, jaz sem pricakovala pluvanje pocez in povprek. Pa traparije o nevarnih pasmah ipd. Tako da, kar se tega tice - super.
O izjavah lastnikov psov pa - katastrofa ... Pa kje imajo ljudje glavo. Lastniki psov imamo svoje pse radi in smo seveda nad njimi navduseni, ampak zakaj bi moral biti nad nasim cuckom navdusen prav vsak mimoidoci? In zakaj ze bi moral bit strpen??? Ja, seveda, ce upostevas zakone in se kot lastnik zivali vedes odgovorno, potem ze pricakujes neko strpnost, da te ne napada ravno vsak, ki ima 5 seknd casa prevec. Ce pa tvoj pes leta "prosto po presernu" po najbolj obljudeni sprehajalni poti, po moznosti tako, da se mu morajo vsi umikat - in mimogrede ob tem stopijo se v pasji drek - ja, do takih pa niti jaz nimam kancka strpnosti ... obup.
Trditve vsepovprek, da so njihovi psi prijazni so pa traparija na kubik. Pes, se tako razvajen, je zival. Zival z nagoni in precej slabse razvitimi mozgani kot so cloveski. In ceprav se moje "tele" zdajle zadovoljno valja po postelji, ne morem dat roke v ogenj, da ji ob kaksnem "cudnem" cloveku ne bo naredilo klik. Cisto dovolj je, da jo nekaj prestrasi (kamion - hruska, pogled na deznike od zgoraj, kolesar, ki nama od zadaj zapelje 10 cm od riti) in da odreagira nagonsko. Zato je v urbanem okolju na striku, jaz imam pa oci na pecljih.
m.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #374 : torek, 21.03.2006 : 23:58:28 »

Vam povem zakaj  je folk tak  s svojimi psi. Cheesy
V štartu  si itak vsak   nabavi psa  zase in za lastno veselje...  potem, pa nekateri preveč  not padejo  in so  čisto preveč zaljubljeni v lastnega psa  samo njihovega psa in nobenega več ni na svetu ,kot samo njihov pes.  In potem pač mislijo, da mora biti njihov pes  čisto vsem všeč  in vsi  morajo dol padat , ko vidijo njihovega psa.  Ko  pa njihov pes  naredi pi***rijo, pa  njihov ni  bil, če je pa bil - pa ni nič kriv Wink Grin

Za jutri si bom pa prav uro navila  , da ne zgrešim ponovitve  oddaje Cheesy... to pa res moram gledat.
Logiran
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 58   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines