mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 07.07.2024 : 00:58:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 58   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani  (Prebrano 107433 krat)
0 članov in 10 gostov pregleduje to temo.
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #330 : torek, 21.03.2006 : 14:47:08 »

črtica, dolocenim ljudem bi bilo potrebno prekinit obstoj, ker sami ne vedo kaj bi, polni kompleksov in ekzistencialnih tezav. Tako bi odrezali biku glavo in ne bi bilo vec tezav. Tako dela mati narava.

zivimo v bolanem svetu (smi smo ga skovali), in bolanost se opaza na razlicnih stopnjah zacensi pri t.i. "zdravem prehranjevanju". Bolano!

SH
k.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #331 : torek, 21.03.2006 : 14:55:26 »

Mogoèe še moje videnje rešitev za v prihodnje:
....Zato je potrebno zagotoviti, da bodo VSI psi, ki se nahajajo (stalno ali obèasno) imeli za sabo ustrezno šolanje. Psi nad doloèeno težo (recimo 12 - 15 kg) bi morali obvezno imeti nagobènik, njihov voditelj pa dokaz o usposobljenosti - sposobni morajo biti obvladati psa v kakršnikoli situaciji. Za lastnike psov nevarnih pasm bi bil morda dobrodošel še psihotest. Za lastnike, ki nimajo v lasti ustreznih zunanjih površin, je potrebno prepovedati lastništvo/posedovanje veè kot enega psa.

 Shocked too much! Sej sem že štela do deset, pa ni še nič boljše! Mislim,  Shocked a zdej se bomo šli pa diskriminacijo?  Jaz nej dam svojemu psu nagobčnik, rabim nek dokaz o tem, da sem sposobna obvladat svojega psa (kar se tako in tako pričakuje od VSEH skrbnikov psov), pa še opravljam naj psiho test? In kaj so to ustzrezne površine? Mislim... moj pes živi notri, pa čeprav imam ustrezne zunanje površine! Pa tudi vsi naslednji bojo, ne glede na to koliko jih bo hkrati!
In kaj potem lahko naredim jaz, ki opravim vse te teste in svojemu psu nataknem nagobčnik pa ga potem nadleguje en 14,9 kg težđek mešanček? Po možnosti s skrbnikom, ki se mi bedasto reži v faco, ker ma moj pes nagobčnik in mu tako in tako nič ne more?
Mislim.... pa do kašnih bedarij pride iz ene tegedije..... res bi rabli psiho teste....
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #332 : torek, 21.03.2006 : 14:57:47 »

Do sedaj me je ugriznil samo 1 pes - nek majhen mešanček, ki je pridirkal iz domačega dvorišča na cesto, po kateri sem nič hudega sluteča kolesarila. Enako se je zgodilo mojemu bratu - samo, da je bil drug mešanček, druga hiša in malo večji pesek (pa vseeno ne velik). Seveda je enako bil na kolesu - v bistvu nas je bilo več v skupini, pa je ugriznil samo njega.  Huh
Smo pa imeli lokalne "teroriste" - 2 rotwailerja, ki sta konstantno bežala od doma in ustrahovala ljudi po ulici. Mamo in brata sta tudi napadla. Ampak v redu - se ne čudim, od takšnega doma, kot sta ga imela ona 2 (rotweilerja) bi tudi jaz bežala in bila vsa negativno nastrojena proti ljudem. Angry  Sad

Zaključek: določeni ljudje bi nujno potrebovali nagobčnik in jopič "imam se rad". Radikalna izjava, ampak še vedno mislim, da bi se število napad zmanjšalo, če bi ljudje imeli malo več celic v glavi kar se tiče vzgoje in šolanja psov - velikih in majhnih.

Nimam pa nobenega mnenja glede tega napada bullmastifov - vsa ta fama bo počasi izginila. Upam samo, da v tem času vlada ne bo delala kakšnih trapastih zakonov. Je pa vse skupaj precej neprijetno za vse lastnike večjih psov - ker Slovenci tako zeloooo radi posplošujemo in sedaj je tako ali tako vsak velik pes bullmastif ali pa mešanec z njim.  Roll Eyes
Logiran
_____
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #333 : torek, 21.03.2006 : 15:19:59 »

 VSI psi, ki se nahajajo (stalno ali občasno) v urbanem okolju imeli za ...

Tistole mi je prej pomotoma izpadlo.

V mestu se pač živi drugače kot nekje na samotni kmetiji, ki psa čuvaja pač nujno potrebuje. Psi čuvaji se običajno (pa lepo ali grdo) nahajajo vse življenje na verigah in vsakemu je jasno, da privezan pes izven svojega področja ne predstavlja nevarnosti. Neprivezanih psov, ki ogrožajo uporabnike javnih površin pač ne moremo primerjati s psom  kmeta, ki ima okoli sebe nekaj hektarov zemlje.
Logiran
_____
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #334 : torek, 21.03.2006 : 15:26:00 »

Shocked too much! Sej sem že štela do deset, pa ni še nič boljše! Mislim,  Shocked a zdej se bomo šli pa diskriminacijo?  Jaz nej dam svojemu psu nagobčnik, rabim nek dokaz o tem, da sem sposobna obvladat svojega psa (kar se tako in tako pričakuje od VSEH skrbnikov psov), pa še opravljam naj psiho test? In kaj so to ustzrezne površine? Mislim... moj pes živi notri, pa čeprav imam ustrezne zunanje površine! Pa tudi vsi naslednji bojo, ne glede na to koliko jih bo hkrati!
In kaj potem lahko naredim jaz, ki opravim vse te teste in svojemu psu nataknem nagobčnik pa ga potem nadleguje en 14,9 kg težđek mešanček? Po možnosti s skrbnikom, ki se mi bedasto reži v faco, ker ma moj pes nagobčnik in mu tako in tako nič ne more?
Mislim.... pa do kašnih bedarij pride iz ene tegedije..... res bi rabli psiho teste....

Tole pojdi povedat tistemu Tržičanu v klinični center! Ko se sprehajam po mestu (ali pa grem na jogging v park) hočem biti varen! Tudi tista teta je bila kot ti prepričana da so njeni kužki pravi cukrčki in da še muhi ne bi sturili nič hudega. Država mora zagotoviti varnost vsem ljudem, tudi pred psi "ki nikomur nič nočejo". Če bo moj pes kdaj kogarkoli napadel (drugega psa ali človeka) ga dam takoj na injekcijo!
Če tvojega ljubljenca napade drug pes, mu pač snameš nagobčnik.
Pa vzemi Persen. Pomirja.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #335 : torek, 21.03.2006 : 15:26:10 »

Čuvaj je pa hecna beseda za psa, ki itak ne more čuvat ker je zavezan in gre lahko vsak mimo, kvečjemu je to bevskač... Huh Roll Eyes
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #336 : torek, 21.03.2006 : 15:35:45 »

Ubistvu ni ravno tako s temili čuvaji.
Čuvaj je pes, ki se točno zaveda kje je meja njegovega teritorija, pa če je ograja okrog ali pa je ni Wink....  Dober čuvaj se  striktno nahaja na teritoriju in čez mejo ne gre za nobeno ceno Smiley  Tak  že potrebuje  neko šolanje  in  zelo zelo doslednega lastnika kar se takega šolanja tiče.
Tak je bil Runo (pokojni)  , pes  mojega tasta.  On se ni premaknil iz teritorija   in tudi na svoj teritorij ni spustil nikogar ko domačih ni bilo doma. Ko so bili doma, ni bilo problema, in ko so obiskovalci odhajali jih je  moral  gospodar pospremiti.
V primeru , da so bili doma... ampak ne v biližini in je  prišel  obiskovalec in vstopil v hišo( kar je itak navada  na vaseh) ga je Runo  čisto lepo spustil v hišo,  ven  pa ni  več  mogel.... pa ni nič napadal.Tudi mene je  nekoč  tako čuval.  Vsakič  ko sem   ga pobožala  je  mahal z repom in prav prijazno me je gledal, ven iz hiše me pa ni spustil,  takoj ko sem  prijela  za kljuko mi je kazal zobe  , ko sem stopila proč  od vrat  je zopet  prav lepo gledal in mahal  z repom.
To je čuvaj Wink Smiley
Tisti vaški na ketnah pa niso nobeni čuvaji  to so samo  alarmne naprave.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.343


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #337 : torek, 21.03.2006 : 15:40:55 »

V mestu se pač živi drugače kot nekje na samotni kmetiji, ki psa čuvaja pač nujno potrebuje. Psi čuvaji se običajno (pa lepo ali grdo) nahajajo vse življenje na verigah in vsakemu je jasno, da privezan pes izven svojega področja ne predstavlja nevarnosti. Neprivezanih psov, ki ogrožajo uporabnike javnih površin pač ne moremo primerjati s psom kmeta, ki ima okoli sebe nekaj hektarov zemlje.

Me zanima, kam naj potem vtaknem pse v svojem vaskem okolju? Takoj pri sosednji bajti imam kvazi dalmatinko s ketne, ki ji je v silno veselje napad na vse, kar se premika na stirih nogah. Ampak orenk napad in ne samo groznja. Torej, s psicami je nemogoce iti mimo v vecernih urah, ko deklico spustijo s strika.
Frajerji na sosednjem hribcku vestno napadajo vse, kar leze in gre, tudi ljudi. Sicer so na ketnah, pozno popoldan jih spustijo, zjutraj pa priklenejo nazaj. Vmes pa pocnejo, kar jim je ljubo. Lahko si mislis, da so v nekaj letih prav lepo in uspesno izoblikovali hierarhijo v svojem nocnem krdelu. Kaj pomeni krdelo, lahko zacnes brati na zacetku te teme.

_____, od kod ti stereotip, da je mora biti na vasi kaj drugace kot v mestu? Ze res, da je vecinoma miselnost taka, vendar ali res mora tako biti?
In takih idilicnih kmetij, kot jo ti opisujes (nekaj hektarov okrog bajte) je v majhni Sloveniji morda za prste nekaj rok, ceprav moramo ob tem zanemariti dejstvo, da tudi pes na samotni kmetiji nima kaj poceti na ketni, prav tako ne spuscen brez nadzora. Vasi z vec hisami in mnogo ketnarjev/nocnih pohajacev pa je veeeeeliko. V eni taki vasi zivim. Kaj mislis, zakaj se peljem vsaj 5 km dalec, da lahko psice sprehodim? V blizini mojega domovanja to ni mogoce zaradi spuscenih ketnarjev in seratorskih kmetov.
Logiran

jype
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #338 : torek, 21.03.2006 : 15:43:42 »

Veriga je (po kmecki pameti, ki takega psa potem spusti klat srne) bistven del psa cuvaja, ker so psi na verigah bistveno agresivnejsi. Logicno, ker psi na ketni vedo, da se ne morejo umakniti in so posledicno totalno prestraseni.

Trzican v klinicnem centru bi jo ziher bistveno bolje odnesel, ce bi ze pred incidentom pobili kar vse pse, pa to pravzaprav ni resitev. Tudi masovno evtanazijo ljudi je nekdo tu ze predlagal: ta bi zagotovo resila ogromno problemov, ker enostavno ne bi bilo vec veliko ljudi s problemi.

Po moje je edina prava pot v tem da se regulira lastnistvo psa. Ce kdo noce delat izpita za avto se mu ne dovoli upravljati z avtom. Zakaj bi potem dovolili upravljati s psom, ce ni prej dokazal, da je tega sposoben? Solo (ze zaradi socializacije psa) in preizkus bi moral opravljat vsak lastnik za vsakega psa. Ce psa ne bi obvladal, bi se psa pac evtanaziralo oziroma bi omogocili posvojitev komu, ki bi psa ustrezno vzgojil. Postavilo bi se roke (recimo 18 mesecev za izpit A in ce je v mestu najvec 24 mesecev za B/BH).
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #339 : torek, 21.03.2006 : 15:48:25 »

Kaj ko pa pri nekaterih pasjih solah se vedno velja prepricanjem, da recimo manjsi psi sploh nimajo v solah kaj iskat, kaj sele na B-Bh, k sreci jih je vsaj pocasi malo manj. Pa velja prav to, kar je ze marsikdo prej napisal, da ti majhni in ljubki psi se prej koga ugriznejo, razlogi taksni ali drugaceni.
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #340 : torek, 21.03.2006 : 15:58:22 »

_____, od kod ti stereotip, da je mora biti na vasi kaj drugace kot v mestu? Ze res, da je vecinoma miselnost taka, vendar ali res mora tako biti?

Jaz živim na vasi. Moram povedati da imamo samo 1 klateškega psa Shocked... ja enega, pa ta je zeloo boječ. Ne rečem da ni psov na ketni, ampak jih je pa v manjšini. Najpogosteje so na ograjenem dvorišču. Tudi na sprehodih srečam kar nekaj teh psov, ki so bodisi na vrvici ali pa so vzgojeni do te mere da pridejo na odpoklic. Nisem še doživela napada na moje pse- razen enega 5 let nazaj ampak nič hujšega. Psi, ki so napadalni celo nosijo nagobčnike! Shocked... pa povem še enkrat.. živim na vasi in razen enega klateža, ki se boji in občasnih pobegov samcev k gonečim psicam (mali psi, ki se bojijo že tvojega pogleda) ni psov kar tako po vasi. Sploh pa večji psi ne pridejo na prostost niti v času gonitve.
Ljubljana... naše lepo velemesto... napadena sem bila že 2x s strani velikih psov na mojo malo kepico in to v enem letu!! Enkrat mešanec NO, drugič zlatko. Komaj da sem s pomočjo drugih ljudi rešila Geri pred zobmi. V mestu imam Geri vedno na povodcu, edino na polju jo spustim ampak še to redko.. ker ne vem koga bom srečala in je pripeta zaradi njene varnosti...
Ja zakaj bi moglo bit na vasi drugače.. očitno je v mestu še slabše! Povsot morajo veljati ista pravila. Urbano naselje je tako mesto kot vas...
Logiran
_____
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #341 : torek, 21.03.2006 : 16:03:22 »

Moj namen je bil vzpodbuditi iskanje uporabnih rešitev - Jelinčičev predlog o prepovedi določenih pasm je pač totalno mimo, nekaj pa je treba storiti, da se bomo vsi počutili varne. Zato je izpit oziroma dovoljenje najboljša rešitev. O ubogem Tržičanu in okoliščinah dogodka je napisano že skoraj vse kar se da (manjka še epilog z lastnico psov na sodišču), iz dosedanje debate pa vidim da nas veliko ni zadovoljnih z obstoječo ureditvijo (ali pa z udejanjanjem obstoječih predpisov, predvsem tisti del o povodcu). Zato predlagam zbiranje predlogov, ki naj bi bili čim manj boleči za vse ljubitelje psov, pa vseeno tuliko učinkoviti da do podobnih dogodkov ne bo več prihajalo. Osebno poznam lastnika psa "nevarne" pasme, ki psa vadi v napadalnosti in je ves srečen kadar pes pokaže svojo "moč". Prepričan sem, da ni edini ki mu pes služi za podaljšek "organa" in zato je potrebno takim otežiti nabavo takšnega psa. Omejitev glede velikosti: ja, majhen pes prav tako lahko napade kot velik, le da so poškodbe ki jih povzroči maltežan popolnoma neprimerljive s poškodbo ki jo povzroči bulmastif ali APBT. Z drugo besedo, večji pes - večja nevarnost. Kdo lahko 100% zagotovi (izven domačega okolja psa, recimo na ulici pred stanovanjem), da njegov ljubljenec nekoč nekega dejanja tujca ne bo "razumel" kot napad na lastnika in temu ustrezno reagiral? Ne glede na ljubezen do psov (in drugih živali) ima varnost človeka prednost pred udobjem psa. Večino psov se da naučiti nasilnega obnašanja in torej pes postane "orožje", za katero pa ni potrebno dovoljenje, čeprav je lahko pes nevarnejši od pištole. In če za pištolo potrebujemo dovoljenje (in psihoteste) ne vidim razloga zakaj to ne bi bilo potrebno tudi za lastništvo potencialno nevarnega psa. Še enkrat - na prvem mestu mora biti varnost ljudi!
Upam da bomo skupaj našli predlog, ki bi ga lahko posredovali zakonodajalcu kot predlog "strokovne javnosti" ki bo (upam) mnogo boljši od populističnega Jelinčiča.
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #342 : torek, 21.03.2006 : 16:52:26 »

Tudi tista teta je bila kot ti prepričana da so njeni kužki pravi cukrčki in da še muhi ne bi sturili nič hudega.

Tista teta si je, glede na vse tukaj napisano in napisano v časopisih, kar lepo hote ali nehote (kar je še slabše) zatiskala oči pred dejstvi, ki so ji bila vidna že kar nekaj časa prej...

Mislim pa, da nobena zakonodaja ne pomaga, če je le na papirju - pa je lahko boljša in drugačna in kakršnakoli...
Mogoče bi že izvajanje dosedanje bistveno pripomoglo k zmanjšanju incidentov. (glede na to, da se kljub vsemu "tam noter" napisanemu, še vedno sreča kar nekaj psov znanih lastnikov, ki se pridno šetajo sami...)


Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #343 : torek, 21.03.2006 : 16:59:30 »

Tole pojdi povedat tistemu Tržièanu v klinièni center! Ko se sprehajam po mestu (ali pa grem na jogging v park) hoèem biti varen! Tudi tista teta je bila kot ti preprièana da so njeni kužki pravi cukrèki in da še muhi ne bi sturili niè hudega. Država mora zagotoviti varnost vsem ljudem, tudi pred psi "ki nikomur niè noèejo". Èe bo moj pes kdaj kogarkoli napadel (drugega psa ali èloveka) ga dam takoj na injekcijo!
Èe tvojega ljubljenca napade drug pes, mu paè snameš nagobènik.
Pa vzemi Persen. Pomirja.
Kot praviže yipe: če bi pobili vse pse, bi jo Tržičan še najboljše odnesel....
To, kar se je zgodilo je tragedija, ki pa jo nekateri grdo izrabljajo (izrabljate) za take in drugačne napade na skrbnike večjih psov ali skrbnike po vašem nevarnih pasem. Pogosto so (ste) to skrbniki manjših psov, nemalokrat pa celo skrbniki nevzgojenih kužkov, ki se sami sprehajajo okoli. Bistvo sožitja med pesjanarji, nepesjanarji in vsemi drugimi pa je v odgovornem skrbništvu, ki pse ne loči po velikosti, barvi, kilah al kaj vem čem. Ve se kaj je odgovoren skrbnik, in takega si zasluži in bi moral met vsak pes!
Če pa kašen pes kdaj napade mojega psa..... o tem pa rajši ne bi. Ne boš verjel, varni hočemo bit vsi!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.343


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #344 : torek, 21.03.2006 : 17:56:45 »

Danes ob 20.00 oddaja Preverjeno na POP TV - http://24ur.com/bin/article.php?article_id=3060255
Citat
Štirje bullmastifi, ki so ubijalsko napadli naključno mimoidočega in ga razmesarili, so hišni ljubljenčki drobne 52-letne Ljubljančanke. Cel trop teh psov ima povsem zakonito, čeprav gre za pasmo, ki je ponekod celo prepovedana. So to še hišni ljubljenčki in kje je meja?

V četrtek, 23.3.2006 ob 12. uri, VAL 202 - Aktualna tema v zvezi z napadi psov in varnostjo (vendar neposredno primera ne bodo obravnavali).
Logiran

Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 58   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines